Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Za takie rozwalanie rakiet od razu powinno się punkt zabierać i nie chodzi mi tu o to, że to Novak, ale od profesjonalistów jednak trzeba czegoś wymagać.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Sasza, chcesz numer do Abramowicz? :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Nie, no to jest po prostu bez sensu. Zverev z 4:1 przegrał 4:6. Jak zwykle, mają tych najlepszych już w kieszeni (typu Nadal, Djokovic) i nie potrafią domknąć wyniku. Nuda, nuda, nuda - nic nie zmienia się od wielu lat i chyba szybko się nie zmieni. Żenada.
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

trainterr pisze: 16 lut 2021, 13:21 Nie, no to jest po prostu bez sensu. Zverev z 4:1 przegrał 4:6. Jak zwykle, mają tych najlepszych już w kieszeni (typu Nadal, Djokovic) i nie potrafią domknąć wyniku. Nuda, nuda, nuda - nic nie zmienia się od wielu lat i chyba szybko się nie zmieni. Żenada.
No niestety, ciężko też powiedzieć że to Novak się pozbierał, bo zaczął przebijać a Zverevowi siadł serwis...

PS Czy słyszeliście jak komentatorzy mówili w przerwie do mikrofonu Radio Wolna Europa ? rotfl
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Standard. Novak półfinał przejdzie spacerkiem, w finale dostanie wymęczonego Medwiediewa albo Nadala i pyk, kolejny tytuł w kieszeni. Brak słów na tych tenisistów z poza BIG THREE.
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
grzeszajac
Orator
Orator
Posty: 504
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:51
Lokalizacja: Łańcut

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

trainterr pisze: 16 lut 2021, 13:00 Kurde, widzieliście jak przypadkowo wypadła Djokovic'owi rakieta z ręki i się zwyczajnie połamała ? :) Niesamowity przypadek :) rotfl rotfl
I jak sam powiedział, bardzo mu to pomogło pozbierać się. Kto jest ekstrawertykiem ten wie jak to działa.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Tako je bre :::gd::: .Ten Serb mnie wykończy nerwowo.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

trainterr pisze: 16 lut 2021, 14:43 Standard. Novak półfinał przejdzie spacerkiem, w finale dostanie wymęczonego Medwiediewa albo Nadala i pyk, kolejny tytuł w kieszeni. Brak słów na tych tenisistów z poza BIG THREE.
Hej, hej - nie pluj na next żenów przed końcem turnieju. O ile dalej można ich tak nazywać, póki co nie można im zarzucać przesadnie złej gry i wtop. Mamy turniej, gdzie w ćwierćfinałach zameldowało się 6/8 rozstawionych. Odpadł rozstawiony z 3 Thiem (!) i z 8 Szwarcman (rozstawienie za dobrą grę na jesień :rolleyes: ). Obaj w górnej części drabinki. Dół jest maxa obsadzony i gra dalej. Ktokolwiek weźmie udział w finale (wg bukmacherów faworytem jest Miedwiediew, wg mnie też) będzie równorzędnym przeciwnikiem dla (chyba) Serba, który mimo wszystko spędził bardzo dużo czasu na korcie. A półfinał spacerkiem nie będzie, o ile Karatsew nie spali się nerwowo, a na takiego nie wygląda.
Dziś Sasza nie zagrał złego meczu (poza serwowaniem), brakło mu jak zwykle chłodnej głowy, ale wiemy to o nim nie od dziś. Swoje zrobił, seta wygrał, Novaka wymęczył
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

trainterr pisze: 16 lut 2021, 14:43 Standard. Novak półfinał przejdzie spacerkiem, w finale dostanie wymęczonego Medwiediewa albo Nadala i pyk, kolejny tytuł w kieszeni. Brak słów na tych tenisistów z poza BIG THREE.
Wyczuwam jakąś nutkę znudzenia albo zdegustowania u kolegi :wink: . A może lepiej dostrzec w tym pewną wartość albo nawet urok, że nie ma lekko, że jakaś mniej lub bardziej drobna kontuzja wpuści na szczyty chwały jakiegoś przypadkowego chłystka? Tu nie ma lekko, panie, gryziemy trawę/mączkę/hard, nikt nam ręki nie poda, prawda Sasza? WS nie dla byle kogo! :D
Idąc tym tropem, nawet ucieszyłem się, że Serena dziś wygrała (choć raczej nie kibicowałem jej wcześniej). Poza tym został jeszcze Karacew i Miedwiediew rotfl
Ostatnio zmieniony 16 lut 2021, 15:54 przez hohvar, łącznie zmieniany 1 raz.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

optymista pisze: 16 lut 2021, 15:01 Dziś Sasza nie zagrał złego meczu (poza serwowaniem), brakło mu jak zwykle chłodnej głowy, ale wiemy to o nim nie od dziś.
Grał do bólu pasywnie. Niby nie pierwszy raz, ale jednak słabo widzę tę jego karierę. Trochę casus Murraya niby są argumenty tenisowe, ale na koniec i tak wychodzi z niego męczybuła. No i fajnie by było jakby go ktoś nauczył porządnego kicka do II serwisu. :rolleyes:
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

To nie jest nutka zdegustowania, to całe wiadro znużenia :)

Nikt im nie każde wychodzić na szczyty i tam zostać na zawsze, jedynie czego się wymaga to domknięcia swoich gemów serwisowych przy wynikach 4:1, czy 3:0. Tym bardziej, że Zverev'a uważa się, za całkiem nieźle serwującego. Zaczął grać wtedy, kiedy mecz był remisowy, a jak miał już wygraną seta w kieszeni to totalny upust. Tyle razy już grali (mówię o chłopakach aspirujących do wejścia na szczyt) z najlepszymi, wiele razy mieli już sporą przewagę i nagle gra się wyłącza.

Pewnie, że nie ma lekko i tak ma być, ale oglądanie tenisa w tych etapach turnieju jest po prostu nudne, bo z jednej strony robisz sobie nadzieję, że ktoś w końcu wyrzuci Federera, Nadala czy Djokovica, a koniec końców wychodzi jak zawsze. Chyba mam prawo być zażenowany i zdegustowany ? :)

Jeśli chodzi o Karatsev'a i jego nerwy - zobaczymy jak wyjdzie na mecz z Novakiem. Myślę, że będzie to samo co z resztą.
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

trainterr pisze: 16 lut 2021, 15:21 To nie jest nutka zdegustowania, to całe wiadro znużenia :)

Nikt im nie każde wychodzić na szczyty i tam zostać na zawsze, jedynie czego się wymaga to domknięcia swoich gemów serwisowych przy wynikach 4:1, czy 3:0. Tym bardziej, że Zverev'a uważa się, za całkiem nieźle serwującego. Zaczął grać wtedy, kiedy mecz był remisowy, a jak miał już wygraną seta w kieszeni to totalny upust. Tyle razy już grali (mówię o chłopakach aspirujących do wejścia na szczyt) z najlepszymi, wiele razy mieli już sporą przewagę i nagle gra się wyłącza.

Pewnie, że nie ma lekko i tak ma być, ale oglądanie tenisa w tych etapach turnieju jest po prostu nudne, bo z jednej strony robisz sobie nadzieję, że ktoś w końcu wyrzuci Federera, Nadala czy Djokovica, a koniec końców wychodzi jak zawsze. Chyba mam prawo być zażenowany i zdegustowany ? :)

Jeśli chodzi o Karatsev'a i jego nerwy - zobaczymy jak wyjdzie na mecz z Novakiem. Myślę, że będzie to samo co z resztą.
Jasne że masz prawo byc zdegustowany, ja z jednej strony też jestem, ale myślę też sobie: a czemuż to niby większą ma mieć wartość nowa gęba na mistrzowskim tronie? Jaramy się nowością, zmiennością, dynamicznością, nieprzewidywalnością, takie czasy.... A świat kpi sobie z tego i mówi coś tam znudzonym głosem po serbsku... :wink:

W Karacewa oczywiście nie wierzę, przewiduję, że Novak spuści mu lanie w 3 setach. Ech, jak chciałbym się mylić :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Nie wiem co jest większym szokiem. To że 5 dni temu umierający Djokovic odprawia Sasze po prawie 4 godzinnym meczu bez żadnego śladu kontuzji, to że jego rywalem w półfinale będzie kwalifikant czy to że Novak serwuje więcej asow aniżeli Zverev, tym samym drugi raz w ciągu jednego turnieju przekraczając barierę 20 asow.
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Oglądanie Zvereva w takim wydaniu jak dzisiaj jest trochę denerwujące. Chłop gra naprawdę dobry tenis, a w momencie, w którym trzeba zamknąć seta/gema stosuje swoją złotą taktykę biegania 3m za końcową i przebijania w połowę kortu.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

hohvar pisze: 16 lut 2021, 15:38
Jasne że masz prawo byc zdegustowany, ja z jednej strony też jestem, ale myślę też sobie: a czemuż to niby większą ma mieć wartość nowa gęba na mistrzowskim tronie?
Może dlatego, że w normalnym świecie i normalnej dyscyplinie sportu, truchła mistrzów, którzy od X lat grają paździerz, są wynoszone na śmietnik przez nowe pokolenia? Wyczekiwanie normalności to chyba nic nadzwyczajnego.
optymista pisze: 16 lut 2021, 15:01 Dziś Sasza nie zagrał złego meczu (poza serwowaniem), brakło mu jak zwykle chłodnej głowy, ale wiemy to o nim nie od dziś. Swoje zrobił, seta wygrał, Novaka wymęczył
rotfl
#NKrising
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

HeadShot pisze: 16 lut 2021, 16:49
Może dlatego, że w normalnym świecie i normalnej dyscyplinie sportu, truchła mistrzów, którzy od X lat grają paździerz, są wynoszone na śmietnik przez nowe pokolenia? Wyczekiwanie normalności to chyba nic nadzwyczajnego.
A co to mało dyscyplin gdzie starzy mistrzowie dalej uczepieni są topu i nie chcą zejść cokolwiek by "młodzież" nie robiła? Właśnie dlatego nazywani są mistrzami, a nie jednosezonowcami czy przypadkowymi zwycięzcami
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Nie no, pewnie, to zupełnie normalne, że 35-latkowie o przebiegu Golfa II sprowadzonego z RFN dalej na zmianę biorą najważniejsze imprezy, mimo, że są cieniami samych siebie.
#NKrising
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

HeadShot pisze: 16 lut 2021, 17:07 Nie no, pewnie, to zupełnie normalne, że 35-latkowie o przebiegu Golfa II sprowadzonego z RFN dalej na zmianę biorą najważniejsze imprezy, mimo, że są cieniami samych siebie.
No, ale po co chłop ma się starać, skoro za takie pykanie naciułał już 23M USD. Taki Warinka, co ma 3 WS uzbierał tylko 34M. Jego kolega Dominic co ma jednego, pół koszernego szlema napykał 28M.

To co oni się mają przemęczać, skoro top 10 daje im takie zarobki. Sławę już mają, pykną fotkę na insta i robota w marketingu też odwalona.

A potem chłopina sobie pobaluje bo ma za co.

A wy się dziwicie że jeden dziadzio z drugim klepią te Szlemy jak oszaleli. Oni mają motywację. No i żadnych ambitnych młodych na drodze.

Tak, dyscyplina zdziadziała. U kobiet też. Serenka jeszcze pomyka i pewnie nie będzie bez szans.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Muchova w 1/2? Co ja narobiłem :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Vivid pisze: 17 lut 2021, 05:34 Muchova w 1/2? Co ja narobiłem :)
Upomnij się do niej o część gaży za nieświadomie, ale jednak wykrakanie jej sukcesów. rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”