Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

WIMBLEDON

Obrazek

01.07.2019-14.07.2019
Kategoria: Wielki Szlem
Strona główna turnieju: https://www.wimbledon.com/index.html
Nawierzchnia: trawa
Lokalizacja: Wimbledon, Londyn (Wielka Brytania)
Zwycięzcy 2018:
Novak Djokovic [12] vs Kevin Anderson [8] 6:2 6:2 7:6(3)
Anqelique Kerber [11] vs Serena Williams [25] 3:6; 6:4; 6:1
Mike Bryan/Jack Sock [7] vs Raven Klaasen/Michael Venus [13] 3:6 7:6(7) 3:6 7:5 5:7
Barbora Krejčíková/Kateřina Siniaková [3] vs Nicole Melichar/Květa Peschke [12] 6:4 4:6 6:0
Nicole Melichar/Alexander Peya [11] vs Victoria Azaranka/Jamie Murray 7:6(1) 6:3
Tseng Chun-hsin [1] vs Jack Draper 6:1 6:7(2) 6:4
Iga Świątek vs Leonie Küng 6:4 6:2
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Już się nie mogę doczekać:)
21 WS..
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Nie wiem czemu jak patrzę jak na ten powyższy Puchar połączony z tłem w postaci zielonej trawy, to natychmiastowo kojarzy mi się R. Federer :) :::gd:::
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

trainterr pisze:Nie wiem czemu jak patrzę jak na ten powyższy Puchar połączony z tłem w postaci zielonej trawy, to natychmiastowo kojarzy mi się R. Federer :) :::gd:::
To wyraźny wpływ reklamy Rolexa... :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

trainterr pisze:Nie wiem czemu jak patrzę jak na ten powyższy Puchar połączony z tłem w postaci zielonej trawy, to natychmiastowo kojarzy mi się R. Federer :) :::gd:::
Każdy ma inaczej ale to tylko wytwór naszej wyobraźni. Mi tam się przypominają lata 2014 i 2015 kiedy to finały były najbardziej zacięte. :::cheese:::

Obrazek
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Nie wiem czy to moje ciche oczekiwania, że w końcu coś się zmieni, czy jednak przewidywania oparte na ogromnym postępie w ciagu ostatniego roku, ale wydaje mi się, że Tsitsipas może w tym roku trochę namieszać w turnieju. Już w zeszłym roku dotarł do 4 rundy, gdzie przegrał z Isnerem. W tym roku będzie wysoko rozstawiony, więc teoretycznie zwiększają się szanse na osiągnięcie dobrego rezultatu.Ciekawe też czy Nadal zajdzie daleko. Przez parę lat miał problem z przejściem pierwszego tygodnia, a w zeszłym roku był bliski finału. Federer wydaje się być w naprawdę wysokiej dyspozycji, więc w przypadku Wimbledonu można się spodziewać walki o zwycięstwo.
stofler pisze:
trainterr pisze:Nie wiem czemu jak patrzę jak na ten powyższy Puchar połączony z tłem w postaci zielonej trawy, to natychmiastowo kojarzy mi się R. Federer :) :::gd:::
Każdy ma inaczej ale to tylko wytwór naszej wyobraźni. Mi tam się przypominają lata 2014 i 2015 kiedy to finały były najbardziej zacięte. :::cheese::
W 2008 i 2009 były bardziej zacięte.
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Niestety, wydaje mi się, że w tym roku BIG THREE jest w na tyle dobrej dyspozycji, że na spokojnie któryś z nich zdobędzie Wimbla.

Polecam też artykuł na tennis.com

http://www.tennis.com/pro-game/2019/06/ ... don/82534/
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Ja bym obstawiał (o ile drabinka pozwoli), że w SF będzie TOP3 + Tsitsipas właśnie.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

SevenUP pisze:Ja bym obstawiał (o ile drabinka pozwoli), że w SF będzie TOP3 + Tsitsipas właśnie.
Akurat na tej nawierzchni to chyba bym jakiegoś strzelca serwisowego upatrywał. Ot, chociażby jakiś Cilic, Isner czy Anderson - nawet jeśli teraz prezentują tylko marność.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

fortomorrow pisze:Niestety, wydaje mi się, że w tym roku BIG THREE jest w na tyle dobrej dyspozycji, że na spokojnie któryś z nich zdobędzie Wimbla.

Polecam też artykuł na tennis.com

http://www.tennis.com/pro-game/2019/06/ ... don/82534/
Ale dlaczego " niestety"? Już niewiele czasu będziemy mogli ich oglądać w akcji, więc tym lepiej, że są zmotywowani i w dobrej formie, może trafi się kolejny epicki finał ? :)
Artykuł świetny, zwłaszcza końcowa konkluzja :wink: .
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

SevenUP pisze:Ja bym obstawiał (o ile drabinka pozwoli), że w SF będzie TOP3 + Tsitsipas właśnie.
Ja bym stawiał, że Nadal odpadnie szybciej, jeśli trafi na jakiegoś bombardiera serwisowego i forhendowego. Może Del Potro da radę dotrzeć daleko?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Gary pisze:
SevenUP pisze:Ja bym obstawiał (o ile drabinka pozwoli), że w SF będzie TOP3 + Tsitsipas właśnie.
Ja bym stawiał, że Nadal odpadnie szybciej, jeśli trafi na jakiegoś bombardiera serwisowego i forhendowego. Może Del Potro da radę dotrzeć daleko?
Dla takiego Nadala i nawet Djokovica kluczowe są pierwsze rundy i omijanie w nich serwbotów, w drugim tygodniu zmagania na Wimbledonie ciężko nazywać już rywalizacją na kortach trawiastych, nawierzchnia już jest zryta, piłki latają wolniej a kozioł po odbiciu się piłki od nawierzchni jest wyższy, w zeszłym roku w ogóle był już rekordowo wysoki o czym mówili Isner i Anderson.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Wimbledon? No tak, krowi turniej ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Vivid pisze:Wimbledon? No tak, krowi turniej ... :P
Cicho stofler, taka narracja będzie dopiero, jak Serb odpadnie.

A nie, wait... Vivid? :o
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
fansportu
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 10 cze 2019, 18:12

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Jestem właśnie ciekaw co do trawy jaka zostanie przygotowana na tegoroczny turniej. Z roku na rok wygląda to coraz słabiej i chyba niewiele wskazuje na to, aby w tym roku coś się zmieniło. Faworytem wydaje się Djoković i chyba tylko Federer jest w stanie mu zagrozić... a może Zverev? ;-P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

fansportu pisze:Jestem właśnie ciekaw co do trawy jaka zostanie przygotowana na tegoroczny turniej. Z roku na rok wygląda to coraz słabiej i chyba niewiele wskazuje na to, aby w tym roku coś się zmieniło. Faworytem wydaje się Djoković i chyba tylko Federer jest w stanie mu zagrozić... a może Zverev? ;p
Z Brownem pokazał dziś klasę rotfl
Mam wrażenie, że Zverev obrósł w piórka i nic z niego nie będzie. Obym się mylił.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Tomaszz
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 3 maja 2017, 22:16

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

Jurek Kiler pisze:
Gary pisze:
SevenUP pisze:Ja bym obstawiał (o ile drabinka pozwoli), że w SF będzie TOP3 + Tsitsipas właśnie.
Ja bym stawiał, że Nadal odpadnie szybciej, jeśli trafi na jakiegoś bombardiera serwisowego i forhendowego. Może Del Potro da radę dotrzeć daleko?
Dla takiego Nadala i nawet Djokovica kluczowe są pierwsze rundy i omijanie w nich serwbotów, w drugim tygodniu zmagania na Wimbledonie ciężko nazywać już rywalizacją na kortach trawiastych, nawierzchnia już jest zryta, piłki latają wolniej a kozioł po odbiciu się piłki od nawierzchni jest wyższy, w zeszłym roku w ogóle był już rekordowo wysoki o czym mówili Isner i Anderson.
Kiedyś były bardziej zryte. Jak biegali do siatki przy każdej piłce, to wtedy było wydeptane pół kortu. Teraz największe zużycie jest za linią końcową i tylko minimalnie wgłąb. Tam gdzie piłki zazwyczaj się odbijają, zużycie jest nieduże.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

fortomorrow pisze:Niestety, wydaje mi się, że w tym roku BIG THREE jest w na tyle dobrej dyspozycji, że na spokojnie któryś z nich zdobędzie Wimbla.
Ta dobra dyspozycja utrzymuje się już od ponad dziesięciu lat.
Wyżej wspomniano właśnie o bombardierach serwisowo-forhendowym jako potencjalne zagrożenie dla Wielkiej Trójki. Zdecydowanie muszą tutaj uważać na nierozstawionych: Karlovica, Browna, Kudlę, Tsongę, Querrey'a, Jarry'ego, Opelkę itd... Querrey i Brown mają dobre wspomnienia z przeszłości. ;)

Djokovica i Nadala zobaczymy dopiero na trawie wimbledońskiej.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

rafbat pisze:
Vivid pisze:Wimbledon? No tak, krowi turniej ... :P
Cicho stofler, taka narracja będzie dopiero, jak Serb odpadnie.

A nie, wait... Vivid? :o
Jak Serb odpadnie to będzie nam stoflera ... żal ;) :P

Trzeba jednak zauważyć, że odrobił lekcję z RG :twisted: Nie wlazł tu z rozmachem i nie ogłosił, że klękajcie narody bo absolutnie bezapelacyjnie Djokovic łyknie imprezę i tylko ona się zawsze liczyła rotfl

Stofler pewnie siedzi cicho bo nie wie jeszcze jak wybrnąć z innego problemu ;)
Podobno rekomenduje się wprowadzenie do repertuaru klaunów w cyrku Djokosmeczy i Djokozgonów :P Według nich te numery mają spory potencjał rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2019

rafbat pisze:
fansportu pisze:Jestem właśnie ciekaw co do trawy jaka zostanie przygotowana na tegoroczny turniej. Z roku na rok wygląda to coraz słabiej i chyba niewiele wskazuje na to, aby w tym roku coś się zmieniło. Faworytem wydaje się Djoković i chyba tylko Federer jest w stanie mu zagrozić... a może Zverev? ;p
Z Brownem pokazał dziś klasę rotfl
Mam wrażenie, że Zverev obrósł w piórka i nic z niego nie będzie. Obym się mylił.
Oglądałem wczoraj trochę ten mecz - facet w berecie jest niesamowity! Nie tylko Zverev by zgłupiał po takich zagraniach, jakie Brown odstawia O_O
Obrazek

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”