Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Ależ to był mecz! Bardzo się cieszę, że miałem możliwość obejrzeć prawie cały. Dodatkowo w mojej ocenie jest to spore zaskoczenie, spodziewałem się, że Novak ogra Nadala na RG, ale w:
- 2011 (tam trafił się Federer grajacy jeden z najlepszych meczów w swojej karierze, który nie dopuścił do tego spotkania)
- 2013 (po zdecydowanej wygranej w MC parę tyg wcześniej - było blisko, ale Novak wpadł w siatkę w 5 secie a później już nie wytrzymał)
- 2015 (Nadal bez formy, Novak w nadzwyczajnej - udało się)
- 2016 (Nadal się wycofał, do spotkania nie doszło)

Później była przerwa spowodowana paroma słabymi sezonami Djokovica, który z Nadalem nie miałby żadnych szans. W zeszłym roku również myślałem, że jest szansa, żeby ugryźć Nadala, Djokovic grał naprawdę przyzwoicie w trakcie turnieju, ale wyszedł z tego łomot w finale jakich mało w pojedynkach pomiędzy big3.

Natomiast tym roku? Novak przeżywający jakieś męczarnie z Musettim? Tracący seta z Berrettinim? Nadal niszczący każdego kolejnego przeciwnika... Jest to dla mnie naprawdę duże zaskoczenie, że mecz skończył się w 4 setach i to jeszcze po FATALNYM początku Djokovica.

Mam nadzieję, że jakieś zasoczenie będzie również w finale, a zaskoczeniem tym byłyby wg mnie więcej niż 3 sety :D
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Przesadzacie trochę z tym wielkim zaskoczeniem. Nadal wcześniej w tym roku w Monte Carlo i Madrycie występy miał słabe, w Barcelonie męczarnie w finale z mocno zajechanym już Tsitsipasem, w Rzymie dopiero wydawało się, że złapał formę, ale z Novakiem też było ciężko. W poprzedniej rundzie miał problemy z Schwartzmanem, który musiał jego topspiny odgrywać znad głowy bo mu Bozia centymetrów poskąpiła.

Wczoraj pierwszego seta ugrał, bo Novak do 5:0 nic nie grał. Jakby się serb nie spiął to mógłby Rafę 3:0 odesłać. Bardzo słabo na nogach to z czego kiedyś słynął czyli świetny balans i zmiana kierunku biegu wczoraj w ogóle nie funkcjonowało, lewa noga mu odjeżdżała jak chciał biec do bekhendu w efekcie był notorycznie spóźniony w 3 secie spokojnie chyba zrobił pod 20 UE z bekhendu. Serwis słabiuteńki większość spotkania bez pierwszego, a na drugi jak Serb zaczął wchodzić to nie miał Hiszpan co zbierać. To że mecz był równy to zasługa tylko i wyłącznie zagotowanego czajnika Serba i nieustępliwości Nadala, który choć nie miał pary na dobrą grę to starał się przebijać jakkolwiek.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

W ogóle warto oddać szacunek Nadalowi za to , że pomimo tego iż ewidentnie coś było nietak pod koniec meczu (prawdopodobnie coś że stopami) nie brał żadnych medicali, żeby wybić Djokovica z rytmu, żeby samemu odpocząć. Było widać że to Djokovic lepiej wytrzymał trudy spotkania fizycznie. Wygrał po prostu lepszy w danym dniu zawodnik.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Jak to, z wyjątkiem 3 seta, był mecz na wysokim poziomie to ja chcę do zamrażarki i cofka o 10 lat. Przecież oni obaj kopali się po czole.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Cambrinus pisze: 12 cze 2021, 14:54 Przesadzacie trochę z tym wielkim zaskoczeniem. Nadal wcześniej w tym roku w Monte Carlo i Madrycie występy miał słabe, w Barcelonie męczarnie w finale z mocno zajechanym już Tsitsipasem, w Rzymie dopiero wydawało się, że złapał formę, ale z Novakiem też było ciężko. W poprzedniej rundzie miał problemy z Schwartzmanem, który musiał jego topspiny odgrywać znad głowy bo mu Bozia centymetrów poskąpiła.

Wczoraj pierwszego seta ugrał, bo Novak do 5:0 nic nie grał. Jakby się serb nie spiął to mógłby Rafę 3:0 odesłać. Bardzo słabo na nogach to z czego kiedyś słynął czyli świetny balans i zmiana kierunku biegu wczoraj w ogóle nie funkcjonowało, lewa noga mu odjeżdżała jak chciał biec do bekhendu w efekcie był notorycznie spóźniony w 3 secie spokojnie chyba zrobił pod 20 UE z bekhendu. Serwis słabiuteńki większość spotkania bez pierwszego, a na drugi jak Serb zaczął wchodzić to nie miał Hiszpan co zbierać. To że mecz był równy to zasługa tylko i wyłącznie zagotowanego czajnika Serba i nieustępliwości Nadala, który choć nie miał pary na dobrą grę to starał się przebijać jakkolwiek.
A Serb w turniejach podprowadzających to niby lepszy był? Dla mnie jest nie do pojęcia jak on z gościa, który męczy się sam ze sobą przez cały mączkowy sezon, w ćwierćfinale ma zwarcie w obwodach, wystrzelił w taki wynik. Dla mnie, rozmontować takiemu facetowi jak Rafał schematy 0-4 uderzeń zablokować mu fh na ziemi tak jak zrobił to Serb, to niewiarygodny wyczyn. Korzystając z tego, że mam wolne czytam sobie prasę i wierz mi, absolutnie wszyscy eksperci, analitycy i autorytety sportowe w tej chwili robią sobie dobrze do tego półfinału.
I tak, w typowym meczu Rafy stosunek jego uderzeń z bh do uderzeń z fh ma się jak 60-65 do 40%, W ich ostatnim finale z Rzymu Rafa rozwalcował Novaka w wymianach 0-4, a tu, o, proszę bardzo. Te wymiany na 7 uderzeń, to jak mniemam w większości przypadki uporczywego nękania fh crossem bh Nadala.
Punkty wygrane / długość wymiany ( ze strony ATP)
• Four Shots = Djokovic 19 points/Nadal 9 points
• Five Shots = Djokovic 17 points/Nadal 15 points
• Six Shots = Djokovic 11 points/Nadal 11 points
• Seven Shots = 17 points/Nadal 5 points

Co do serwisu, to racja, tutaj Rafa poniżej normy, ale miałam wrażenie że zafiksował się na planie A, czyli uporczywe serwowanie do bh Serba dwójką. A gdzie serwis w ciało do fh? To było zbyt przewidywalne, a konsekwencji musiało też wywrzeć wpływ na skuteczność jedynki.

Jakby Serb się nie spiął, jakby Nadal nie pękł - łatwo się to pisze. Znasz jakieś większe wyzwanie w sporcie niż granie przeciwko Rafie na RG? Bo ja nie. Wychodzisz na mecz niewątpliwie mając w pamięci łomot dostałeś parę miesięcy temu, dostajesz na wstępie lepę 5:0 i co dalej? Jak się z tego podnieść, żeby doprowadzić do tego?
https://twitter.com/BrainGameTennis/sta ... 6444355584
Z drugiej strony Rafa też o pietruszkę nie grał i jak sobie przeanalizujesz staty, to zobaczysz, jak taktyka Novaka rozmontowała tenis, a konsekwencji głowę Rafaela. :wink:
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

ayshe pisze: 12 cze 2021, 13:28
Vivid pisze: 10 cze 2021, 08:47 Czy s-f jest nadal tak popularne? :)
To co powiesz na taki scenariusz?
Powiedzmy, że Novak wygra w niedzielę. Powiedzmy, że wygra Wimbledon, bo czemu nie? I teraz wyobraź sobie, że całe Big 3 wjeżdża na US Open z taką samą liczbą szlemów. Novak dodatkowo z misją pomszczenia swojej ubiegłorocznej hańby na wieki, bo kto mu będzie wypominał próbę zabójstwa w obliczu Kalendarzowego? Ja bym chciała coś takiego zobaczyć, okazja raz na całe życie.
Ubiegłaś mnie :) Dokładnie o tym samym dziś pomyślałem ;), i miałem nawet do Ciebie napisać :)
I powiem jeszcze coś bardziej "dziwnego" :P, dla mnie to nie jest takie s-f ;)
Za to wiem czym to by było na pewno. Pełna ekstaza stoflera, byłby szybciej od Muska na Marsie :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Swoją drogą to byłby niezły chichot losu, gdyby Rafa jakimś cudem wygrał Wimbledon :D
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Vivid pisze: 12 cze 2021, 20:23
ayshe pisze: 12 cze 2021, 13:28
Vivid pisze: 10 cze 2021, 08:47 Czy s-f jest nadal tak popularne? :)
To co powiesz na taki scenariusz?
Powiedzmy, że Novak wygra w niedzielę. Powiedzmy, że wygra Wimbledon, bo czemu nie? I teraz wyobraź sobie, że całe Big 3 wjeżdża na US Open z taką samą liczbą szlemów. Novak dodatkowo z misją pomszczenia swojej ubiegłorocznej hańby na wieki, bo kto mu będzie wypominał próbę zabójstwa w obliczu Kalendarzowego? Ja bym chciała coś takiego zobaczyć, okazja raz na całe życie.
Ubiegłaś mnie :) Dokładnie o tym samym dziś pomyślałem ;), i miałem nawet do Ciebie napisać :)
I powiem jeszcze coś bardziej "dziwnego" :P, dla mnie to nie jest takie s-f ;)
Za to wiem czym to by było na pewno. Pełna ekstaza stoflera, byłby szybciej od Muska na Marsie :lol:
Możecie jeszcze dopompować balonika w tych predykcjach, że wygra Igrzyska Olimpijskie :P
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

To że prasa się ekscytuje mnie nie dziwi wcale. To są wielkie nazwiska i taka porażka musi się klikać a jak się klika to trzeba pisać i piać z zachwytu. My nie musimy się tym przejmować bo na forum i tak połowa klików to Vivid. :P Dla mnie Nadal był tylko w trochę lepszej formie niż w 2015.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

hokej pisze: 12 cze 2021, 17:03 Jak to, z wyjątkiem 3 seta, był mecz na wysokim poziomie to ja chcę do zamrażarki i cofka o 10 lat. Przecież oni obaj kopali się po czole.
Pełna zgoda. :::gd:::
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Tak to tu tylko zostawię. ;)
Obrazek
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

hokej pisze: 12 cze 2021, 17:03 Jak to, z wyjątkiem 3 seta, był mecz na wysokim poziomie to ja chcę do zamrażarki i cofka o 10 lat. Przecież oni obaj kopali się po czole.
Przesadzasz. Nie było aż tak tragicznie.
Kopanie po czole? Chyba dawno nie widziałeś jak Jakuboto próbuje grać w tenisa...
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Vivid pisze: 12 cze 2021, 20:23
ayshe pisze: 12 cze 2021, 13:28
Vivid pisze: 10 cze 2021, 08:47 Czy s-f jest nadal tak popularne? :)
To co powiesz na taki scenariusz?
Powiedzmy, że Novak wygra w niedzielę. Powiedzmy, że wygra Wimbledon, bo czemu nie? I teraz wyobraź sobie, że całe Big 3 wjeżdża na US Open z taką samą liczbą szlemów. Novak dodatkowo z misją pomszczenia swojej ubiegłorocznej hańby na wieki, bo kto mu będzie wypominał próbę zabójstwa w obliczu Kalendarzowego? Ja bym chciała coś takiego zobaczyć, okazja raz na całe życie.
Ubiegłaś mnie :) Dokładnie o tym samym dziś pomyślałem ;), i miałem nawet do Ciebie napisać :)
I powiem jeszcze coś bardziej "dziwnego" :P, dla mnie to nie jest takie s-f ;)
Za to wiem czym to by było na pewno. Pełna ekstaza stoflera, byłby szybciej od Muska na Marsie :lol:
Dopóki Serb nie położy łapy na pucharze muszkieterów to wciąż sci-fi, ale trudno o tym nie myśleć mając w pamięci inne wyczyny tego psychola. :).
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Czyli wychodzi na to, że tylko galoty Stana mogą uchronić Puchar Muszkieterów przed wrogim przejęciem ;)
No Cipas, włóż galoty i do roboty! :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

ayshe pisze: 12 cze 2021, 18:13

Jakby Serb się nie spiął, jakby Nadal nie pękł - łatwo się to pisze. Znasz jakieś większe wyzwanie w sporcie niż granie przeciwko Rafie na RG? Bo ja nie. Wychodzisz na mecz niewątpliwie mając w pamięci łomot dostałeś parę miesięcy temu, dostajesz na wstępie lepę 5:0 i co dalej? Jak się z tego podnieść, żeby doprowadzić do tego?
https://twitter.com/BrainGameTennis/sta ... 6444355584
Z drugiej strony Rafa też o pietruszkę nie grał i jak sobie przeanalizujesz staty, to zobaczysz, jak taktyka Novaka rozmontowała tenis, a konsekwencji głowę Rafaela. :wink:
Na taktykę jest zawsze antytaktyka, na antytaktykę - reantytaktyka, na reantytaktykę- kontrreantytaktyka :wink:
Obecnie największym wyzwaniem to chyba będzie pokonanie Novaka, chętnie zabaczę taktykę Greka, która to umożliwi :D ,
wg. mnie, nie ma takowej :D
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Vivid pisze: 13 cze 2021, 07:10 Czyli wychodzi na to, że tylko galoty Stana mogą uchronić Puchar Muszkieterów przed wrogim przejęciem ;)
No Cipas, włóż galoty i do roboty! :P
Obrazek
rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

:!mage!: Czyli jednak magia :!mage!:
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Vivid pisze: 13 cze 2021, 07:10 Czyli wychodzi na to, że tylko galoty Stana mogą uchronić Puchar Muszkieterów przed wrogim przejęciem ;)
No Cipas, włóż galoty i do roboty! :P
- Halo, Stan? Słuchaj, mam taki problem..
- dla ciebie młody, panie Stanisławie..
- panie Stanisławie..
- dobra, nie udawaj Greka tylko referuj.
- bo ja mam taki problem.. finał.. ten serbski wariat.. i te gacie w kratkę.. bo Pan i te gacie.. muszę pożyczyć!!!! MUSZĘ!!
- MOJE GACIE? PO CHOLERĘ CI MOJE GACIE? SWOJE JUŻ OBSRAŁEŚ?
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Za dużo zachodu ;) Wszystko to kwestia ... dolarów :P

Debel polsko-amerykański wystartował kiepsko. Potem coś zaskoczyło, ale set w plecy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

No to Krecikowa w podwójnej koronie. :::daking::: :::daking::: Wow! Po 20 latach na RG!
Ale nie widzę jakiegoś błysku, czegoś specjalnego w tej dziewczynie. Cóż, ta z błyskiem nie tym razem :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”