Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Pinas pisze: 13 cze 2021, 19:51 Ja tu widzę jedno sensowne wyjaśnienie, zwyczajnie pokolenie lat 80' to ludzie którym za dzieciaka nic nie dawano za darmo i to ich nauczyło tytanicznej pracy nad każdym aspektem gry. Młodzież z lat 90' i 2000' kojarzy mi się z bananowymi dziećmi w które ładowano kupę kasy w różnych akademiach tenisa i naturalnie wyodrębniła się jakaśtam grupa najlepszych, ale kiedy wskoczyli na poziom ATP i przyszło im się mierzyć z lepszymi, to braki zaczęły wychodzić. Porównajcie takich Del Potro czy Soderlinga, którzy w 2009 r. zlali faworytów na Wielkim Szlemie, z kimkolwiek z obecnego Next Gen. Ci ludzie po prostu nie mają serca do gry, to tenisowi wyrobnicy z kompleksem niższości. Oj, nastaną ciemne wieki tenisa kiedy Wielka Czwórka przejdzie na emeryturę.
Pozostaje tylko się pod tym podpisać.
Trzeba pogratulować Djoko wygranej, ale dla mnie to, że dwa razy w jednym turnieju wracał z 0:2 w setach pokazuje tylko słabość obecnego touru, niemniej trzeba mu przyznać, że dowiózł wygraną i prawie nie robił niewymuszonych błędów w końcówkach ważnych spotkań.
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Widzę, że "trzeba pogratulować" ale przy okazji pomniejszyć osiągnięcie Novaka: twierdzeniem o słabości obecnego męskiego tenisa. Otóż nic z tych rzecz, przypominam, że w półfinale czyli standardowo był zawsze mocny Nadal i wielu innych też można by pochwalić.
Na tenisie granym w światach alternatywnych się nie znam, oceniam to co widzę a widzę doskonałą a co ważniejsze skuteczną grę Novaka, tak więc warto pogratulować bez dodatkowych objaśnień.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2021, 13:29 przez live, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

live pisze: 14 cze 2021, 13:19 Otóż nic z tych rzecz, przypominam, że w półfinale czyli standardowo był zawsze mocny Nadal i wielu innych też można by pochwalić.
Był Nadal, którego nie będąc fanem doceniam, że jeszcze gra, ale to, że Nadal zachodzi tak daleko, będąc tak daleko od swojego optimum to kolejny dowód na słabość obecnej generacji.
Sampras czy Agassi zostali wyparci przez młodych wilczków, a teraz tego nie ma.
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Trochę mi to wygląda , na typowe narzekanie starszego pokolenia na młodsze :) , sam tak mam czasami :D
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

live pisze: 14 cze 2021, 13:42 Trochę mi to wygląda , na typowe narzekanie starszego pokolenia na młodsze :) , sam tak mam czasami :D
Być może wpadam w ton "kiedyś to było", więc nie będę się wypierał. :wink:
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Słabość młodszego pokolenia, czy po prostu wybitność BIG3 ?
Bo moim zdaniem reszta pokolenia 30+ została już dawno wygryziona, poza Bautistą nikt formy i stabilizacji na dłużej niż miesiąc czy dwa nie potrafi utrzymać. A sam RBA nie jest jakimś tytanem, tylko wykorzystał międzypokoleniową dziurę do osiągnięcia lepszych wyników. Być może po raz kolejny trzeba podkreślić, że żyjemy od 15 latach w erze 3 gigantów tenisa i nie wiadomo kiedy kolejni takowi się pojawią, bo póki co mamy tylko karuzelę nazwisk i oczekiwań zasilaną co sezon nowym megatalentem, który po eksplozji staje się solidnym graczem z top 5-20 i nic więcej.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

ayshe pisze: 14 cze 2021, 10:43 Nawet Vivid coś przycichł, ale może układa nową wyliczankę, kto wie? :wink:
Po Novaku to ja jadę tylko przy okazji stoflera. Niech się może zdecyduje pod jakim alterego teraz grasuje :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Alfredo Stoflero był niepodrabialny. Żaden z dziś aktywnych forumowiczów nie pasuje mi do tej układanki.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Nevermore
Bywalec
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 19 sie 2017, 16:26

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Trzeba pogratulować Djoko wygranej, ale dla mnie to, że dwa razy w jednym turnieju wracał z 0:2 w setach pokazuje tylko słabość obecnego touru
.

A dla mnie (choć go bardzo nie lubię) pokazuje jak genialnie ma skrojony styl gry pod specyficzny system punktacji jaki występuje w tenisie. Oczywiście g***o by z tego było gdyby nie ta końska wydolność...

Najbardziej wkurza mnie to sukcesywne spowolnienie gry na poszczególnych nawierzchniach, które z czysto technicznej gry zrobiło jakieś zawody strongmenów.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Chyba wszyscy jak tu piszemy uważamy, że to bez sensu, że wszystkie nawierzchnie (i piłki) stają się coraz wolniejsze.
Gdzie się podziała różnorodność?
Jak dziś widzę jakiś dwóch przeciętnych Hiszpanów czy Latynosów jak praktycznie bez końca okładają się w Nottingham czy innym Halle topspinami zza linii końcowej, to wspominam tenis na trawie z czasów Beckera, Edberga, Sticha, Raftera czy Henmana (o Rusedskim czy Ivanisevicu nie wspominając, bo to był odchył w drugą stronę akurat :)) i coś tak czuję, że dzisiejsi przebijacze na rowerkach by wracali do domu, gdyby grali z dawnymi mistrzami nawierzchni szybkich na tamtych nawierzchniach i tamtymi piłkami. I nawet polyestry w główkach "setkach" niewiele by im pomogły :::yay:::.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

W tym roku w Melbourne korty miały CPI na poziomie 50, w NY w zeszłym roku niewiele mniej, więc tak do końca jednorodnie to nie jest..
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Wiesz, ja pamiętam jak na trawie nawet najwięksi mistrzowie byli co raz zaskakiwani nieregularnym kozłem piłki, jak nie raz i nie dwa nie byli w stanie sensownie odegrać dobrze zagranego ofensywnego slajsa, albo jak po mocnym płaskim strzale z forehandu, piłka ślizgała się im po korcie niczym kamień po tafli jeziora przy puszczaniu kaczek.

A dziś na trawie grają niemal jak na ziemi. I nie jest to wyłącznie kwestia lepszego przygotowania motorycznego samych grajków.

A swoją drogą co to jest CPI w tym kontekście? Bo jako ekonomiście, to mi się wyłącznie kojarzy z inflacją konsumencką (consumer price index).

:)
Ostatnio zmieniony 14 cze 2021, 17:58 przez Artlight, łącznie zmieniany 2 razy.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

rafbat pisze: 14 cze 2021, 11:09 Rozczaruję Was.
[...]
Wam za to widzę, mało zwieracze nie puszczą z ekscytacji ;)
Rozczaruję cię. Moje trzymają.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Artlight pisze: 14 cze 2021, 17:55 Wiesz, ja pamiętam jak na trawie nawet najwięksi mistrzowie byli co raz zaskakiwani nieregularnym kozłem piłki, jak nie raz i nie dwa nie byli w stanie sensownie odegrać dobrze zagranego ofensywnego slajsa, albo jak po mocnym płaskim strzale z forehandu, piłka ślizgała się im po korcie niczym kamień po tafli jeziora przy puszczaniu kaczek.

A dziś na trawie grają niemal jak na ziemi. I nie jest to wyłącznie kwestia lepszego przygotowania motorycznego samych grajków.

A swoją drogą co to jest CPI w tym kontekście? Bo jako ekonomiście, mi się wyłącznie kojarzy z inflacją konsumencką (consumer price index).

:)
Court Pace Index, do usług :).
Indeks powyżej 45 oznacza korty szybkie, ale generalnie masz rację, kiedyś przewinęła się już podobna dyskusja, faktycznie nie ma co dyskutować ze spowolnieniem nawierzchni, zwłaszcza trawy, ale to chyba miało miejsce jakieś 20 lat temu. Kiedyś to była mieszanka życicy i czegoś tam, teraz jest 100% życicy bo podobno "bardziej żywotna", ale łyse placki po trzech dniach grania na Centralu jakoś temu przeczą. Ja tam sobie nie krzywduję, nie cierpię s&v. :)
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

rafbat pisze: 14 cze 2021, 11:09 Rozczaruję Was.
[...]
Wam za to widzę, mało zwieracze nie puszczą z ekscytacji ;)
To akurat nie, ale ilekroć pomyślę o tym, że z rekordów Federera pozostaną tylko zasięgi na tweeterze, przeszywa mnie rozkoszny dreszcz. :wink:
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

ayshe pisze: 14 cze 2021, 19:51
Artlight pisze: 14 cze 2021, 17:55 Wiesz, ja pamiętam jak na trawie nawet najwięksi mistrzowie byli co raz zaskakiwani nieregularnym kozłem piłki, jak nie raz i nie dwa nie byli w stanie sensownie odegrać dobrze zagranego ofensywnego slajsa, albo jak po mocnym płaskim strzale z forehandu, piłka ślizgała się im po korcie niczym kamień po tafli jeziora przy puszczaniu kaczek.

A dziś na trawie grają niemal jak na ziemi. I nie jest to wyłącznie kwestia lepszego przygotowania motorycznego samych grajków.

A swoją drogą co to jest CPI w tym kontekście? Bo jako ekonomiście, mi się wyłącznie kojarzy z inflacją konsumencką (consumer price index).

:)
Kiedyś to była mieszanka życicy i czegoś tam, teraz jest 100% życicy bo podobno "bardziej żywotna", ale łyse placki po trzech dniach grania na Centralu jakoś temu przeczą. Ja tam sobie nie krzywduję, nie cierpię s&v. :)
No a to akurat mój ulubiony styl gry, więc trochę nad tym ubolewam.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Artlight pisze: 14 cze 2021, 17:18 Alfredo Stoflero był niepodrabialny. Żaden z dziś aktywnych forumowiczów nie pasuje mi do tej układanki.
Serio? Jedyne co zmienił, to uwielbienie dla pewnego Serba ujawnione po czasie.
Ale oderwana od rzeczywistości logika światów równoległych jest niepodrabialna. :angel:
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Hokej, czyżbyś był na tropie reinkarnacji alfreda vel stoflera? :D
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2021

Artlight pisze: 14 cze 2021, 21:39 Hokej, czyżbyś był na tropie reinkarnacji alfreda vel stoflera? :D
Nie doceniasz go. Po drodze był jeszcze co najmniej Bonio, a może i inne wcielenia. :wink:

Dalajlama forum normalnie rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”