Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2019

Majorka pisze:Rafa beznadziejny, za to Zverev rozegrał bardzo dobry mecz. Po tym jak mocno kulała jego gra w tym sezonie - nareszcie wszedł na wysoki poziom.
Nie napiszę, że obroni tytuł, ale o ile to zrobi to się nie zdziwię :wink:
W tym sezonie nabrałam wyjątkowej odrazy do Zworka, ale dziś trochę się zrehabilitował.
Co do obrony tytułu, uwierzę w ogarnięcie Alexa, jak zobaczę go w meczu z kimś kto stawi większy opór, łatwiej się rozpędzić, kiedy masz rywala na deskach, życzyłabym sobie go obejrzeć w meczu z Djoko w formie paryskiej.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Re:

Walter W. pisze:A ilu jest w Polsce komentatorów po poważnych karierach zawodniczych? Lech Sidor, Tomek Iwański i ...kończą mi się nazwiska.
Słucham?! O_O Poważna kariera? rotfl rotfl rotfl
Chyba, że masz na myśli polski tenisowy zaścianek. W takim przypadku się zgodzę.
Nie wiem jak Sidor, ale Iwański to był bodajże najwyżej w drugiej połowie SZÓSTEJ SETKI (sic!) rankingu, tytułów - ZERO. Hm …. :twisted:
Ci co znaczą więcej w tenisie to tak na dłużej goszczący w powiedzmy Top150. "Trochę" zatem Iwańskiemu brakuje ;)
Inna sprawa, że to nie jego wina, funkcjonował w takich a nie innych warunkach. Nie był na tyle silny by mimo to się przebić, ale inni u nas wtedy też się nie przebili, np. Bartek Dąbrowski.
Ja pamiętam do dziś jak się na parkingu MKT Iwański mądrował, może z 10 lat temu, i został szybciutko zgaszony jak świeczka na torcie pytaniem - a ty Tomek to przypomnij, który byłeś najwyżej? Ciutkę się zaczerwienił i zapowietrzył … :D
Jak ktoś zaliczał jakieś ogony, co nadal wymagało wiele ciężkiej pracy, talentu oraz determinacji i inni nawet tego nie ugrywali, to może niech jednak nie aspiruje do poważnego tenisa przez tzw. duże "P".

W naszym tenisie to możemy powiedzieć, że coś ugrał Fibak, na chwilę zaistniał Janowicz, kiedyś pojawił się na "sekundę" Przysiężny i Kubot, obecnie widać trochę Hurkacza (tu kariera realnie, nie jak u Janowicza, trwa). To tyle na polu singla. Kogoś pominąłem? Mówimy o singlu ATP na poziomie obecnych przynajmniej 250-tek.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Walter W.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:15

Re: ATP Finals 2019

Mimo "zaledwie" załapania się do kadry narodowej i kilkunastu latach kariery zawodniczej, Iwański i tak ma o wiele większe pojęcie o tenisie niż jakikolwiek amator-teoretyk. A to,że ani Kasia Nowak ani Iwański nie uwodzą swoim komentarzem to fakt, ale nigdy nie byli zawodowymi dziennikarzami i komentatorami. Niech każdy spróbuje sam, tak dla sprawdzenia, pokomentować sobie jakiś mecz, to zobaczy, że to nie takie proste.
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: ATP Finals 2019

Rafa coś ty zrobił... :/
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP Finals 2019

Ślub, wesele, naderwany brzuszek - tego nikt by nie wytrzymał ;)
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2019

TomPL pisze:Ślub, wesele, naderwany brzuszek - tego nikt by nie wytrzymał ;)
Novak, kiedy wygrywał Wimbledon, miał narzeczoną w ciąży i ślub za rogiem, a jakoś dał radę :wink:.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2019

Walter W. pisze:.. A to,że ani Kasia Nowak ani Iwański nie uwodzą swoim komentarzem to fakt, ale nigdy nie byli zawodowymi dziennikarzami i komentatorami. Niech każdy spróbuje sam, tak dla sprawdzenia, pokomentować sobie jakiś mecz, to zobaczy, że to nie takie proste.
Rzecz w tym, że wyżej wymienieni zarabiają w ten sposób ma życie od dobrych paru lat. Uważam, że profesjonalne podejście do zawodu wymaga szkolenia, zwłaszcza w takiej dziedzinie jak komentarz i nie jest to wiedza tajemna, niedostępna w naszym kraju. Oczywiście, że znajomość dyscypliny jest konieczna, ale równie ważny też tzw. warsztat. Już nawet nie chodzi o irytujące manieryzmy, ale o tak banalną kwestię, jak nie gadanie w czasie wymian. Mecz tenisowy ma specyficzną dynamikę i lubię kiedy komentator przyjmuje rolę nienachalnego narratora, dostosowując się do wydarzeń na korcie i zwykle tak się dzieje, kiedy komentuje McEnroe czy Gilbert. Moim zdaniem najbliżej do tych standardów zbliżył się Lech Sidor, reszta powinna zainwestować w szkolenia, bo jest słabo.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: ATP Finals 2019

Podpisuję się pod postem ayshe.
Generalnie komentatorzy na Polsacie to piach, z jakiegoś powody na WS do Eurosportu tylko Olejniczak trafia. Ja osobiście najbardziej lubię komentarz Furjana i Sidora. Ponadto fajnie też słucha Kruka i Jewtucha (snooker), którzy są przykładem, że po zakończeniu (lub nawet w trakcie) kariery można być świetnie do takiego (niełatwego) zawodu przygotowanym.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP Finals 2019

ayshe pisze:
TomPL pisze:Ślub, wesele, naderwany brzuszek - tego nikt by nie wytrzymał ;)
Novak, kiedy wygrywał Wimbledon, miał narzeczoną w ciąży i ślub za rogiem, a jakoś dał radę :wink:.
Ale widzisz tę subtelną różnicę w kolejności zdarzeń? Rafa zdecydowanie źle to w czasie rozplanował :]
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2019

TomPL pisze:
ayshe pisze:
TomPL pisze:Ślub, wesele, naderwany brzuszek - tego nikt by nie wytrzymał ;)
Novak, kiedy wygrywał Wimbledon, miał narzeczoną w ciąży i ślub za rogiem, a jakoś dał radę :wink:.
Ale widzisz tę subtelną różnicę w kolejności zdarzeń? Rafa zdecydowanie źle to w czasie rozplanował :]
Może dlatego mamy taki, a nie inny rezultat, chociaż nie wiem co gorsze: naderwany brzuch, czy huśtawka nastrojów ciężarnej ukochanej. :wink:
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Finals 2019

Jeszcze nie urzadzajcie pogrzebu Rafcia.. :angel: Z nim nigdy nie wiadomo..
optymista pisze:..Ponadto fajnie też słucha Kruka i Jewtucha (snooker), którzy są przykładem, że po zakończeniu (lub nawet w t2rakcie) kariery można być świetnie do takiego (niełatwego) zawodu przygotowanym.
I mają bardzo fajną stronę na facebooku , można pogadać, wymienić opinie, a nawet skrytykować choć to zdarza się rzadko.. :wink:

Tajbrek u Feda i Mateo..
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: ATP Finals 2019

Jak już odnosimy się do innych dyscyplin to najlepszym duetem jest Wyrzykowski-Jaroński. Specjalnie dla nich oglądam kolarstwo i biathlon.
Brawo Roger. Meczu nie oglądałem, więc nie wiem jak grał, ale może jeszcze zdarzy się cud. Zobaczymy kto wygra w drugim dzisiejszym meczu.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2019, 20:12 przez Tenisfan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: ATP Finals 2019

Serwis wyglądał lepiej niż w meczu z Thiemem. Ale FH wciąż do poprawy. Jednak zwycięstwo sprawia, że jeszcze jest w turnieju. A i 200 punktów do rankingu wpadło.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2019

Nie jest to łatwy dzień w biurze dla Novaka, ale mamy seta :::yay:::, komentator nie powoduje zgrzytania plomb, a mecz całkiem do rzeczy.
Ed. Drugi dla Austrii, Nole zaliczył dziwny zjazd ( aż mi się czerwcowe paryskie fochy przypomniały) , Uszatek się spiął i wyszło dennie.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP Finals 2019

Robi się ciekawie, przełamanie dla Austriaka w trzecim... A już niektórzy wieszczyli tytuł dla Novaka i fotel lidera na zamknięcie roku. To wciąż jest możliwe, ale jak będzie miał takie kryzysy, to nie jest to nic pewnego.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: ATP Finals 2019

Ciekaw jestem, czy Thiem wytrzyma, pokonanie Federera i Djokovica mecz po meczu to byłoby coś. Fajnie się patrzy na taki bezkompromisowy tenis.
Olejniczaka słucha się bardzo przyjemnie, miałem okazję z nim kilkukrotnie pokonwersować i wydaje się w porządku gościem.
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2019

Nole ma w tym sezonie takie falowanie gry, że czasem go nie poznaję. Ostatnie cztery mecze wzorcowe, pierwszy set dzisiejszego meczu naprawdę niezły, a od początku drugiego ma z czymś /kimś problem. Teraz znowu poszło w eter piczku materii, nie rozumiem dziś gościa.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2019

Novak, człowieku, żebyś Ty wiedział co mi robisz, DAWAJ!!!!!!
Ed.Falowanie i spadanie, gem katastrofa :::stars:::
Ed...Co ja tu oglądam O_O.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2019, 23:55 przez ayshe, łącznie zmieniany 1 raz.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP Finals 2019

Uszaty za grę od stanu 6:5 powinien być zdyskwalifikowany rotfl . 2 cudowne woleje na początku tb poezja :] .
Jednak zrehabilitował się Dominik :::gd::: .
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: ATP Finals 2019

Lukasz_b20 pisze:Obstawiam. Thiem wygra z Djoko a Roger wygra z Beretini. Mecz Djoko vs Fed będzie miał wielki smaczek.. będzie o wszystko.
Ehem ehem. To co pisałem dwa dni temu nabrało mocy prawnej...
21 WS..

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”