Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Brawo Tsitsipas. Świetny mecz. Uratował tegoroczne AO.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

To co, Medvedev czy Tsitsipas? Ja stawiam na Greka.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Wow, brawa dla leszcza, wytrzymał to :::gd:::

W okolicach Bazylei sejsmografy zanotowały lekkie tąpnięcie... :D
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

rafbat pisze: 17 lut 2021, 11:37 Zasadnicze pytanie brzmi: kto bardziej wymęczy się w pólfinale? - Rafa z Medvedevem czy Novak z Karatsevem.
Na obecną chwilę, biorąc pod uwagę styl (tj. jego brak) gry Serba stawiałbym wszystko na 21 tytuł Hiszpana.
To kto teraz dostanie owo wszystko? :P
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Wow, brawo Tsitsipas, że nie odstawił takiej żenady jak wczoraj Zverev. Brawo, brawo :)
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
grzeszajac
Orator
Orator
Posty: 504
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:51
Lokalizacja: Łańcut

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Majorka pisze: 17 lut 2021, 10:22 Dobre spotkanie rozgrywają obaj :::gd:::
Tak, to było dobre spotkanie od trzeciego seta. Nie kibicowałem żadnemu (chociaż z osobistych powodów mam sentyment do Nadala). Po pierwszych dwóch setach przekonany byłem, że Nadal wygra całe AO 2021 z taką grą.
Od trzeciego seta, najlepszy tenis w tym turnieju jaki widziałem.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2021, 14:20 przez grzeszajac, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Luqoz
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 5 cze 2017, 23:52

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Pokonanie Nadała w WS i to z 0-2 w setach powinno uskrzydlić Greka, aczkolwiek jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, żeby był w stanie ograć Daniła.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Powiew normalności, na który oczywiście nie będzie można liczyć w niedzielę, to by było za wiele.
#NKrising
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

HeadShot pisze: 17 lut 2021, 14:11 Powiew normalności, na który oczywiście nie będzie można liczyć w niedzielę, to by było za wiele.
Ja liczę ze Danił da radę😉
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
grzeszajac
Orator
Orator
Posty: 504
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:51
Lokalizacja: Łańcut

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Majorka pisze: 17 lut 2021, 14:20
HeadShot pisze: 17 lut 2021, 14:11 Powiew normalności, na który oczywiście nie będzie można liczyć w niedzielę, to by było za wiele.
Ja liczę ze Danił da radę😉
To taka potrzeba zemsty?? ;-)
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

SevenUP pisze: 17 lut 2021, 12:53 Zastanawia mnie teraz, czy Tsitsipas przerżnął celowo 2 pierwsze sety (tzn. po prostu pykał sobie na luzie) bo stwierdził że 4-5 setów na maxa nie da rady zagrac?
rotfl
Skarbnica złotych myśli. Bezcenne.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

grzeszajac pisze: 17 lut 2021, 14:25
Majorka pisze: 17 lut 2021, 14:20
HeadShot pisze: 17 lut 2021, 14:11 Powiew normalności, na który oczywiście nie będzie można liczyć w niedzielę, to by było za wiele.
Ja liczę ze Danił da radę😉
To taka potrzeba zemsty?? ;-)
Raczej kwestia tego, że (w mojej opinii również) Rosjanin będzie większym zagrożeniem dla Zgonovica w finale, niż Grek ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Kontuzjovic to niech najpierw półfinał wygra :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
grzeszajac
Orator
Orator
Posty: 504
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:51
Lokalizacja: Łańcut

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

rafbat pisze: 17 lut 2021, 14:35
grzeszajac pisze: 17 lut 2021, 14:25
Majorka pisze: 17 lut 2021, 14:20
HeadShot pisze: 17 lut 2021, 14:11 Powiew normalności, na który oczywiście nie będzie można liczyć w niedzielę, to by było za wiele.
Ja liczę ze Danił da radę😉
To taka potrzeba zemsty?? ;-)
Raczej kwestia tego, że (w mojej opinii również) Rosjanin będzie większym zagrożeniem dla Zgonovica w finale, niż Grek ;)
Dlatego ja jestem za Zgonovicem :-).
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Zgonovic :) rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

trainterr pisze: 17 lut 2021, 15:17 Zgonovic :) rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
Wolę "Injurovic". :wink:

Obecnie każde zakończenie turnieju będzie dla mnie pozytywne:
1) Danił - mój ulubiony obecnie tenisista, lubię jego zadziorność i ma plusa za pokraczną, jakby amatorską, technikę.
2) Tsitsipas (zasłużył sobie dzisiaj, żeby jego nazwisko napisać poprawnie), bo podoba mi się się jego ofensywny styl gry.
3) Karatsew - bo to by była piękna historia, wygrana kwalifikanta. No i jego bezkompromisowy tenis może się podobać. Jakby wygrał, to znalazłby się w top 15 rankingu, ciekawe czy by przed następnymi szlemami mówił organizatorom: "Co prawda jestem rozstawiony, ale dajcie zagrać w eliminacjach, jakoś tak wolę zagrać 10 meczów a nie 7." rotfl
4) Djokovic vel Injurovic - bo z wielkiej trójki jego lubię najbardziej (w sumie tylko jego choć trochę lubię), więc jakby cała 3 skończyła z 20 WS-ami, to bym się nie obraził.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

ayshe pisze: 17 lut 2021, 14:34
SevenUP pisze: 17 lut 2021, 12:53 Zastanawia mnie teraz, czy Tsitsipas przerżnął celowo 2 pierwsze sety (tzn. po prostu pykał sobie na luzie) bo stwierdził że 4-5 setów na maxa nie da rady zagrac?
rotfl
Skarbnica złotych myśli. Bezcenne.
Nie martw się, nie trzeba by długo szukać Twojej diagnozy lekarskiej o stanie zdrowia Novaka, który nie wyjdzie na kort na mecz 4 r. a nawet jak wyjdzie to podda mecz, bo taki jest biedny kontuzjowany rotfl
Moim zdaniem, taktyką Tstsipasa było rzucenie sił na ostatnie 3 sety, bo to była kompletnie inna gra niż w pierwszych dwóch. Ale jeśli już to wyboldowałeś, to nie miałem na myśli "tankowania" tylko tak jak to ująłem grę bardziej "na luzie".
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

SevenUP pisze: 17 lut 2021, 16:06
ayshe pisze: 17 lut 2021, 14:34
SevenUP pisze: 17 lut 2021, 12:53 Zastanawia mnie teraz, czy Tsitsipas przerżnął celowo 2 pierwsze sety (tzn. po prostu pykał sobie na luzie) bo stwierdził że 4-5 setów na maxa nie da rady zagrac?
rotfl
Skarbnica złotych myśli. Bezcenne.
Nie martw się, nie trzeba by długo szukać Twojej diagnozy lekarskiej o stanie zdrowia Novaka, który nie wyjdzie na kort na mecz 4 r. a nawet jak wyjdzie to podda mecz, bo taki jest biedny kontuzjowany rotfl
Moim zdaniem, taktyką Tstsipasa było rzucenie sił na ostatnie 3 sety, bo to była kompletnie inna gra niż w pierwszych dwóch. Ale jeśli już to wyboldowałeś, to nie miałem na myśli "tankowania" tylko tak jak to ująłem grę bardziej "na luzie".
Boskie, po prostu boskie :D. Taktyka na Nadala, jakiej świat nie widział, a nie, czekaj, Fognini kiedyś, raz ją zastosował i się sprawdziło, więc oczywiście należało tak postąpić rotfl. Wprost nie mogę się doczekać kolejnych produktów Twojego umysłu bo doprawdy wszystkiego można spodziewać po kimś, kto uważa, że logika to zbędny bagaż dla procesu myślowego. Że nie wspomnę o czytaniu ze zrozumieniem, ale dam Ci szansę, może tym razem się uda? :D
ayshe pisze: 12 lut 2021, 21:02 Jestem całkowicie pewna, że jeśli nawet jest 1% szans na wygraną Serb wyjdzie pojutrze na kort i zrobi wszystko, żeby wygrać nawet jeśli oznaczałoby to krecz rundę później.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Ahh, rozumiem, że w męskim tenisie po przegraniu serwisu absolutnie każdy zawodnik daje z siebie wszystko i gra do ostatniej piłki? To gratulacje, ja uważam, że wielu zawodników już odpuszcza i Tsitsipas ewidentnie to zrobił. Ponadto ciężko mi uwierzyć, że można przez cały set wygrać 0 piłek przy serwisie Nadala, to też lekko mówiąc dziwne? Sama Iga przykładowo nawet przyznała, że 2 seta z Halep sobie odpuściła po breaku, żeby zbierać siły na 3 seta.... Nie wiem co w tym szokującego i nie do uwierzenia. Naprawdę wierzysz że każdy zawodnik w każdym momencie gra na 100%?

A co do cytatów, sama zaznaczyłaś że:
Jestem całkowicie pewna, że jeśli nawet jest 1% szans na wygraną Serb wyjdzie pojutrze na kort i zrobi wszystko, żeby wygrać nawet jeśli oznaczałoby to krecz rundę później.
rotfl No i gdzie ten krecz? Słucham? Którąś imprezę z rzędu nie ma pomimo pajacowania?

Inne:
Ludzie, litości. Po co Serb miałby wypuszczać mecz przy dwóch wygranych setach, odwoływać trening i poddawać się badaniom gdyby nic mu nie było?
Jutrzejszy trening odwołany, więc raczej pozamiatane. Nie widzę tu szans przy takiej drabince i w tej fazie turnieju.
To dopiero są produkty umysłu, świadczące o bezgranicznym zaufaniu do błazenady Novaka, bo jeśli on tak powiedział, to tak jest! :]
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Vivid pisze: 17 lut 2021, 05:34 Muchova w 1/2? Co ja narobiłem :)
Ty ją nauczyłeś umierać na korcie i wygrywać, czy podpatrzyła u Djajcovica?
Gratulacje :::vnice::: , Barty po 2:0 w II secie już planowała jak ograć Serene w finale ... i nie dała wrócić z myślami na QF. Kangury jednak ciemniaki, dali ją na godz. 11.00 , pierwszy raz w turnieju, i Barty dała rady z koncentracją tylko przez pierwszą godzinę, a potem dopadło ją ciepiełko i znużenie.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”