Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Vivid pisze: 11 sty 2021, 19:32
TomPL pisze: 11 sty 2021, 17:11 W pierwszej rundzie eliminacji przegrały zarówno Maja Chwalińska jak i Katarzyna Kawa...
Jak cię wysyłałem żebyś szukał Mai odpowiedniego Gucia to się strasznie napuszyłeś ;) I teraz masz efekty :P
A o Kawie już komuś napisałem, że przeskoczyć to może najwyżej ... Garego rotfl
O Świątek też pisałeś i jak to się skończyło? rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

El Diablo pisze: 12 sty 2021, 04:12 O Świątek też pisałeś i jak to się skończyło? rotfl
Tytułem w czymś co trudno mimo najszczerszych chęci ;) uznać za pełnowartościowy Szlem,
Myślałeś, że zdanie zmieniłem? Czcze nadzieje :)
Póki co to nie ja wykazuję lekką niepewności i nerwowość, czy aby będzie jakiś ciąg dalszy i mniejsze czy większe pasmo sukcesów, czy podzieli dotychczasowy los Ostapenko, Stephens rotfl
Dwie powyższe i tak mają tyle, że wygrały normalne Szlemy :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Vivid pisze: 12 sty 2021, 05:26 Tytułem w czymś co trudno mimo najszczerszych chęci ;) uznać za pełnowartościowy Szlem
Czyli nadal z uporem godnym przysłowiowego osiołka, bronisz jak niepodległości tezy tyleż szalonej, co rozpaczliwie głupiej, byle tylko nie musieć przyznać się do oczywistego błędu w ocenie potencjału panny Igi.

Miło, że pewne kwestie we Wszechświecie pozostają niezmienne.

Ale skoro tak, to nadal nikt trzeźwo myślący nie będzie brał pod uwagę Twoich predykcji odnośnie jakichkolwiek szans na cokolwiek kogokolwiek legitymującego się polskim paszportem.

I jak Ty sobie poradzisz z takim brakiem atencji dla swych "głębokich" przemyśleń, nasz samozwańczy forumowy wieszczku?

:)
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Nie czuję potrzeby niczego bronić bo fakty są oczywiste a argumenty zostały przedstawione. Każdy ma prawo się z nimi zgadzać lub nie.
Nadal jednak nie jest Ci wygodne zauważyć, że to nie ja mam cykora, czy nie będzie powtórki z tego co, przynajmniej do dziś, jest, a raczej nie jest ;), ze Stephens i Ostapenko.
Jak już kiedyś napisałem, gdyby Świątek wygrała jakiś kolejny turniej WS-a (w jego normalnym terminie) to bez wywoływania do tablicy napiszę, że w tym momencie staje się dla mnie pełnoprawną mistrzynią wielkoszlemową.
Na dziś nią nie jest i ci, którym się to nie podoba mogą sobie kwękać i stękać do woli, nic to nie da.

Bawią mnie argumenty typu - skoro dwie osoby grają ze sobą to mają te same warunki. W takich tezach widać albo bezmyślność, albo brak znajomości gry.
Te same warunki, bez wpływu na wyniki możemy uznać wtedy gdy grają osoby o zbliżonej charakterystyce i tym samym stylu gry. Jeżeli natomiast są to różne na tym polu osoby to warunki owszem, są te same, ale tylko z punktu widzenia temperatury, wilgotności powietrza, zachowania nawierzchni kortu. Zapomina się, lub zwyczajnie nie wie, że w zależności od stylu i charakterystyki zawodnika mogą one być korzystniejsze dla jednego z nich. Piję tu do meczu z Halep na tym pseudo "RG".
Nawet niepełnosprytni ;) pewnie coś trybią, że jednak inaczej wyglądałby mecz np. Federera z Ferrerem na wimbledońskiej trawie, a inaczej na jakiejś wilgotnej, "ciężkiej" i wolnej mączce. A przecież co do pierwotnego założenia kort i warunki te same w czasie gry :P
Konkluzja jest prosta, jeżeli wygrywasz w wątpliwych warunkach to będzie to kwestionowane. Jeżeli potwierdzisz wynik w normalnych warunkach to dyskusja się zamyka. Nie ma już czego kwestionować.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Vidziu, z Tobą to akurat nic nie wiadomo. Wcale nie można wykluczyć sytuacji, że znowu, jeśli przyszłaby pora, to znowu wziąłbyś kotka i odwrócił go ogonkiem w pięciu wymiarach jednocześnie, biorąc pierwszą wymówkę z brzegu.

Co do prognoz czy Świątek zdobędzie jeszcze jakiegoś Wielkiego Szlema i tego, że nikt tego nie wieszczy - to raczej przejaw zdrowego rozsądku. Weź na przykład Garbine Muguruzę - dziewczyna zdecydowanie ma papiery na wygrywanie, a od 2017 nie wygrała ani jednego Szlema. To nie cykor, ale kalkulacja.

Jeśli nie chcesz uznać Szlema Świątek, Twoje prawo. Nikt nie wyśle przecież policji tenisowej, żeby przywrócić porządek w umyśle Twoim.

Ale w podobnym tonie można powiedzieć, że Niemcy nie wygrali Mistrzostw Świata w 1974, bo półfinał z Polską nie odbywał się w normalnych warunkach, więc zdecydowanie nie są prawdziwymi mistrzami świata. No i przecież Mistrzostw Świata w 1954 też nie wygrali, bo wygrali naprawdę Madziarzy, a Niemcy brali środki dopingujące, ale nikomu o tym nie powiedzieli.

I tak dalej, i tak dalej ... wymówka zawszę się znajdzie. Dla chętnego nic trudnego. Pogadamy jeszcze o wymówkach przy ewentualnym Szlemie Igi.

:) :) :)
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Vivid jak zwykle jesteś tym niepełnosprytnym :).
Pełnoprawny znaczy mający pełne prawa. Organem przyznającym te prawa jest organizator turnieju/organizacja WTA. W związku z tym Iga jest pełnoprawną zwyciężczynoą turnieji wielkiego szlema bez względu na to co piszesz.
Aczkolwiek, jeśli chcesz wyrazić swoją myśl to raczej powinieneś zmienić nazewnictwo [i tutaj Ci pomogę kreatywnie skoro usowodniłeś, że jesteś niepełnosprytny] na np. zwycięzca wielkiego szlema według kryterium widzi mi się łysego grubasa :). Wtedy nikt nie będzie mógł zakwestionować Twojej tezy.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Dla mnie Iga jest "pełnoprawną" mistrzynią FO, a nawet więcej, potrafiła świetnie grać mimo trudnych warunków. Co to za mistrzyni, co wygrywa tylko jak ładna pogoda? Zresztą na French Open dawniej często gościły deszcze i chłód i wiatr, a to nie jej problem, że niektóre panny chciały się pokazać i grać w bikini mimo 15 stopni. W Paryżu przynajmiej dla wszystkich było równo, chłodno i wietrznie, a w Australii często gra w południe w ukropie, a wieczorem już bez słońca i udaru.
To tak jak powiedzieć, że mistrzostwo liczy się tylko przy pięknej pogodzie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

RatRace pisze: 12 sty 2021, 17:35 Vidziu, z Tobą to akurat nic nie wiadomo. Wcale nie można wykluczyć sytuacji, że znowu, jeśli przyszłaby pora, to znowu wziąłbyś kotka i odwrócił go ogonkiem w pięciu wymiarach jednocześnie, biorąc pierwszą wymówkę z brzegu.
Chcesz w ten sposób powiedzieć, że jestem inteligentny i kreatywny? Ja doskonale o tym wiem, i inni co mnie znają też (niektórych nawet to strasznie wk...wia :)) :P Do tego skromnością nie grzeszę rotfl
RatRace pisze: 12 sty 2021, 17:35 Pogadamy jeszcze o wymówkach przy ewentualnym Szlemie Igi.
Nie pogadamy bo nie będzie już o czym. Jak zapowiedziałem już kilka razy, w takim przypadku z pełnym przekonaniem będę mógł napisać, że jest dla mnie mistrzynią wielkoszlemową. Na dziś nie jest i jeżeli na tym pseudo "RG" się skończy to nigdy nie będzie.

Miałem dziś nawet dość upierdliwy dzień, ale mnie ubawiliście na wieczór :::gd:::
Zupełnie poważnie apeluję, nie bądźcie takimi miękiszonami! Miejcie ciut wiary w Świątek :::yay:::
Walczycie jak o niepodległość o uznanie czegoś czego nijak nie da się uznać za to co byście chcieli. Po co? Bo takiego cykora macie, że nic więcej nie będzie? rotfl Może się już nie uda, może w ogóle kariera upaść, fakt. Wtedy słabo. Ale może być inaczej. Kariera tej dziewczyny się zaczyna, jeżeli zdrowie pozwoli to będzie trwać wiele lat. Zatem macie czas by szykować się wiać z podkulonymi ogonami gdyby nic więcej nie ugrała, kariera się skończyła i ... Vivid podsumuje :D
Więcej odwagi, wiary w młodą, że da Wam sporo chwil radości ;)
Wygląda na to, że jeden Vivid kilkoma wpisami zagonił wszystkich do narożnika i nikt nie ma odwagi nosa z niego wyściubić. No słabo przyznam :::bd::
Jakuboto pisze: 12 sty 2021, 18:21 ... zwycięzca wielkiego szlema według kryterium widzi mi się łysego grubasa :). Wtedy nikt nie będzie mógł zakwestionować Twojej tezy.

Zawsze miałem pewne podejrzenie, że Ty to jednak jesteś błyskotliwy ;) Po tym wpisie widzę, że mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, iż jesteś błyskotliwy nawet jak ... salceson :P Bystrość Twojego umysłu bije na głowę bystrość nurtu w każdym ... szafliku rotfl
Szacun Ziom! :D
I tak trzymaj! :::gd:::

A tak na koniec i na marginesie - jeżeli przykładowo Świątek przerżnie w kiepski stylu w 1-2 rundzie to nie uciekniecie stąd, nie zamilkniecie? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Vivid pisze: 12 sty 2021, 20:09
RatRace pisze: 12 sty 2021, 17:35 Pogadamy jeszcze o wymówkach przy ewentualnym Szlemie Igi.
Nie pogadamy bo nie będzie już o czym. Jak zapowiedziałem już kilka razy, w takim przypadku z pełnym przekonaniem będę mógł napisać, że jest dla mnie mistrzynią wielkoszlemową. Na dziś nie jest i jeżeli na tym pseudo "RG" się skończy to nigdy nie będzie.
A to ten pandemiczny, przesunięty na luty, z izolowanymi jak w pierdlu graczami szlem, to będzie pełnoprawny?
Już ten zeszłoroczny z pożarami był wątpliwy a AO2021 to jakaś kpina jest.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

CFA pisze: 12 sty 2021, 20:54 A to ten pandemiczny, przesunięty na luty, z izolowanymi jak w pierdlu graczami szlem, to będzie pełnoprawny?
Zależy kto wygra.
Prezes fanklubu Staśka :D
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

wyczesany pisze: 12 sty 2021, 21:03
CFA pisze: 12 sty 2021, 20:54 A to ten pandemiczny, przesunięty na luty, z izolowanymi jak w pierdlu graczami szlem, to będzie pełnoprawny?
Zależy kto wygra.
Superpaliwo dla forum: Djokovic i Świątek :-)
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

:::gd:::
wyczesany pisze: 12 sty 2021, 21:03
CFA pisze: 12 sty 2021, 20:54 A to ten pandemiczny, przesunięty na luty, z izolowanymi jak w pierdlu graczami szlem, to będzie pełnoprawny?
Zależy kto wygra.
:::gd:::

rotfl rotfl rotfl
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Vivid pisze: 12 sty 2021, 20:09 Walczycie jak o niepodległość o uznanie czegoś czego nijak nie da się uznać za to co byście chcieli.
Nie, nie, nie. RG 2020 jak najbardziej da się uznać za turniej WS i większość świata tak właśnie robi, więc to nie jest tak, że "nijak nie da się uznać", tylko "Ty nie chcesz uznać".

Proponuję zakład: jak Iga wygra kolejny turniej WS (niezależnie czy w pandemii, czy nie, czy będzie to RG w grudniu, Wimbledon na piasku, bo trawa nie wyrosła, AO w czerwcu, czy standardowy turniej, jaki znamy z ostatnich kilkunastu/kilkudziesięciu lat), to przez miesiąc będziesz miał wybrany przeze mnie avatar (jakieś zdjęcie z Igą). Jeśli Iga zakończy karierę nie wygrywając kolejnego tytułu WS, to Ty mi wybierzesz avatar (dowolny zgodny z Reg. For.) na miesiąc. Co Ty na to?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Widzę, że desperacko chcecie strywializować temat by w razie jakiegoś dobrego wyniku znowu wredny Vivid nie napisał, że AO21 to jakaś parodia bo coś tam rotfl
Już Was uspokajam, dla mnie AO przesunięte na luty i bez publiki z jakimś skoszarowaniem to jednak AO.
Pewnie, że ma to jakiś wpływ na graczy, ale ciężko to oszacować. Poza tym ten typ nawierzchni nie jest tak czuły na warunki pogodowe jak nawierzchnia ziemna. Pogoda też będzie praktycznie identyczna lub bardzo zbliżona do tej w tradycyjnym terminie. Nie ma też jakiegoś zdecydowanego przestawienia w kalendarzu rozgrywek (przeskok z USO20 (inny kontynent, obciążenie turniejowe, zmiana nawierzchni) na pseudo "RG"),
Nie widzę podstaw by ta impreza budziła we mnie jakieś kontrowersje pozwalające mi na jej kwestionowanie.

A teraz więcej odwagi, rozpuście wodze fantazji i podzielcie się swoimi marzeniami-prognozami ile to jeszcze Świątek wygra w tym i kolejnych sezonach :) Dajcie dowód ... wiary ;)
Gary pisze: 12 sty 2021, 22:29 Proponuję zakład:
.....
Co Ty na to?
Tak! Świetny zakład! Możesz go zaproponować ... Jakuboto rotfl Może łyknie :P
Dobrze kombinujesz, ale nie tędy droga ;)
Popatrzmy zatem :) Napisałem chyba w wątku pseudo "RG20", zachęcając innych do wiary w Igę :P, że łatwo policzyć, iż jeżeli nic jej zdrowotnie i życiowo nie będzie, to przed sobą ma nawet około 50 WS-ów.
Zatem przyjmując taki zakład Ty masz 50 szans (podejść) do możliwości wygranej. Mnie "oferujesz" tylko jedną szansę - nic nie wygra.
Co więcej, żeby jeszcze polepszyć swoje szanse oczekujesz uznania każdego turnieju, nawet czegoś w stylu pseudo "RG20", albo i gorzej.
Hm ... O_O
Nawet jak hipotetycznie ;) Jarosław Kaczyński zostanie królem układu słonecznego i za jego inspiracją parlament Jasnej Pomrocznej przez aklamację przyjmie, że Iga wygrała jakiegoś WS-a, a Trybunał Konstytucyjny pod wodzą Juli Przyłębskiej uzna to za zgodne z Konstytucją, to też przegram? :)
Gary, ja mam to kupić? Czy Ty w kościele jakimś byłeś i Ci proboszcz klęcznik na łeb spuścił? rotfl

Mogę Ci zaproponować taki zakład, ale na AO21. Tylko nie zaproponuję bo nie sądzę byś był takim jeleniem i to przyjął ;) Ty potrzebowałbyś do wygrania zakładu 7 wygranych spotkań Świątek. Mnie wystarczy, że raz przerżnie ... z Muchovą na przykład ;)
Co więcej, jeszcze powinienem Ci zaproponować dodatkowo, że zakładu nie anuluje ewentualna kontuzja zawodniczki, wykluczenie z imprezy (np. pozytywny test covid19), dyskwalifikacja (bo na przykład z bezsilności kopnie w kostkę Muchovą przy zmianie stron rotfl ), wycofanie się z gry (np. jakaś przyczyna rodzinna :() itp.

Gary, zejdź na ziemię ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Vivid się przestraszył :]
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

TomPL pisze: 13 sty 2021, 06:55 Vivid się przestraszył :]
Dokładnie, rura zmiękła :).
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Serio Vivid. Ten wywód jednak nie w Twoim stylu. Poziom asekuranctwa odwrotnie proporcjonalny do liczby komórek mózgowych ptactwa u władzy. Ja wiem, że pingwiny to nieloty, ale nie było mowy o braku jaj. Gdzie swoje zgubiłeś? Chyba faktycznie powinieneś zmienić avatar. Pozostając przy pierzastej kategorii, proponuję kurczaka. Po angielsku to chicken, a chicken out z kolei oznacza stchórzyć.
SPOILER:
Learn to love the process.
asad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 24 sie 2017, 19:53

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Poza tym Vivid nieustająco wypisuje kompletne bzdury, przykład ? Nieco upraszczając, prawdopodobieństwo wygrania WS jest jak 1 do 128 czyli 128 razy mniejsze niż przegrania i niewiele tu zmienia uczestnictwo w 50 edycjach.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Marcin_L pisze: 13 sty 2021, 08:27
TomPL pisze: 13 sty 2021, 06:55 Vivid się przestraszył :]
Dokładnie, rura zmiękła :).
Na takie teksty to się w przedszkolu udawało kogoś podpuścić :) No może w klasach 1-3 też.
To już dawno za mną, nie da rady tak naiwnie ;)
Ale liczę cały czas na Waszą elokwencję jak przerżnie z kretesem rotfl

A tak z innej beczki. Hurkacz z Kordą w finale Delray Beach. Dziwnie turniej grany bo 1/4 w poniedziałek, wtorek 1/2, dziś finał.
Niemniej popatrzyłem trochę na Kordę, podoba mi się jego gra. Dawno nie oglądałem całego meczu ale ten finał obejrzę.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Tak sobie to czytam i nie wiedzieć czemu przypomina mi się zapowiedź Maciererewicza, że raport smoleński ukaże się, jak się tylko skończy pandemia :rolleyes: :tired:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”