Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Artlight pisze: 4 paź 2020, 21:11 I tylko Vivid milczy w temacie wygranej Igi....:D.
Nienawistnie milczy, dodajmy. :]

Bardzo podobał mi się tenis Gastona, oby się przebił wyżej i regularnie gościł na imprezach tej rangi.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Artlight pisze: 4 paź 2020, 21:11 I tylko Vivid milczy w temacie wygranej Igi....:D.
Przyczajony Vivid, ukryty Vidzisław liczy prawdopodobieństwa i czeka chwili kiedy będzie mógł wkroczyć w glorii chwały wszechwiedzącego forum aby ogłosić: "ja proszę was od początku wiedziałem, że przerżnie, ale w mojej wielkiej wielkoduszności pozwoliłem wam się cieszyć tą chwilą."
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Iga jest obecnie faworytką bukmacherów do wygrania turnieju, co się więc stanie, gdy jednak nie przerżnie? rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Liczę że jeszcze choć Trevisan Iga przejdzie, choć trzeba przyznać że większej szansy na Szlema to może już nie mieć. Nie ma żadnej zawodniczki w drabince w lepszej dyspozycji, byle głowa wytrzymała.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Gary pisze: 4 paź 2020, 22:25 Iga jest obecnie faworytką bukmacherów do wygrania turnieju, co się więc stanie, gdy jednak nie przerżnie? rotfl
W nieskończoność wygrywać nie będzie, nawet jeśli wygra RG, to przyjdzie jakiś turniej, na którym w końcu "przerżnie". :D

Muszę przynać, że mało śledzę tegoroczny, ale dzisiejsze mecze naprawdę ciekawe, ależ byłaby sensacja, gdyby Thiem odpadł z tym Francuzem. Kojarzę go z challengerów, i jakoś nigdy nie podejrzewałem o taki potencjał. Zobaczymy, czy nie był to jednorazowy wyskok.

właśnie na Eurosporcie leciał skrót meczu Nadal - Korda, tak odnosząc się do głosów, że z formą Rafy może nie być najlepiej. Ja tak nie uważam, ani przez moment nie był zagrożony, w kluczowych momentach potrafił pokazać coś specjalnego, myślę, że gdy okoliczności będą tego wymagać to wejdzie wyżej, i w tym roku ponownie zatriumfuje. Szczególnie, że Thiem funduje sobie takie maratony, a Rafa był na korcie niecałe 2 godziny.
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
CFA
Orator
Orator
Posty: 650
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Gary pisze: 4 paź 2020, 21:52
Artlight pisze: 4 paź 2020, 21:11 I tylko Vivid milczy w temacie wygranej Igi....:D.
Nienawistnie milczy, dodajmy. :]
Zupełnie nie rozumiem dlaczego się nad nim tak pastwicie. W końcu trafnie przewidział wynik tego spotkania.
Trochę brak mi tutaj analizy samego meczu, który był w takich godzinach i w takim dniu, że pewnie większość
fanów go widziała, ale jedynie Marcin_L pokusił się o dwa zadnia minianalizy. W sumie zbyt wiele rzeczy statystycznie Iga
zrobiła ponadprzeciętnie, żeby gdzieś w późniejszym etapie turnieju tej statystyki nie wyrównać :-). Wszyscy pieją jak to wspaniale zagrała, ale tak naprawdę zagrała to co zwykle z małymi korektami. Czyli więcej cierpliwości: nie walę po liniach, gram mocno na koniec kortu tak, żeby Halep nie miała szansy inicjować swoich schematów i musiała cały czas robić dwa trzy kroki w tył żeby tylko zagarniać piłki, ale już mniej nimi sterować. Udało się kilka skrótów w kluczowych momentach, a te zepsute były i tak zagrane przy 15-15 więc bez strategicznego i psychologicznego znaczenia. Dodatkowo kilka udanych wolejów i zagrań w półkorcie na minięciu, które najlepsi wykonują ze skutecznością 5 na 10. Więc jeśli w tym meczu Iga zagrała idealnie kilka razy, to następne cztery, pięć takich wejść na siatkę skończą się inaczej. Miała po prostu sporo farta (szczęście sprzyja lepszym podobno) ale też Halep nie odpowiedziała jakoś zdecydowanie. Została zdominowana i się z tym pogodziła. Mecz z Włoszką równie dobrze Iga może poddać z powodu kontuzji.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Gary pisze: 4 paź 2020, 21:52
Artlight pisze: 4 paź 2020, 21:11 I tylko Vivid milczy w temacie wygranej Igi....:D.
Nienawistnie milczy, dodajmy. :]
Bezczelnie i agresywnie prowokuje milczeniem!
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Nie no... coś tam napisał, gdzieś tam z boku, w krzakach, żeby nikt nie zauważył :]
Nawet pokusił się o analizę i zwrócił uwagę na możliwość uzależnienia od alkoholu Rumunki oraz na uwarunkowania historyczne motywujące ponadnormatywnie naszą zawodniczkę. Z Włoszką będzie trudniej, bo przecież "z ziemi włoskiej do Polski" ;)
Ja niestety nie oglądałem, bo jak niejednokrotnie pisałem/tłumaczyłem (jak wielbłąd garbatemu...) nie jestem ani prezesem ani nawet szarym fanem klubu sympatyków Igi i w niedzielę o 11-tej miałem ciekawsze zajęcia...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Ja jak zazwyczaj w weekend (o ile nie gram w tenisa) spałem do 11.30, więc widziałem drugiego seta. Tak jak pisałem wcześniej, uważam, że Halep jak na siebie wolno biegała, ale uważam też, że Iga bardzo dobrze i mądrze grała. I zupełnie się nie spaliła psychicznie, nie przestraszyła się wygranej.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Też na to zwróciłam uwagę, skupiona była aż bulgotało, od początku do końca. Bardzo podobał mi się styl w jakim rozegrała końcówkę meczu, zwłaszcza ostatnie dwa gemy. Mimo, że nie udało się skończyć przy podaniu Halep, ostatni gem rozegrany na zimno, a wynik przybity wygrywającym serwisem, coś pod 180 poleciało, jak mi się zdaje. Bardzo dobrze to świadczy o przygotowaniu mentalnym do spotkania. Ponadto bardzo dobry return, który ustawiał grę pod dyktando Polki, no i znakomicie biegała.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Gary pisze: 4 paź 2020, 22:25 Iga jest obecnie faworytką bukmacherów do wygrania turnieju,
I to chyba nie jest najlepsza wiadomość. Występ z pozycji challengera a faworyta to jednak dwie różne role. Miejmy nadzieję, że jakieś wsparcie psychologiczne ma w sztabie i że ją przygotują. Ręce i nogi ma, żeby to wygrać, zostaje jeszcze głowa.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

hohvar pisze: 5 paź 2020, 09:53
Gary pisze: 4 paź 2020, 22:25 Iga jest obecnie faworytką bukmacherów do wygrania turnieju,
I to chyba nie jest najlepsza wiadomość. Występ z pozycji challengera a faworyta to jednak dwie różne role. Miejmy nadzieję, że jakieś wsparcie psychologiczne ma w sztabie i że ją przygotują. Ręce i nogi ma, żeby to wygrać, zostaje jeszcze głowa.
Przy tej zawodniczce wskazana jest przede wszystkim praca psychologiczna i, jak sądze, została na tym etapie jej kariery wykonana bardzo dobrze o czym świadczą ostatnie występy. Psycholożka jest cały czas obecna w jej boksie obok kołcza. Jeśli idzie o stronę czysto tenisową to, moim zdaniem, poprawione zostało poruszanie się po korcie, lepsze wykorzystywanie geometrii, świetny tajming. W sumie wczoraj zagrała z Halep tak jak się powinno grać na tej nawierzchni.
Awatar użytkownika
Luqoz
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 5 cze 2017, 23:52

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Oglądałem zarówno mecz Igi z Halep jak i jej pojedynki z Hsieh i Bouchard i w tych meczach 2 i 3 rundy grała bardzo dobrze, ale trochę szwankował jej serwis. Za rzadko trafiała pierwszym, a nawet jak trafiła to nie robił on wielkiego wrażenia na rywalkach. Z Halep poprawiła się znacząco w tym aspekcie i uważam, że miało to duże znaczenie na końcowy rezultat.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

hohvar pisze: 5 paź 2020, 09:53
Gary pisze: 4 paź 2020, 22:25 Iga jest obecnie faworytką bukmacherów do wygrania turnieju,
I to chyba nie jest najlepsza wiadomość. Występ z pozycji challengera a faworyta to jednak dwie różne role. Miejmy nadzieję, że jakieś wsparcie psychologiczne ma w sztabie i że ją przygotują. Ręce i nogi ma, żeby to wygrać, zostaje jeszcze głowa.
Dodatkowo dobrze by było, gdyby te kursy bukmacherów czy pochwały Fibaka zwyczajnie do niej nie docierały, ale w dobie Internetu i mediów społecznościowych to raczej płonne nadzieje.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Gary pisze: 5 paź 2020, 11:36
hohvar pisze: 5 paź 2020, 09:53
Gary pisze: 4 paź 2020, 22:25 Iga jest obecnie faworytką bukmacherów do wygrania turnieju,
I to chyba nie jest najlepsza wiadomość. Występ z pozycji challengera a faworyta to jednak dwie różne role. Miejmy nadzieję, że jakieś wsparcie psychologiczne ma w sztabie i że ją przygotują. Ręce i nogi ma, żeby to wygrać, zostaje jeszcze głowa.
Dodatkowo dobrze by było, gdyby te kursy bukmacherów czy pochwały Fibaka zwyczajnie do niej nie docierały, ale w dobie Internetu i mediów społecznościowych to raczej płonne nadzieje.
Kursy wynikają z tego, że połowa pań nie stoczyła meczu o ćwierćfinał, Iga jest w ćwierćfinale, więc z logicznego punktu widzenia kurs na nią powinien być jeden z niższych czy najniższych.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Od strony czysto tenisowej faworytką powinna być Kvitova. Kenin szczerze mówiąc nie widziałem żadnego meczu na mączce więc nie wiem jak gra tutaj, a Switolina to tenisistka, której brakuje argumentów w starciu z najlepszymi, ale Igę może postraszyć.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Marco Polo
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 27 sty 2016, 15:11

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Właśnie Iga weszła też do ćwiartki e deblu.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Cambrinus pisze: 5 paź 2020, 12:25 Od strony czysto tenisowej faworytką powinna być Kvitova. Kenin szczerze mówiąc nie widziałem żadnego meczu na mączce więc nie wiem jak gra tutaj, a Switolina to tenisistka, której brakuje argumentów w starciu z najlepszymi, ale Igę może postraszyć.
Svitolina vs Halep h2h 5:3
Svitolina vs Pliskova h2h 5:5
Svitolina vs Barty h2h 5:1
Svitolina vs Muguruza h2h 6:5
Svitolina vs Kenin h2h 3:2
Svitolina vs Osaka h2h 3:3

Nie idzie jej tylko z Kvitovą (2:7) i z Sereną Williams (1:5)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

SABR pisze: 5 paź 2020, 13:01
Cambrinus pisze: 5 paź 2020, 12:25 Od strony czysto tenisowej faworytką powinna być Kvitova. Kenin szczerze mówiąc nie widziałem żadnego meczu na mączce więc nie wiem jak gra tutaj, a Switolina to tenisistka, której brakuje argumentów w starciu z najlepszymi, ale Igę może postraszyć.
Svitolina vs Halep h2h 5:3
Svitolina vs Pliskova h2h 5:5
Svitolina vs Barty h2h 5:1
Svitolina vs Muguruza h2h 6:5
Svitolina vs Kenin h2h 3:2
Svitolina vs Osaka h2h 3:3

Nie idzie jej tylko z Kvitovą (2:7) i z Sereną Williams (1:5)
No wszystko pięknie, ale jak zaczyna się turniej wielkoszlemowy to gdzie Osaka a gdzie Ukrainka :] Oczywiście wszystkie mecze są ważne, no ale Svitolina z Osaką grała 5 meczów przed 1. WS-em Japonki więc takie porównania są śmieszne. W AO 2019 Svitolina wygrała 5 gemów..
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: ROLAND GARROS 2020

Ja tylko neguję tezę, że Svitolinie brak argumentów z najlepszymi. Nie było tutaj mowy o wyodrębnieniu udziału tylko w turniejach wielkoszlemowych. ;) Argumenty ma, Osaka w AO zagrała niemal perfekcyjne spotkanie, zresztą Japonka przez większość sezonu 2018 sygnalizowała wznoszącą formę, a tam Ukrainka wygrała dwa razy.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”