Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

hohvar pisze: 13 sty 2021, 12:55 Tak sobie to czytam i nie wiedzieć czemu przypomina mi się zapowiedź Maciererewicza, że raport smoleński ukaże się, jak się tylko skończy pandemia :rolleyes: :tired:
O! Widzisz, i to jest konkret ;)
Czyli uważasz, że Iga długo nic nie przerżnie i nie będę miał się jak z Was nabijać? :P
A tak się nie mogę doczekać jak będziecie wygadani gdy przerżnie ... Jak rozumiem pewnie Wszystkim wtedy sieć odetną w ramach obostrzeń antycovidowych rotfl

Ktoś wcześniej napisał, że ewentualne starcie z Muchovą w IV rundzie (jak obie dotrą). Tak mi się zaraz przypomniał ten stary dowcip o dylemacie - teściowa lecąca w przepaść w naszej nowej furze :)
Tu tak samo, niby przerżnięcie z Muchovą to pewien bonus :P, ale kuźwa aż w IV rundzie?! :/

Ja tam się nie czaję i stawiam sprawy jasno :twisted: Jak przerżnie w 1-2-3 rundzie to będzie zdrowa beka z mojej strony.
Jak przerżnie powyżej III rundy to można spokojnie powiedzieć, że to przyzwoity (lub lepszy) wynik.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

asad pisze: 13 sty 2021, 10:02 Nieco upraszczając, prawdopodobieństwo wygrania WS jest jak 1 do 128 czyli 128 razy mniejsze niż przegrania i niewiele tu zmienia uczestnictwo w 50 edycjach.
"Nieco upraszczając" jak cholera :D.

Zakładam, że to wiesz, ale i tak napiszę: sport to nie jest gra losowa, i tak uproszczony rachunek p-o tutaj nie zadziała, a prawdopodobieństwo wygrania siódmego meczu w turnieju WS jest inne dla każdego ze 128 uczestników przystępujących do meczów pierwszej rundy. Co więcej, najpewniej jest tak, że dla żadnego konkretnego zawodnika p-o wygrania siedmiorundowego turnieju nie wynosi dokładnie 1:128 (bo w praktyce musiałoby to oznaczać, że nasz delikwent musiałby się w każdej rundzie spotykać z zawodnikiem o dokładnie identycznym procencie szans na zwycięstwo w ich meczu, czyli po 50. To raczej mało prawdopodobne, żebyśmy siedem razy z rzędu trafili na przeciwnika o dokładnie takim samym procencie szans na zwycięstwo co my. Chyba, że nasz zawodnik nazywa się Orzeł (a jak, patriotycznie!), a przeciwnik....Reszka :).

Po drugie, jeżeli zakład dotyczy tego czy "zawodnik X wygra kiedykolwiek jakikolwiek turniej WS", to ilość takowych turniejów, w których nasz grajek uczestniczył będzie, zmienia jednak (na jego korzyść) prawdopodobieństwo tego, że któryś uda mu się wygrać. Oczywiście tego typu zmiana na korzyść inna będzie w przypadku Djokovica (chętniej się założę, że wygra on jeden z kolejnych 10-ciu WS-ów po najbliższej Australii niż że wygra akurat w AO2021*)a inna dla np. Ivo Karlovica, któremu ilość turniejów w jakich jeszcze zagra jakoś niespecjalnie podbije szanse na zwycięstwo w jakimkolwiek szlemie.

* - oczywiście mając takie dwie opcje do wyboru, najchętniej zaproponowałbym trzecią wersję tego zakładu, czyli: Djokovic wygra jeden z 10 najbliższych WS-ów począwszy od AO2021 :)
Ostatnio zmieniony 13 sty 2021, 19:17 przez Artlight, łącznie zmieniany 3 razy.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Artlight pisze: 13 sty 2021, 18:48 Oczywiście tego typu zmiana na korzyść inna będzie w przypadku Djokovica (chętniej się założę, że wygra on jeden z najbliższych 10-ciu WS-ów niż że wygra akurat w AO2020)
Miękiszon, ja się chętnie o to założę, o każdą kwotę. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

wyczesany pisze: 13 sty 2021, 19:04
Artlight pisze: 13 sty 2021, 18:48 Oczywiście tego typu zmiana na korzyść inna będzie w przypadku Djokovica (chętniej się założę, że wygra on jeden z najbliższych 10-ciu WS-ów niż że wygra akurat w AO2020)
Miękiszon, ja się chętnie o to założę, o każdą kwotę. :D
O nie....:)

2020

Ale ze mnie d ud a

:D
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Wyczes szuka kasy z początkiem roku. Szykuje jakieś inwestycje ;)
A tymczasem HuHu 1-0 w setach i w drugim 4-2. Rysuje się szansa na tytuł :)
Niemniej mecz trwa ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Vivid pisze: 13 sty 2021, 22:09 Wyczes szuka kasy z początkiem roku. Szykuje jakieś inwestycje ;)
A tymczasem HuHu 1-0 w setach i w drugim 4-2. Rysuje się szansa na tytuł :)
Niemniej mecz trwa ...
Jaki tytuł panie? Przecież ten turniej jest w innym terminie niż zazwyczaj. Nie liczy się.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
asad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 24 sie 2017, 19:53

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Artlight pisze: 13 sty 2021, 18:48 sport to nie jest gra losowa...
Zgadza się tylko że Ci się chciało tyle pisać :) Nie mieszajmy w to Dżoko. Kobiety to inna sprawa,
Iga spokojnie może przerżnąć w pierwszej rundzie ku uciesze Vivida z powodu np. bólu brzucha, jednak wyróżnia ją ogromny talent i już wielkie umiejętności dlatego wygrywać będzie, nie wiadomo tylko gdzie i kiedy.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

asad pisze: 13 sty 2021, 23:11 Zgadza się tylko że Ci się chciało tyle pisać :) Nie mieszajmy w to Dżoko. Kobiety to inna sprawa,
A coś merytorycznie w temacie masz? Nie to że się czepiam, ale odniosłem wrażenie, że Art coś wypunktował jasno. Kotrargumentów brak ...
asad pisze: 13 sty 2021, 23:11 Iga spokojnie może przerżnąć w pierwszej rundzie ku uciesze Vivida z powodu np. bólu brzucha,...
Może, ale inne też mogą, taka babska specyfika :P Sugerujesz, że to buble genetyczne? No Gary będzie zachwycony rotfl
asad pisze: 13 sty 2021, 23:11
... jednak wyróżnia ją ogromny talent i już wielkie umiejętności ...
W odwalaniu histerii i demonstracji bezsilności na korcie? Nie, wydaje się, że praca z psychologiem dała pozytywne rezultaty i ma to ogarnięte. Choć może zawsze powrócić ...
asad pisze: 13 sty 2021, 23:11
... dlatego wygrywać będzie, nie wiadomo tylko gdzie i kiedy.
Jakuboto też tak postuluje w odniesieniu do ... samego siebie :D
Tylko nie wiem, czy jesteś zadowolony z takiego porównania rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Linette OUT prawdopodobnie przez kontuzje kolana.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Pacio pisze: 14 sty 2021, 11:18 Linette OUT prawdopodobnie przez kontuzje kolana.
Ptaszki ćwierkają, że chodzi o Covid.
Murray właśnie z tego powodu nie wystartuje na AO.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Szkoda Magdy i Endrju :(
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Covid - nowy rodzaj kontuzji? :(
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
asad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 24 sie 2017, 19:53

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Nie rozumiem, już dawno powinni być z certyfikatami, pozaszczepiani ;) Przecież te testy PCR to czysta loteria. Janda się zaszczepiła to inni nie mogą, teraz tylko Świątek z dodatnim i mamy po emocjach bo Hubert nawet jak się nie zarazi to go jakoś nie widzę wygrywającego.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Andy odchorowuje i jeszcze chyba nie odwołał startu. Jak mu babcia pozwoli to pojedzie skoro PCR to ściema.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

asad pisze: 14 sty 2021, 20:04 Nie rozumiem, już dawno powinni być z certyfikatami, pozaszczepiani ;) Przecież te testy PCR to czysta loteria.
Loteria jak loteria. Jest całkiem możliwe, że jest to narzędzie.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

My tu pitu pitu, a tymczasem eliminacje AO przeszła niejaka Fran(cesca) Jones.

Polecam poczytać o jej historii, bo jest dość inspirująca. Ciekawsze materiały o niej robią - co zrozumiałe - jej rodzime media, ale na początek po polsku:

https://www.onet.pl/sport/onetsport/ten ... m,d87b6cc4
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Dłonie jak dłonie. To nie amputacja gdzie jest wyraźna przerwa np. między pozostałymi palcami. Tu widać ich w miarę równomierne ułożenie. Co nie zmienia faktu, że chwyt nie jest tak pewny jak przy komplecie pięciu.
Mój podziw i większy szacunek do niej budzi sprawa stóp. Palce jednak stabilizują nasze poruszanie się i wpływają na precyzję przemieszczania się. Na tym polu z punktu widzenia tenisa ma chyba znacznie większą dysfunkcję niż w przypadku dłoni.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

SABR pisze: 14 sty 2021, 13:00
Pacio pisze: 14 sty 2021, 11:18 Linette OUT prawdopodobnie przez kontuzje kolana.
Ptaszki ćwierkają, że chodzi o Covid.
Murray właśnie z tego powodu nie wystartuje na AO.
Linette tłumaczy jednak wycofanie odnowioną kontuzją kolana. Szkoda. Jedyną singlistką w turnieju pozostaje Świątek.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

wwojtek pisze: 15 sty 2021, 11:47 Linette tłumaczy jednak wycofanie odnowioną kontuzją kolana. Szkoda. Jedyną singlistką w turnieju pozostaje Świątek.
Zwracam honor, widziałem oświadczenie. Szkoda. Miała całkiem niezłą serię występów wielkoszlemowych z rzędu.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Vivid pisze: 13 sty 2021, 05:03 A teraz więcej odwagi, rozpuście wodze fantazji i podzielcie się swoimi marzeniami-prognozami ile to jeszcze Świątek wygra w tym i kolejnych sezonach :) Dajcie dowód ... wiary ;)
Uważam, że co najmniej jednego WSa jeszcze wygra, a mam sporą nadzieję, że więcej niż jednego
Vivid pisze: 13 sty 2021, 05:03
Gary pisze: 12 sty 2021, 22:29 Proponuję zakład:
.....
Co Ty na to?
Tak! Świetny zakład! Możesz go zaproponować ... Jakuboto rotfl Może łyknie :P
Dobrze kombinujesz, ale nie tędy droga ;)
Popatrzmy zatem :) Napisałem chyba w wątku pseudo "RG20", zachęcając innych do wiary w Igę :P, że łatwo policzyć, iż jeżeli nic jej zdrowotnie i życiowo nie będzie, to przed sobą ma nawet około 50 WS-ów.
Zatem przyjmując taki zakład Ty masz 50 szans (podejść) do możliwości wygranej. Mnie "oferujesz" tylko jedną szansę - nic nie wygra.
Co więcej, żeby jeszcze polepszyć swoje szanse oczekujesz uznania każdego turnieju, nawet czegoś w stylu pseudo "RG20", albo i gorzej.
Hm ... O_O
Nawet jak hipotetycznie ;) Jarosław Kaczyński zostanie królem układu słonecznego i za jego inspiracją parlament Jasnej Pomrocznej przez aklamację przyjmie, że Iga wygrała jakiegoś WS-a, a Trybunał Konstytucyjny pod wodzą Juli Przyłębskiej uzna to za zgodne z Konstytucją, to też przegram? :)
Gary, ja mam to kupić? Czy Ty w kościele jakimś byłeś i Ci proboszcz klęcznik na łeb spuścił? rotfl
Po pierwsze, zaproponowałem taki a nie inny zakład, bo twierdziłeś, że "cykory" boją się zadeklarować, że Iga coś jeszcze wygra. Po drugie, sam doskonale wiesz, a i chyba kiedyś to wręcz przyznałeś, że łatwiej jest napisać, że ktoś nic nie osiągnie niż że osiągnie, stąd też taka a nie inna propozycja zakładu, bo to wcale nie jest tak, że wygrana Igi w całym turnieju jest tak samo prawdopodobna jak to, że turnieju nie wygra. Nawet dominatorzy dyscypliny nie mają takich notowań, by zakład na to, że wygra turniej był tak samo płatny jak to, że nie wygra. Np. kurs na Novaka na wygranie całego AO 2020 wynosił w STSie 2.25. A Idze do statusu Novaka daleko.

Co do uznawania "każdego turnieju", to po prostu chcę uniknąć odwracania kota ogonem i doszukiwania się powodów, dlaczego danego turnieju uznać nie można. Sorry, nie mam w tej materii do Ciebie zaufania, więc obstaję, żeby o tym, czy coś jest Szlemem decydował ITF, a nie Vivid na forum. :] Poza tym, co to znaczy "normalny Szlem"? Czasy są dziwne, mam nadzieję, że nie, ale skąd pewność, że RG w październiku to nie będzie teraz normalka, bo pandemia potrwa jeszcze kilka lat, za każdym razem organizatorzy będą liczyć na zapełnienie trybun, ale nowa fala nie pozwoli na to w maju, więc będą przenosić? Skąd wiadomo, że coś się nie pozmienia w innych WSach? Wolę uniknąć niepotrzebnych sporów i kontrowersji, czy też razem prób wykręcenia się po fakcie.

Jedyne, co już po napisaniu poprzedniego posta przyszło mi do głowy, to fakt, że faktycznie przy długiej karierze Igi, na co liczę tych podejść może mieć dużo, więc Twój zakład może być trudniejszy niż mój, więc choć to nie moja wina, że wieszczyłeś, że nie wygra WSów, to jednak uznając, że jednak nie doceniłeś jej potencjału i możesz mieć teraz pietra, że wygra i że Twoje szanse mogą być niższe niż moje, mogę zaproponować zmianę w nagrodzie/karze za wygraną/przegraną na bardziej sprawiedliwą. Jeśli Iga wygra WSa dalej ja wybieram Ci avatar na miesiąc, natomiast jeśli nie wygra do końca kariery, ja będę miał wybrany przez Ciebie avatar przez tydzień za każdego WSa, w którym wzięła udział. Czyli jakby teraz zagrała w AO, nie wygrała, odniosła kontuzję i zakończyła karierę, to avatar mam tydzień, ale jakby zagrała jeszcze 50 turniejów WS, nie wygrała już żadnego, to mam ten avatar 50 tygodni. Albo nawet w tym czasie możesz mi je zmieniać. Teraz przyjmujesz?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”