asad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 24 sie 2017, 19:53

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

advantage pisze: 12 lut 2021, 13:27
SABR pisze: 12 lut 2021, 13:14
rafbat pisze: 12 lut 2021, 13:11
ayshe pisze: 12 lut 2021, 13:04 Pośliznął się na napisie i albo naderwał albo naciągnął mięśnie brzucha. Nie wygląda to dobrze.
Nawet jakby mu nogę ucięło na korcie to nie do końca bym mu wierzył, że nie symuluje z powodu chwilowej niemocy.
Dlatego odbija na sztywnych nogach uderzenia i ledwo się na nich trzyma, gdy ma dobiec do piłki.
Nie wiem czemu tu się dziwić, że ktoś nie wierzy w kontuzję Djokovica. Średnio 5% zgłaszanych przez niego problemów zdrowotnych w czasie meczów, okazują się potem prawdziwe, to skąd mamy mieć pewność, że teraz nie jest inaczej. Dlatego w pełni popieram rafbata, jeżeli coś rzeczywiście mu jest to szkoda jak każdego i pozostaje życzyć zdrowia, ja jednak nie uwierzę do momentu aż odpadnie.
Naprawdę wierzysz w to że facet mając 2-0 w setach i w perspektywie kilka ciężkich meczów poślizgnął się na korcie i od tego momentu postanowił udawać kontuzję ?
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Ten facet wielokrotnie umierał na korcie, kiedy ciężko mu się grało. Przy jakim stanie to poślizgnięcie miało miejsce?
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Obiektyw pisze: 12 lut 2021, 13:32
Gary pisze: 12 lut 2021, 13:21Średni mecz Igi, sporo błędów i, mam takie wrażenie, dekoncentracji.
Muszę się zgodzić. Na Simonę to może być za mało.
W pełni się zgadzam. Z drugiej strony, jeśli miał się Idze trafić słabszy mecz, to dobrze, że dzisiaj, a nie z Simoną. Ważne, że potrafiła przetrwać słabsze momenty i wygrała w dwóch setach. To Ją różni od Hurkacza na przykład.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Roger pisze: 12 lut 2021, 13:43
Obiektyw pisze: 12 lut 2021, 13:32
Gary pisze: 12 lut 2021, 13:21Średni mecz Igi, sporo błędów i, mam takie wrażenie, dekoncentracji.
Muszę się zgodzić. Na Simonę to może być za mało.
W pełni się zgadzam. Z drugiej strony, jeśli miał się Idze trafić słabszy mecz, to dobrze, że dzisiaj, a nie z Simoną. Ważne, że potrafiła przetrwać słabsze momenty i wygrała w dwóch setach. To Ją różni od Hurkacza na przykład.
Tego się trzymajmy. :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

asad pisze: 12 lut 2021, 13:38
advantage pisze: 12 lut 2021, 13:27
SABR pisze: 12 lut 2021, 13:14
rafbat pisze: 12 lut 2021, 13:11
ayshe pisze: 12 lut 2021, 13:04 Pośliznął się na napisie i albo naderwał albo naciągnął mięśnie brzucha. Nie wygląda to dobrze.
Nawet jakby mu nogę ucięło na korcie to nie do końca bym mu wierzył, że nie symuluje z powodu chwilowej niemocy.
Dlatego odbija na sztywnych nogach uderzenia i ledwo się na nich trzyma, gdy ma dobiec do piłki.
Nie wiem czemu tu się dziwić, że ktoś nie wierzy w kontuzję Djokovica. Średnio 5% zgłaszanych przez niego problemów zdrowotnych w czasie meczów, okazują się potem prawdziwe, to skąd mamy mieć pewność, że teraz nie jest inaczej. Dlatego w pełni popieram rafbata, jeżeli coś rzeczywiście mu jest to szkoda jak każdego i pozostaje życzyć zdrowia, ja jednak nie uwierzę do momentu aż odpadnie.
Naprawdę wierzysz w to że facet mając 2-0 w setach i w perspektywie kilka ciężkich meczów poślizgnął się na korcie i od tego momentu postanowił udawać kontuzję ?
Powiem szczerze, gdyby to był jakikolwiek inny zawodnik to bym uwierzył i nawet się nie zastanawiał, jednak Serbowi nigdy nie uwierzę dopóki nie odpadnie. Z całym szacunkiem dla niego, ale niestety zbyt wiele jego meczy widziałem, w których działy się cuda, i całą swoją karierą zapracował sobie na taką opinię. Zresztą nie tylko u mnie ma taką opinię, ale i u wielu osób interesujących się tenisem.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Odżyje w piątym? Kluczowe będą pierwsze dwa gemy i będziemy znali odpowiedź.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
asad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 24 sie 2017, 19:53

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

advantage pisze: 12 lut 2021, 13:47
asad pisze: 12 lut 2021, 13:38
advantage pisze: 12 lut 2021, 13:27
SABR pisze: 12 lut 2021, 13:14
rafbat pisze: 12 lut 2021, 13:11
Nawet jakby mu nogę ucięło na korcie to nie do końca bym mu wierzył, że nie symuluje z powodu chwilowej niemocy.
Dlatego odbija na sztywnych nogach uderzenia i ledwo się na nich trzyma, gdy ma dobiec do piłki.
Nie wiem czemu tu się dziwić, że ktoś nie wierzy w kontuzję Djokovica. Średnio 5% zgłaszanych przez niego problemów zdrowotnych w czasie meczów, okazują się potem prawdziwe, to skąd mamy mieć pewność, że teraz nie jest inaczej. Dlatego w pełni popieram rafbata, jeżeli coś rzeczywiście mu jest to szkoda jak każdego i pozostaje życzyć zdrowia, ja jednak nie uwierzę do momentu aż odpadnie.
Naprawdę wierzysz w to że facet mając 2-0 w setach i w perspektywie kilka ciężkich meczów poślizgnął się na korcie i od tego momentu postanowił udawać kontuzję ?
Powiem szczerze, gdyby to był jakikolwiek inny zawodnik to bym uwierzył i nawet się nie zastanawiał, jednak Serbowi nigdy nie uwierzę dopóki nie odpadnie. Z całym szacunkiem dla niego, ale niestety zbyt wiele jego meczy widziałem, w których działy się cuda, i całą swoją karierą zapracował sobie na taką opinię. Zresztą nie tylko u mnie ma taką opinię, ale i u wielu osób interesujących się tenisem.
I co? Jak Dżoko wygra ten mecz to napiszesz że udawał? Po co? Żeby sobie pograć dodatkowe sety? Dać więcej emocji publice? ;)
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Na pewno zepnie się na maksa, ale na returnie bieda, gra na stojąco. Mam w oczach finał Rafy z Wawrinką, tam to podobnie wyglądało.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Jak zwykle co turniej wielkoszlemowy cyrk Novaka, a tu pytanie pada co daje podstawy sądzić że to udawanie? Naprawdę? Samo to że co turniej o tym dyskutujemy chyba ma duże znaczenie?
Wstecznie odliczając...
Dziś kontuzja i cyrk
RG kontuzja i medicale
USO afera i medicale
Cinncinati kontuzja i medicale
AO kontuzja i medicale
USO 19 kontuzja, ale tu się wycofał
Wimbledon 19 chyba nic
RG 19 medicale i afera o wiatr
AO 19 chyba nic, nie kojarzę
No faktycznie, skąd te podejrzenia...
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Przeczuwam cudowne ozdrowienie w piątym secie.

Obejrzałem parę ostatnich gemów. Z całą pewnością, na bazie kortowego doświadczenia, mogę powiedzieć, że niemożliwym jest serwować/grać forhend w ten sposób (z taką dynamiką) z naderwanymi mięśniami brzucha. Być może faktycznie lekko naciągnął któreś z mięśni brzucha, jednak to wszystko wygląda na bardziej "naciągane". ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

No to sytuacja się klaruje. ;)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Nie wiem co Sidor bierze, że mówi że problemy Djokovica są już za nim.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

ReTo pisze: 12 lut 2021, 14:05 Nie wiem co Sidor bierze, że mówi że problemy Djokovica są już za nim.
Również uważam, że to nie koniec, ale cieszę się, że gra. Sprawność nie jest iście Novakowa.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Moim zdaniem Novak nie gra jak osoba 100% zdrowa, a już zwłaszcza jak w pełni zdrowy on. Ewidentnie się oszczędza i skraca wymiany. I za długo tak gra, żeby powiedzieć, że to jakieś gierki psychologiczne.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

asad pisze: 12 lut 2021, 13:56
advantage pisze: 12 lut 2021, 13:47
asad pisze: 12 lut 2021, 13:38
advantage pisze: 12 lut 2021, 13:27
SABR pisze: 12 lut 2021, 13:14
Dlatego odbija na sztywnych nogach uderzenia i ledwo się na nich trzyma, gdy ma dobiec do piłki.
Nie wiem czemu tu się dziwić, że ktoś nie wierzy w kontuzję Djokovica. Średnio 5% zgłaszanych przez niego problemów zdrowotnych w czasie meczów, okazują się potem prawdziwe, to skąd mamy mieć pewność, że teraz nie jest inaczej. Dlatego w pełni popieram rafbata, jeżeli coś rzeczywiście mu jest to szkoda jak każdego i pozostaje życzyć zdrowia, ja jednak nie uwierzę do momentu aż odpadnie.
Naprawdę wierzysz w to że facet mając 2-0 w setach i w perspektywie kilka ciężkich meczów poślizgnął się na korcie i od tego momentu postanowił udawać kontuzję ?
Powiem szczerze, gdyby to był jakikolwiek inny zawodnik to bym uwierzył i nawet się nie zastanawiał, jednak Serbowi nigdy nie uwierzę dopóki nie odpadnie. Z całym szacunkiem dla niego, ale niestety zbyt wiele jego meczy widziałem, w których działy się cuda, i całą swoją karierą zapracował sobie na taką opinię. Zresztą nie tylko u mnie ma taką opinię, ale i u wielu osób interesujących się tenisem.
I co? Jak Dżoko wygra ten mecz to napiszesz że udawał? Po co? Żeby sobie pograć dodatkowe sety? Dać więcej emocji publice? ;)
No dla mnie będzie jasne, że udawał chyba, że nie wyjdzie na następny mecz.
Natomiast patrząc na historię występów Novaka to jeżeli udawał w przeszłości już wielokrotnie to robił to w innym celu niż żeby pograć dodatkowe sety. Ale nie chce mi się tego tłumaczyć, bo jeżeli ktoś nie wie o co chodzi, to albo jest ślepo zapatrzonym fanem Serba i wierzy w te wszystkie jego cyrki obwoźne, w których sam Novak gra główną rolę klauna albo niewiele wie o tenisie i jaką rolę odgrywa tu psychika.
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Mam wrażenie, że Fritz to przerżnie. O i od razu przełamanie. :D
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Niemożliwe! Jesteśmy zszokowani uzdrowieniem!
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Gary pisze: 12 lut 2021, 14:11 Moim zdaniem Novak nie gra jak osoba 100% zdrowa, a już zwłaszcza jak w pełni zdrowy on. Ewidentnie się oszczędza i skraca wymiany. I za długo tak gra, żeby powiedzieć, że to jakieś gierki psychologiczne.
To jest pewne, że coś mu dolega, ale na pewno nie na tyle, że nie może podjąć walki, co zresztą teraz widać na korcie.
Naderwane mięśnie brzucha można między bajki włożyć, jeżeli ktoś w taki sposób rotuje tułowiem przy forhendzie (mięśnie skośne brzucha) lub gra tak dynamiczny serwis (mięśnie skośne i proste brzucha). Większość zawodników jednak znosi to z godnością i charakterem godnym walczaka i nie robi cyrku.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

SevenUP pisze: 12 lut 2021, 14:13 Niemożliwe! Jesteśmy zszokowani uzdrowieniem!
No a fani Djokovica pomyślą teraz co za heroiczna postawa ich bohatera i cyrk obwoźny pojedzie dalej. rotfl rotfl rotfl
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Gary pisze: 12 lut 2021, 14:11 Moim zdaniem Novak nie gra jak osoba 100% zdrowa, a już zwłaszcza jak w pełni zdrowy on. Ewidentnie się oszczędza i skraca wymiany. I za długo tak gra, żeby powiedzieć, że to jakieś gierki psychologiczne.
Mądre stwierdzenie.
P.S. Przeraża mnie fakt, że już dzisiaj drugi raz zgadzam się z Garym. ;)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”