Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

trainterr pisze: 16 lut 2021, 09:44 Tempo gry Kubota nie robiło na niej wrażenia? Przecież u Kubota dzisiaj nie było żadnego tempa. Wszystko wyrzucał, pchał się do siatki po słabych returnach i swoich drugich serwisach. Dostawał piłki pod nogi co chwilę i bezradny wyrzucał poza kort albo oddawał prostą piłkę. To nie Amerykanka zagrała fenomenalnie, tylko nasz mikst nie zagrał NIC.
Naprawdę nie chce mi się tłumaczyć różnicy pomiędzy chociażby mocą uderzeń Łukasza, a mocą uderzeń Igi. W obu przypadkach, Amerykanka była totalnie niewzruszona. O ile można było się tego spodziewać po łapaniu na siatce piłek Igi, o tyle w przypadku Łukasza jest to co najmniej zaskakujące.

Trainterr, tak z czystej ciekawości... Grasz w tenisa/miałeś kiedyś styczność z pół-profesjonalnym czy profesjonalnym tenisem czy tylko śledzisz go w tv?
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Nie musisz mi tłumaczyć żadnych różnic pomiędzy mocą uderzeń Igi i Łukasza. Jasne jest, że tenis męski, a damski to dwie kolosalnie różne dyscypliny pod względem mocy, jak i intensywności.

Nie oglądałeś chyba dzisiejszego pojedynku, jeśli uważasz, że różnica w mocy uderzeń Kubota i Igi dzisiaj była jakaś super gigantyczna, bo od samego początku podkreślam, że Łukasz zagrał dziś po prostu piach :)

Odpowiadając na pytanie - gram w tenisa i miałem styczność z tenisem na każdym poziomie zaawansowania :)
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

trainterr pisze: 16 lut 2021, 10:28 Odpowiadając na pytanie - gram w tenisa i miałem styczność z tenisem na każdym poziomie zaawansowania
Grałeś w turnieju WS? O_O
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

ayshe pisze: 16 lut 2021, 09:48 Rozumiem, że narracja zmienia się w zależności od potrzeb.. Były już tradycyjne argumenty o oszustwie, bo przecież " nie da się tak grać z kontuzją", o zmęczeniu, teraz o nadmiernym werbalizowaniu problemu.
Ogólnie rzecz biorąc chodzi o to, że nie da się tak grać z tak poważną kontuzją na jaką to przedstawiał Novak, a już tym bardziej niemożliwe jest to, aby dwa dni później nie było po tak poważnej kontuzji śladu. Natomiast drobny uraz jakiego z pewnością doświadczył Serb nie jest powodem do robienia z siebie ofiary losu, bo jakiś lekki uraz w trakcie całego turnieju WS z tych co grają więcej niż 2 rundy ma prawdopodobnie co trzeci tenisista. Pech chce, że jedynie Novak w co drugim szlemie (przypadkowo akurat w momentach gdy mu nie idzie) informuje o tym cały świat i robi z siebie klauna, najpierw umierając na korcie, a potem cudownie zmartwychwstając.
ayshe pisze: 16 lut 2021, 09:48 Serbowi dowala się za to co zrobił, czego nie zrobił, co powiedział i czego nie powiedział, zawsze coś się znajdzie jakiś powód żeby mieszać go z błotem. (...) Może problem polega na tym, że od meczu trzeciej rundy jest maglowany przez dziennikarzy o tę kontuzję jakby miał obowiązek przedstawiać dokumentację medyczną i na te pytania odpowiada?
Ty naprawdę uważasz, że cały świat tenisa się na niego uwziął i tylko szuka powodów, żeby zmieszać go z błotem? O_O
Jest maglowany przez dziennikarzy, bo dla nich też to powoli robi się śmieszne. I zaznaczam, że nie, Novak nie ma obowiązku przedstawiać dokumentacji medycznej, Novak mógłby po prostu powiedzieć, że "tak, lecę w kulki z tą kontuzją, bo nie jestem przygotowany na tyle na ile bym chciał do turnieju", co prawda oburzenie było by duże, ale o to jak to z tą kontuzją nikt by już nie zapytał rotfl rotfl
ayshe pisze: 16 lut 2021, 09:48 Podsumowując, bo nie chce mi się maglować tego tematu dalej, a co chyba stanowi sedno bólu d..py oponentów to fakt, że że dla Serba porażka jest nie do przyjęcia.
No podsumowując to jesteś blisko sedna, bo sednem krytyki jest to, że dla Serba porażka w normalnym stylu, takim że przeciwnik był od niego lepszy, jest nie do przyjęcia. (co z resztą hokej to już napisał)
Ostatnio zmieniony 16 lut 2021, 10:45 przez advantage, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzeszajac
Orator
Orator
Posty: 504
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:51
Lokalizacja: Łańcut

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

ayshe pisze: 16 lut 2021, 09:48
hokej pisze: 15 lut 2021, 22:30 Ayshe - nie próbujesz zrozumieć, że problem nie w kontuzji tylko aktorstwie? Przecież to ewidentnie wpływa na przeciwnika, pamiętasz jak Wawrinka zgłupiał w finale AO z Nadalem?
Berretini grał i nikt sie wiedział, Zworek nie daje po sobie poznać itd. Mam wrażenie, że dla Serba porażka w "normalnym" stylu jest nie do przyjęcia, dlatego nie kupuję tych popisów aktorstwa.
Rozumiem, że narracja zmienia się w zależności od potrzeb.. Były już tradycyjne argumenty o oszustwie, bo przecież " nie da się tak grać z kontuzją", o zmęczeniu, teraz o nadmiernym werbalizowaniu problemu. Serbowi dowala się za to co zrobił, czego nie zrobił, co powiedział i czego nie powiedział, zawsze coś się znajdzie jakiś powód żeby mieszać go z błotem. Napisz mi proszę, co takiego zrobił z meczu z Frycem co Cię tak oburza? Medicala wziął? A z Raonicem? Jęczał podczas wymian? Może problem polega na tym, że od meczu trzeciej rundy jest maglowany przez dziennikarzy o tę kontuzję jakby miał obowiązek przedstawiać dokumentację medyczną i na te pytania odpowiada? Podsumowując, bo nie chce mi się maglować tego tematu dalej, a co chyba stanowi sedno bólu d..py oponentów to fakt, że że dla Serba porażka jest nie do przyjęcia.

I zostawię to tutaj, bo ten artykuł bardzo dobrze wyraża moją opinię w temacie.
https://tennisbuzz.net/comment-novak-dj ... 6WP74wp4Ok
Odnoszę też wrażenie, że niewielu z narzekających na Djokovica nie oglądało meczu Djokovica z Taylorem Fritzem.
Odnoszę wrażenie, że gdyby nie Djokovic to uczestnicy tego forum nie mieliby o czym pisać, a właściwie na co, na kogo narzekać.
Djokovic jest ekspresyjny, nie kryje emocji, ani tych pozytywnych, ani negatywnych... Ale jak to ma się do tego, że inni mają problem z nim wygrywać?? Ilu tenisistów ma lepsze bilans h2h wygranych meczów z Djokovicem?? Czy zawodowi tenisiści od tylu lat dają się nabierać na "aktorzenie" Djokovica?? Ci zawodowi tenisiści nie potrafią analizować??
Pamiętam jak 8-10 lat temu, uczestnicy tego forum pisali, że Djokovic hebluje... A teraz, że aktorzy, że udaje, że klaun...
Djokovic wyznaczył sobie cele, o których otwarcie mówi: najdłużej na 1 miejscu rankingu ATP, najwięcej zdobytych tytułów WS...
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Black tennis matters. ;-P
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Gary pisze: 16 lut 2021, 10:40
trainterr pisze: 16 lut 2021, 10:28 Odpowiadając na pytanie - gram w tenisa i miałem styczność z tenisem na każdym poziomie zaawansowania
Grałeś w turnieju WS? O_O
Nie, tego doświadczenia mi jeszcze brakuje :) :) Ale jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że grałem z wielokrotnym zwycięzcą waszego TF-a :)
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

advantage pisze: 16 lut 2021, 10:42 No podsumowując to jesteś blisko sedna, bo sednem krytyki jest to, że dla Serba porażka w normalnym stylu, takim że przeciwnik był od niego lepszy, jest nie do przyjęcia. (co z resztą hokej to już napisał)
Bez przesady, śmiem twierdzić w ciemno, że większość meczów przegranych przez niego to spotkania bez aktorzenia. Czyli fakt zaistnienia porażki jest do przyjęcia. To raczej inni (w tym zawodowi gracze) mają problem z tym, że tak rzadko musi to robić (:] .

Notabene, jakaś plaga tych kontuzji, Dimitrov dziś przestał grać w połowie meczu z Karacewem. I w ten sposób mamy kwalifikanta z rankingiem 114 w półfinale O_O .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

trainterr pisze: 16 lut 2021, 10:50
Gary pisze: 16 lut 2021, 10:40
trainterr pisze: 16 lut 2021, 10:28 Odpowiadając na pytanie - gram w tenisa i miałem styczność z tenisem na każdym poziomie zaawansowania
Grałeś w turnieju WS? O_O
Nie, tego doświadczenia mi jeszcze brakuje :) :) Ale jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że grałem z wielokrotnym zwycięzcą waszego TF-a :)
Też grałem. Jakieś 20 razy, w tym w finalach TF-a, nigdy nie wygrałem, ze 2 razy było 7/9, raz chyba TB, ale też było 0/9. :( A jak Twoje doświadczenia?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

hohvar pisze: 16 lut 2021, 11:01
advantage pisze: 16 lut 2021, 10:42 No podsumowując to jesteś blisko sedna, bo sednem krytyki jest to, że dla Serba porażka w normalnym stylu, takim że przeciwnik był od niego lepszy, jest nie do przyjęcia. (co z resztą hokej to już napisał)
Bez przesady, śmiem twierdzić w ciemno, że większość meczów przegranych przez niego to spotkania bez aktorzenia. Czyli fakt zaistnienia porażki jest do przyjęcia. To raczej inni (w tym zawodowi gracze) mają problem z tym, że tak rzadko musi to robić (:] .
Zapomniałem dodać, że chodzi mi głównie o turnieje WS, na punkcie których Djokovic ma obsesję. No i tutaj SevenUP już wyliczał, że w ostatnim czasie wygląda to tak:
SevenUP pisze: 12 lut 2021, 14:00 Jak zwykle co turniej wielkoszlemowy cyrk Novaka, a tu pytanie pada co daje podstawy sądzić że to udawanie? Naprawdę? Samo to że co turniej o tym dyskutujemy chyba ma duże znaczenie?
Wstecznie odliczając...
Dziś kontuzja i cyrk
RG kontuzja i medicale
USO afera i medicale
(...)
AO kontuzja i medicale
USO 19 kontuzja, ale tu się wycofał
Wimbledon 19 chyba nic
RG 19 medicale i afera o wiatr
AO 19 chyba nic, nie kojarzę
No faktycznie, skąd te podejrzenia...
Chyba jednak w ostatnich latach, gdy powoli, z racji na wiek, zaczyna już brakować argumentów (a jak pisał Vivid jeszcze by się chciało), mamy większość i to znaczną, bo trzeba zauważyć, że AO19 i Wimbledon19, gdzie mamy "chyba nic" Novak wygrał. To zestawienie wręcz pokazuje, że bez cyrku i afer Novak nie odpadł z turnieju WS w ostatnich latach wcale. Strach się bać, co by było jakby nie te "problemy", jak nic już ze 30 szlemów na koncie. rotfl rotfl
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Gary pisze: 16 lut 2021, 11:30
trainterr pisze: 16 lut 2021, 10:50
Gary pisze: 16 lut 2021, 10:40
trainterr pisze: 16 lut 2021, 10:28 Odpowiadając na pytanie - gram w tenisa i miałem styczność z tenisem na każdym poziomie zaawansowania
Grałeś w turnieju WS? O_O
Nie, tego doświadczenia mi jeszcze brakuje :) :) Ale jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że grałem z wielokrotnym zwycięzcą waszego TF-a :)
Też grałem. Jakieś 20 razy, w tym w finalach TF-a, nigdy nie wygrałem, ze 2 razy było 7/9, raz chyba TB, ale też było 0/9. :( A jak Twoje doświadczenia?
Jeśli mowa o JCZ, to grałem 2 razy, tylko w turniejach. Bilans 1:1 - wygrana 7:5 na mączce, przegrana 7:9 na nawierzchni hali gimnastycznej, czyli mega hard :)
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Wszystko fajnie, ale czemu komentatorzy dodają Novakowi jednego wygranego szlema to nie mam pojęcia. Może czują pismo nosem.
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Zverev chyba powinien zamówić kawę jak Świątek, bo coś taki senny.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

trainterr pisze: 16 lut 2021, 11:44
Gary pisze: 16 lut 2021, 11:30
trainterr pisze: 16 lut 2021, 10:50
Gary pisze: 16 lut 2021, 10:40
trainterr pisze: 16 lut 2021, 10:28 Odpowiadając na pytanie - gram w tenisa i miałem styczność z tenisem na każdym poziomie zaawansowania
Grałeś w turnieju WS? O_O
Nie, tego doświadczenia mi jeszcze brakuje :) :) Ale jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że grałem z wielokrotnym zwycięzcą waszego TF-a :)
Też grałem. Jakieś 20 razy, w tym w finalach TF-a, nigdy nie wygrałem, ze 2 razy było 7/9, raz chyba TB, ale też było 0/9. :( A jak Twoje doświadczenia?
Jeśli mowa o JCZ, to grałem 2 razy, tylko w turniejach. Bilans 1:1 - wygrana 7:5 na mączce, przegrana 7:9 na nawierzchni hali gimnastycznej, czyli mega hard :)
No o JCz, nie znam innych wielokrotnych zwycięzców TF-a. ;-P Gratuluję, pokonać Jacka to osiągnięcie.

Zverev wypuścił wygranego seta, zobaczymy jak mu pójdzie TB.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Niby korty takie szybkie a Sasza ma problem, żeby skończyć jakąś piłkę z ciężko kontuzjowanym Serbem. ;)
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

1:0 Zverev. Djokovic odkleja opatrunek, zaczyna się show ? :)
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Nie ma opatrunku nie ma problemów. rotfl
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Cambrinus pisze: 16 lut 2021, 12:18 Nie ma opatrunku nie ma problemów. rotfl
Może on to robi dla siebie? Sam się motywuje? :::hmm:::
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

hohvar pisze: 16 lut 2021, 12:31
Cambrinus pisze: 16 lut 2021, 12:18 Nie ma opatrunku nie ma problemów. rotfl
Może on to robi dla siebie? Sam się motywuje? :::hmm:::
No, źle na tym raczej nie wychodzi. On zawsze był typem który szukał jakaś wroga na korcie (poza przeciwnikiem) i negatywne emocje mu raczej pomagały niż przeszkadzały. Teraz kibiców nie ma, sędziów nie ma, temperatury normalne, dach na korcie, to znalazł sobie kontuzję.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Kurde, widzieliście jak przypadkowo wypadła Djokovic'owi rakieta z ręki i się zwyczajnie połamała ? :) Niesamowity przypadek :) rotfl rotfl
Ostatnio zmieniony 16 lut 2021, 13:02 przez trainterr, łącznie zmieniany 1 raz.
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”