ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Wiem że wielu pewnie już o tym zapomniało, ale French Open nie zakończyło się na meczu Igi Światek, a to dlatego że dzisiaj czeka nas finał panów czyli klasyk Nadal vs Djokovic. I choć domyślam się że mój post pewnie gdzieś tu zginie pod wieloma innymi dotyczącymi polskiej tenisistki to jednak spróbuje coś napisać. Jest jedna rzecz która sprawia że na dzisiejszy mecz czekam z ogromną niecierpliwością. I pomimo tego że wiem, ze Panowie poziomem nawet w połowie nie zbliża się do finału AO 2012, który w mojej opinii był najlepszym meczem jaki kiedykolwiek oglądałem, to i tak na dzisiejszy mecz czekam jak dziecko. Po pierwsze dlatego, że skład finału jest taki, a nie inny. I można mówić że to jest już nudne, każdy ma prawo do swojej opinii, ja jednak uważam że póki są oni najlepsi na świecie to niech spotykają się w finałach jeszcze kilka lat. Co jednak sprawia że na ten mecz czekam z taką niecierpliwością? Jest to fakt że zapytany wczoraj przez jednego znajomych o to kto wygra, odpowiedziałem że nie wiem. I to mnie właśnie najbardziej fascynuje przed finalami panów. Poziom nie musi być jakiś kosmiczny. Ja chcę usiąść przed telewizor i przez cały czas trwania meczu , oglądać go w niepewności kto sięgnie po tytuł. Pisałem już kiedyś w temacie o A020 , że nie wierzę żeby Thiem wygrał, i że nigdy nie biorę na poważnie finałów typu Djokovic vs Thiem, Nadal vs Medvedev itp. Napisałem również że ktoś z poza Big3 wygra turniej wielkoszlemowy wówczas gdy w finale zmierzą się dwaj zawodnicy z poza big3 , no i tak się stało na Us Open przed miesiącem. Dlaczego uważam że dzisiejszy finał jest tak nieprzewidywalny? A to dlatego że biorąc pod uwagę formę czysto sportową to niewątpliwie Djokovic jest lepszy na dzień dzisiejszy, jednak po drugiej stronie jest ta magia Nadala w Paryżu- 12 tytułów, no nie trzeba nic dodawać. Biorąc pod uwagę te 2 czynniki wychodzi mi 50 na 50. Nie zdziwi mnie zarówno zwycięstwo Nadala 3:0 Jak i Djokovica tym samym wynikiem. Nie jestem psychofanem żadnego z nich. Uwielbiam obu, tak samo jak i Rogera. Dzisiaj z wielu względów kibicuje jednak Nadalowi, i gdyby nie to że jestem hazardzista, to powiedziałbym że nie postawiłbym na niego swoich pieniędzy :D . Pozdrawiam
parol
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 8 cze 2013, 10:24

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

parol pisze: 10 paź 2020, 14:17 Vivid a co to ma do rzeczy po ilu latach "? Widać były jakieś powody.
Jak to mówią co siedem lat człowiek się zmienia, wpadłem na to forum sądząc że coś się zmieniło na plus ale jak widać się pomyliłem, nadal przeważają głupiutkie komentarze często niewiele mające wspólnego z tenisem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

parol pisze: 11 paź 2020, 11:13
Jak to mówią co siedem lat człowiek się zmienia, wpadłem na to forum sądząc że coś się zmieniło na plus ale jak widać się pomyliłem, ...
Ale wrócisz za kolejne siedem? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Finał męski za kilka godzin. Zapytam zatem o Wasze typy - ile medicali weźmie Djokozgon Dnokovic? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
parol
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 8 cze 2013, 10:24

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Vivid pisze: 11 paź 2020, 11:36
parol pisze: 11 paź 2020, 11:13
Jak to mówią co siedem lat człowiek się zmienia, wpadłem na to forum sądząc że coś się zmieniło na plus ale jak widać się pomyliłem, ...
Ale wrócisz za kolejne siedem? ;)
Vivid, raczej bardzo w to wątpię...
Awatar użytkownika
asunta
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 9 cze 2016, 20:34

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Vivid pisze: 11 paź 2020, 12:35 Finał męski za kilka godzin. Zapytam zatem o Wasze typy - ile medicali weźmie Djokozgon Dnokovic? ;)
Rafa w 3 setach :::cldno9:::
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

asunta pisze: 11 paź 2020, 14:29 Rafa w 3 setach :::cldno9:::
Szczerze podziwiam pewność siebie, też bym tak chciała, ale za dużo szacunku mam dla Rafy, żeby zripostować 3:0 dla Novaka. :wink:. Tym niemniej uważam, że okoliczności ułożyły się korzystniej dla Serba, więc nie obstawiając ilości setów myślę, że tym razem Błękitny Chłopak skończy z tacką.
Ed. Dach zamknięty, bosko. :::gd:::
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Finał damski za nami. Piękne chwile wczoraj przeżywałem, pewnie jak większość z Was. Kilkanaście lat grania i uważnego śledzenia tej dyscypliny i w końcu mogłem cieszyć się z wielkiego sukcesu kogoś z Polski :D Pozostaje tylko życzyć Idze, aby pracowała dalej i dostarczała nam więcej radości w przyszłości, bo sukces sukcesem, ale trzeba też przyznać, że tenis Igi jest całkeim przyjemny dla oka.

Wczorajszy mecz był obiektywnie rzecz biorąc raczej średni, natomiast mecz z Halep i kolejne dwa pokazały jaki poziom może zaprezentować nasze tenisistka.

Żeby jednak nie przesadzić... wiadomo, że czysto tenisowo to dopiero dzisiaj czeka nas prawdziwa uczta. Osobiście pomimo pewnych wątpliwości jakie stworzyło granie 5 setów z Tsitsipasem, stawiam na 4 lub 5 setów dla Novaka.

ReTo pisze: 11 paź 2020, 08:49 I pomimo tego że wiem, ze Panowie poziomem nawet w połowie nie zbliża się do finału AO 2012, który w mojej opinii był najlepszym meczem jaki kiedykolwiek oglądałem,
Tak jak sam napisałeś, każdy może mieć swoją opinię, ale bardzo dziwi mnie, że ktoś akurat ten mecz uważa jako najlepszy jaki oglądał. Był zdecydowanie najdłuższy :D Jeżeli chodzi o samą jakość gry to myślę jednak, że zagrali kilka lepszych spotkań: USO 2011, RG 2013, Wimbledon 2018. Jeżeli chodzi o jakość gry + dramaturgię to właśnie RG 2013 i Wimbleon 2018 uważam za najlepsze widowiska jakie ta dwójka stworzyła. Oby dzisiejszy mecz chociaż w części dorównał tamtym bataliom.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2020, 15:00 przez Mart12, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Iga Świątek zajmuje czwarte miejsce w historii tenisa pod względem największej dominacji w pojedynczym turnieju wielkoszlemowym w erze open. Niewiarygodne :::yay:::

"28: Games lost by Swiatek, tied for the second-fewest games ever dropped en route to the Roland Garros title. Swiatek sits in second place tied with Chris Evert's 28-game mark in 1979 and behind Stefanie Graf's incredible 20-game mark in 1988. Swiatek's dominance puts her in fine company:

Roland Garros Champions: Fewest Games Lost

20: Stefanie Graf (1988)
28: Chris Evert (1979)
28: Iga Swiatek (2020)
29: Serena Williams (2013)
30: Martina Navratilova (1984)" [1]

"[Steffi Graf] Lost only 20 games while winning the 1988 French Open, the third fewest games lost by the winner of a Grand Slam singles tournament in the open era. (Martina Navratilova lost 19 games while winning the 1983 US Open. Chris Evert lost only 12 games while winning the 1976 US Open." [2]

[1] https://www.wtatennis.com/news/1859879/ ... garros-run

[2] https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of ... is_records
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Rafa, żeby myśleć o zwycięstwie musi zagrać najlepszy mecz w turnieju. Jest to możliwe, ale jednak mało prawdopodobne. Ale w sumie to wolę żeby Rafa przegonił Federera, więc Vamos!

Edit: Lepiej zaczął Nadal. Novak chyba 5 skrótów w 1 gemie.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2020, 15:17 przez Cambrinus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Ja czuję 3:1 dla Serba.

Sporo publiki dziś wpuścili.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

3:0 i podwójny brejk dla Rafy... Finału Pań nie skomentowałem, zrobię to dziś wieczorem, bo nie wytrzeźwiałem do końca.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Niby dach zamknięty, a procent pierwszego serwisu Serba 29% O_O
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Oczywiście, że do końca daleko i sama obstawiam tackę dla naszych ale na razie jest 3:0 dla Rafy a Sidor ze Stopą komentują jakby to Novak grał cuda na kiju a Nadal ledwo chodził .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Ale Rafcio wyciąga te forhendy, nawet jak nie ma dobrej pozycji. Tak w stylu Serba bym powiedział.

Edit: Ale poziom w tym gemie i to mimo że się ślizgają jak na lodowisku. :::gd:::
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Ale dobrze grają :::gd::: Obaj.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

:dvl(:
Majorka pisze: 11 paź 2020, 15:44 Ale dobrze grają :::gd::: Obaj.
Nie ma do nich młodzież startu.
Te kąty kosmiczne .

Serb musi mieć jednak problemy z ramieniem, plecami czy szyją bo servis dramatyczny .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

A może po prostu nie ma dnia.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Dosyć dziwny mecz póki co. Wygląda mi to tak jakby Djokovic jedną na 4 piłki grał rewelacyjnie, natomiast pozostałe to są albo błędy (co jest akurat zrozumiałe) albo jakieś absurdalne rozwiązania i pomysły, które nic w kontekście wyniku mu nie dają.
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Niby jest 5:0, ale jak Novak zacznie coś serwować, to będzie bardzo wyrównany mecz. Jednak dziwnie to wygląda.

Edit: 6:0 w 45 minut. Zastanawiam się jaki był najdłuższy set wygrany do zera. rotfl
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”