Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

No, to teraz Wimbledon i US Open. Będzie spina :::gd:::
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

No cóż! Pozostaje pogratulować Novakowi! Pokonując Króla w półfinale zasłużył na odwrócenie szali zwycięstwa w finale.
Awatar użytkownika
Pinas
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 20 mar 2010, 21:47
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Popykali, popykali, wyszło jak zwykle. Nie przepadam za starciami Next Żenady ze Starą Gwardią, bo zazwyczaj kończy się to tak jak na załączonym obrazku, ale przynajmniej 2 pierwsze sety narobiły smaku. To, że ci gówniarze przegrywają to nie jest co ciekawe kwestia jakiejś przewagi technicznej przeciwników, tylko braków mentalnych i wydolnościowych. Od trzeciego seta Cipas po prostu nie miał pary żeby porządnie wykańczać akcje i szedł na skróty albo oddawał pola Djokovicowi. Oglądając ten mecz przypomniał mi się finał US Open 2005, gdzie będący w podobnym stosunku wieku Federer i Agassi rozegrali świetne spotkanie, ale to młody Szwajcar przerósł kondycyjnie starszego mistrza. Jakim cudem kilkanaście lat później role się odwróciły i zawodnik mający niecałe 23 lata nie daje rady? Tyle samo miał Nadal na AO 2009 kiedy zabiegał wszystkich przeciwników na śmierć.

Ja tu widzę jedno sensowne wyjaśnienie, zwyczajnie pokolenie lat 80' to ludzie którym za dzieciaka nic nie dawano za darmo i to ich nauczyło tytanicznej pracy nad każdym aspektem gry. Młodzież z lat 90' i 2000' kojarzy mi się z bananowymi dziećmi w które ładowano kupę kasy w różnych akademiach tenisa i naturalnie wyodrębniła się jakaśtam grupa najlepszych, ale kiedy wskoczyli na poziom ATP i przyszło im się mierzyć z lepszymi, to braki zaczęły wychodzić. Porównajcie takich Del Potro czy Soderlinga, którzy w 2009 r. zlali faworytów na Wielkim Szlemie, z kimkolwiek z obecnego Next Gen. Ci ludzie po prostu nie mają serca do gry, to tenisowi wyrobnicy z kompleksem niższości. Oj, nastaną ciemne wieki tenisa kiedy Wielka Czwórka przejdzie na emeryturę.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2021, 19:53 przez Pinas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Pinas pisze: 13 cze 2021, 19:51 Ja tu widzę jedno sensowne wyjaśnienie, zwyczajnie pokolenie lat 80' to ludzie którym za dzieciaka nic nie dawano za darmo i to ich nauczyło tytanicznej pracy nad każdym aspektem gry. Młodzież z lat 90' i 2000' kojarzy mi się z bananowymi dziećmi w które ładowano kupę kasy w różnych akademiach tenisa i naturalnie wyodrębniła się jakaśtam grupa najlepszych, ale kiedy wskoczyli na poziom ATP i przyszło im się mierzyć z lepszymi, to braki zaczęły wychodzić. Porównajcie takich Del Potro czy Soderlinga, którzy w 2009 r. zlali faworytów na Wielkim Szlemie, z kimkolwiek z obecnego Next Gen. Ci ludzie po prostu nie mają serca do gry, to tenisowi wyrobnicy z kompleksem niższości. Oj, nastaną ciemne wieki tenisa kiedy Wielka Czwórka przejdzie na emeryturę.
Zajeżdża to ostro "boomerskimi" wywodami. Tsitsipas ograł Federera i Nadala w turnieju wielkoszlemowym, także parę razy w innych turniejach wysokiej rangi. Pokonał także Djokovica i stoczył kolejny, pięciosetowy bój. Gdyby Zwieriew/Tsitsipas/Miedwiediew nie mieli serca do gry, nie byliby w tym miejscu, gdzie są obecnie. ;)
Z poprzedzającym cytat akapitem się zgodzę.

Nole zalicza kolejny, świetny powrót. Jak pokonywać Rafę w jego królestwie, to niech się to już kończy wygranym tytułem. :::gd::: Wimbledon zapowiada się ekscytująco. Czy Serb szybko oswoi się z tak skrajną nawierzchnią po tak wyczerpującym okresie gry na cegle?
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Pinas
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 20 mar 2010, 21:47
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

SABR pisze: 13 cze 2021, 20:01 Zajeżdża to ostro "boomerskimi" wywodami. Tsitsipas ograł Federera i Nadala w turnieju wielkoszlemowym, także parę razy w innych turniejach wysokiej rangi. Ograł także Djokovica i stoczył kolejny, pięciosetowy bój. Gdyby nie mieli serca do gry, nie byliby w tym miejscu, gdzie są obecnie. ;)
No "boomerskie" jest strasznie, ale co ja poradzę w obliczu faktów? Jedyny GS wygrany przez Next Gena to jak do tej pory US Open 2020 - ani Thiem ani Zverev nie pokonali w drodze do finału nikogo z Wielkiej Trójki. Słabiutko to wygląda, biorąc pod uwagę że ci zawodnicy są w tenisowej topce co najmniej od 2017 roku.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

No tośmy się doczekali. :::thq^2::: :D I jak zwykle mój miły chłopiec zafundował nam niezłą przejażdżkę po bandzie, ale widać taka jego uroda nienachalna, choć jak zawsze powalająca, podobnie jak otwierające się możliwości. Sky is the limit, chociaż podwójny karierowy sam w sobie wygląda niesamowicie, podobnie jak styl w jakim został zdobyty. Mental giant i już.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Thiem nie należy do pokolenia "Next Genów".
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

https://twitter.com/rolandgarros/status ... 4248900609

19 szlemów.
Pierwszy człowiek w erze Open z podwójnym karierowym.
Pierwszy człowiek z podwójnym Golden Mastersem.
Rekord tygodni na jedynce.
Rekord wygranych AO.
Jedyny, który dwukrotnie pokonał Nadala w Paryżu.
I Federera 3 razy w Wimbledonie.

:::glory::: :::glory::: :::glory:::
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Bardzo przyzwoity finał, z pewnością ciekawszy niż się spodziewałem.

Ogólny komentarz do meczu: niby coraz bliżej są przedstawiciele NextGen tego szlema, ale ciągle się to nie udaje. Oni siłą rzeczy muszą być coraz bliżej, bo najmłodszy z big3 Djokovic ma 34 lata... Jakkolwiek nie byłby przygotowany fizycznie, nie jest to ta wydolność, którą się ma w wieku 24-27 lat. Kiedy nastąpi to przełamanie "młodych"? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że w tym roku, bo bliżej niż dzisiaj chyba się nie dało, a jednak ciągle było daleko...

Przed meczem miałem dosyć obojętny stosunek do wyniku końcowego, natomiast w trakcie zacząłem lekko kibicować Novakowi. Nie jestem fanem zachowań Serba na korcie - wiele razy to co robił w trakcie meczów nie podobało mi się, natomiast jeszcze większe pretensje mam w tym zakresie do Tsitsipasa po dzisiejszym meczu. Już parę lat temu Nadal wspomniał w kontekście meczów z Grekiem, że nie chciałby grać z nim meczu na mączce kiedy nie byłoby sędziów. Gość kwestionuje chyba każdą możliwą piłkę, nie potwierdza nawet jak piłka rywala jest ewidentnie dobra, prosi wielokrotnie sędziego o sprawdzenie swoich zagrań, a dzisiaj raz nawet chciał sprawdzić chyba swój metrowy aut, co Novak dobitnie skomentował pokazując rękami rozmiar błędu. Gra ładnie, jego tenis może się podobać, ale jednocześnie ciężko mi mu kibicować.
matoex
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 26 cze 2013, 22:29

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Moim zdaniem Tsitsipasowi zabrakło tego co miał Wawrinka wygrywając tu w finale z Serbem. Konsekwencja, pomysł, polot, ale przede wszystkim nastawienie i wiara, że "będę do końca z nim grał jak równy z równym". Mentalnie Wawrinka nie pękał przed Djokovicem, a kilka pięknych i ciężkich gatunkowo spotkać stoczyli w Szlemie. No i warto pamiętać, że w finale RG 2015 Szwajcar rozegrał chyba mecz życia. Grekowi dużo do tego zabrakło, ale ma jeszcze czas.
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Mart12 pisze: 13 cze 2021, 22:15
Przed meczem miałem dosyć obojętny stosunek do wyniku końcowego, natomiast w trakcie zacząłem lekko kibicować Novakowi. Nie jestem fanem zachowań Serba na korcie - wiele razy to co robił w trakcie meczów nie podobało mi się, natomiast jeszcze większe pretensje mam w tym zakresie do Tsitsipasa po dzisiejszym meczu. Już parę lat temu Nadal wspomniał w kontekście meczów z Grekiem, że nie chciałby grać z nim meczu na mączce kiedy nie byłoby sędziów. Gość kwestionuje chyba każdą możliwą piłkę, nie potwierdza nawet jak piłka rywala jest ewidentnie dobra, prosi wielokrotnie sędziego o sprawdzenie swoich zagrań, a dzisiaj raz nawet chciał sprawdzić chyba swój metrowy aut, co Novak dobitnie skomentował pokazując rękami rozmiar błędu. Gra ładnie, jego tenis może się podobać, ale jednocześnie ciężko mi mu kibicować.
Moją sympatię Tsitsipas stracił po tym, jak się zachował po przegranej z Miedwiediewem w Miami 2018r.: .
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Wawrinka, kiedy brał Szlema w Paryżu, miał już AO po finale z kulawym Nadalem i był w życiowej formie, inna proporcja i inna wydolność. Do tego, z całym szacunkiem dla Greka, bh Stana to zupełnie inna liga. Do tej pory pamiętam jak postawił Serba pod ścianą i rozstrzelał z zimną krwią. Stefan jest jeszcze na takie akcje zanadto wrażliwy, Dąs w trakcie ceremonii wypadł trochę słabo, wprawdzie bolesnego klapsa dostał, ale to tak edukacyjnie było. Tak się wychowuje godnych następców, proste. Trochę sobie żartuję, bo Novak znowu zrobił Novaka, ale nie po to pokonujesz Nadala za pięćsetnym podejściem, żeby spłynąć w finale z debiutantem. Nie wiem jak Wy, ale ja przez moment nie miałam wątpliwości, że skubaniec to weźmie. A zawsze mam. :wink:
Serb wiele razy podkreślał, że rywalizacja z Rafą i Rogerem zmusiła go do ciągłego rozwoju i ja sobie życzę, kiedy Big 3 zejdzie ze sceny, żeby na tej scenie zostali faceci świadomi, twardzi i zdolni do takiej gry jak ta trójka, bo kolejnego takiego finału, jak zeszłoroczny USO nie zniesę.
Mart12 pisze: 13 cze 2021, 22:15 [..] jeszcze większe pretensje mam w tym zakresie do Tsitsipasa po dzisiejszym meczu. Już parę lat temu Nadal wspomniał w kontekście meczów z Grekiem, że nie chciałby grać z nim meczu na mączce kiedy nie byłoby sędziów. Gość kwestionuje chyba każdą możliwą piłkę, nie potwierdza nawet jak piłka rywala jest ewidentnie dobra, prosi wielokrotnie sędziego o sprawdzenie swoich zagrań, a dzisiaj raz nawet chciał sprawdzić chyba swój metrowy aut, co Novak dobitnie skomentował pokazując rękami rozmiar błędu. Gra ładnie, jego tenis może się podobać, ale jednocześnie ciężko mi mu kibicować.

Też typa za to nie lubię. Ale może wydorośleje i w tej kwestii.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Jak mawiał trener Górski: "lepiej mądrze stać niż głupio biegać" a Grek biegał, biegał i biegał...
Kluczowe bieganie było w momencie kiedy komentujący zastanawiał się ile musi czasu upłynąć na "dojście do siebie" Tsitsipasa, padło tam 20s., otóż nie, po takiej przebieżce już był koniec Greka, dodam: byłby koniec z każdym.


Ps.
Novak zyskał nowego fana w mojej skromnej osobie :::yay:::
Ostatnio zmieniony 14 cze 2021, 08:29 przez live, łącznie zmieniany 1 raz.
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Chyba nieprzypadkowo ten dział o Roland Garros 2021 ma akurat 19 stron postów.
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

ReTo pisze: 14 cze 2021, 09:26 Chyba nieprzypadkowo ten dział o Roland Garros 2021 ma akurat 19 stron postów.
Przy następnej okazji będzie 20 stron :::yay:::

Reasumując należy podkreślić, że taktyka :!mage!: magicznych galotów :!mage!: okazała się błędna. :!provoke!:
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Fakt, milczenie fanbazy Feda i Nadala jest bardzo wymowne, ale rozumiem, z pewnymi faktami ciężko się pogodzić, nie mówiąc już docenieniu klasy rywala. Nawet Vivid coś przycichł, ale może układa nową wyliczankę, kto wie? :wink:
W każdym razie, czas na nowy avatar, bo naprawdę nie chcę Was pozbawiać tego cudownego widoku. :D
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Zważywszy na przebieg spotkania, wyobrażasz sobie jaki był szok dla antynovakowców: teraz leżą i kwiczą liżąc rany. :bbbat:
Novak niczym mistrz kucharski sam przygotował i skonsumował rybę po grecku :D
Ostatnio zmieniony 14 cze 2021, 11:11 przez live, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Rozczaruję Was. Jako fan Nadala i antyfan Djokovica, nie miałem czasu na obejrzenie ani ich meczu, ani finału. Jednak czym tu się zachwywać - każdą kolejną wygraną Nadala przyjmowałem bez większych emocji to czemu miałyby mi się udzielać teraz? ;) Ekscytację to czułem w zeszłym roku jak wygrała Iga. Żeby móc obejrzeć jej mecz z Halep, a później półfinał i finał, specjalnie wykupiłem Eurosport Player. Nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby zrobić to ponownie, zwłaszcza że niezbyt lubię oglądać tenisa :P

Wam za to widzę, mało zwieracze nie puszczą z ekscytacji ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

rafbat pisze: 14 cze 2021, 11:09 Rozczaruję Was. Jako fan Nadala i antyfan Djokovica, nie miałem czasu na obejrzenie ani ich meczu, ani finału. Jednak czym tu się zachwywać - każdą kolejną wygraną Nadala przyjmowałem bez większych emocji to czemu miałyby mi się udzielać teraz? ;) Ekscytację to czułem w zeszłym roku jak wygrała Iga. Żeby móc obejrzeć jej mecz z Halep, a później półfinał i finał, specjalnie wykupiłem Eurosport Player. Nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby zrobić to ponownie, zwłaszcza że niezbyt lubię oglądać tenisa :P
To co z ciebie za kibic? Jakiś gruboskórny :]
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

TomPL pisze: 14 cze 2021, 11:46
rafbat pisze: 14 cze 2021, 11:09 Rozczaruję Was. Jako fan Nadala i antyfan Djokovica, nie miałem czasu na obejrzenie ani ich meczu, ani finału. Jednak czym tu się zachwywać - każdą kolejną wygraną Nadala przyjmowałem bez większych emocji to czemu miałyby mi się udzielać teraz? ;) Ekscytację to czułem w zeszłym roku jak wygrała Iga. Żeby móc obejrzeć jej mecz z Halep, a później półfinał i finał, specjalnie wykupiłem Eurosport Player. Nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby zrobić to ponownie, zwłaszcza że niezbyt lubię oglądać tenisa :P
To co z ciebie za kibic? Jakiś gruboskórny :]
Po prostu jako tenisowy praktyk czuję ogromne uznanie dla zasług Nadala (i Federera) dla światowego tenisa. Do tego pierwszego jednak mi jakoś tak bliżej, podoba mi się jego waleczność oraz działania pozatenisowe. Sam w sobie tenis, jest dla mnie dosyć nudny. Jeżeli w danym spotkaniu są pokłady emocji (dla mnie), jak np. najważniejsze mecze Igi, wtedy oglądam z zaciekawieniem. Jeżeli natomiast jest to XX spotkanie tych samych zawodników i ok, kibicuję Nadalowi, ale jestem tylko fanem, a nie fanbojem (to uważam za pejoratywne określenie), nie widzę powodu dla którego miałbym siadać przed telewizorem.

Zdecydowanie wolę w tym czasie pograć w tenisa czy też zrobić parę treningów lub po prostu spędzić czas z moją dziewczyną, bo z racji mojej pracy wiem, że poświęcam jej zbyt mało czasu. To trochę tak jak z Euro, którym wszyscy się teraz jarają. Jak już jestem w domu i mam włączone TV, nie ma dla mnie nic ciekawego to leci Euro. Jednak jak byłem w restauracji w piątkowy wieczór i na wszystkich TV leciał mecz otwarcia, poprosiłem obsługę o włączenie meczu Polska vs. Brazylia, bo siatkówkę akurat jako jeden z nielicznych sportów (obok futbolu amerykańskiego i koszykówki) po prostu uwielbiam oglądać ;) Dzisiaj jednak, mimo braku ekscytacji w przypadku wygranej/porażki, obejrzę mecz Polaków.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”