ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Berretini oddaje walkowera. Kolejny aktor :D. Co ciekawe jak na ironię Włoch poddał mecz, z powodu kontuzji mięśni brzucha....
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

ReTo pisze: 15 lut 2021, 10:18 Berretini oddaje walkowera. Kolejny aktor :D. Co ciekawe jak na ironię Włoch poddał mecz, z powodu kontuzji mięśni brzucha....
Bo z kontuzją mięśni brzucha nie da się grać normalnie w tenisa ;)
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Zworek TEŻ ma podobny uraz tyle, że po lewej stronie, więc też przeczy prawom natury, ale jestem pewna, że macie jakieś wytłumaczenie faktu, że jeszcze nie skreczował. :)
Ostatnio zmieniony 15 lut 2021, 10:44 przez ayshe, łącznie zmieniany 2 razy.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Ktokolwiek grał trochę intensywniej w tenisa, a nie tylko śledzi go sprzed telewizora, wie, że z urazem mięśni brzucha nie da się grać. Ktoś chce mi powiedzieć, że gość ma uraz mięśnia (nie padło też którego, a trochę ich na brzuchu jest) i może się skręcać przy forhendach lub rozciągać przy serwisie? Bez jaj ;)

Pamiętam, jak parę lat temu ostro pojechałem z brzuchem - do poziomu kilkudniowych zakwasów, mimo iż kto mnie zna, ten wie, że nie jestem typem gościa, który wychodzi na tenisa raz w tygodniu (tenis średnio 2-3 godziny dziennie, 1-2x w tygodniu siatkówka; niegdyś codzienne treningi piłkarskie, później koszykówka). Reasumując, z mocniejszymi zakwasami nie byłem w stanie złapać pozycji "trophy" przy serwisie. Nie wierzę, że można zagrać kilka meczów z nie zakwasami, a kontuzją mięśni brzucha. Ok - może można dograć mecz przy pomocy fizjo i na środkach przeciwbólowych (nie wiem, jak to wygląda w tourze; czy można, czy nie można), kiedy uraz dopiero co się pojawił i organizm jest jeszcze bardzo dobrze rozgrzany.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

ayshe pisze: 15 lut 2021, 10:43 Zworek TEŻ ma podobny uraz tyle, że po lewej stronie, więc też przeczy prawom natury, ale jestem pewna, że macie jakieś wytłumaczenie faktu, że jeszcze nie skreczował. :)
Rozwiń temat. Umierał któregoś razu na korcie, a później cudownie zdrowiał, bo może coś przeoczyłem? Jaki to konkretnie problem? Też niby brzuch, czy może ten "podobny uraz tyle, że po lewej stronie" to biodro, które może sprawiać spory ból, ale da się z tym grać?
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Kubot w debla już zakończył start, pozostał mikst z Igą i to by było na tyle z polskich nadziei...
Ostatnio zmieniony 15 lut 2021, 10:48 przez TomPL, łącznie zmieniany 1 raz.
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Serb wyjawił, że jego występ ważył się do ostatnich chwil. - Kilka godzin przed meczem nie wiedziałem, czy wyjdę na kort - mówił, cytowany przez atptour.com. - W sobotę nie trenowałem. Starałem się wykorzystać każdą godzinę na regenerację i dać sobie odrobinę szansy, by zagrać, co zrobiłem. Jakoś udało mi się znaleźć sposób, by wygrać, i to jest najważniejsze.

Tenisista z Belgradu uważa, że podjął ryzyko. - To rodzaj hazardu. Tak powiedział mi sztab medyczny. To naprawdę trudne do przewidzenia. Może spowodować większe szkody, ale może też pójść w dobrym kierunku. Ale nie będę tego wiedział, dopóki nie przestanę przyjmować środków przeciwbólowych. Wydaje mi się, że dopóki biorę duże dawki leków, mogę znieść ból - kontynuował. - Ale w tym przypadku najtrudniejsze jest to, że one ukrywają, co się dzieje naprawdę. Więc możesz tego nie czuć, a wyrządzać sobie większą szkodę.

Zapytany o potencjalne długoterminowe skutki urazu, lider rankingu ATP odparł: - Dużo rozmawiałem z własnym zespołem i sztabem medycznym Tennis Australia. Wszyscy uważają, że szansa, iż wyrządzę sobie znaczną szkodę, która wykluczy mnie z gry na dłuższy czas, jest bardzo niewielka. Istnieje ryzyko, że kontuzja się pogłębi, ale nie sądzę, iż zakłóci mi cały sezon.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

ReTo pisze: 15 lut 2021, 10:48 Tenisista z Belgradu uważa, że podjął ryzyko. - To rodzaj hazardu. Tak powiedział mi sztab medyczny. To naprawdę trudne do przewidzenia. Może spowodować większe szkody, ale może też pójść w dobrym kierunku. Ale nie będę tego wiedział, dopóki nie przestanę przyjmować środków przeciwbólowych. Wydaje mi się, że dopóki biorę duże dawki leków, mogę znieść ból - kontynuował. - Ale w tym przypadku najtrudniejsze jest to, że one ukrywają, co się dzieje naprawdę. Więc możesz tego nie czuć, a wyrządzać sobie większą szkodę.

Zapytany o potencjalne długoterminowe skutki urazu, lider rankingu ATP odparł: - Dużo rozmawiałem z własnym zespołem i sztabem medycznym Tennis Australia. Wszyscy uważają, że szansa, iż wyrządzę sobie znaczną szkodę, która wykluczy mnie z gry na dłuższy czas, jest bardzo niewielka. Istnieje ryzyko, że kontuzja się pogłębi, ale nie sądzę, iż zakłóci mi cały sezon.
Piękna furteczka do ponownego zgonowania na RG i tłumaczenia, że ta heroiczna walka podczas AO się teraz odbija. Róbcie screeny rotfl
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

rafbat pisze: 15 lut 2021, 10:45
ayshe pisze: 15 lut 2021, 10:43 Zworek TEŻ ma podobny uraz tyle, że po lewej stronie, więc też przeczy prawom natury, ale jestem pewna, że macie jakieś wytłumaczenie faktu, że jeszcze nie skreczował. :)
Rozwiń temat. Umierał któregoś razu na korcie, a później cudownie zdrowiał, bo może coś przeoczyłem? Jaki to konkretnie problem? Też niby brzuch, czy może ten "podobny uraz tyle, że po lewej stronie" to biodro, które może sprawiać spory ból, ale da się z tym grać?
Rozumiem, że przez "cudowne ozdrowienie" nawiązujesz do odrodzenia Serba w piątym secie z Frycem, no cóż, zakładam, że środki przeciwbólowe i przeciwzapalne są dostępne od ręki dla służb medycznych turnieju.
Po meczu z Raonicem Novak na korcie wspomniał, że żartowali z Saszą że jeśli dojdzie do ich meczu, będą grali bez serwisów, bo Sasza ma podobny problem z mięśniami, ale po lewej stronie, tyle wiem.
rafbat pisze: 15 lut 2021, 10:43 Ktokolwiek grał trochę intensywniej w tenisa, a nie tylko śledzi go sprzed telewizora, wie, że z urazem mięśni brzucha nie da się grać. Ktoś chce mi powiedzieć, że gość ma uraz mięśnia (nie padło też którego, a trochę ich na brzuchu jest) i może się skręcać przy forhendach lub rozciągać przy serwisie? Bez jaj ;)
Rafbat, Serb jedzie na środkach przeciwbólowych i była o tym mowa podczas konfy pomeczowej. Przypominam kolejny raz casus Rafy z US Open 2009. Uraz tego samego typu, dwucentymetrowe rozdarcie mięśnia skośnego brzucha i dograł turniej aż do półfinału z DelPo włącznie. Skoro całe konsylium ( jego fizjo, turniejowi fizjo i lekarze) obradowało nad jego dalszym udziałem w turnieju, wyszedł na mecz z oplastrowaną prawą stroną brzucha to trzeźwo myślący ludzie raczej nie mają wątpliwości, że gość gra z kontuzją. Zresztą, nie wiem czy zwróciłeś uwagę na ilość błędów z fh Serba w meczu z Raonicem, ewidentnie Novak nie domykał uderzenia z tej strony, zwłaszcza gdy musiał wybierać niskie piłki z dobiegu. Aha, i dzisiejszy trening też odwołał.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Vivid pisze: 13 lut 2021, 08:17 Chyba zupełnie niechcący zrobiłem z Czeszki lokalną celebrytkę. ;)
Nie chciałem, przepraszam, serio. :P
Nie tylko zrobiłeś z niej celebrytkę, ale regularne straszenie wyznawców kościoła pod wezwaniem Świątek jej osobą zrobiło z niej także całkiem niezłą tenisistkę. Jak awansuje do półfinału, to dogoni Igę w rankingu. rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

SABR pisze: 15 lut 2021, 12:34
Vivid pisze: 13 lut 2021, 08:17 Chyba zupełnie niechcący zrobiłem z Czeszki lokalną celebrytkę. ;)
Nie chciałem, przepraszam, serio. :P
Nie tylko zrobiłeś z niej celebrytkę, ale regularne straszenie wyznawców kościoła pod wezwaniem Świątek jej osobą zrobiło z niej także całkiem niezłą tenisistkę. Jak awansuje do półfinału, to dogoni Igę w rankingu. rotfl
Stworzyłem potwora :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Vivid pisze: 15 lut 2021, 14:51
SABR pisze: 15 lut 2021, 12:34
Vivid pisze: 13 lut 2021, 08:17 Chyba zupełnie niechcący zrobiłem z Czeszki lokalną celebrytkę. ;)
Nie chciałem, przepraszam, serio. :P
Nie tylko zrobiłeś z niej celebrytkę, ale regularne straszenie wyznawców kościoła pod wezwaniem Świątek jej osobą zrobiło z niej także całkiem niezłą tenisistkę. Jak awansuje do półfinału, to dogoni Igę w rankingu. rotfl
Stworzyłem potwora :)
Muchova po prostu czytała forum i stwierdziła, że skoro tak w nią wierzysz, to faktycznie może robić lepsze wyniki rotfl Dla Barty będzie niewygodna, ale czy nie zje jej presja... Raz ją pogoniła to i drugi raz może.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Jak Muchova uzgodni ze Świątek listę startów to może być kataklizm ... dla hohvara :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Vivid pisze: 15 lut 2021, 14:51 Stworzyłem potwora :)
Masz wyczucie, z Piguły też zrobiłeś potwora, lejącego Świątek, Azarenkę i Switolinę.
Geniusz :::vnice:::.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Ayshe - nie próbujesz zrozumieć, że problem nie w kontuzji tylko aktorstwie? Przecież to ewidentnie wpływa na przeciwnika, pamiętasz jak Wawrinka zgłupiał w finale AO z Nadalem?
Berretini grał i nikt sie wiedział, Zworek nie daje po sobie poznać itd. Mam wrażenie, że dla Serba porażka w "normalnym" stylu jest nie do przyjęcia, dlatego nie kupuję tych popisów aktorstwa.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Ciekaw jestem bardzo meczu Dimitrova z Karasjevem. Mimo że bardzo życzę Rosjaninowi awansu, to wydaje mi się że ćwierćfinał będzie jego szczytem możliwości i że dość łatwo Bulgar jutro awansuje.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Djoković jak zwykle dno i metr mułu.

Chciałem nieśmiało zwrócić uwagę na uformowanie niesamowitej pary deblowej Pavić/Mektić, która to para zdążyła już wygrać dwa turnieje w tym roku a na Australian Open zameldowała się już w 1/4 finału. Być może ten duet to spinoff zakończenia współpracy Kubota i Melo (Koolhof grał z Mekticem, wygrali ATP Finals) a i też przygotowania deblistów do Tokio, gdyż w drabince AO dało się zauważyć "podejrzanie" dużo par narodowych. W każdym razie Chorwaci mają wszystko, by na lata zdominować deblowy tour. Pamiętam do dziś, jakie wrażenie zrobiła na mnie gra Pavica w pamiętnym finale Wimbledonu 2017.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Grigor w pierwszym dość swobodnie. Rosjanin imponuje ... tylko obwodem łydek ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

ReTo pisze: 15 lut 2021, 23:09 Ciekaw jestem bardzo meczu Dimitrova z Karasjevem. Mimo że bardzo życzę Rosjaninowi awansu, to wydaje mi się że ćwierćfinał będzie jego szczytem możliwości i że dość łatwo Bulgar jutro awansuje.
Nie jest to spotkanie porywające. Nie
znam tego Rosjanina ale Dymitrow jest daleki od swojej topowej formy. Przyznam, że połączenie nudnego meczu + puste trybuny + brak liniowych ( nawet żadnej kontrowersji nie ma ) to dla mnie za dużo . Nudy na pudy.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Dimitrov totalnie się nie rusza - podobno uraz biodra/miednicy. Jednak nie widać u niego pretensji do całego świata i zgonowania. Jak to się nazywa? Klasa?
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”