Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: ATP 1000: Miami 2021

rafbat pisze: 1 kwie 2021, 21:59 HH bardzo przypomina mi Berdycha, zarówno po stylu gry, jak i zachowaniu na korcie. Oby był w stanie dobić do poziomu, który prezentował Czech w najwyższej formie.
Mam dokładnie takie samo wrażenie. Niektórzy probują wskazywać Murraya jako jego "starszą wersję", ale jak dla mnie to bardziej życzeniowe.
Niemniej zaskoczył mnie wczoraj Hubi, pierwszy set nie wskazywał na jakiekolwiek szanse, a już te dwa przełamania z 40:0 Greka były gwoździami do trumny :::gd::: Brawo!
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: ATP 1000: Miami 2021

hohvar pisze: 2 kwie 2021, 11:49 Mam dokładnie takie samo wrażenie. Niektórzy probują wskazywać Murraya jako jego "starszą wersję", ale jak dla mnie to bardziej życzeniowe.
Niemniej zaskoczył mnie wczoraj Hubi, pierwszy set nie wskazywał na jakiekolwiek szanse, a już te dwa przełamania z 40:0 Greka były gwoździami do trumny :::gd::: Brawo!
Oooj, Murray to moim zdaniem zdecydowanie na wyrost. Bądź co bądź, najlepsi w tamtym czasie, czyli Rafa, Roger i Novak wychodząc na mecz z Murrayem musieli być naprawdę solidnie przygotowani, a praktycznie każda niedyspozycja była od razu karana. Poza tym, nawet przy dobrej dyspozycji przeciwnika, Murray na najwyższych obrotach był niesamowicie groźny.

Hubert to dla mnie właśnie idealny Berdych, który w swoim dobrym dniu potrafi napsuć krwi przeciwnikom z TOPu, w najlepszej formie kandydat do każdorazowego występu w QF/SF wielkiego szlema, ale też nikogo specjalnie nie zdziwi odpadnięcie w pierwszej czy drugiej rundzie w jakimś kurniku. No i raczej na mączce wielkich sukcesów bym Hubiemu mimo wszystko nie wróżył, a jednak uniwersalność to też coś, co wyróżnia tych największych (tak, wiem jak Federer grał na mączce i moim zdaniem grał bardzo dobrze, ale że zawsze zestawiano go z bóstwem tej nawierzchni w postaci Nadala to niestety zbyt różowo nie wypadał).
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: ATP 1000: Miami 2021

hohvar pisze: 2 kwie 2021, 11:49
rafbat pisze: 1 kwie 2021, 21:59 HH bardzo przypomina mi Berdycha, zarówno po stylu gry, jak i zachowaniu na korcie. Oby był w stanie dobić do poziomu, który prezentował Czech w najwyższej formie.
Mam dokładnie takie samo wrażenie. Niektórzy probują wskazywać Murraya jako jego "starszą wersję", ale jak dla mnie to bardziej życzeniowe.
Niemniej zaskoczył mnie wczoraj Hubi, pierwszy set nie wskazywał na jakiekolwiek szanse, a już te dwa przełamania z 40:0 Greka były gwoździami do trumny :::gd::: Brawo!
Wczorajszy mecz z Tsitsipasem to naprawdę miłe zaskoczenie i nadzieja, że Hubiego stać na duże wyniki w tourze. Największą nadzieję budzi fakt, że w meczu z poważnym grajkiem nie pękł w najważniejszych momentach. Gdy serwował na zwycięstwo w trzecim secie przy stanie 5:4, pierwszą wymianę w gemie spartolił okrutnie waląc w kilkumetrowy aut. Potem jednak nie zwalniał ręki i pewnie poszedł po swoje. Brawo!
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Miami 2021

Jannik Sinner czeka w finale na lepszego z pary Hurkacz/ Rublew.
Jannik to mój faworyt od momentu gdy zobaczylam go w NextGen. Cieszę sie że jeszcze jaki nastolatek zagra w finale 1000nika
Gra dojrzały, madry tenis. :::gd::: I ciekawy do ogladania. Mają Włosi w ogóle dobre mlode pokolenie.
Mówicie, ze Hubi drugim Berdychem..? :D Coś w tym jest. Będzie o kim pisać limeryki.. rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP 1000: Miami 2021

Sinner zamiata rakietą (taki szybki, krótki zamach) jak Świątek - jak wchodzi to wygrywa.
Może w końcu obejrzę naszą gwiazdkę w deblu, żeby przekonać się ile w tym jej zasługi a ile Mattek :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000: Miami 2021

I HuHu pofikał ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Miami 2021

Finał Mastersa. :::gd:::
Wyrównał tym samym osiągnięcia Janowicza w turniejach tej rangi - przypomnę z kronikarskiego obowiązku, że Janowicz zaliczył 1 finał turnieju rangi Masters, było to w Paryżu 2012 roku, potem maks to były ćwiartki przy czym najczęściej przegrywał w 1 rundach.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: ATP 1000: Miami 2021

El Diablo pisze: 3 kwie 2021, 07:37 Finał Mastersa. :::gd:::
Wyrównał tym samym osiągnięcia Janowicza w turniejach tej rangi
Ta ranga mocno ostatnio dyskusyjna jest. :-)
Ale sam styl i zachowanie na korcie HH zaczyna mi się bardziej podobać.
PS
Tak przy okazji pytanie: jak odbierać/przetłumaczyć ten tytuł na stronie ATP: Huge from Hubi.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Miami 2021

CFA pisze: 3 kwie 2021, 08:02
El Diablo pisze: 3 kwie 2021, 07:37 Finał Mastersa. :::gd:::
Wyrównał tym samym osiągnięcia Janowicza w turniejach tej rangi
Ta ranga mocno ostatnio dyskusyjna jest. :-)
Uśmieszek co prawda na końcu ale jest tu trochę prawdy - brak Djokovica i Nadala.
Przy czym kiedyś i Oni muszą zacząć przegrywać, jest to nieuniknione tak samo jak dyskusje gdyby X musiał ograć Nadala/Federera/Djokovica w dobrej dyspozycji to by nie wygrał. Tu mamy Masters, a nie tak dawno mieliśmy US Open, który pewnie Djokovic by wygrał gdyby sam się nie wyautował.
CFA pisze: 3 kwie 2021, 08:02 Tak przy okazji pytanie: jak odbierać/przetłumaczyć ten tytuł na stronie ATP: Huge from Hubi.
To zależy co autor miał na myśli. W domyśle mogą być zarówno pokazana dyspozycja ("Huge game..."), niespodzianka ("Huge upset..."), jedno i drugie, a nawet więcej...

Bezpośrednie tłumaczenie nie ma w tym przypadku sensu, raczej trzeba by pójść w "ducha" tytułu czyli na przykład "Wielki Hubi". Można popłynąć jak tłumacze filmów z USA w latach 90-tych. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: ATP 1000: Miami 2021

El Diablo pisze: 3 kwie 2021, 10:26 Bezpośrednie tłumaczenie nie ma w tym przypadku sensu, raczej trzeba by pójść w "ducha" tytułu czyli na przykład "Wielki Hubi". Można popłynąć jak tłumacze filmów z USA w latach 90-tych. ;)
No właśnie nie znam angielskiego wcale, więc nie popłynę w niuanse.
Zrozumieć zrozumiałem, bo wkleić do translatora potrafię, ale myślałem, że jest jeszcze coś dodatkowego niż tylko zbitka
HU-HU w tym tytule.
Awatar użytkownika
Walter W.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:15

Re: ATP 1000: Miami 2021

W końcu widzę w grze HH to czego mi bardzo brakowało a do czego gołym okiem miał papiery - szybka ostra piłka, bez bojaźni i asekuranctwa. W AO przegrany mecz z Ymerem to było przebijanie i aż prosiło się o więcej ryzyka i ostrzejsza piłkę. Teraz w końcu gra tak jak powinien i to jest jego naturalny styl, jego tenisowe DNA, taka agresja na rakiecie i spokój w głowie.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Miami 2021

CFA pisze: 3 kwie 2021, 11:38
El Diablo pisze: 3 kwie 2021, 10:26 Bezpośrednie tłumaczenie nie ma w tym przypadku sensu, raczej trzeba by pójść w "ducha" tytułu czyli na przykład "Wielki Hubi". Można popłynąć jak tłumacze filmów z USA w latach 90-tych. ;)
No właśnie nie znam angielskiego wcale, więc nie popłynę w niuanse.
Zrozumieć zrozumiałem, bo wkleić do translatora potrafię, ale myślałem, że jest jeszcze coś dodatkowego niż tylko zbitka
HU-HU w tym tytule.
Zależy co rozumiesz przez dodatkowego - wielki wynik/występ/gra/upset/wszystko...
Jak jesteś poetą to mógłbyś nawet przetłumaczyć tytuł na "Coś wielkiego od Hubiego" i przyczepić można byłoby się tylko do powstałego rymu. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: ATP 1000: Miami 2021

El Diablo pisze: 3 kwie 2021, 13:11
CFA pisze: 3 kwie 2021, 11:38
El Diablo pisze: 3 kwie 2021, 10:26 Bezpośrednie tłumaczenie nie ma w tym przypadku sensu, raczej trzeba by pójść w "ducha" tytułu czyli na przykład "Wielki Hubi". Można popłynąć jak tłumacze filmów z USA w latach 90-tych. ;)
No właśnie nie znam angielskiego wcale, więc nie popłynę w niuanse.
Zrozumieć zrozumiałem, bo wkleić do translatora potrafię, ale myślałem, że jest jeszcze coś dodatkowego niż tylko zbitka
HU-HU w tym tytule.
Zależy co rozumiesz przez dodatkowego - wielki wynik/występ/gra/upset/wszystko...
Nie, no bardziej chodzi mi o jakąś grę słów, jakiś idiom albo coś takiego.
Tak przykładowo, że w Miami mieszka aligator zwany przez miejscowych Huge i on pożera głównie Ruskich i Włochów :-)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: ATP 1000: Miami 2021

El Diablo pisze: 3 kwie 2021, 13:11
Jak jesteś poetą to mógłbyś nawet przetłumaczyć tytuł na "Coś wielkiego od Hubiego" i przyczepić można byłoby się tylko do powstałego rymu. :wink:
:wink: :::gd:::
Fajnie, może będzie jakaś odmiana w jego grze i skuteczności na dłużej.
Pojawiła się teoria, że to efekt sukcesu Igi, na zasadzie: "co, baba i w dodatku młodsza, też z Polski, mogła, a ja nie mogę?!" (:]
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000: Miami 2021

hohvar pisze: 3 kwie 2021, 18:16 Pojawiła się teoria, że to efekt sukcesu Igi, na zasadzie: "co, baba i w dodatku młodsza, też z Polski, mogła, a ja nie mogę?!" (:]
To co pseudo mu zorganizują by też sobie wygrał? :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Miami 2021

Fajnie, że jutro wolne i można na spokojnie obejrzeć mecz o ludzkiej godzinie...
Nie porywa to spotkanie ale da się oglądać. Swoista "Berdychowatość" bije od Hurkacza...
Szkoda przełamania zdobytego na początku meczu...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Miami 2021

Pierwszy set dla Huberta.
Jannik okropnie nerwowo jak na niego.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP 1000: Miami 2021

Mało porywający ten mecz ale HH solidnie do bólu 👍
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: ATP 1000: Miami 2021

Sinner gra już jakby bez wiary - 3:0 z dwoma przełamaniami w drugim secie.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP 1000: Miami 2021

W drugim secie rozluźniony Hubert od razu zaczął mocniej uderzać, kończ to :::gd:::
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”