Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

wyczesany pisze: 12 lut 2021, 14:43
ayshe pisze: 12 lut 2021, 14:42
wyczesany pisze: 12 lut 2021, 14:38
ayshe pisze: 12 lut 2021, 14:34Gołym okiem widać zapaść w grze, bo nie wmówicie mi, że to co pokazał Novak w trzecim i czwartym to było normalne.
Ale "normalne normalne" czy "normalnie jak na niego"? :D
Czy Ty mnie naprawdę chcesz dziś bardziej wkurzyć? :D
Kto wie? :D
Tak właśnie myślałam.. :wink:
advantage pisze: 12 lut 2021, 14:52 Zacznijmy, że Novak niczego nie oddawał, trzeciego seta przegrał bo miał kryzys, zaś czwartego przewalił na początku bo Fritz był na fali. Po 1:3 na początku czwartego Novaczek zbierał tylko siły na seta piątego i cudownym uzdrowieniem wybił Fritza z rytmu.
Tenisowy płaskoziemca detected.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

ayshe pisze: 12 lut 2021, 14:58
advantage pisze: 12 lut 2021, 14:52 Zacznijmy, że Novak niczego nie oddawał, trzeciego seta przegrał bo miał kryzys, zaś czwartego przewalił na początku bo Fritz był na fali. Po 1:3 na początku czwartego Novaczek zbierał tylko siły na seta piątego i cudownym uzdrowieniem wybił Fritza z rytmu.
Tenisowy płaskoziemca.
Dla mnie wierzenie w bajki Djocovica to rodzaj tenisowego płaskoziemcy, ale co kto woli. Poza tym pisałem już, że fanów Djokovica nikt nie przekona i nawet nie mam zamiaru próbować tego robić, bo oni wierzą do końca w swojego wielkiego niestrudzonego wojownika/herosa/pajaca z Serbii.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2021, 15:07 przez advantage, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

ayshe pisze: 12 lut 2021, 14:34 Gość prowadzi 2:0 w setach, w trzecim pojawia się problem, i dokładnie widać moment, kiedy Novak pośliznął się na korcie. Gołym okiem widać zapaść w grze, bo nie wmówicie mi, że to co pokazał Novak w trzecim i czwartym to było normalne. Niech mi ktoś poda racjonalny powód, dla którego zawodnik miałby puszczać bez powodu dwa sety w trzeciej rundzie? Bardzo proszę, naprawdę chciałabym to wiedzieć.
A to trzeba szukać logiki? Przecież to jest niemożliwe mieć co imprezę kontuzję i za każdym razem inną, zawsze gdy rywal zaczyna coś sobą reprezentować i w dodatku potem wygrywać turniej/dochodzić do finału...
Proszę Cię, Venus Williams coś się stało poważnego podczas meczu to ugrała 1 gema i cyrku było 0 przy tym. Przecież zanim doszło do tego incydentu Djokovic już był wkurzony i wykrzykiwał coś w trybuny a to był tylko ciąg dalszy.

Przecież ten cały cyrk to tylko jemu szkodzi i nikomu innemu....
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

I w dodatku ślepi.. :D. Cały czas czekam na odpowiedź na pytanie, dlaczego najlepiej returnujący i kryjący kort zawodnik w tourze nagle nie startuje do piłek przez dwa sety?
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

ayshe pisze: 12 lut 2021, 15:09 I w dodatku ślepi.. :D. Cały czas czekam na odpowiedź na pytanie, dlaczego najlepiej returnujący i kryjący kort zawodnik w tourze nagle nie startuje do piłek przez dwa sety?
Dopowiadając... a w trzecim (piątym) nagle returnuje i startuje do piłek? ;)
Ostatnio zmieniony 12 lut 2021, 15:35 przez rafbat, łącznie zmieniany 1 raz.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

ayshe pisze: 12 lut 2021, 15:09 I w dodatku ślepi.. :D. Cały czas czekam na odpowiedź na pytanie, dlaczego najlepiej returnujący i kryjący kort zawodnik w tourze nagle nie startuje do piłek przez dwa sety?
Bo jest starym dziadkiem a nie 25-latkiem i czasami może przyjść poważny kryzys fizyczny, który jak trochę sił przyoszczędzi to po jakimś czasie minie. Chłop ma prawie 34 lata i nie będzie latał od prawej do lewej przez pełne 3 sety.

PS: Swoją drogą jak tak myślę, to z racji tego że Serb coraz starszy i sił będzie brakować coraz częściej to taką szopkę również będziemy oglądać jeszcze częściej.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Były djokozgony? :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Vivid pisze: 12 lut 2021, 15:30 Były djokozgony? :)
Wszystko było. Zgony i zmartwychwstanie. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

ayshe pisze: 12 lut 2021, 15:09 I w dodatku ślepi.. :D. Cały czas czekam na odpowiedź na pytanie, dlaczego najlepiej returnujący i kryjący kort zawodnik w tourze nagle nie startuje do piłek przez dwa sety?
Słuchaj, ale nikt nie mówi, że nic zupełnie mu nie było. Ale przedstawienie jakie się z tego robi jest nieproporcjonalne do czegokolwiek. Każdy zawodowy tenisista jest w zasadzie inwalidą w pewnym stopniu. I każdy ma tyle w papierach że może w każdej chwili się wycofać z turnieju. Ale tak jak powiedział Sidor, z kontuzją taką jaką Novak symulował nie da się grać, bo mięśnie brzucha to nie ból głowy.
Prince Textreme Tour 100 310
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Djokovicowi udało się nawet oszukać bukmacherów i mamy niecodzienną sytuację że obecnymi faworytami są Thiem i Medvedev.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

SevenUP pisze: 12 lut 2021, 15:03 A to trzeba szukać logiki? Przecież to jest niemożliwe mieć co imprezę kontuzję i za każdym razem inną, zawsze gdy rywal zaczyna coś sobą reprezentować i w dodatku potem wygrywać turniej/dochodzić do finału...
SevenUP pisze: 12 lut 2021, 16:12 Ale tak jak powiedział Sidor, z kontuzją taką jaką Novak symulował nie da się grać, bo mięśnie brzucha to nie ból głowy.
No właśnie, po co szukać logiki? :] Sidor nie kwestionował w żadnym momencie, że kontuzja miała miejsce. Sidor mówił o tym, że ta kontuzja to prawdopodobnie naciągnięty mięsień skośny brzucha, bo przy naderwaniu nie da się grać, ale zaraz.. o ile wiem, to Sidor nie jest lekarzem czy fizjoterapeutą.. Pozwolę sobie przypomnieć casus niejakiego Murraya, który prezentował podobnie wyniszczający styl gry, wiecznie go oskarżali o symulowanie i co się okazało? Dla mnie jest logiczne, że gość o takim stylu gry jak Novak jest bardziej narażony na naderwanie i naciągnięcie mięśni, a że ciało trochę ma już na liczniku to i częściej się takie urazy zdarzają.
advantage pisze: 12 lut 2021, 15:19 Bo jest starym dziadkiem a nie 25-latkiem i czasami może przyjść poważny kryzys fizyczny, który jak trochę sił przyoszczędzi to po jakimś czasie minie. Chłop ma prawie 34 lata i nie będzie latał od prawej do lewej przez pełne 3 sety.
Ale, że co przyszło? Kryzys fizyczny? O_O U Novaka w TRZECIEJ rundzie po półtorej godzinie gry? W sesji nocnej, w normalnej temperaturze, nie w upale? Ile tam było długich wymian do tego "kryzysu", 8, 10? Z całym szacunkiem dla gry Fritza, czy Ty widziałeś w jakimś momencie, żeby Serb się zadyszał chociaż?
Nie dość, że nie jesteście w stanie zobaczyć różnicy w poruszaniu się i odgrywaniu piłek Serba, w meczu, który miał pod kontrolą, do momentu poślizgnięcia się, to nawet między sobą nie możecie się zgodzić, co się właściwie stało. Zatem pozostaje mi już tylko jedno:

Fizjo ATP potwierdził naderwanie mięśnia. Taki autorytet wystarczy?
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Czyli jeżeli to naderwanie to znaczy że już koniec turnieju dla niego?
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Jutrzejszy trening odwołany, więc raczej pozamiatane. Nie widzę tu szans przy takiej drabince i w tej fazie turnieju.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

ayshe pisze: 12 lut 2021, 17:20 Ale, że co przyszło? Kryzys fizyczny? O_O U Novaka w TRZECIEJ rundzie po półtorej godzinie gry? W sesji nocnej, w normalnej temperaturze, nie w upale? Ile tam było długich wymian do tego "kryzysu", 8, 10? Z całym szacunkiem dla gry Fritza, czy Ty widziałeś w jakimś momencie, żeby Serb się zadyszał chociaż?
Nie dość, że nie jesteście w stanie zobaczyć różnicy w poruszaniu się i odgrywaniu piłek Serba, w meczu, który miał pod kontrolą, do momentu poślizgnięcia się, to nawet między sobą nie możecie się zgodzić, co się właściwie stało. Fizjo ATP potwierdził naderwanie mięśnia. Taki autorytet wystarczy?
Raczej nie kwestionowałem, że coś mu tam się delikatnie naciągnęło, tylko w mojej opinii przy tym kryzysie fizycznym, który nadszedł Novak postanowil zrobić z tego lekkiego urazu wielką szopkę i wykorzystać to do pokonania przeciwnika.
A co do tego że w trzeciej rundzie po 1,5 h gry przyszedł kryzys, no moim zdaniem, to w wieku 34 lat to słabsza dyspozycja może się pojawić w każdej chwili.
Poza tym od początku pisałem że jak Novak nie wyjdzie na następny mecz to mu uwierzę.
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

No naderwanie A naciągnięcie to jednak dwie różne rzeczy. Jeżeli ma naderwany mięsień to na 100 procent nie wyjdzie na mecz z Raonicem.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

advantage pisze: 12 lut 2021, 17:35 Raczej nie kwestionowałem, że coś mu tam się delikatnie naciągnęło, tylko w mojej opinii przy tym kryzysie fizycznym, który nadszedł Novak postanowil zrobić z tego lekkiego urazu wielką szopkę i wykorzystać to do pokonania przeciwnika.
A co do tego że w trzeciej rundzie po 1,5 h gry przyszedł kryzys, no moim zdaniem, to w wieku 34 lat to słabsza dyspozycja może się pojawić w każdej chwili.
Poza tym od początku pisałem że jak Novak nie wyjdzie na następny mecz to mu uwierzę.
Nie wiem jaki mecz Ty oglądałeś, ale pokaż mi jakikolwiek moment przed baletem na napisie, gdzie Serb wykazywał objawy zmęczenia. Nie znajdziesz takiego, bo kryzys fizyczny nie objawia się nagłą niemocą na returnie i praktycznie zerowym ruchem rotacyjnym tułowia, naprawdę nie widziałeś, że facet ruszał się sztywno jak manekin?? Gość jest gibki jak cyrkowiec, jak można nie zauważyć tak nagłej zmiany w poruszaniu się po korcie i ustawianiu do piłek? I to w momencie, kiedy mecz ma podany jak na tacy? 2:0 w setach, połowa trzeciego, nawet gdyby Fritz stanął na uszach, to śmiem twierdzić, że jedyne co by ugrał, to możliwość gładkiego spłynięcia w taju.
Idźmy dalej z Twoimi argumentami. Lekki uraz i gość gra na stojąco przez dwa sety? Zresztą, raz twierdzisz, że zabrakło mu paliwa i tankował, żeby odzyskać siły bo taki styrany starzec z niego, teraz piszesz o lekkim urazie.. I dlaczego właściwie warunkiem uwiarygodnienia kontuzji ma być krecz, na litość boską? Roger w zeszłym roku wyszedł na Novaka ze skasowanym biodrem, Rafa z poważną kontuzją grał finał ze Stanem, nawet seta wziął i nikt wtedy nie kwestionował ich stanu zdrowia, wręcz przeciwnie, wszyscy się zachwycali zwycięstwem ducha nad materią.. A Ty na koniec swojej mętnej argumentacji wjeżdżasz ze starą śpiewką o wielkiej szopce niezbędnej do pokonania takiego kelnera jak Fritz? W takim wypadku ja wysiadam z tej dyskusji.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

ayshe pisze: 12 lut 2021, 18:26 W takim wypadku ja wysiadam z tej dyskusji.
Daj spokój, świetnie się czyta :-)
Oceny za styl nie ma, więc niech spadają Ci, którzy
czegoś się tam doszukują w słabościach Serba.
Zwycięzca bierze wszystko.
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

CFA pisze: 12 lut 2021, 18:46
ayshe pisze: 12 lut 2021, 18:26 W takim wypadku ja wysiadam z tej dyskusji.
Daj spokój, świetnie się czyta :-)
Oceny za styl nie ma, więc niech spadają Ci, którzy
czegoś się tam doszukują w słabościach Serba.
Zwycięzca bierze wszystko.
Tak jest, niech jeszcze Serb wygra z tym naderwanym mięśniem z Raonicem, wtedy to ja więcej pytań miał nie będę rotfl
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

advantage pisze: 12 lut 2021, 19:10 Tak jest, niech jeszcze Serb wygra z tym naderwanym mięśniem z Raonicem, wtedy to ja więcej pytań miał nie będę rotfl
A miałeś jakieś pytania w ogóle? Bo dla mnie to co piszesz to typowy pojazd fedfana, zero merytorycznych argumentów. Tak typowy, że można włączyć i zapętlić albo zrobić kopiuj/wklej. Co okazja, to włączacie tę samą, cienką jak disco polo płytę o djokozgonach, cyrkach i symulkach, rzygać mi się chce jak to czytam pięćsetny raz, tak samo jak mam odruch wymiotny na Zenka Martyniuka. Tak gwoli przypomnienia, w 2019 Novak z rozwalonym mięśniem barku doturlał się do czwartej rundy w NY i zanim wreszcie się poddał wieszano na nim psy, że udaje, ale czy to dało Ci do myślenia? Niee, bo tylko boski Roger ma upoważnienie do wyjścia na mecz z kontuzją i wygrania, no Rafa ewentualnie, bo to taki k :::cens::: wa wojownik. Jestem całkowicie pewna, że jeśli nawet jest 1% szans na wygraną Serb wyjdzie pojutrze na kort i zrobi wszystko, żeby wygrać nawet jeśli oznaczałoby to krecz rundę później.


Nie mam nic więcej do dodania, nawet dla tych, którym świetnie się to czyta.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Teraz pomyślałem sobie że jest duża szansa na to że rekord Rogera w szlemach pęknie już za tydzień, bo moim zdaniem po wyautowaniu Djokovica ( nie wierzę że Serb w ogóle pojawi się na korcie w niedzielę jeżeli to faktycznie naderwanie) to właśnie Hiszpan A nie Kacap ani Uszaty jest dla mnie głównym faworytem. Data finału to 21.02.21 I liczba 21 może być tutaj kluczem

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”