Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Masters 1000: Monte Carlo 2021

Rafa w ostatnich latach przegrywał na cegle ale Roland to inna bajka.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: ATP Masters 1000: Monte Carlo 2021

El Diablo pisze: 17 kwie 2021, 09:51 Rafa w ostatnich latach przegrywał na cegle ale Roland to inna bajka.
Tak zgadza się. Prawdziwą weryfikacją, czy już czas na detronizację BIG 3 są zawsze turnieje wielkoszlemowe. NextŻeny wygrywały już wiele razy z wielkimi staruchami w turniejach Masters 1000, ale w turniejach WS było jak zwykle. Po wczorajszym meczu Rafy z Andriejem i wcześniejszej porażce Novaka może jednak będzie teraz większa nadzieja dla młodych, że ci wielcy są do pokonania nie tylko przez Miedwiediewa, Thiema czy Tsitsipasa. Z całym szacunkiem dla Rubleva, ale nie pamiętam, czy wcześniej wygrał z kimś z BIG 3. Wydawało się dotychczas, że dla Niego barierą nie do przeskoczenia jest to, żeby wszedł np. na poziom Nadala na korcie ziemnym. Wczoraj jednak widziałem wielokrotnie, zwłaszcza po długich wymianach niedowierzanie u Nadala i w końcu w 3 secie brak wiary, że może z Andriejem wygrać. Podobnie Novak sprawiał w końcówce meczu wrażenie, jakby to było niemożliwością, żeby taki Daniel Evans go ograł.
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: ATP Masters 1000: Monte Carlo 2021

Rubliow rozwinął się bardzo przez ostatni rok, ale nawet grając całkiem nieźle jak na siebie z, nie ma co ukrywać, słaby Nadalem miał problemy, żeby domykać gemy i jednak mimo bardzo dużej przewagi grali 3 sety pona 2.5h. A trzeba pamiętać, że Rosjanin miał dużo argumentów po swojej stronie: Rafa nie grał od AO, miał jakieś problemy zdrowotne, w MC jest dosyć zimno jak tę porę roku, a Hiszpan nie lubi grać w wietrznych wilgotnych warunkach, serwis Nadala funkcjonował bardzo słabo zwłaszcza w pierwszym secie, na bekhendzie miał duże problemy żeby pod presją odegrać głęboką piłkę, co Andriej dobrze wykorzystywał. To wszystko było Rosjaninowi potrzebne, żeby wygrać, a na RG już tak miło nie będzie.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Masters 1000: Monte Carlo 2021

Po ostatnich latach, umówmy się, stagnacji i pewnej kichy, wreszcie z przyjemnością obejrzę finał 1000-ki ATP.
Może nawet będę na dłużej kibicował Rublevowi. Fajnie gra ta żywa reklama zakładu pogrzebowego. :P ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: ATP Masters 1000: Monte Carlo 2021

Brawo Cipas! Chyba pierwszy w tym roku skalp turniejowy dla kogoś z jednoręcznym bh :::gd::: . Co prawda Rafę i Novaka wykosili mu inni, ale w finale dominował wyraźnie. Sezon na ziemi i RG zapowiadają się bardzo ciekawie.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”