Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP 1000 Shanghai 2019

Młodzi mają dużo sił, nie ma co się dziwić skoro w najważniejszych turniejach szybko odpadali...
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: ATP 1000 Shanghai 2019

Najlepsze w tej sytuacji jest to, że teraz wielu "prominentnych ekspertów" już będzie wygłaszało opinie, że to koniec pewnej ery i młodzi zaczynają rządzić. rotfl
Fakt faktem ten turniej ma jakieś namiastki normalności tenisowej, gdzie dziadki nie dają rady. Oczywiście dla mnie to tylko końcówka sezonu i fakt, że np. w 2017 turniej Masters wygrał m.in. Jack Sock, a w zeszłym roku Karen Chaczanow. Dodatkowo nie ukrywajmy, że taki Federer od porażki na Wimbledonie męczy się ze swoją grą niesamowicie, Novak po małych przejściach a Rafy zrezygnował z gry. Ciągle nie mogę się przekonać do tej "cudownej" młodzieży, po prostu nie potrafię ich zwycięstw traktować na zasadzie wielkich tryumfów, a tylko i wyłącznie pokonania dziadków, którzy jak są w dobrej formie to leją te "wielkie tenisowe talenty" aż miło...
Co do faworyta...Stefanos musisz! Pokaż, że jednoręczny bh ciągle daje rade. :D
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000 Shanghai 2019

A mnie bardzo podoba się skład połówek. :::gd:::
Miedwiediew v Tsitsipas
Zverev v Berrettini
Podoba mi się i skład i jakość gry.(Berrettiniego tutaj nie widziałam). To dobra jakość.
Tenisfan pisze:Najlepsze w tej sytuacji jest to, że teraz wielu "prominentnych ekspertów" już będzie wygłaszało opinie, że to koniec pewnej ery i młodzi zaczynają rządzić.
Nie wiem czy koniec ery czy nie koniec, ale schyłek na pewno. I dobrze, wszystko co trwa i trwa i dalej trwa staje się w końcu beznadziejnie nudne.. :/
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: ATP 1000 Shanghai 2019

Tenisfan pisze:Najlepsze w tej sytuacji jest to, że teraz wielu "prominentnych ekspertów" już będzie wygłaszało opinie, że to koniec pewnej ery i młodzi zaczynają rządzić. rotfl
Fakt faktem ten turniej ma jakieś namiastki normalności tenisowej, gdzie dziadki nie dają rady. Oczywiście dla mnie to tylko końcówka sezonu i fakt, że np. w 2017 turniej Masters wygrał m.in. Jack Sock, a w zeszłym roku Karen Chaczanow. Dodatkowo nie ukrywajmy, że taki Federer od porażki na Wimbledonie męczy się ze swoją grą niesamowicie, Novak po małych przejściach a Rafy zrezygnował z gry. Ciągle nie mogę się przekonać do tej "cudownej" młodzieży, po prostu nie potrafię ich zwycięstw traktować na zasadzie wielkich tryumfów, a tylko i wyłącznie pokonania dziadków, którzy jak są w dobrej formie to leją te "wielkie tenisowe talenty" aż miło...
Co do faworyta...Stefanos musisz! Pokaż, że jednoręczny bh ciągle daje rade. :D
A kto tu pisał o jakiś wielkich przełomach? Zwyczajnie oglądaliśmy jak młodzi zawodnicy obili dwie legendy tenisa :rolleyes:
ALE skoro tak bardzo chcesz to proszę bardzo, wskaż poważny turniej ostatnich latach, gdzie w półfinałach nie było nikogo 30+? Moim zdaniem to już jest jakaś namiastka (nieuniknionego) końca pewnej epoki.
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: ATP 1000 Shanghai 2019

optymista pisze:
Tenisfan pisze:Najlepsze w tej sytuacji jest to, że teraz wielu "prominentnych ekspertów" już będzie wygłaszało opinie, że to koniec pewnej ery i młodzi zaczynają rządzić. rotfl
Fakt faktem ten turniej ma jakieś namiastki normalności tenisowej, gdzie dziadki nie dają rady. Oczywiście dla mnie to tylko końcówka sezonu i fakt, że np. w 2017 turniej Masters wygrał m.in. Jack Sock, a w zeszłym roku Karen Chaczanow. Dodatkowo nie ukrywajmy, że taki Federer od porażki na Wimbledonie męczy się ze swoją grą niesamowicie, Novak po małych przejściach a Rafy zrezygnował z gry. Ciągle nie mogę się przekonać do tej "cudownej" młodzieży, po prostu nie potrafię ich zwycięstw traktować na zasadzie wielkich tryumfów, a tylko i wyłącznie pokonania dziadków, którzy jak są w dobrej formie to leją te "wielkie tenisowe talenty" aż miło...
Co do faworyta...Stefanos musisz! Pokaż, że jednoręczny bh ciągle daje rade. :D
A kto tu pisał o jakiś wielkich przełomach? Zwyczajnie oglądaliśmy jak młodzi zawodnicy obili dwie legendy tenisa :rolleyes:
ALE skoro tak bardzo chcesz to proszę bardzo, wskaż poważny turniej ostatnich latach, gdzie w półfinałach nie było nikogo 30+? Moim zdaniem to już jest jakaś namiastka (nieuniknionego) końca pewnej epoki.
Ale ty wiesz, że ja nie pisałem o forumowiczach, tylko o niektórych ekspertach/komentatorach/dziennikarzach(niepotrzebne skreślić), którzy co roku głoszą "koniec epoki"? Gdzie wyraziłem swoje niezadowolenie z takiego przebiegu turnieju? Wręcz przeciwnie, w końcu jakaś odmiana. Po prostu jestem sceptycznie nastawiony do takich wyczynów. Taki Zverev ma 3 tytuły Masters, a jego najlepszy występ w WS to...ćwierćfinał. Oczywiście nic nie trwa wiecznie i kiedyś te symboliczne przekazanie pałeczki nastąpi(W sumie to już nastąpiło na Wimbledonie 2016, gdzie Raonic odprawił Federera i mówiło się o "Symbolicznym przekazaniu pałeczki" rotfl ). Kiedy to nastąpi nikt nie wie. Może w przyszłym roku, może za 2 lata... Ja czekam po prostu jak ci wojownicy Mastersów pokażą coś więcej w turniejach wielkoszlemowych. Sam chętnie bym zobaczył jak ktoś młody(niekoniecznie przystojny rotfl ) leje po kolei Nadala, Federera i Djokovica.
No i zapomniałem, że ostatni taki turniej to Cincinnati 2016.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000 Shanghai 2019

W tym turnieju młodzi pograli, OK. Może i nie powiem, że trafiło się jak ślepej kurze ziarno ;), czy jak Garemu rosół :P, ale spokojnie. Zaraz wszystko wróci do normy, przynajmniej jeszcze na jakiś czas. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP 1000 Shanghai 2019

Fajnie mi się ogląda Miedwiediewa, w sumie chyba mam komu kibicować :).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000 Shanghai 2019

I awanturę potrafi wszcząć. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000 Shanghai 2019

Wygląda na to, że Rosjanin zagra w finale. Pierwszy set bardzo wyrównany, zakończony tajbrekiem dla Daniła ale trudno powiedzieć który z nich był lepszy..
W tym drugin secie widać przewagę Miedwiediewa.
Chyba Stefanowi zaczyna brakować sił? Łatwej drogi nie miał..
Ed. A jednak Stefan wraca do gry. :::gd:::
..Na 5 minut. Miedwiediew w finale.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: ATP 1000 Shanghai 2019

Ostatnie 6 startów to 6 finałów Rosjanina(włącznie z obecnym). To chyba pierwsza taka passa kogoś z next żen i pisząc szczerze nie spodziewałem się, że to właśnie on czegoś takiego dokona. Szybciej obstawiałem Tsitsipasa. Przyszły sezon może byč przełomowy...ale zobaczymy. :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000 Shanghai 2019

Młodym na pewno potrzebny jest zastrzyk pewności siebie. Do tej pory geriatryczni obijali ich niemiłosiernie. Tylko nie sądzę by "sukces" w jednej, nawet poważnej imprezie jak Szanghaj, był w stanie dać im odpowiedniego kopa. Jak ich znowu dziadki w najbliższym czasie pojadą to wpełzną do swoich norek i dalej będą się czaić.
Nie waham się już dziś powiedzieć, że przez to, iż obecny tzw. NextGen trafił na największych w historii dotychczas, będzie już straconym i zwichrowany pokoleniem. Cóż, mają niefart …

Arytmetyka jest nieubłagana. Ci, którzy potem stają się czołówką w męskim tenisie wchodzą "na salony" w okoliczy 19-21 lat. Pograją, mają szansę pograć, do 32 na topowym poziomie. Jeżeli starzy mistrzowie pograją jeszcze kilka lat to NextGen-y będą mieć 25-26 lat. Czyli połowa kariery poszła …
Przy takiej perspektywie to się można zwyczajnie … wkurw...ć rotfl rotfl rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000 Shanghai 2019

Ale głupio oddał Zvierev pierwszego seta.. :/
Odrobił przełamanie i dwa podwójne na koniec..
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000 Shanghai 2019

Mnie pasuje, popieram Niedźwiadka. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000 Shanghai 2019

Vivid pisze:Mnie pasuje, popieram Niedźwiadka. :P
Ja też. W ogóle uważam, że w obecnej chwili Danił to najlepszy tenisista na świecie.
Dwa przełamania. 4:0 .
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: ATP 1000 Shanghai 2019

No i Rosjanin z kolejnym tytułem, naprawdę zaczyna imponować jego regularność. Jest obecnie najrówniej grającym tenisistom w tourze. Turniej ATP Finals może być w tym roku mega ciekawy i jak dla mnie w tej formie jest jednym z głównych faworytów do tytułu. No chyba,że dziadki się jeszcze zepną to raczej powalczą pomiędzy sobą. :)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP 1000 Shanghai 2019

Majorka pisze:
Vivid pisze:Mnie pasuje, popieram Niedźwiadka. :P
Ja też. W ogóle uważam, że w obecnej chwili Danił to najlepszy tenisista na świecie.
Mnie BARDZO, ale to BARDZO podoba się, oprócz agresywnego stylu i zdolności włączania różnych uderzeń, jego mowa ciała.

Nie ma małpiego pompowania w stylu większości graczy, ciągłego wymachiwania pięściami, wywrzaskiwania "kaman", "wamos", szczerzenia zębów, etc. Po prostu spokojna koncentracja, na koniec uśmiech i wsio :).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000 Shanghai 2019

Gość przypomina Samprasa czy wcześniejszego Federera - bardzo oszczędny w ekspresji. Skupiony na robocie. Pewnie też dość nieśmiały (to wychodzi w wywiadach czy ceremoniach).
Jeżeli to Danił będzie kolejnym dominatorem to show będzie na korcie, ale nie koło niego. I to chyba dobrze? ;)
Choć ja lubię jak Kyrgios odpala dramę i gównoburzę :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000 Shanghai 2019

Danił nieśmiały? Jest po prostu normalny, przy czym widać, że inteligentny, daje bardzo fajne wywiady, potrafi przemówić do publiczności, nawet jeśli dwa dni wcześniej z nią wojuje.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000 Shanghai 2019

Marcin_L pisze:
Mnie BARDZO, ale to BARDZO podoba się, oprócz agresywnego stylu i zdolności włączania różnych uderzeń, jego mowa ciała.Nie ma małpiego pompowania w stylu większości graczy, ciągłego wymachiwania pięściami, wywrzaskiwania "kaman", "wamos"..
Mnie "kamonowanie" czy inne "wamosowanie" nie przeszkadza o ile odbieram takie zachowania jako autentyczne wyrażenie swoich emocji. Nie przeszkadzają mi zachowania Nicka bo też odbieram je jako wyrażenie siebie. Nie grę.
Nie lubię aktorzenia. Zachowań, które odbieram jako sztuczne. Ja odbieram. Ktoś może widzieć zupelnie inaczej.
Aktorzenia i odpuszczania. Przegrywam więc już nie walczę.
Paru panów z tych dwoch powodów niezbyt lubię.. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP 1000 Shanghai 2019

A takie wrzaski czy pompowanie po prostu odbieram jako niegrzeczne zachowanie - takie pierwotnie - jaskiniowe :).

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”