Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Wśród pań nie ma problemu, zdecydowaną faworytką jest Osaka 1.2, Brady 4.2. Osaka już miała swój najgorszy emocjonalnie mecz, dwie piłki od wylotu, z Muguruzą. Mecz odpoczynkowy z Hsieh. Brady musiałaby się wznieść na superwyżyny, ze swej nędznej połówki, ustawionej pod Barty.
Awatar użytkownika
Luqoz
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 5 cze 2017, 23:52

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

W ubiegłorocznym półfinale US Open Osaka z Brady zagrały prawdopodobnie najlepszy mecz WTA 2020 więc myślę, że jest szansa na dobry finał. Biorąc pod uwagę godzinę rozpoczęcia, to słońce nie będzie im tak utrudniać serwisu jak w półfinałach, więc kluczowe powinny być gemy serwisowe Amerykanki.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Jak jedno zagranie zdecydowało o przebiegu meczu. Pierwszy set, Brady serwowała przy stanie 4:5, 30:40. Piękny serwis, krótka wysoka wystawka metr od siatki, Brady jest na czas i ..... przyładowała kończący fh w siatkę. Set przegrany 4:6, a w drugim po kilkunastu minutach 0:4. Osaka gra poniżej swoich możliwości, ale temat meczu już zamknięty.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Osaka pyka sobie na luzie, ona już finał wygrała z Muguruzą pare dni temu :) poziom tamtego meczu - kosmos. Dziś nudy niestety.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Z 2:5 się dobrze ciągnie. :-)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Osaka chyba przytyła.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Gratulacje dla Naomi. Finał bez większych emocji, ale Naomi zasłużyła na tytuł po horrorze z Muguruzą i po wygranej z Sereną.
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Jutro za to masz emocje gwarantowane
Awatar użytkownika
Luqoz
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 5 cze 2017, 23:52

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Osaka dziś jakaś niepewna była. Oglądałem jej wszystkie mecze za wyjątkiem pierwszej rundy i dziś rozgrywała swój najsłabszy mecz w turnieju. Gdyby Brady popełniała mniej błędów to mogłaby dziś się pokusić o niespodziankę. Ale koniec końców sprawiedliwe zakończenie, bo z perspektywy całego turnieju Japonka zdecydowanie zasługiwała na ten tytuł.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Luqoz pisze: 20 lut 2021, 11:41 Osaka dziś jakaś niepewna była. Oglądałem jej wszystkie mecze za wyjątkiem pierwszej rundy i dziś rozgrywała swój najsłabszy mecz w turnieju. Gdyby Brady popełniała mniej błędów to mogłaby dziś się pokusić o niespodziankę. Ale koniec końców sprawiedliwe zakończenie, bo z perspektywy całego turnieju Japonka zdecydowanie zasługiwała na ten tytuł.
Osaka w ogóle w tym turnieju grała dobrze tylko wtedy kiedy było to konieczne plus dobre serwowanie. Z Muguruzą też Hiszpanka wyglądała lepiej w wymianach cały mecz, ale jak doszło do końcówki to Osaka przez 20 punktów zrobiła 0 UE przy bardzo agresywnej grze i dorzuciła kilka winnerów i asów... Pewnie przy lepszej grze Brady, Naomi przeszłaby z biegu 3 na 5. Zresztą mając takie podanie, ekonomiczna gra wydaje się mocno rozsądna ;)
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Czyli ponownie Osaka udowodniła, że ma tenisowo największego ptaka :P
I brawo :)

Liczę jutro na lepsze widowisko.
I że zaczną ciut z poślizgiem to akurat wrócę z kortów :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Fajnie, że wygrała Naomi :::gd::: . Wyrosła nam kolekcjonerka szlemów. Niech zbiera, póki Iga się nie wzmocni. :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Luqoz
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 5 cze 2017, 23:52

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

SevenUP pisze: 20 lut 2021, 12:32 Osaka w ogóle w tym turnieju grała dobrze tylko wtedy kiedy było to konieczne plus dobre serwowanie. Z Muguruzą też Hiszpanka wyglądała lepiej w wymianach cały mecz, ale jak doszło do końcówki to Osaka przez 20 punktów zrobiła 0 UE przy bardzo agresywnej grze i dorzuciła kilka winnerów i asów... Pewnie przy lepszej grze Brady, Naomi przeszłaby z biegu 3 na 5. Zresztą mając takie podanie, ekonomiczna gra wydaje się mocno rozsądna ;)
Nie do końca się zgodzę. W meczach z Jabeur, Hsieh i Sereną potrzebowała kilku gemów żeby złapać swój rytm i jak już się rozkręciła to zdecydowanie przeważała grając na równym, bardzo wysokim poziomie. Przez część 1 i w 2 secie meczu z Muguruzą, Osaka dominowała w wymianach. Dopiero gdy Muguruza w 3 secie zaczęła wchodzić w kort to przejęła inicjatywę w wymianach. Moim zdaniem dziś Osaka nie miała po prostu swojego dnia, ale solidny serwis + mądra gra wystarczyły na nierówną dziś Brady.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

hohvar pisze: 20 lut 2021, 13:44 Niech zbiera, póki Iga się nie wzmocni :wink:
Faktycznie, są wyznawcy alternatywnych rzeczywistości. :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

To jak panowie. 18 czy 1 ?
Awatar użytkownika
grzeszajac
Orator
Orator
Posty: 504
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:51
Lokalizacja: Łańcut

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

ReTo pisze: 21 lut 2021, 08:04 To jak panowie. 18 czy 1 ?
Niech wygra lepszy i bardziej utytułowany. 😀
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Wyjątkowo mało oglądałem meczów podczas tego turnieju, ale finału nie odpuszczę, bo zapowiada się wspaniale. W mojej opinii Djokovic spotka się dziś z jedynym zawodnikiem, który w obiektywnych warunkach (nawet przy ''djokozgonach'' ;)) jest w stanie ograć go na kortach twardych w tak ważnym turnieju. Może to figle psychiki, kwestia myślenia życzeniowego, ale według mnie dziś wygra nowe.
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Barti pisze: 21 lut 2021, 09:04 Wyjątkowo mało oglądałem meczów podczas tego turnieju, ale finału nie odpuszczę, bo zapowiada się wspaniale. W mojej opinii Djokovic spotka się dziś z jedynym zawodnikiem, który w obiektywnych warunkach (nawet przy ''djokozgonach'' ;)) jest w stanie ograć go na kortach twardych w tak ważnym turnieju. Może to figle psychiki, kwestia myślenia życzeniowego, ale według mnie dziś wygra nowe.
Novak jest faworytem, ale zgadzam się, że na dziś w AO jedynym gościem, który może go pokonać to Premier :D Stawiam 3:1 dla młodszego.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

All hands on the deck. Niech to będzie mecz godny finału, niezależnie od tego kto wygra.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Daniil musisz, zaczynamy.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”