Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Dodatkowo na ten czas był zaplanowany Laver Cup i, co ciekawe, organizatorzy nie zamierzają zmieniać terminu.

Edit: Wszystkie turnieje do 7 czerwca odwołane.
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Mam depresję. :(
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
asad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 24 sie 2017, 19:53

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Ta panika jest idiotyczna. I co dalej ? Zablokują gospodarkę na lata? Rodżer i tak się zarazi, nie ma opcji ;) Trzeba grać. Bez publiki i ręczników. Na razie zachorowało 200tyś, czyli 0,0028% ludzkości. To jest pandemia ? W takim tempie za 10 lat będziemy w tym samym miejscu ze zrujnowaną ekonomią. Za chwilę zabronią rolnikom wychodzić w pole. Tak nie można. Codziennie umiera ~150tyś ludzi na różne choroby i jakoś nikt nie płacze, poza rodzinami. Kwestia przyzwyczajenia.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Jak zachoruje większość, to i tak wszystko stanie i się posypie …
Właśnie po to wprowadza się ograniczenia prewencyjne. Jak ci się mleko rozleje to już z korkiem nie biegniesz, tylko ze szmatą.
Masz przykład Włoch, zbagatelizowali i mają cyrk. U nas o dziwo mądry Polak przed szkodą. Jak na przemieszczający się swobodnie około 38-mln naród to przyrost kilkudziesięciu zakażonych na dobę jest zdecydowanym sukcesem. I to pokazuje słuszność prewencji.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2020, 18:06 przez Vivid, łącznie zmieniany 1 raz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
asad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 24 sie 2017, 19:53

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

To powinno dać do myślenia, prawie nikt nie choruje a prawie wszystko stoi. Bankructwa, bezrobocie, inflacja, depresja a chorych jak na lekarstwo :) Wystarczy spojrzeć na flightradar24 żeby się zorientować że coś tu nie gra.
Sama Polska sprowadza do kraju kilkaset tysięcy podróżnych i można. Właśnie mała ilość zarażonych mnie niepokoi bo zwiastuje dłuuuuugą kwarantannę i wielkie problemy gospodarcze które potencjalnie mogą zabić znacznie więcej ludzi.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

ReTo pisze: 18 mar 2020, 21:08 Mam depresję. :(
::der.der:: :hugger:

Tyle było pomstowania na nędzny poziom touru i się zemściło :wink:.
Na szczęście na YT jest sporo tenisa, więc korzystam z okazji i w ramach terapii antydepresyjnej oglądam po kolei wszystkie mecze, w których Djoko leje Fedala. Sporo tego się nazbierało, więc mam zajęcie na parę tygodni :-D .

RG w końcówce września to jakiś żart i kolejny raz potwierdza tumiwisizm organizatorów, lekceważenie zawodników i wszystkich innych podmiotów. Zakładając, że USO odbędzie się planowo, zawodnicy będą mieli tydzień na transfer do Europy i przygotowanie do gry na ziemi, chore. O pakowaniu się z buciorami w grafik innych imprez zaplanowanych na ten czas pisano wyżej, też uważam, że to żenada.
To, jak wszystko jest ustalane i komunikowane w głowie się nie mieści. Żadnych wcześniejszych konsultacji z zawodnikami, po co jest ta rada zawodnicza, ja się pytam, do ozdoby? No i Twitter jako kanał komunikacyjny, wisienka na torcie. Już wcześniej, przy okazji odwoływania IW i Miami pojawiły się zastrzeżenia odnośnie sposobu i czasu w jakim to zrobiono. Może mam wygórowane oczekiwania odnośnie kompetencji ludzi odpowiedzialnych za komunikację, ale wydaje mi się że poinformowanie zawodników uczestniczących w turnieju mailowo to nie fizyka nuklearna, tylko raczej oczywiste rozwiązanie.

Jedno co miłościwie panujący ogarnęli, to zamrożenie rankingów. Wszyscy coś tam stracą, ale to chyba sprawiedliwe rozwiązanie zwłaszcza, że w czasie zawieszenia rozgrywek nie dolicza się do statystyk tygodni w rankingu ( Nole jednak będzie musiał zapracować na swój rekord :wink:).
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Vivid pisze:Właśnie po to wprowadza się ograniczenia prewencyjne. Jak ci się mleko rozleje to już z korkiem nie biegniesz, tylko ze szmatą.
Masz przykład Włoch, zbagatelizowali i mają cyrk
Niestety nie wszyscy wyciągają wnioski w tamtych rejonach i to widać :(
Dzisiaj gadałem z kolegę z fabryki z Hiszpanii. Wrócił parę dni temu d urlopu. Pływali gdzieś łódką. Mówi że najpierw trzymali ich kilka dni w porcie w ramach kwarantanny. A teraz w ramach tej samej kwarantanny siedzi w domu. Ale co ciekawe, w ramach tej kwarantanny co kilka dni może iść do sklepu zrobić sobie zakupy i do biura też może wyjść rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

ayshe pisze: 19 mar 2020, 11:53 RG w końcówce września to jakiś żart i kolejny raz potwierdza tumiwisizm organizatorów, lekceważenie zawodników i wszystkich innych podmiotów. Zakładając, że USO odbędzie się planowo, zawodnicy będą mieli tydzień na transfer do Europy i przygotowanie do gry na ziemi, chore. O pakowaniu się z buciorami w grafik innych imprez zaplanowanych na ten czas pisano wyżej, też uważam, że to żenada.
Pewnie do tego nie dojdzie, turniej WS to za duży prestiż, kasa itd., ale marzy mi się, żeby USO odbyło się w terminie i żeby z RG większość czołówki się wycofała ze względu na kwestię regeneracji, aklimatyzacji, braku przygotowania do gry na mączce itp. Ewentualnie, żeby Laver Cup odbył się w terminie i żeby zaproszeni wybrali te rozgrywki. Byłby to ładny prztyczek w nos organizatorów RG.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Gary pisze: 19 mar 2020, 12:30
Pewnie do tego nie dojdzie, turniej WS to za duży prestiż, kasa itd., ale marzy mi się, żeby USO odbyło się w terminie i żeby z RG większość czołówki się wycofała ze względu na kwestię regeneracji, aklimatyzacji, braku przygotowania do gry na mączce itp. Ewentualnie, żeby Laver Cup odbył się w terminie i żeby zaproszeni wybrali te rozgrywki. Byłby to ładny prztyczek w nos organizatorów RG.
Zwłaszcza po tym jak zeszłego lata pomiatali zawodnikami. Pamiętasz jak Thiema pogonili z własnej konferencji? Mecze w trakcie burzy pyłowej, finał w niedzielę - ile dni z rzędu Thiem mordował się na korcie, 4?
Tak na marginesie, jeśli organizatorzy myślą, że na przełomie września i października będą mieli dwa tygodnie bez deszczu, lub łudzą się, że ogarną temat jednym dachem, to powodzenia, chętnie popatrzę.
Moim zdaniem to jest moment, żeby Rada zawodnicza wreszcie zareagowała, bo interesy interesami, ale od lat przewija się kwestia przeładowanego grafiku turniejów, a zawodników przegania się jak owce po pastwisku, bo kasa musi się zgadzać. Czekam na jakieś oświadczenie Rafy, który broni 4000 pkt., albo Feda, który ma przecież zobowiązania wobec Laver Cup, a broni pkt. za półfinał, ale jedyne co ostatnio widziałam to Stana nad garnkiem fondue na Twitterze, szkoda.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

htb pisze: 19 mar 2020, 12:22 (...) A teraz w ramach tej samej kwarantanny siedzi w domu. Ale co ciekawe, w ramach tej kwarantanny co kilka dni może iść do sklepu zrobić sobie zakupy i do biura też może wyjść rotfl
No chyba nie bardzo może, jeśli to ma być prawdziwa kwarantanna... :::hmm::: Albo to, że tak robi, nie znaczy, że może. ;-P
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

ayshe pisze: 19 mar 2020, 15:08 zobowiązania wobec Laver Cup
Słowo klucz. Niech zaczną grać tam, gdzie ma to sportowy sens, a nie gdzie podpisali. Chociaż przez pół sezonu. I nie chodzi mi tu o Feda, on akurat może sobie robić co chce
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

ayshe pisze: 19 mar 2020, 15:08 Zwłaszcza po tym jak zeszłego lata pomiatali zawodnikami. Pamiętasz jak Thiema pogonili z własnej konferencji? Mecze w trakcie burzy pyłowej, finał w niedzielę - ile dni z rzędu Thiem mordował się na korcie, 4?
Już o tym zapomniałem, w sensie o szczegółach, bo od dawna mam złe zdanie o organizacji RG. Ale to tym bardziej mam nadzieję, że zawodnicy postawią weto lub zbojkotują RG.
ayshe pisze: 19 mar 2020, 15:08 Tak na marginesie, jeśli organizatorzy myślą, że na przełomie września i października będą mieli dwa tygodnie bez deszczu, lub łudzą się, że ogarną temat jednym dachem, to powodzenia, chętnie popatrzę.
A to swoją drogą - zakładając, że mamy normalnie drabinkę na 128 graczy, to wątpię, że rozegrają całość w 2 tygodnie lub będą znów cyrki z graniem 4 dni pod rząd.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Przełom września i października to nie tylko kwestia opadów deszczu. A co z temperaturą? Jak będzie około 10 stopni? A wieczorami zacznie spadać do 5-6? I co z faktem, że o wiele szybciej robi się ciemno? Do 21:30, czy nawet do 20:00 to się nie pogra …
Takie terminy jakie są podawane to abstrakcja. Nocne sesje w wersji RG/W?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Może być śmiesznie, jakiś fuksiarski zwycięzca :).
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Marcin_L pisze: 20 mar 2020, 10:12 Może być śmiesznie, jakiś fuksiarski zwycięzca :).
Np. Federer rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Gary pisze: 19 mar 2020, 18:38
ayshe pisze: 19 mar 2020, 15:08 Zwłaszcza po tym jak zeszłego lata pomiatali zawodnikami. Pamiętasz jak Thiema pogonili z własnej konferencji? Mecze w trakcie burzy pyłowej, finał w niedzielę - ile dni z rzędu Thiem mordował się na korcie, 4?
Już o tym zapomniałem, w sensie o szczegółach, bo od dawna mam złe zdanie o organizacji RG. Ale to tym bardziej mam nadzieję, że zawodnicy postawią weto lub zbojkotują RG.
Też mam taką nadzieję. Zapewne większość mnie skrytykuje za tę opinię, ale uważam, że w sytuacji, kiedy tour będzie pauzował pół sezonu, decyzja o upychaniu nawet tak ważnego turnieju jak RG w takim terminie, jest aktem zarówno desperacji jak i całkowitego braku szacunku dla dyscypliny i zawodników. Decyzje organizatorów nie pierwszy raz wpłyną na wypaczenie wyników, tylko tym razem również w innych turniejach. Ja wiem, że kasa, że prestiż, ale styl w jakim działa francuska federacja budzi potężny niesmak.
A co w sytuacji, kiedy Wimbledon się nie odbędzie wg grafiku? Zagrają w Boże Narodzenie, czy wstrzelą się w środek amerykańskiego swingu przed USO (zakładając, że tour ruszy pod koniec lipca)? 3 WS w dwa miesiące, bo kto nam zabroni?
Podsumowując, uważam, że RG i wszystkie odwołane turnieje nie powinny się odbywać w innych terminach. Jest jak jest i jeśli z kalendarza wypadną dwa Szlemy, trudno, w czasie II wojny też nie grali.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

To jest w ogóle trudna kwestia, nie tylko z perspektywy organizatorów...

Zawodnicy pokroju Federera, Nadala i Djokovica mają chyba najtrudniej...
Z jednej strony są bogaci, wygrywali turnieje WS wielokrotnie, więc z obawy o swoje zdrowie mogliby machnąć ręką i stwierdzić, że zdrowie/życie jest najważniejsze.
Z drugiej strony w wyścigu jest ciasno, kariery poszczególnych mogą nie potrwać już długo, jako gwiazdy mogą mieć swoje warunki i być potraktowani preferencyjnie w stosunku do pozostałych...
Ciężka decyzja.

Młode gwiazdki mają, chyba, nieco lepiej bo przed nimi jeszcze wiele sezonów, nie teraz to za rok...
Z drugiej strony, jeśli z Paryża zrezygnowałby taki Nadal i Djokovic to nie jeden będzie upatrywać w tym swojej szansy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Uważam, że upychanie takich imprez na siłę niczemu dobremu nie służy. Ale jak wiemy rozsądek się nie liczy, tylko kasa.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

A ja mam to centralnie w poważaniu :).

Tenis to cyrk - chcą zagrać we wrześniu, niech grają. Zechcą w grudniu - proszę bardzo.

Mogą sobie nawet w jednym czasie rozegrać RG, Wimbla i USO :).

Wielkie słowa o "szkodzie dla dyscypliny"... Za rok wszystko wróci do normy, wielka mi rzecz.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”