Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP 1000 Indian Wells

Skoro Fogniniego nie chcieli wpuścić do Stanów, to już panika na całego.
Miami pewnie też odwołają.
Pytanie pierwsze: co z resztą sezonu - MC, Madryt, Rzym, Barcelona i RG. We Francji obowiązuje zarządzenie ichniego Ministerstwa Zdrowia o zakazie urządzania imprez masowych pow. 5000 tys uczestników . Zakaz obowiązuje do 20 maja, RG ma startować 18... :::nuke::: .
Pytanie drugie: skąd Federer miał cynk?? rotfl
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: ATP 1000 Indian Wells

Oczami wyobraźni już widzę te przyszłe "argumenty" fanów Novaka: nasz dzielny Serb miałby już ze trzydzieści szlemów, gdyby nie to, że w latach 2020-....(tu sobie sami datę wpiszcie w zależności od tego jak bardzo udzieliła się Wam psychoza tłumu) odwołali mu wszystkie turnieje tej rangi!
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: ATP 1000 Indian Wells

To pewnie i Turniej Forumowiczów też będzie odwołany? :wink:
Awatar użytkownika
asia
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 19 sty 2016, 12:48

Re: ATP 1000 Indian Wells

Artlight pisze: 9 mar 2020, 13:59 Oczami wyobraźni już widzę te przyszłe "argumenty" fanów Novaka: nasz dzielny Serb miałby już ze trzydzieści szlemów, gdyby nie to, że w latach 2020-....(tu sobie sami datę wpiszcie w zależności od tego jak bardzo udzieliła się Wam psychoza tłumu) odwołali mu wszystkie turnieje tej rangi!
Ja natomiast widzę, że każdy powód jest dobry żeby dowalić Serbowi i jego kibicom.
Po za tym co byłoby nie tak w takim argumencie, że wziąłeś go w cudzysłów?
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: ATP 1000 Indian Wells

Pycha i buta niektórych fanów Novaka, którym w takiej sytuacji nie przyszłoby nawet do głowy, że ktokolwiek inny niż ich bohater mógłby wygrać którykolwiek z takich odwołanych turniejów wielkoszlemowych.

I żeby było jasne - ja ND bardzo lubię, no może poza tymi rzadkimi :D przypadkami, kiedy ucieka się do swojej ukochanej sztuczki z lewym medicalem i następującym po nim cudownym ozdrowieniu. Ale faktem jest, że część (i myślę, że jednak jest to mniejszość) jego kibiców próbuje chyba leczyć własne kompleksy sukcesami Nole. I stąd ich takie zero-jedynkowe, często nienawistne podejście do wszystkich rywali Serba i innych fanów, którzy zdają się nie podzielać owej ślepej miłości do tego właśnie zawodnika.

Serio, przeglądając rozmaite fora, musisz dojść do następującej konkluzji: to Djokovic ma najwięcej psycho-fanów. I tyle w temacie :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: ATP 1000 Indian Wells

Artlight - niesamowite jest to, że każdy temat schodzi na Novaka :D A tak przy okazji, ostatni finał AO pokazał, że to jednak antyfani Serba mają różne kompleksy
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: ATP 1000 Indian Wells

No i proszę, taki duży turniej odwołano, a ludzie burzyli się na rozegranie meczu Davis Cup w Kaliszu bez publiczności (ja trochę też, bo miałam bardzo blisko i chciałam jechać), zwłaszcza że następnego dnia w tej samej hali rozegrano mecz innej dyscypliny przy pełnych trybunach.
Wracając do tematu, nasuwa się pytanie, co z punktami rankingowymi? Zabiorą? Ale przecież nie było szansy ich obronić. Zostawią? Ale przecież nie powinni liczyć punktów zdobytych w poprzednim sezonie, bo to nijak się ma... Ech :/
Poza tym trochę późno ogłosili swoją decyzję. Sporo zawodników zdążyło już przylecieć, trenować... Niektórzy z niższym rankingiem mogliby w tym czasie spróbować swoich sił w jakiejś imprezie niższej rangi. Dla takich też koszty dojazdu i zakwaterowania są spore...
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: ATP 1000 Indian Wells

ayshe pisze: 9 mar 2020, 11:05 Skoro Fogniniego nie chcieli wpuścić do Stanów, to już panika na całego.
Miami pewnie też odwołają.
Pytanie pierwsze: co z resztą sezonu - MC, Madryt, Rzym, Barcelona i RG. We Francji obowiązuje zarządzenie ichniego Ministerstwa Zdrowia o zakazie urządzania imprez masowych pow. 5000 tys uczestników . Zakaz obowiązuje do 20 maja, RG ma startować 18... :::nuke::: .
Pytanie drugie: skąd Federer miał cynk?? rotfl
Z tego co wiem, Monte Carlo jest już odwołane. Mój kolega wybierał ,się na ten turniej i dostał tą smutną wiadomość od swojego kumpla tamtejszego tubylca. Co dalej? To już niestety nie zależy od organizatorów kolejnych turniejów.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000 Indian Wells

Jak rozliczać punkty to już problem Federacji. Jak dla mnie to są dwa scenariusze - zostawić jak jest, zdjąć normalnie według zasad. Ponieważ sytuacja jest nietypowa to i powinno być zastosowane nietypowe podejście, czyli pierwsze. Ale to moja opinia.

Odwołanie turniejów jest sensowne. Masa ludzi z różnych stron świata. Wystarczy kilka osób zainfekowanych i rozniesie się po świecie, powstaną nowe ogniska. Tenis, jak każda inna dyscyplina, ma swoją specyfikę. W mojej ocenie granie turnieju bez kibiców na trybunach i na obiekcie ogólnie mija się z celem.

Generalnie nie ma tu złudzeń. Wirus nie będzie pozamiatany w kilka dni czy tygodni. Mówimy w najlepszym przypadku o miesiącach. Sezon 2020 będzie zatem bardzo "kompaktowy" :(, być może nawet już się … skończył …

Nie marudźcie :P, macie YT więc macie co pooglądać ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: ATP 1000 Indian Wells

Można dodać, że tenis jest szczególnie podatny na przekazywanie tego typu niespodzianek, skoro ciągle ball boye biegają z mokrymi ręcznikami. Który rodzic pozwoliłby na taką sytuację przy obecnym poziomie paniki? Czy może wyobrażacie sobie jak taki Isner czy inne gwiazdeczki z next żenów biegają sobie sami po piłki ? :D
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP 1000 Indian Wells

Może przy okazji skończy się ta żenada z bieganiem z ręcznikiem za zawodnikami i wycieranie się po każdym rozegranym (i nierozegranym!) punkcie?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000 Indian Wells

Z bieganiem z przepoconym ręcznikiem jako nie tyle z żenadą co ze sprzecznością z estetyką i higieną się zgadzam.
Ręcznik powinien być gdzieś z tyłu kortu i na tym polu zawodnik - samoobsługa. Ewentualnie dzieciaki w rękawiczkach.
Tylko co masz do samego wycierania się? To nie jest wysiłek jak u nas w amatorskim graniu. Sam jesteś osobą grającą, nie gra ci się wygodniej jak jesteś względnie suchy? Wolisz jak się pot po tobie leje?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP 1000 Indian Wells

Do wycierania to mam to, że widzę bardzo często jak zawodnik nie potrzebuje a bierze ręcznik i wyciera. Taki zrobił się nawyk, tik, trzeba czy nie potrzeba biorą ten ręcznik! Serwujący zagra asa a odbierający od razu po ręcznik, serwujący zagra DF a odbierający - po ręcznik.
Powinna być samoobsługa to może by się oduczyli...
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: ATP 1000 Indian Wells

Co tam Indian Wells, u Puławach inteligentny inaczej szef MOSIRU zamknął korty. Palikot miał rację z tym robieniem testów na inteligencję posłom i urzędnikom. Bo jak pokazuje życie, "papierki" którymi wykazują się powyżsi nie odnoszą się do rozumu ani wiedzy.
Yonex fan
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP 1000 Indian Wells

Całkiem zamknął? Może tylko na debla? Zagrajcie singla ;)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: ATP 1000 Indian Wells

Lechu67 pisze: 11 mar 2020, 17:17 Co tam Indian Wells, u Puławach inteligentny inaczej szef MOSIRU zamknął korty. Palikot miał rację z tym robieniem testów na inteligencję posłom i urzędnikom. Bo jak pokazuje życie, "papierki" którymi wykazują się powyżsi nie odnoszą się do rozumu ani wiedzy.
Jak to MOSIR to mógł mieć polecenie z góry... Od innego z papierkiem znaczy rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: ATP 1000 Indian Wells

Pomyślałem sobie, że pojadę do tego MOSIRU i dam im wybór : że albo otwierają korty, albo po kaszlę sobie u nich w biurze . rotfl
Yonex fan
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: ATP 1000 Indian Wells

Lechu67 pisze: 11 mar 2020, 18:39 Pomyślałem sobie, że pojadę do tego MOSIRU i dam im wybór : że albo otwierają korty, albo po kaszlę sobie u nich w biurze . rotfl
Z tymi piep.....MOSiRami tak już jest. W naszym rejonie zamknęli właśnie korty w hali w Pabianicach. Na MKT odwołano wszystkie zajęcia z dziećmi, co jeszcze jestem w stanie zrozumieć.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000 Indian Wells

TomPL pisze: 11 mar 2020, 07:48 Do wycierania to mam to, że widzę bardzo często jak zawodnik nie potrzebuje a bierze ręcznik i wyciera. Taki zrobił się nawyk, tik, trzeba czy nie potrzeba biorą ten ręcznik! Serwujący zagra asa a odbierający od razu po ręcznik, serwujący zagra DF a odbierający - po ręcznik.
Powinna być samoobsługa to może by się oduczyli...
Po pierwsze to nie zaczynasz i nie kończysz się pocić na pstryk ;) Grasz, jest wysiłek, nawet jak się powycierasz, kolejna wymiana to … brak wymiany (np. DF czy return w siatkę/aut), i tak pot nadal będzie się pojawiał.
Po drugie, o czym wiele się mówi i pisze ze względu na mentalną sferę gry - rytuały. To uspokaja zawodnika. Najwięcej mówi się tu o przygotowaniu do serwisu - żeby powtarzać kolejno pewne zachowania.

Koronawirus i korty? Wiecie co, oczywiście każdy dodatkowy kontakt z innymi osobami to jakieś zagrożenie. Tylko nie można się dać zwariować. Tenis jest pod tym kątem relatywnie bezpieczny. Ostatecznie - gramy często z karnetów, czyli nie ma wymiany gotówki z obsługą. Na korcie jesteśmy sami,, odległość duża, nie korzystamy ze sprzętu wspólnego. Wspólnie dotykamy tylko piłek. Wystarczy odrobina zapobiegliwości - nie podawać ręki obsłudze i partnerom do gry, nie korzystać z szatni (prysznic), nie przebierać się (siadać na ławce/krześle), otworzyć/zamknąć drzwi balonu łokciem czy nawet z buta :P, nie rozsiadać się na ławce, postać obok, nawet torbę można w drodze wyjątku na niej nie stawiać tylko obok.
Może to też przesada, ale z drugiej strony nie jest to uciążliwe, a można powiedzieć, że w taki sposób do względnego minimum zmniejszamy ewentualne zagrożenie.

Dzwoniłem wczoraj na korty, prywaciarz, nakazu zamknięcia nie dostał, gramy. Oczywiście nie należy kogoś namawiać, czy wręcz wyśmiewać jak nie chce grać. Sytuacja jest taka a nie inna. Jak ktoś ma obawy to należy to uszanować. I to w sumie tyle.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”