Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Łymbledon 2021

Dalej, załóżcie temat, żeby mógł napisać, że pada i nie mogli dziś rozegrać eliminacji, w których miał dziś grać Żuk i Majchrzak.

I że nie rozumiem tego zaczynania meczów dopiero o 12:00, kiedy wiadomo, że będzie problem z pogodą.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Łymbledon 2021

To napiszę też, jak co roku, że trawa jest dla krów a nie do tenisa i ja tą część sezonu bojkotuję :P
Ale ze Świątek łacha zedrę jak gdzieś przerżnie ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łymbledon 2021

Vivid pisze: 21 cze 2021, 21:08 To napiszę też, jak co roku, że trawa jest dla krów a nie do tenisa i ja tą część sezonu bojkotuję :P
Ale ze Świątek łacha zedrę jak gdzieś przerżnie ;)
Bądź konsekwentny. Jeśli bojkotujesz to milcz, albo pochwal, że ktoś szybko zakończył trawiastą część sezonu.
Miałeś kiedyś okazję zagrać na prawdziwej trawie?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Łymbledon 2021

Jakuboto pisze: 21 cze 2021, 21:48 Miałeś kiedyś okazję zagrać na prawdziwej trawie?
Tak, grałem. Nie miałem butów na trawę, było niezłe lodowisko. Sama gra jest do ogarnięcia, choć faktycznie jest szybko i kozioł względnie niski. Mimo kilku niezłych przyziemień z mojej strony ;) nadal polecam jak ktoś będzie miał możliwość, jako kolejne doświadczenie tenisowe.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Łymbledon 2021

Vivid pisze: 21 cze 2021, 21:08
Ale ze Świątek łacha zedrę jak gdzieś przerżnie ;)
Chętnie poczytam eksperta od przerżnięć, w wieku 16 lat koszyczek i sztundki to nie lada osiągnięcie :wink:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Łymbledon 2021

live pisze: 22 cze 2021, 08:41
Vivid pisze: 21 cze 2021, 21:08
Ale ze Świątek łacha zedrę jak gdzieś przerżnie ;)
Chętnie poczytam eksperta od przerżnięć, w wieku 16 lat koszyczek i sztundki to nie lada osiągnięcie :wink:
Liderem nie jestem, bywali młodsi ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Łymbledon 2021

Vivid pisze: 22 cze 2021, 05:34
Jakuboto pisze: 21 cze 2021, 21:48 Miałeś kiedyś okazję zagrać na prawdziwej trawie?
Tak, grałem. Nie miałem butów na trawę, było niezłe lodowisko. Sama gra jest do ogarnięcia, choć faktycznie jest szybko i kozioł względnie niski. Mimo kilku niezłych przyziemień z mojej strony ;) nadal polecam jak ktoś będzie miał możliwość, jako kolejne doświadczenie tenisowe.
Gdzie grałeś?
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Łymbledon 2021

RoTTeN pisze: 22 cze 2021, 22:44 Gdzie grałeś?
W Holandii, s`-Hetrogenbosch, czyli obiekt gdzie odbywa się zawodowy turniej. To było bardzo dawno temu więc zakładam, że była jeszcze wtedy (o ile coś zmienili, pewnie tak) ta "dawna" szybka trawa.

A swoją drogą ma ktoś wiedzę, czy w Polsce są jakieś ogólnodostępne korty trawiaste? Chyba raczej nie. Prywatne (kort na prywatnej posesji, niedostępny powszechnie) są.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Łymbledon 2021

Korty są, np. tu:
https://polski-tenis.pl/korty-trawiaste ... oclawkiem/

Ja grałem w PL na prywatnym, fajna zabawa, bardzo przyjemnie. Szkoda, ze tylko debla :).
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Łymbledon 2021

Vivid pisze: 23 cze 2021, 05:46
RoTTeN pisze: 22 cze 2021, 22:44 Gdzie grałeś?
W Holandii, s`-Hetrogenbosch, czyli obiekt gdzie odbywa się zawodowy turniej. To było bardzo dawno temu więc zakładam, że była jeszcze wtedy (o ile coś zmienili, pewnie tak) ta "dawna" szybka trawa.

A swoją drogą ma ktoś wiedzę, czy w Polsce są jakieś ogólnodostępne korty trawiaste? Chyba raczej nie. Prywatne (kort na prywatnej posesji, niedostępny powszechnie) są.
Korty trawiaste powszechnie dostępne to mało realna opcja. To zabawa dla dzianych pasjonatów prywatnych. Najlepsze korty trawiaste są w Michałówku koło Łowicza. Są to korty prywatne, jest ich 4 lub 5. Właścicielem jest lekarz Wojtek (znam go z meczu prawnicy-lekarze z ubiegłego roku). Gość jest aktualnym mistrzem świata lekarzy w deblu. Jeszcze tam nie grałem, ale zapisałem się na Mistrzostwa Polski na kortach trawiastych - Polskiej Ligi Tenisa, w dniach 3-4 lipca. Tydzień później na tych kortach jest turniej amatorów PZT - single i deble, różne kategorie wiekowe. W tym drugim turnieju nie zagram z uwagi na sprawy rodzinne. Wojtek mnie zapraszał na mecz towarzyski na Jego kortach w ubiegłym tygodniu. Niestety nie mogłem z różnych przyczyn pojechać. Szkoda, bo w ubiegłym tygodniu właśnie na tych kortach trenowała przed sezonem trawiastym Iga Świątek.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Łymbledon 2021

Cóż, przy naszym klimacie faktycznie kort z naturalną trawą to kompletnie nieekonomiczna sprawa. Coś dla pasjonata. W sumie w każdym klimacie to skarbonka bez dna i ciężko dłużej utrzymać dobry stan przy regularnym korzystaniu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Łymbledon 2021

Lewy już w dupsko ze Szwecją to i Świątek dzisiaj za 1h też ?... to są naczynia połączone.
Ale Świątek ma jeszcze Wimbledon.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Łymbledon 2021

Tak, przerżnęła zgodnie z moimi oczekiwaniami ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Łymbledon 2021

Ciekawie się rozwija sytuacja. Thiem skasował nadgarstek, Roger zaliczył szybki wylot w Halle, Beret wygrał w Queens ( niech się trzyma z dala od naszej ćwiartki), Humbert w Halle. Nadal chyba postanowił rzucić wszystko na szalę w NY i wycofał się z Wimbledonu i Olimpiady. Z Tomica i Thanasiego zostały tylko przykre zgliszcza i o ile tego pierwszego jakoś mi nie szkoda, to Thanasiego zawsze lubiłam. A Novak świetnie bawi się na Majorce i właśnie wygrał drugą rundę w deblu.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Łymbledon 2021

Polosowane..
Pierwsze rundy:
https://twitter.com/atptour/status/1408355031665897477

Potencjalne ćwiartki:
Djoković vs Rubliow
Tsitsipas vs Bautista Agut

Zverev vs Berrettini
Miedwiediew vs Federer

Humbert vs Kyrgios, Evans vs Lopez - szykuję popcorn. :D

Novak ma drabinkę marzeń, nic tylko brać.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: Łymbledon 2021

A ciepła klucha znowu do domu pojedzie po 1 rundzie, trafił na Musettiego który prawie pokonał Novaka w Paryżu.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Łymbledon 2021

Na TENNIS.COM eksperci wskazują, który z wysoko rozstawionych graczy wyleci przedterminowo.

Szybki wylot Igi wieszczą 2 z 5 ekspertów.

https://www.tennis.com/news/articles/ex ... pointments
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Łymbledon 2021

Marcin_L pisze: 26 cze 2021, 07:30 Na TENNIS.COM eksperci wskazują, który z wysoko rozstawionych graczy wyleci przedterminowo.

Szybki wylot Igi wieszczą 2 z 5 ekspertów.

https://www.tennis.com/news/articles/ex ... pointments
Sugerujesz, że wartościowych ekspertów jest dwóch a trójka to uzurpatorzy? :twisted:
Chyba będę Cię zmuszony poprzeć rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: Łymbledon 2021

Dodali jednego więcej, czy widzę 6 ekspertów? Z czego 2 wieszczy triumf Feda, to dopiero niepoprawni optymiści :D

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”