Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Izzi pisze: 2 lut 2020, 12:48 No tak, przecież przed półfinałem z Novakiem w obawie przed laniem można już przygotowywać grunt dla boskiego Rogera, że może w ogóle nie zagra, a skoro zagrał, to przecież wielki szacun. A jak Novak sobie trochę odpocznie w przerwie medycznej, zacznie znowu grać lepiej, to na pewno oszust. Jakby on jeden brał przerwę dla chwili oddechu. Chyba taki jest jej cel, żeby poczuć się lepiej? I każdy ma do niej prawo? Skoro to przecież tak pomaga, to Dominikowi nikt nie broni też wziąć.
Przerwa medyczna nie służy temu, żeby sobie odpocząć. Takie rozumowanie typu - inni kradną to ja też mogę
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Żałosne jest to jak zachowuje się Djokovic. Tenisowo jest jednak zdecydowanie lepszy w tym meczu i powinien wygrać, szczególnie patrząc jak fatalne błędy popełnił Thiem w końcówce 4 seta i w 5 secie.
Awatar użytkownika
asia
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 19 sty 2016, 12:48

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Tenisfan pisze: 2 lut 2020, 13:08Żenada.
Czyli jednak? :?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Szkoda uszatka.
Prezes fanklubu Staśka :D
ciacho
Bywalec
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 26 mar 2013, 23:27

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Boże.. co ten Them wyprawia.
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Mart12 pisze: 2 lut 2020, 13:10 Żałosne jest to jak zachowuje się Djokovic.
Czyli właściwie jak?
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Skoro Thiem nie potrafi tego wszystkiego wykorzystać, to chyba nie zasługuje na zwycięstwo?
SevenUP pisze: 2 lut 2020, 13:09 Przerwa medyczna nie służy temu, żeby sobie odpocząć.
Nie wiem, co mu dolega(ło). Nie wiem, co mu zaaplikowali. Bez powodu by mu chyba nie pozwolili skorzystać z tej przerwy? Skoro nie widać kontuzji, to wszyscy myślą, że od razu zdrów jak ryba? No tak, łatwiej założyć, że oszukuje.
Ostatnio zmieniony 2 lut 2020, 13:22 przez Izzi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Austriak musi poprawić ten bekhend po linii i serwis na stronę przewagi i będzie dziadków klepał. Ale to chyba jeszcze nie teraz (pytanie czy zdąży przed ich emeryturą ;) ).
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Izzi pisze: 2 lut 2020, 13:19 Skoro Thiem nie potrafi tego wszystkiego wykorzystać, to chyba nie zasługuje na zwycięstwo?
Zdecydowanie nie zasługuje.
optymista pisze: 2 lut 2020, 13:18
Mart12 pisze: 2 lut 2020, 13:10 Żałosne jest to jak zachowuje się Djokovic.
Czyli właściwie jak?
Przekroczenie dwukrotne czasu i pretensje do sędziego o zwrócenie uwagi - to poklepanie po bucie i zarzucanie sędziemu, że chce być "sławny" podejmując takie decyzje jak odbieranie Djokovicowi serwisu. Przewracanie się samemu w 2 i 3 secie, szamotanie się z własnymi zagraniami i robienie z siebie ofiary, a następnie po przerwie żywe i głośne okrzyki po wygranych piłkach. Dla mnie jest to żałosne zachowanie, które nie przystoi 17 krotnemu (za kilkanaśnie minut pewnie) mistrzowi Wielkiego Szlema.

Tenisowo jest jednak o klasę wyżej od Thiema i niech zamknie ten mecz. Dominic ma jeszcze nad czym pracować.
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Izzi pisze: 2 lut 2020, 12:48 No tak, przecież przed półfinałem z Novakiem w obawie przed laniem można już przygotowywać grunt dla boskiego Rogera, że może w ogóle nie zagra, a skoro zagrał, to przecież wielki szacun. A jak Novak sobie trochę odpocznie w przerwie medycznej, zacznie znowu grać lepiej, to na pewno oszust. Jakby on jeden brał przerwę dla chwili oddechu. Chyba taki jest jej cel, żeby poczuć się lepiej? I każdy ma do niej prawo? Skoro to przecież tak pomaga, to Dominikowi nikt nie broni też wziąć.
Ale tu wcale nie chodzi o przerwę medyczną tylko o ten cały teatrzyk i cyrk obwoźny Serba stosowany gdy nie idzie, a który to spowodował, że Novak, który przed chwilą umierał, robił głupie miny, teraz jest na ostatniej prostej do wygranej. Tu nawet nie chodzi o to, że mu tego nie wolno, tu chodzi przede wszystkim o to, że po tym wszystkim co robi ten Pajac nikt nie powinien się dziwić, że nie ma on tylu fanów co Federer albo Nadal.
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

advantage pisze: 2 lut 2020, 13:28
Izzi pisze: 2 lut 2020, 12:48 No tak, przecież przed półfinałem z Novakiem w obawie przed laniem można już przygotowywać grunt dla boskiego Rogera, że może w ogóle nie zagra, a skoro zagrał, to przecież wielki szacun. A jak Novak sobie trochę odpocznie w przerwie medycznej, zacznie znowu grać lepiej, to na pewno oszust. Jakby on jeden brał przerwę dla chwili oddechu. Chyba taki jest jej cel, żeby poczuć się lepiej? I każdy ma do niej prawo? Skoro to przecież tak pomaga, to Dominikowi nikt nie broni też wziąć.
Ale tu wcale nie chodzi o przerwę medyczną tylko o ten cały teatrzyk i cyrk obwoźny Serba stosowany gdy nie idzie, a który to spowodował, że Novak, który przed chwilą umierał, robił głupie miny, teraz jest na ostatniej prostej do wygranej. Tu nawet nie chodzi o to, że mu tego nie wolno, tu chodzi przede wszystkim o to, że po tym wszystkim co robi ten Pajac nikt nie powinien się dziwić, że nie ma on tylu fanów co Federer albo Nadal.
I nie będzie miał nawet jak pobije wszystkie ich rekordy, klasę trzeba posiadać. Szansa dla niego ze za sporo lat ważne będą tylko cyferki a w tych będzie najlepszy.
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

picnic pisze: 2 lut 2020, 13:36 I nie będzie miał nawet jak pobije wszystkie ich rekordy, klasę trzeba posiadać. Szansa dla niego ze za sporo lat ważne będą tylko cyferki a w tych będzie najlepszy.
Historia pokazuje inaczej. Od cyferek dużo bardziej liczy się mit i historia, którą tenisiści mogą opowiedzieć - dlatego to Borg jest popularniejszy i obiektywnie "bardziej legendarny" niż Sampras, mimo tego, że Amerykanin ma więcej osiągnięć.

Djokovic ma szansę na stworzenie własnego mitu, w kontrze do Federera i Nadala, ale ich historie (a w szczególności tego pierwszego) wydają się mimo wszystko niezagrożone.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Abstrahując od naszych wszystkich dyskusji dotyczących tego kto komu kibicuje i oceny poszczególnych zachowań - to był generalnie raczej średni mecz. Na pewno nijak się miał do ich poprzedniego starcia.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Mamy wszystko. Ósmy tytuł w Australii, całkiem gustowny puchar, numer jeden, a to wszystko okraszone porządną porcją nienawiści kibicowskiej opozycji. :D
Yeaaah.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Brawo Novak! :::yay:::
Nie uogólniajcie tylko. To w Polsce Djokovic ma tak mało fanów, na świecie na pewno nie ma ich więcej niż Nadal czy Federer, ale stosunkowo więcej. Ja go lubię za pewne cechy, ale nie chce mi się tu strzępić języka, bo nikt mnie nie przekona, że mam go nie lubić przez jakieś pierdoły. Sympatie są subiektywne.
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

No i kolejny mecz w którym rywal walczył a i tak wygrał ten co miał wygrać...Sam turniej był takim dnem w wielu aspektach, że szkoda komentować...no ale coś napisać trzeba. :)

Czas podsumować.
Next-żen pokazało, że nadaje się do tarcia chrzanu. :)
Brawo Novak. 17 tytuł wielkoszlemowy to wielkie osiągniecie.
Federer dużo lepszy występ niż oczekiwano.
Stan pokazał, że jeszcze potrafi. Może jeszcze odpali w tym roku. ;)
Już nie ma nadziei na przyspieszenie kortów. To co robią władze i organizatorzy to jest jakaś masakra. Naprawdę lubię cieszyć się tym co jest tu i teraz,ale jak przypominam sobie jak fajnie mi się oglądało mecze, gdzie była różnorodność kortów oraz stylów gry.... Po prostu tenis w takim kształcie mnie nudzi coraz bardziej...Nie wyobrażam sobie oglądać w każdym turnieju wymian po 50 uderzeń, aż przeciwnik "umrze".
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Gratulacje dla Novaka trzeba przyznać, że jest WIELKI.
21 WS..
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

ayshe pisze: 2 lut 2020, 13:51 Mamy wszystko. Ósmy tytuł w Australii, całkiem gustowny puchar, numer jeden, a to wszystko okraszone porządną porcją nienawiści kibicowskiej opozycji. :D
Yeaaah.
W statystykach liczą się cyferki, czasem jednak to jak się do nich dochodzi ograbia z prawdziwej wartości wygranej ;)
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Izzi pisze: 2 lut 2020, 13:52 Brawo Novak! :::yay:::
Nie uogólniajcie tylko. To w Polsce Djokovic ma tak mało fanów, na świecie na pewno nie ma ich więcej niż Nadal czy Federer, ale stosunkowo więcej. Ja go lubię za pewne cechy, ale nie chce mi się tu strzępić języka, bo nikt mnie nie przekona, że mam go nie lubić przez jakieś pierdoły. Sympatie są subiektywne.
Dziś miał świetny doping, a czepianie się tego czy tamtego, to stały element dekoracyjny meczów Djokovica, olać i świętować :wink:.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
asia
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 19 sty 2016, 12:48

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Gratuluję Novakowi zwycięstwa.
Skończyło się jak zawsze. Turniej do zapomnienia. Nie ma co więcej pisać. Najlepiej to podsumował sam zwycięzca:
https://streamable.com/jur0z

Edit: Bojkotuję ATP. Od teraz oglądam tylko WTA. Wolę oglądać jak debiutantka w finale wygrywa broniąc brejkpointów w decydującym secie samymi winnerami.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”