Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Wyrównało się. Noami gra . :::gd:::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Szacunek dla Naomi, że się ogarnęła od tego 0:2 w drugim secie i mamy w ogóle co oglądać.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Osaka z 5 winnerów i 13 niewymuszonych wyszła na .... 24 winnery i 18 niewymuszonych. :o

Trzy finały wielkoszlemowe i trzy zwycięstwa... Z największych obecnych gwiazd tylko Roger miał taką serię na początku swojej wielkoszlemowej kariery.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2020, 00:13 przez SABR, łącznie zmieniany 1 raz.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Osaka mistrzynią US Open 2020.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

なおみさん おめでとうございます。* :::yay::: :::no.I:::

Dziwny mecz, ale zakończenie dla mnie super. To co pokazała Osaka w 2 secie to czapki z głów. Fantastyczny poziom zmazujący tę plamę jaką był set pierwszy. W decydującej partii nie było już takich fajerwerków, ale Wiktoria chyba też trochę opadła z sił jak przepowiedział Vidzisław Pingwin. ;)

Osobny temat to komentarz Katarzyny Strączy w tym meczu. Miałem wrażenie że chce pobić jakiś rekord wypowiedzianych słów w trakcie spotkania do 2 wygranych setów. Taki Lorek to przynajmniej czasem człowieka rozbawi, a tutaj było powtarzenie tych samych fraz w kółko. :tired:

* Gratulacje Naomi!
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Cambrinus pisze: 13 wrz 2020, 00:30 Osobny temat to komentarz Katarzyny Strączy w tym meczu.
A to nie była Sakowicz-Kostecka?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Okazało się, że Osaka, co po kilku gemach pierwszej partii zauważył jakiś pingwin ;), ma fizycznie większego ptaka od Azy i na tym tempie to nie da rady :P
Wynik taki jak w meczu półfinałowym Azarenki, tylko tym razem Wyjtoria w innej roli. Niemniej trzeba zauważyć, iż była w finale w takiej pozycji jak Serena z nią w 1/2 i przyjęła identyczną taktykę. I też jej "nie wydało". Co wcale nie znaczy, że taktyka była zła. Granie na przetrzymanie z młodszą i silniejszą fizycznie rywalką nie ma sensu. Za to jest szans by na taką kolokwialnie wsiąść i rozmontować głowę, a w konsekwencji osłabić znacząco grę. Japonka się nie dała, brawo.

I jeszcze raz przypomnę - nie zgadzam się z opinią, iż ona jest taką słodką, nieśmiałą dziewczynką. Moim zdaniem, co już dawno napisałem, to maska. To jest cwana gapa, i to bardzo cwana ...
Taki wizerunek zawsze dobrze się sprzedaje, ale szczególnie na rynku azjatyckim, gdzie panna Naomi celuje. Dodatkowo to jest swoisty medialny dupochron :P No bo nawet jak coś odwali czy chlapnie to kto będzie chciał dojechać Bambi? ,,,
Zobaczymy co zrobi dalej bo powoli kończy się jednak czas gdzie może grać młodą, nieobytą i nieśmiałą kózkę. Trzeba będzie coś nowego wymyśleć :P Nieśmiałość może zostać, choć w mniejszym stopniu, pozostałe obecne atrybuty odpadają.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Gary pisze: 13 wrz 2020, 01:26
Cambrinus pisze: 13 wrz 2020, 00:30 Osobny temat to komentarz Katarzyny Strączy w tym meczu.
A to nie była Sakowicz-Kostecka?
Te nosowe przeciąganie sylab to znak charakterystyczny Strączy.
Osobiście dla mnie najlepszym komentatorem jest Fujran- połączenie wiedzy, profesjonalizmu i względnego minimalizmu w słowach wtedy, kiedy trzeba.

U Osaki dość irytujące jest robienie z siebie kogoś więcej, niż tenisowej gwiazdy sportu. Powiedziałbym, że kreuje się wręcz na osobę, która miałaby być przodownikiem obecnego, dość popularnego ruchu w Stanach Zjednoczonych. Nigdy nie lubiłem mieszania do sportu takich "wartości", jak polityka.

Ja pierwszy raz Osakę zobaczyłem w meczu z Keys lata temu, gdy... wypuściła przewagę 5:1 w trzecim secie. Mimo to zachwycała grą, ale kompletnie nie radziła sobie z presją trybun, choć doskonale się zrehabilitowała dwa lata później.

Tak, to była Sakowicz-Kostecka, Strączy ma charakterystyczny, irytujący styl komentowania, który stosunkowo łatwo poznać. Od dłuższego czasu już nie komentuje meczów.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2020, 09:46 przez SABR, łącznie zmieniany 3 razy.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Myślę, że śmiało można przestać narzekać na poziom WTA. W czołówce jest naprawdę ciekawa stawka, całkiem różnorodna i wydaje się, że kilka zawodniczek ma szansę wejść do panteonu dyscypliny, z Osaką, Barty i Halep na czele. Wczorajszy mecz naprawdę dostarczył.

Brawo dla Osaki za zwycięstwo i dla Viki za powrót. Japonce kibicuje odkąd ją zobaczyłem, świetna dziewczyna.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

SABR pisze: 13 wrz 2020, 09:38
Gary pisze: 13 wrz 2020, 01:26
Cambrinus pisze: 13 wrz 2020, 00:30 Osobny temat to komentarz Katarzyny Strączy w tym meczu.
A to nie była Sakowicz-Kostecka?
Te nosowe przeciąganie sylab to znak charakterystyczny Strączy.
Jestem przekonany, że na koniec transmisji się przedstawiali i to była Sakowicz-Kostecka.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Tak to była Sakowicz-Kostecka. Mało oglądam obecnie tenisa a WTA jeszcze mniej więc trochę mi się pomyliły głosy. W każdym razie zwracam honor Pani Strączy a swoj apel o ograniczenie słowotoku w przyszłości przekierowuję do Pani Sakowicz-Kosteckiej.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Czepliwi jesteście :P Może ma 5 groszy od słowa to się ogarnia. W końcu jak jakiś szybki krecz wpadnie to wypłata mizerna ;)
Nie zadzierajcie z kobietą pracującą bo Was feministki dojadą :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Vivid pisze: 13 wrz 2020, 14:47 Czepliwi jesteście :P Może ma 5 groszy od słowa to się ogarnia. W końcu jak jakiś szybki krecz wpadnie to wypłata mizerna ;)
Nie zadzierajcie z kobietą pracującą bo Was feministki dojadą :)
Jakby za każde słowo "kapitalnie" wypowiedziane w meczu dostawała pięć groszy, to Nowakówna mogłaby spokojnie wykupić wakacje na Majorce. rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

SABR pisze: 13 wrz 2020, 19:52
Vivid pisze: 13 wrz 2020, 14:47 Czepliwi jesteście :P Może ma 5 groszy od słowa to się ogarnia. W końcu jak jakiś szybki krecz wpadnie to wypłata mizerna ;)
Nie zadzierajcie z kobietą pracującą bo Was feministki dojadą :)
Jakby za każde słowo "kapitalnie" wypowiedziane w meczu dostawała pięć groszy, to Nowakówna mogłaby spokojnie wykupić wakacje na Majorce. rotfl
Chyba u Majorki. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Z wliczonym w koszty kursem umiejętnego vamosowania. :D

Za blisko godzinę na kort wyruszą "prawiczki" wielkoszlemowe. Wygrana przy pustych trybunach i bez oklepania kogoś z Big3 (choć nie mieli też okazji) to trochę, jak utrata męskiego dziewictwa z kobietą lekkich obyczajów za pieniądze- niby cel osiągnięty, ale coś tu nie gra. rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Witam po dłuższej przerwie. Dziś wygra Szlema ktoś nowy pierwszy raz od 6 lat kiedy to triumf na US Open święcił Marin Cilic i nie był to żaden tenisista z BIG4? Nadal, Djoko, Federer, Stan. Dobrze liczę czy ktoś mnie poprawi? Dzięki z góry za szybką odpowiedź.
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

W transmisji przedmeczowej, tłumaczka dość niefortunnie przełożyła słowa Marata Safina :D

Okazuje się, że Rosjanin "nie chciał oddać MOCZU bez walki" rotfl
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

fortomorrow pisze: 13 wrz 2020, 21:53 Okazuje się, że Rosjanin "nie chciał oddać MOCZU bez walki" rotfl
Podobno tak to już bywa w pewnym wieku...
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

wyczesany pisze: 13 wrz 2020, 21:56
fortomorrow pisze: 13 wrz 2020, 21:53 Okazuje się, że Rosjanin "nie chciał oddać MOCZU bez walki" rotfl
Podobno tak to już bywa w pewnym wieku...
Mówił o finale US Open z Samprasem 20 lat temu, więc już za młodu go dopadło...
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Coś na rozluźnienie atmosfery przed meczem:

https://www.instagram.com/p/CE-NnR0Huht ... og9lvukq3p

😁
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”