Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Podsumowanie sezonu 2019.

Pozwolę sobie skopiować schemat hokeja + dodać bezsensowne 3 pkt. od siebie żeby było więcej pisania. rotfl
1. Najlepszy zawodnik.
2. Najlepsza zawodniczka.
3. Mecz nr 1 wśród Panów i Pań.
4. Najlepszy turniej.
5. Największy zawód (gracz lub wydarzenie).
6. Największe zaskoczenie(pozytywne).
7. Największa nadzieja na przyszłość (ktoś lub coś).
8. Coś od siebie na temat minionego sezonu.*
9. Przewidywania na przyszły sezon(Piszta co chceta).

Kariery skończyli: Marcos Baghdatis, David Ferrer, Tomas Berdych, Janko Tipsarević, Nicolas Almagro, Daniel Brands, Víctor Estrella Burgos, Marcin Matkowski, Michał Przysiężny, Tim Smyczek, Dominika Cibulkova, Lucie Safarova. Pisałem z głowy, więc jak komuś się nasunie jakieś jeszcze nazwisko, będę dopisywał w tym poście. ;)
Ostatnio zmieniony 23 lis 2019, 10:58 przez Tenisfan, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: Podsumowanie sezonu 2019.

Pozwolę sobie napisać w osobnym poście. ;)
1. Najlepszy zawodnik. Rafael Nadal bez dwóch zdań.
2. Najlepsza zawodniczka. Ashleigh Barty
3. Mecz nr 1 wśród Panów i Pań. Wśród panów Federer-Djokovic Wimbledon i to tylko za emocje, bo poziom był średni... Wśród pań nic mi nie przychodzi do głowy. rotfl
4. Najlepszy turniej. Us Open-też od biedy...
5. Największy zawód (gracz lub wydarzenie). Next-żen + turnieje wielkoszlemowe czyli dalsze spowolnienie nawierzchni.
6. Największe zaskoczenie(pozytywne). Tsitsipas, Medvedev(zapomniałem dopisać :))
7. Największa nadzieja na przyszłość (ktoś lub coś). Tsitsipas
8. Coś od siebie na temat minionego sezonu. Marny sezon, dużo słabych spotkań a dobrych jak na lekarstwo. Big3 znowu zebrało wszystkie szlemy, więc tak naprawdę nic się nie zmieniło. No i zamordowanie Pucharu Davisa.
9. Przewidywania na przyszły sezon(Piszta co chceta). Ktoś z młodych wygrywa turniej wielkoszlemowy. Ostatni sezon Federera, a być może i jeszcze kogoś z big3. :wink: Lepszy sezon Polaków(oby), Organizatorzy idą po rozum do głowy i nawierzchnie będą tak szybkie jak 20 lat temu. :D
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: Podsumowanie sezonu 2019.

Tenisfan, czytam sobie Twoje podsumowanie i nie dowierzam - w większości punktów napisałbym to samo! Dlatego też postanowiłem się sięgnąć nieco głębiej pamięcią aby jednak niektóre przemyślenia nieco się różniły. :D
1. Najlepszy zawodnik. Bardzo na styku ale jednak Rafael Nadal.
2. Najlepsza zawodniczka. Ashleigh Barty. Turniejem kończącym sezon pokazała, że ta jedynka to wcale nie jest kompletny przypadek.
3. Mecz nr 1. Tutaj nie będę oryginalny - finał Wimbledonu. A jeżeli iść dalej to na drugim miejscu postawiłbym finał US Open, a na trzecim finał ATP Finals i/lub mecz Thiema z Djokoviciem. Najlepszy mecz Pań - każdy, w którym Williams przewaliła finał Szlema. :D
4. Najlepszy turniej. Us Open. A najgorszy to chyba paradoksalnie Australian Open za słabiutką końcówkę turnieju.
5. Największy zawód. Australian Open. A także Puchar Davisa, który może i teraz sobie trwa, ale jest zupełnie zmieniony, całkowicie pozbawiony swoich walorów i długiej tradycji.
6. Największe zaskoczenie. Hubert Hurkacz. Mimo wszystko nie spodziewałem się aż tak dobrego sezonu Polaka. Jakby nie patrzeć rozegrał kilka dobrych spotkań z klasowymi rywalami.
7. Największa nadzieja. Hurkacz, Tsitsipas, Andreescu.
8. Miniony sezon na pewno miał swoje momenty, o których pisałem powyżej. Wciąż to jednak za mało aby nazwać go bardzo dobrym sezonem, był on co najmniej przyzwoity.
9. Big 3 będzie się dalej bić o miano GOATA. Nadal zdobędzie RG, Djoković całą resztę, w 2021 jeszcze dorzuci Australię i wszyscy Panowie skończą kariery z 20 Szlemami. :D
Awatar użytkownika
Walter W.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:15

Re: Podsumowanie sezonu 2019.

Wydaje mi się, że jeśli wszyscy z BIG3 będą mieć 20 szlemów, to żaden nie skończy kariery. Każdy z nich będzie chciał jako jedyny dobić do 21.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Podsumowanie sezonu 2019.

Podsumowanie jest, jak co roku :P, banalnie proste. ;)
Od teraz do stycznia na forum ucichnie okładanie się wzajemne Fed-Nadalo-Djoko fanów.
Będzie ciut nudniej. :P

A do przyszłego sezonu może Djokovic opanuje Fiata 500, Federer wynegocjuje z Mirką zwolnienie jaj z depozytu, a Nadal … A Nadal dalej będzie przekonany, że jak wygrywać to tylko w stylu - pompa, Vamos! i do kasy. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podsumowanie sezonu 2019.

1. Najlepszy zawodnik. Rafa Nadal
2. Najlepsza zawodniczka. .....
3. Mecz nr 1 wśród Panów i Pań. - Finał Wimbledonu
4. Najlepszy turniej. - US Open
5. Największy zawód (gracz lub wydarzenie).- Wynik finału Wimbledonu
6. Największe zaskoczenie(pozytywne). Wygrana Rafy w NY
7. Największa nadzieja na przyszłość (ktoś lub coś). Janik Sinner
8. Coś od siebie na temat minionego sezonu. - Jeszcze młode wilki nie dopadły do gardła starej gwardii...
9. Przewidywania na przyszły sezon (Piszta co chceta)...ale dopadną. Jak nie w nadchodzącym sezonie to w następnym. Roger już Szlema nie wygra.
Rafa nie wygra RG, jeden Szlem dla Tsitsipasa, Novak najsilniejszy z dawnej Big3 (tfu, odpukuję..ale niestety tak uważam. ) ale najsilniejszy - nie
oznacza dominacji.. Takie, panie dzieju, proroctwa. rotfl :angel:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”