Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Cambrinus pisze: 5 paź 2020, 22:32 Ja się tylko zastanawiam, czy ona nie patrzy, gdzie wyrzuca piłkę przy serwisie, bo kiedyś tatko tak na nią nakrzyczał, że bała się podnieść wzrok. :::scratchy:::
Może wymyśliła sobie, że to taka zmyłka dla przeciwnika, bo przed uderzeniem nie wskazuje w żaden sposób głową (oczami) w które miejsce zagra serwis?
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Damska 1 za burtą, teraz męczy się nr 3....
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

I kolejna za burtą. Podorowska 2:0 w setach.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Luqoz
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 5 cze 2017, 23:52

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Ciężko uwierzyć w to co się dzieje w górnej połowce drabinki Pan - w finale albo Iga albo któraś z kwalifikantek :D
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Spojrzałam właśnie na drabinkę Igi ( a raczej to co z niej zostało) i muszę przyznać, jaram się. :wink:
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Mi ciężej jest uwierzyć co wyprawiają organizatorzy - pierwszy mecz częściowo przy otwrtym stadionie, częściowo zamkniętym, potem na drugi otwierają, teraz na trzeci zamykają.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

ayshe pisze: 6 paź 2020, 15:04 Spojrzałam właśnie na drabinkę Igi ( a raczej to co z niej zostało) i muszę przyznać, jaram się. :wink:
Jak czarownica na stosie? :wink:

Naprawdę ładnie się to układa dla Igi. Oby dała dzisiaj radę ograć tę Włoszkę.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

ayshe pisze: 6 paź 2020, 15:04 Spojrzałam właśnie na drabinkę Igi ( a raczej to co z niej zostało) i muszę przyznać, jaram się. :wink:
Mam obawy, że się spali... tytuł staje się dla wielu zawodniczek całkiem możliwy do zgarnięcia.
Pamiętam jak Nadal odpadł z Rolanda, Federer grał z taką pieluchą, że w każdym kolejnym etapie mógł odpaść.
Jak tylko Rafa odpadł, już pierwszy mecz z Haas'em sugerował, że będzie walczył nie tylko z przeciwnikiem ale i samym sobą.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

El Diablo pisze: 6 paź 2020, 15:19
ayshe pisze: 6 paź 2020, 15:04 Spojrzałam właśnie na drabinkę Igi ( a raczej to co z niej zostało) i muszę przyznać, jaram się. :wink:
Mam obawy, że się spali... tytuł staje się dla wielu zawodniczek całkiem możliwy do zgarnięcia.
Pamiętam jak Nadal odpadł z Rolanda, Federer grał z taką pieluchą, że w każdym kolejnym etapie mógł odpaść.
Jak tylko Rafa odpadł, już pierwszy mecz z Haas'em sugerował, że będzie walczył nie tylko z przeciwnikiem ale i samym sobą.
Ja się obawiam dokłądnie tego samego :?
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

SevenUP pisze: 6 paź 2020, 15:21
El Diablo pisze: 6 paź 2020, 15:19
ayshe pisze: 6 paź 2020, 15:04 Spojrzałam właśnie na drabinkę Igi ( a raczej to co z niej zostało) i muszę przyznać, jaram się. :wink:
Mam obawy, że się spali... tytuł staje się dla wielu zawodniczek całkiem możliwy do zgarnięcia.
Pamiętam jak Nadal odpadł z Rolanda, Federer grał z taką pieluchą, że w każdym kolejnym etapie mógł odpaść.
Jak tylko Rafa odpadł, już pierwszy mecz z Haas'em sugerował, że będzie walczył nie tylko z przeciwnikiem ale i samym sobą.
Ja się obawiam dokłądnie tego samego :?
A ja się niczego nie obawiam. Jak ma wygrać to wygra. Jak ma przegrać to przegra. Tenis to bardzo sprawiedliwy sport, gdzie szczęście nie odgrywa aż tak wielkiej roli. Można wygrać kilka piłek dzięki szczęściu, ale żeby wygrać mecz trzeba wygrać o wiele więcej piłek.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

rafbat pisze: 6 paź 2020, 07:35 Mam na myśli chimeryczność 7-12 latków, które ni stąd, ni zowąd strzelają fochem i mówią rodzicom, że np. nie jadą na trening. Standard w pracy z 90% dziećmi, zwłaszcza tymi z potencjałem i charakterem. Paradoks jest taki, że im dziecko bardziej charakterne w życiu, tym trudniejsze do ogarnięcia, ale i z większym potencjałem na korcie - z reguły...
Nie widzę tu niczego dziwnego. Tenis jest sportem dla ludzi z charakterem, charyzmą, pewnością siebie, wręcz arogancją. Taka jest ta dyscyplina. Na korcie jesteś sam, nie ma pomocy, podpowiedzi i wsparcia. Musisz natychmiast podejmować decyzje i muszą one być dobre bo inaczej ponosisz konsekwencje, też natychmiast ;) A punkty lecą ...
To zawsze kształtuje.
A jak masz takiego dzieciaka to nie zbudujesz autorytetu i zaangażowania jakimiś "siłowymi" sposobami.
rafbat pisze: 6 paź 2020, 07:35 P.S. Vidziu, cieszę się, że 2 strony szyderstwa chłopaków z wygranej Igi Cię nie skłoniły Cię do zabrania tu głosu, a mi udało się to jednym postem. Czerwienię się... :D
Też tu niczego dziwnego nie widzę. To prosty mechanizm - jak Iga spotyka Muchovą :P to ja piszę, a reszta siedzi jak mysz pod miotłą. Co mają napisać? A jak Iga czasem coś wygra to mają pole do popisu. Ja jestem empatyczny i nie odbieram im tych momentów "triumfu". I tak w końcu przerżnie (sporadycznie coś może i wygra), więc to są tylko chwile. Tak to Rysiek Rydel śpiewał ;) Po co mam im nawet to deprecjonować?

Zobaczymy jak będzie dziś. To znaczy inni pewnie zobaczą, ja wieczorem sprawdzę wynik. Ta Włoszka to wbrew pozorom nie jest wygodna rywalka dla Igi. Ona też gra życiówkę i będzie cisnąć. Pytanie kto wymięknie. Jeżeli to ma się na polu mentalnym rozegrać to w gorszej pozycji jest Iga (ale nie będę już tego tłumaczył).
Reasumując, bardziej znane nazwisko byłoby jednak wygodniejsze. Z tych co zostały (a nie wiem dokładnie kto :P) to Kvitova jest też sporym problemem. Iga nie potrafi jeszcze grać kombinacyjnie na dłuższym dystansie. Gra w sumie to co Czeszce pasuje, a tamta jest w tym bardziej doświadczona, ograna i ma lepsze warunki fizyczne. Do tego ma ogranie w takiej fazie Szlema, za to Iga na przeciwwadze jest w takim meczu uderdogiem, co też zdejmuje trochę z głowy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Gary pisze: 6 paź 2020, 15:11
ayshe pisze: 6 paź 2020, 15:04 Spojrzałam właśnie na drabinkę Igi ( a raczej to co z niej zostało) i muszę przyznać, jaram się. :wink:
Jak czarownica na stosie? :wink:
:::IBB::: ..Bo nikt się nie spodziewa hiszpańskiej Inkwizycji.. :wink:
Gary pisze: 6 paź 2020, 15:11 Naprawdę ładnie się to układa dla Igi. Oby dała dzisiaj radę ograć tę Włoszkę.
'
Czarownica ma dobre przeczucie.


Ładnie się Diego odgryza, ale warunki do gry mają iście kabaretowe. 4:0 w tb dla Małego.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

ayshe pisze: 6 paź 2020, 16:30
Gary pisze: 6 paź 2020, 15:11
ayshe pisze: 6 paź 2020, 15:04 Spojrzałam właśnie na drabinkę Igi ( a raczej to co z niej zostało) i muszę przyznać, jaram się. :wink:
Jak czarownica na stosie? :wink:
:::IBB::: ..Bo nikt się nie spodziewa hiszpańskiej Inkwizycji.. :wink:
Nieśmiało zasugeruję ;), że skoro my w wątku sprzętowym opisujemy swoje "maczugi" :P, to Ty byś mogła podać parametry i osiągi miotły ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Vivid pisze: 6 paź 2020, 16:33 Nieśmiało zasugeruję ;), że skoro my w wątku sprzętowym opisujemy swoje "maczugi" :P, to Ty byś mogła podać parametry i osiągi miotły ... rotfl
Proszę uprzejmie:
Never Summer, model uciekł z pamięci, 154 cm, rocker/Ripsaw Profile, flex/damp - 6/10. Bardzo lotny topór. :wink:
Ed. Z tym dachem to organizatorzy nieźle kopią się po czole. Ulewa z wichurą na Chartier, a oni mają dylematy. Zużyje im się korbka do zasuwania, czy co? :::donknow:::
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Jak narazie pachnie małą niespodzianką w meczu Schwartzman Thiem, A Stopa co chwilę nie zostawia na Austriaku suchej nitki oceniając jego grę.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Powiem Wam, że na samą myśl o meczu Igi pocą mi się ręce. Nie wiem, czy podejdę do oglądania, nie lubię horrorów...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Ja chciałem obejrzeć, ale myślałem, że o 17 zaczną. O 19.30 mam piłkę, najpóźniej o 19.15 wychodzę, pewnie wtedy się zacznie. No chyba że Diego i Thiem pograją na pełnym dystansie i to z jakims 10/8 w piątym, to akurat zdążę po powrocie z piłki.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Na mecz Nadala to trzeba będzie poczekać chyba do jutra.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

El Diablo pisze: 6 paź 2020, 15:19
ayshe pisze: 6 paź 2020, 15:04 Spojrzałam właśnie na drabinkę Igi ( a raczej to co z niej zostało) i muszę przyznać, jaram się. :wink:
Mam obawy, że się spali... tytuł staje się dla wielu zawodniczek całkiem możliwy do zgarnięcia.
Pamiętam jak Nadal odpadł z Rolanda, Federer grał z taką pieluchą, że w każdym kolejnym etapie mógł odpaść.
Jak tylko Rafa odpadł, już pierwszy mecz z Haas'em sugerował, że będzie walczył nie tylko z przeciwnikiem ale i samym sobą.
To jednak, jak dla mnie, zupełnie inna sytuacja. Roger występował w roli wielkiej gwiazdy, multiszlemowca, któremu do kolekcji brakowało RG. Pampers sam się napełnił. U młodej, wschodzącej, aspirującej zawodniczki to nieco inna kwestia, ona nie musi, a jedynie może.
Tak czy inaczej to na pewno poważny test. Albo pokaże jaja i wykorzysta nadarzającą się szansę, bardzo realną, albo....nie pokaże i będzie szukać w przyszłości kolejnej. Presja gdzieś tam w głowie na pewno jest. Osiągnąć najlepszy wynik w historii poslkiego tenisa w wieku 19 lat to byłoby coś...
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

No i pytanie kolejne kto wymyślił granie 5 meczów na korcie centralnym gdzie spokojnie można zagrac na zewnątrz pierwszy singiel pań, a takto Nadal wyjdzie na korcie o której? O 22 - i to być może?
Prince Textreme Tour 100 310

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”