Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: ATP Finals 2019

Maestro pisze:
Mart12 pisze:
Maestro pisze:Kapitalny mecz Federera. 3 razy Roger przełamał Djokovica. Nie stracił serwisu. I jeśli dobrze liczę wygrał swoją grupę. Bo nie pamiętam czy liczą sety czy bezpośrednie mecze. Tylko 5 niewymuszonych błędów. A dodatkowo jedynie jednego BP bronił.
Chyba nie mógł wygrać tej grupy przegrawszy wcześniej z Thiemem bezpośredni pojedynek.
No to właśnie tego nigdy nie pamiętam. Bo jeśli liczyć sety to Szwajcar ma 4:2 a Austriak 4:3. I jeśli liczą bezpośredni mecz to demotywuja wtedy do walki, ale faktycznie chyba patrzą na bezpośredni mecz.
Wygrane mecze, sety, gemy, bezpośredni pojedynek. Taka kolejność. Roger wychodzi z 1 miejsca.
21 WS..
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: ATP Finals 2019

Maestro pisze:
Mart12 pisze:
Maestro pisze:Kapitalny mecz Federera. 3 razy Roger przełamał Djokovica. Nie stracił serwisu. I jeśli dobrze liczę wygrał swoją grupę. Bo nie pamiętam czy liczą sety czy bezpośrednie mecze. Tylko 5 niewymuszonych błędów. A dodatkowo jedynie jednego BP bronił.
Chyba nie mógł wygrać tej grupy przegrawszy wcześniej z Thiemem bezpośredni pojedynek.
No to właśnie tego nigdy nie pamiętam. Bo jeśli liczyć sety to Szwajcar ma 4:2 a Austriak 4:3. I jeśli liczą bezpośredni mecz to demotywuja wtedy do walki, ale faktycznie chyba patrzą na bezpośredni mecz.
Bezpośredni mecz jest najważniejszy, dlatego jutro jeżeli wygra Nadal to automatycznie wyjdzie z pierwszego miejsca w grupie.

Na potwierdzenie grafika dotycząca grupy Nadala (co ciekawe szanse na wyjście ma jeszcze Medvedev):
https://i1.wp.com/www.thesun.co.uk/wp-c ... C800&ssl=1
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2019

keteim pisze: Na niechęć publiki (moją też) do siebie Serb solidnie sobie zapracował. Jakoś Rafa i Roger i wielu innych wielkich nie miewają z tym problemów.
Daj spokój, ma Serb swoje jazdy, ale w porównaniu do takiego Kyrgiosa czy Rosola to wzór dobrych manier. Podejrzewam, że gdyby nie zaburzył duopolu Fedala, tylko grzecznie zbierał baty jak Berdych, ludzie byliby bardziej łaskawi w swoich ocenach, ale to moja subiektywna opinia.
2_D pisze:
ayshe pisze: Dziś się dziadek nie raczył zagotować, a Nole ewidentnie miał tego wszystkiego dosyć. Dawno nie widziałam go tak zdołowanego zachowaniem publiki.
Wrażliwy ten Nole :wink:
Uzbierało mu się przez ten tydzień.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: ATP Finals 2019

Thiem wychodzi z 1 miejsca, ponieważ dwóch graczy ma tą samą liczbę wygranych meczów - liczy się H2H
Jeżeli 3 graczy będzie miało tą samą liczbę wygranych liczy się bilans setów, potem h2h, a potem gemy - to może mieć miejscy jeżeli jutro wygra Zworek i Nadal. Czyli Rafa może jutro "odpaść w obu meczach"

Co do meczu to ogólnie jestem zawiedziony, fakt Fed grał bardzo dobrze i odbierał Nole jego atuty. Ale mowa ciała i ogólne zniechęcenie Novaka było smutne i przytłaczające. Bez względu na wynik liczyłem na dobry mecz i kompletnie się rozczarowałem.
A publikę Serb uciszy w lipcu :)
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: ATP Finals 2019

optymista pisze:Thiem wychodzi z 1 miejsca, ponieważ dwóch graczy ma tą samą liczbę wygranych meczów - liczy się H2H
Dokładnie.
Nie będę ukrywał, że wynik wczorajszego meczu jest dużym zaskoczeniem. Przez tyle lat oglądania Szwajcara znowu go przedwcześnie skreśliłem. Po prostu nie było podstaw do optymizmu(przynajmniej dla mnie). Ciekawe na kogo Roger trafi w półfinale. :::yay:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Finals 2019

No i zdziwienie ;) Przed meczem Fed - Djoko na Szwajcara bym złamanej złotówki nie postawił, a tu niespodzianka :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: ATP Finals 2019

Roger pokazuje, jakie ma całe czas rezerwy.. Tylko żeby je uruchomić potrzebuje bardzo dużo motywacji i wielkich wyzwań..
21 WS..
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP Finals 2019

Wygląda na to, że z Thiemem to były "tylko" 2 przełamania a w finale może być odwrotnie. O ile w ogóle młody do finału wejdzie ;D
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Finals 2019

ayshe pisze: Daj spokój, ma Serb swoje jazdy, ale w porównaniu do takiego Kyrgiosa czy Rosola to wzór dobrych manier. Podejrzewam, że gdyby nie zaburzył duopolu Fedala, tylko grzecznie zbierał baty jak Berdych, ludzie byliby bardziej łaskawi w swoich ocenach, ale to moja subiektywna opinia.
Jak to rozumieć?

a) nie lubili by go mniej :D
b) zaczęli by go lubić bardziej, niż Fedala rotfl

:::scratchy:::
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Finals 2019

ayshe pisze: Daj spokój, ma Serb swoje jazdy, ale w porównaniu do takiego Kyrgiosa czy Rosola to wzór dobrych manier. Podejrzewam, że gdyby nie zaburzył duopolu Fedala, tylko grzecznie zbierał baty jak Berdych, ludzie byliby bardziej łaskawi w swoich ocenach, ale to moja subiektywna opinia.
Nie sądzę, aby chodziło o wygrywanie. Bardziej o generowane sygnały i komunikację z otoczeniem :).

W wyrażaniu poglądów, ocen Novak jest bardziej wyrazisty, co powoduje, że ma sympatyków i wrogów.

W sferze emocjonalnej - potrafi zarówno negatywnie prowokować tłum, wysuwać wojowniczo szczękę, wyrażać dezaprobatę, ale także po niektórych wygranych meczach odstawiać szopki z tym swoim gestem wyrzucania serca (ducha?), błaznować etc. I znów - jednym to pasuje, innym nie.

Fedale są bardziej ułożeni, teflonowi, "korporacyjni" ;). Nadal co prawda pompuje pięścią i wamosuje, ale marketingowo pasuje to pod "hiszpańską krew" i jest raczej skierowane "do siebie", niż do świata zewnętrznego. A Novak lubi pokazywać zaciśniętą pięść publiczności, jak jakiś gladiator ;), co już powoduje jakąś interakcję.

Porządną analizę powinien zrobić pewnie psycholog czy socjolog, czy spec od komunikacji werbalnej i niewerbalnej :).
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2019

karjar pisze:
ayshe pisze: Daj spokój, ma Serb swoje jazdy, ale w porównaniu do takiego Kyrgiosa czy Rosola to wzór dobrych manier. Podejrzewam, że gdyby nie zaburzył duopolu Fedala, tylko grzecznie zbierał baty jak Berdych, ludzie byliby bardziej łaskawi w swoich ocenach, ale to moja subiektywna opinia.
Jak to rozumieć?

a) nie lubili by go mniej :D
b) zaczęli by go lubić bardziej, niż Fedala rotfl

:::scratchy:::
Lubili?Tak jak w przedszkolu? :D Pewnie nie, ale być może w NY Serb nie schodziłby z kortu po kontuzji żegnany gwizdami, być może mniej byłoby sytuacji, kiedy ludzie przeszkadzają mu w trakcie serwisu, czy też biją brawo po jego błędach.
Moim zdaniem, skala negatywnych emocji jakie budzi, jest niewspółmierna do jego wyskoków, ani tym bardziej do jego osiągnięć. Serb jest jedynym zawodnikiem, który zdołał wejść ze swoją grą na poziom pozwalający na sensowną rywalizację z Fedalem, a określa się to mianem przebijactwa. Tylko, że Novak odgrywa z reguły bardzo głęboko i niewygodnie dla rywala wymuszając błędy. Krycie linii końcowej ma obłędne, pokaż mi innego zawodnika, który umie przejść z głębokiej defensywy do ataku jednym uderzeniem z otwartej pozycji w szpagacie. Rozumiem, że nie dla każdego taki styl jest atrakcyjny do oglądania, ale gość ma 16 Szlemów, w Mastersach już straciłam rachubę, jakieś minimum szacunku za dobrą robotę chyba mu się należy?
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Finals 2019

Ayshe, nikt nie kwestionuje tego, że Novak umie wygrywać. Pytanie jest raczej, dlaczego budzi emocje. Tym, że wygrywa, czy tym, jak się zachowuje?
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: ATP Finals 2019

ayshe pisze:Lubili?Tak jak w przedszkolu? :D Pewnie nie, ale być może w NY Serb nie schodziłby z kortu po kontuzji żegnany gwizdami, być może mniej byłoby sytuacji, kiedy ludzie przeszkadzają mu w trakcie serwisu, czy też biją brawo po jego błędach.
Moim zdaniem, skala negatywnych emocji jakie budzi, jest niewspółmierna do jego wyskoków, ani tym bardziej do jego osiągnięć. Serb jest jedynym zawodnikiem, który zdołał wejść ze swoją grą na poziom pozwalający na sensowną rywalizację z Fedalem, a określa się to mianem przebijactwa. Tylko, że Novak odgrywa z reguły bardzo głęboko i niewygodnie dla rywala wymuszając błędy. Krycie linii końcowej ma obłędne, pokaż mi innego zawodnika, który umie przejść z głębokiej defensywy do ataku jednym uderzeniem z otwartej pozycji w szpagacie. Rozumiem, że nie dla każdego taki styl jest atrakcyjny do oglądania, ale gość ma 16 Szlemów, w Mastersach już straciłam rachubę, jakieś minimum szacunku za dobrą robotę chyba mu się należy?
To, że Serb jest jednym z najlepszych w historii raczej większość się zgodzi. Na niechęć do Novaka składa się kilka czynników:
1. Gość kiedyś umierał po dwóch godzinach gry a teraz może "siekać w nieskończoność. Wniosek sam się nasuwa.
2. Zaburzył pewien duopol w postaci Fedala.
3. Ta jego pajacerka na korcie, umieranie itp.
Ale przede wszystkim pewna "robotyczność(?) w jego grze. Jest typem przebijacza i nie ma co z tym dyskutować. Kiedy na początku to oglądałem był pewien efekt "wow", ale z czasem stało się to nudne. Ludzie kochają oglądać Federera, bo drugiego takiego nie będzie, dlatego w meczach ma publikę po swojej stronie.
Oczywiście uważam, że te reakcje na Serba są po prostu chamskie, bo 16 wielkich szlemów to wynik wybitny.
Pozdrawiam.;)
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: ATP Finals 2019

Widzę, że fani Serba dalej cierpią na taką samą przypadłość, którą trafnie u samego zainteresowanego zdiagnozował onegdaj Kyrgios*, smuteczek.
SPOILER:
#NKrising
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Finals 2019

ayshe pisze: Lubili?Tak jak w przedszkolu? :D
Czemu nie? Przedszkolne sympatie zwykle są bardziej szczere, niż dorosłych.
ayshe pisze: Rozumiem, że nie dla każdego taki styl jest atrakcyjny do oglądania, ale gość ma 16 Szlemów, w Mastersach już straciłam rachubę, jakieś minimum szacunku za dobrą robotę chyba mu się należy?
Ja szanuję Novaka, nawet z nim sympatyzuję, bo koleś jest mocno proekologiczny i nie je mięsa :D Lubię jego grę z głębi kortu i cenię umiejętności. Natomiast grę Federera w sensie techniki, stylu i ofensywności uważam za artyzm.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: ATP Finals 2019

Tenisfan pisze:
ayshe pisze:Lubili?Tak jak w przedszkolu? :D Pewnie nie, ale być może w NY Serb nie schodziłby z kortu po kontuzji żegnany gwizdami, być może mniej byłoby sytuacji, kiedy ludzie przeszkadzają mu w trakcie serwisu, czy też biją brawo po jego błędach.
Moim zdaniem, skala negatywnych emocji jakie budzi, jest niewspółmierna do jego wyskoków, ani tym bardziej do jego osiągnięć. Serb jest jedynym zawodnikiem, który zdołał wejść ze swoją grą na poziom pozwalający na sensowną rywalizację z Fedalem, a określa się to mianem przebijactwa. Tylko, że Novak odgrywa z reguły bardzo głęboko i niewygodnie dla rywala wymuszając błędy. Krycie linii końcowej ma obłędne, pokaż mi innego zawodnika, który umie przejść z głębokiej defensywy do ataku jednym uderzeniem z otwartej pozycji w szpagacie. Rozumiem, że nie dla każdego taki styl jest atrakcyjny do oglądania, ale gość ma 16 Szlemów, w Mastersach już straciłam rachubę, jakieś minimum szacunku za dobrą robotę chyba mu się należy?
To, że Serb jest jednym z najlepszych w historii raczej większość się zgodzi. Na niechęć do Novaka składa się kilka czynników:
1. Gość kiedyś umierał po dwóch godzinach gry a teraz może "siekać w nieskończoność. Wniosek sam się nasuwa.
2. Zaburzył pewien duopol w postaci Fedala.
3. Ta jego pajacerka na korcie, umieranie itp.
Ale przede wszystkim pewna "robotyczność(?) w jego grze. Jest typem przebijacza i nie ma co z tym dyskutować. Kiedy na początku to oglądałem był pewien efekt "wow", ale z czasem stało się to nudne. Ludzie kochają oglądać Federera, bo drugiego takiego nie będzie, dlatego w meczach ma publikę po swojej stronie.
Oczywiście uważam, że te reakcje na Serba są po prostu chamskie, bo 16 wielkich szlemów to wynik wybitny.
Pozdrawiam.;)
1. Jaki to wniosek? Ze swoją największą słabość zamienił w ogromny atut? Czy o czymś nie wiem? :)
2. To też jest dziwne, bo o ile najpewniej tak właśnie jest, o tyle przecież powszechna publika lubi niepokornych, buntowników itp (oczywiście nie mówię o chamach typu Kyrgios), a nie tylko grzecznych chłopców, bo o tych zwykle nikt nie pamięta. Natomiast na pewno była premia za szybsze wyniki Feda i Nadala, którzy przed sukcesami Nole mieli już swoje wierne grona wyznawców i nie potrzebowali kolejnego do bicia rekordów.
3. No tu niestety można się zgodzić, swoje narobił i jest mu pamiętane, ale moim zdaniem jednak trochę za bardzo i za długo. Zmył swoje winy wynikami, ale widać nie wystarczyło.
Ogólnie myślę, że jest jeszcze kilka czynników, które decydują o tej różnicy popularności, taki najbardziej prymitywne, czyli ocenienie za pochodzenie, za nazwisko, za wyznanie itd.
Pewnie takiego jak Fed już nie będzie, bo we współczesnym, profesjonalnym sporcie (we wszystkich dyscyplinach) nie ma miejsca na wirtuozów. A tacy jak Rafa i Nole pewnie się wcześniej czy później pojawią, być może nawet bijąc kiedyś ich rekordy :)
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2019

Marcin_L pisze:Ayshe, nikt nie kwestionuje tego, że Novak umie wygrywać. Pytanie jest raczej, dlaczego budzi emocje. Tym, że wygrywa, czy tym, jak się zachowuje?
No właśnie. W swoim poprzednim poście piszesz o interakcjach z publiką, tylko ile z tych sytuacji wynika z faktu, że Serb jest prowokowany burackim zachowaniem kibiców? On sam niedawno o tym mówił: " rozumiem, że kibicują rywalowi, ale jest granica zachowań akceptowalnych dla mnie i pewnych rzeczy po prostu nie będę ignorował ".
Co do wygrywania, to dalej jestem zdania, że gdyby Novak nie " wtrącił się " w rywalizację Rafy i Feda, budziłby mniejsze emocje, niezależnie od zachowania, które na tle touru specjalnie się nie wyróżnia in minus.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Finals 2019

ayshe pisze: Co do wygrywania, to dalej jestem zdania, że gdyby Novak nie " wtrącił się " w rywalizację Rafy i Feda, budziłby mniejsze emocje, niezależnie od zachowania, które na tle touru specjalnie się nie wyróżnia in minus.
Przy tym rozumowaniu od publiczności powinno się dostać Murrayowi, Delpo czy Wawrince, a nie ma z nimi tego "problemu". Oczywiście nie odnieśli sukcesów na miarę Novaka, ale też "odebrali" Szlemy Fedalowi...
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP Finals 2019

Marcin_L pisze:
ayshe pisze: Co do wygrywania, to dalej jestem zdania, że gdyby Novak nie " wtrącił się " w rywalizację Rafy i Feda, budziłby mniejsze emocje, niezależnie od zachowania, które na tle touru specjalnie się nie wyróżnia in minus.
Przy tym rozumowaniu od publiczności powinno się dostać Murrayowi, Delpo czy Wawrince, a nie ma z nimi tego "problemu". Oczywiście nie odnieśli sukcesów na miarę Novaka, ale też "odebrali" Szlemy Fedalowi...
(Jeśli mogę się wtrącić... ;) )

"Odebrali", ale nie w takim stopniu. Co więcej, Roger i Rafa mają co prawda bardzo odmienne style gry, ale w czasach niemal zerowego urozmaicenia i monotonii stylu (który w jakimś stopniu uosabia "mechanicznie perfekcyjny" Novak), byli niebywale charakterystyczni. U Rogera były to styl i wirtuozeria, u Rafy - "zwierzęca" charyzma na korcie, czy ten kosmiczny, oryginalny forhend. Novak takich atutów nie ma, do tego ma jeszcze tą, co prawda wielką, ale zupełnie nieefektowną umiejętność wygrywania przegranych pojedynków. To na pewno nie przysparza mu sympatyków, przeciwnie - daje wrażenie, że coś "zabrał", że "nie zasłużył", że "jego zwycięstwo zależy tylko od przetrzymania rywali, nie umiejętności". Wszystko to oczywiście bzdury i Novak jest absolutnie jednym z all time greats, wrażenie jednak pozostaje. Przykre bo sobie na to chłop nie zasłużył, a na pewno nie w takim stopniu.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Finals 2019

Ja osobiście nie zauważyłem, żeby ND miał jakieś szczególnie negatywne interakcje z publiką (często wprost przeciwnie), jeśli gra przeciwko komuś innemu niż RF. Nawet w meczach z Nadalem sympatie oscylują okolicach 50/50. Problem zaczyna się w meczach ze Szwajcarem, ale tu już nie tylko Novak ma pod górkę tylko wszyscy z touru (łącznie z zawodnikami "gospodarzy" turniejów i Rafą).
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”