Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 1000: Indian Wells 2019

Majorka pisze:
SABR pisze:Ciekawe, kiedy pani komentująca spotkanie na PS dostanie informację na ten temat, bo już któryś raz powtarza, jak wiele osób czeka na drugi półfinał. ;)
Teraz się dowie, ale nie czepiałabym się, komentuje, powinni redaktorzy podesłać takie info.
Dobrze gra Dominik :::gd:::
Moim zdaniem Raonic byłby trudniejszym rywalem dla Federera w finale, więc cieszy mnie taki rozwój wypadków- tym bardziej jakościowo spotkanie z Thiemem powinno wyglądać lepiej.
Hmmm... Thiem nie popełnił żadnego niewymuszonego błędu w 1. secie. Pierwszy raz widzę taka sytuację.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2019, 20:11 przez SABR, łącznie zmieniany 1 raz.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP 1000: Indian Wells 2019

Mógł już tego Kasztanova puścić Rafa, wiedząc, że nie wyjdzie jutro. Parę $ nie zrobiłoby mu różnicy.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: ATP 1000: Indian Wells 2019

Madox pisze:Mógł już tego Kasztanova puścić Rafa, wiedząc, że nie wyjdzie jutro. Parę $ nie zrobiłoby mu różnicy.
Musiałby bardzo nie być "sobą" - ten gość praktycznie nie kalkuluje, zdecydowanie bardziej jest mecz to trzeba wygrać.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 1000: Indian Wells 2019

Madox pisze:Mógł już tego Kasztanova puścić Rafa, wiedząc, że nie wyjdzie jutro. Parę $ nie zrobiłoby mu różnicy.
Za to parę punktów rankingowych tak. :rolleyes:
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP 1000: Indian Wells 2019

SABR pisze:
Madox pisze:Mógł już tego Kasztanova puścić Rafa, wiedząc, że nie wyjdzie jutro. Parę $ nie zrobiłoby mu różnicy.
Za to parę punktów rankingowych tak. :rolleyes:
Parę punktów rankingowych za zjechanie kolan?
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000: Indian Wells 2019

Federer - Thiem. Jak Szwajcar coś nie przypajacuje to raczej powinien wygrać ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 1000: Indian Wells 2019

Madox pisze:
SABR pisze:
Madox pisze:Mógł już tego Kasztanova puścić Rafa, wiedząc, że nie wyjdzie jutro. Parę $ nie zrobiłoby mu różnicy.
Za to parę punktów rankingowych tak. :rolleyes:
Parę punktów rankingowych za zjechanie kolan?
Dla Rafy jest to już wystarczający powód.
Wypominanie komuś, że nie przepuścił swojego rywala dalej mimo tego, że ten rywal nie potrafił pokonać w takich okolicznościach Hiszpana, jest co najmniej niesmaczne.
Ciut ciekawiej zapowiada się finał pań. Zobaczymy, co wyjdzie w praniu. :::gd:::
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Indian Wells 2019

To puszczanie rywala generalnie jest niepoważne, co Rafa będzie się przejmował, że mecz może się nie odbyć, na "tu i teraz" on chce wygrać mecz a co będzie jutro zobaczy się. Zresztą to rywal niewykorzystał sytuacji, sam jest sobie winny, że pozostaje Kasztanowem. Raful jedyne co powinien zrobić to zmodyfikować swoje plany startowe, od przeszło roku na kortach twardych wygląda to fatalnie, to powinna być liczba, którą da się zliczyć na palcach jednej ręki. Irytujące są te jego smuty jak to on jest pokrzywdzony w stosunku do innych tenisistów, on mimo swojego stylu gry i kretyńskiego terminarza gra 15-y sezon na najwyższym levelu, 10 lat temu wydawało się to niemożliwe.

Federer powinien ogarnąć, Thiem gra dobrze, ale dzięki walkowerowi Rafy Roger będzie w 100% przygotowany.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP 1000: Indian Wells 2019

SABR pisze:
Madox pisze:
SABR pisze:
Madox pisze:Mógł już tego Kasztanova puścić Rafa, wiedząc, że nie wyjdzie jutro. Parę $ nie zrobiłoby mu różnicy.
Za to parę punktów rankingowych tak. :rolleyes:
Parę punktów rankingowych za zjechanie kolan?
Dla Rafy jest to już wystarczający powód.
Wypominanie komuś, że nie przepuścił swojego rywala dalej mimo tego, że ten rywal nie potrafił pokonać w takich okolicznościach Hiszpana, jest co najmniej niesmaczne.
Takie przepuszczanie to mnie się kojarzy z turniejami amatorskimi, zawodowcy zwyczajnie tak nie robią.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 1000: Indian Wells 2019

Z przeszłości pamiętam tylko jedną taką sytuację, choć niezwiązaną z kontuzjami, gdy zawodniczka oddała spotkanie swojej rywalce. Mecz na wysokim szczebku, bo półfinał Wimbledonu, gdzie Henin niespodziewanie przegrała z Bartoli. Po zakończeniu kariery (?) przyznała, że obawiała się Venus Williams w finale, która była w szczytowej formie. Do dziś nie rozumiem tego posunięcia, bo raz- to tytułu na Wimbledonie brakowało w jej bogatej karierze, a dwa- powinna liczyć się z tym, że do sięgnięcia po tytuł trzeba pokonać tak klasową rywalkę i nie mogła mieć pewności, że przegrałaby finałowe spotkanie.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Indian Wells 2019

SABR pisze:Z przeszłości pamiętam tylko jedną taką sytuację, choć niezwiązaną z kontuzjami, gdy zawodniczka oddała spotkanie swojej rywalce. Mecz na wysokim szczebku, bo półfinał Wimbledonu, gdzie Henin niespodziewanie przegrała z Bartoli. Po zakończeniu kariery (?) przyznała, że obawiała się Venus Williams w finale, która była w szczytowej formie. Do dziś nie rozumiem tego posunięcia, bo raz- to tytułu na Wimbledonie brakowało w jej bogatej karierze, a dwa- powinna liczyć się z tym, że do sięgnięcia po tytuł trzeba pokonać tak klasową rywalkę i nie mogła mieć pewności, że przegrałaby finałowe spotkanie.
Że co? To chyba jakaś bujda, w QF pyknęła gładko Serenę, raczej na pewno lepszą tenisistkę niż Venus, triumfatorkę AO czy turnieju w Miami.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: ATP 1000: Indian Wells 2019

Obawiać się mogła Venus w finale, ale przecież nie podłożyła się Bartoli rotfl Lepiej przegrać 0-6 0-6 z Venus niż z Bartoli w półfinale rotfl

Kiedyś miała miejsce taka sytuacja z Karoliną Woźniacką, która na turnieju w Luxemburgu poddała mecz z Anne Kremer, mimo że prowadziła 7-5 5-0. Coś jej się stało w plecy w trakcie jednej z wymian i stwierdziła, że skreczuje choć pewnie mecz można było dograć tego gema czy dwa. Wiedziała, że nie zagra w następnej rundzie, więc dała reprezentantce gospodarzy grać dalej. No i aferom po tym meczu nie było końca, chyba nawet wszczęto postępowanie ze strony organów antykorupcyjnych.
Prince Textreme Tour 100 310
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: ATP 1000: Indian Wells 2019

Łuki przegrał dla mnie wygrany finał - już trzeci w karierze na IW, a Wy tu o jakichś Nadalach i innych Wozniackich piszecie.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 1000: Indian Wells 2019

Jurek Kiler pisze:
SABR pisze:Z przeszłości pamiętam tylko jedną taką sytuację, choć niezwiązaną z kontuzjami, gdy zawodniczka oddała spotkanie swojej rywalce. Mecz na wysokim szczebku, bo półfinał Wimbledonu, gdzie Henin niespodziewanie przegrała z Bartoli. Po zakończeniu kariery (?) przyznała, że obawiała się Venus Williams w finale, która była w szczytowej formie. Do dziś nie rozumiem tego posunięcia, bo raz- to tytułu na Wimbledonie brakowało w jej bogatej karierze, a dwa- powinna liczyć się z tym, że do sięgnięcia po tytuł trzeba pokonać tak klasową rywalkę i nie mogła mieć pewności, że przegrałaby finałowe spotkanie.
Że co? To chyba jakaś bujda, w QF pyknęła gładko Serenę, raczej na pewno lepszą tenisistkę niż Venus, triumfatorkę AO czy turnieju w Miami.
"Henin zapytana po latach o przyczyny tej niespodziewanej porażki z Francuzką, nie owija w bawełnę. - Przed rozpoczęciem meczu już wiedziałam, że w ewentualnym finale czeka na mnie Venus. Pojedynek z Bartoli do pewnego momentu w pełni kontrolowałam, ale to nie ja byłam jego zwyciężczynią. Dlaczego? Trzy dni później, kiedy emocje opadły, nie szukałam wymówek i przyznałam się Carlosowi [Rodriguez - trener Belgijki], że zrobiłam to umyślnie. Bałam się sromotnej klęski w finale. Widziałam jej poprzednie mecze i wystraszyłam się, że w meczu o tytuł mogę nie mieć szans - wyznała uczestnikom jej wykładu w Europejskiej Akademii Sportu w Brukseli." ---> artykuł ze sportowefakty.wp.pl

Dodam, iż Venus była teoretycznie trudniejszą rywalką dla Henin, niż Serena. (2:7 do 6:8 w h2h)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: ATP 1000: Indian Wells 2019

2_D pisze:Łuki przegrał dla mnie wygrany finał - już trzeci w karierze na IW, a Wy tu o jakichś Nadalach i innych Wozniackich piszecie.
Co ciekawe jednym z triumfatorów został Horacio Zeballos, zawodnik, z któym Kubot wystąpił w tym roku w Auckland i AO, podczas gdy Melo był kontuzjowany. Już wtedy było widać, że gościu wie o co chodzi w deblu, ale aż takiego sukcesu się po nim nie spodziewałem.
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Indian Wells 2019

SABR pisze:
Jurek Kiler pisze:
SABR pisze:Z przeszłości pamiętam tylko jedną taką sytuację, choć niezwiązaną z kontuzjami, gdy zawodniczka oddała spotkanie swojej rywalce. Mecz na wysokim szczebku, bo półfinał Wimbledonu, gdzie Henin niespodziewanie przegrała z Bartoli. Po zakończeniu kariery (?) przyznała, że obawiała się Venus Williams w finale, która była w szczytowej formie. Do dziś nie rozumiem tego posunięcia, bo raz- to tytułu na Wimbledonie brakowało w jej bogatej karierze, a dwa- powinna liczyć się z tym, że do sięgnięcia po tytuł trzeba pokonać tak klasową rywalkę i nie mogła mieć pewności, że przegrałaby finałowe spotkanie.
Że co? To chyba jakaś bujda, w QF pyknęła gładko Serenę, raczej na pewno lepszą tenisistkę niż Venus, triumfatorkę AO czy turnieju w Miami.
"Henin zapytana po latach o przyczyny tej niespodziewanej porażki z Francuzką, nie owija w bawełnę. - Przed rozpoczęciem meczu już wiedziałam, że w ewentualnym finale czeka na mnie Venus. Pojedynek z Bartoli do pewnego momentu w pełni kontrolowałam, ale to nie ja byłam jego zwyciężczynią. Dlaczego? Trzy dni później, kiedy emocje opadły, nie szukałam wymówek i przyznałam się Carlosowi [Rodriguez - trener Belgijki], że zrobiłam to umyślnie. Bałam się sromotnej klęski w finale. Widziałam jej poprzednie mecze i wystraszyłam się, że w meczu o tytuł mogę nie mieć szans - wyznała uczestnikom jej wykładu w Europejskiej Akademii Sportu w Brukseli." ---> artykuł ze sportowefakty.wp.pl

Dodam, iż Venus była teoretycznie trudniejszą rywalką dla Henin, niż Serena. (2:7 do 6:8 w h2h)
Dla mnie jest to wyssane z palca, nikt nie oddaje ot tak meczu w wielkoszlemowym półfinale, kilka miesięcy później zbiła Venus na US Open. Natomiast bilans 2-7 wynika tylko i wyłącznie z faktu, że w latach 2003-2006 zagrały jedno spotkanie i nie wynikało to z faktu, że Henin ją unikała. Ktoś sobie wymyślił artykuł i tyle, gdyby Belgijka miała takie rozkminy to niczego by nie wygrała w tym sporcie.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Indian Wells 2019

Jurek Kiler pisze: Ktoś sobie wymyślił artykuł i tyle, gdyby Belgijka miała takie rozkminy to niczego by nie wygrała w tym sporcie.
To może poszukaj zanim zaczniesz negować? To był wywiad dla Timesa. Czy szczery czy nie to inna sprawa...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Indian Wells 2019

El Diablo pisze:
Jurek Kiler pisze: Ktoś sobie wymyślił artykuł i tyle, gdyby Belgijka miała takie rozkminy to niczego by nie wygrała w tym sporcie.
To może poszukaj zanim zaczniesz negować? To był wywiad dla Timesa. Czy szczery czy nie to inna sprawa...
Szukałem, nic nie znalazłem, no i też przypuszczam, że byłoby o tym dosyć głośno, coś jak z przyznaniem się Agassiego do banicji w "Open". Zaznaczam, że i tak bym w coś takiego nie uwierzył, bo jest zwyczajnie absurdalne, a tłumaczenie porażki czymś takim jest zwyczajnie słabe. Jeśli był taki wywiad to spoko, po prostu w takim razie nie wierzę w jej słowa.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 1000: Indian Wells 2019

Wciąż trzeba zastanowić się nad faktem, iż w pierwszej partii zdominowała kompletnie Francuzkę, by od pewnego momentu w drugim secie "przestać grać" z kimś, kogo umiejętnościami i formą znacznie się przewyższało. Po kilku miesiącach w następnym meczu nie oddała nawet gema Bartoli. Być może dziennikarze dodali tutaj co nieco od siebie, ale podstawy do tych słów musiały się skądś wziąć. Belgijka miała już w przeszłości czarną plamę na swojej karierze (paryska dłoń) i nie zdziwiłbym się, gdyby rzeczywiście "oddała" wimbledoński półfinał.
Zbiła Venus na Us Open? Przecież ten mecz jest jednym z najlepszych "dwusetówek", jakich widziałem, zaś Henin zagrała mecz życia. Mimo to Venus miała tutaj swoje szanse.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Indian Wells 2019

Właśnie, raz decyduje się na Paryską dłoń, aż tak jej zależy by zwyciężyć (co prawda jestem daleki od tezy, że zwyciężyła dzięki temu) a innym razem oddaje półfinał Wimbledonu, bo ma stracha przed finalistką...

Wygrała na US Open 2:0, tie-breaka do dwóch, była lepsza, oczywiście przesadziłem z tym, że zbiła. Ale czemu się wtedy tej konfrontacji nie bała? Dla mnie dopadła ją zwyczajnie słabość, może nie ogarnęła presji jaka na niej ciążyła, coś jak Serena z Vinci na USO. Wygrana 6:0, 6:0 z Bartoli w finałach WTA kilka miesięcy później również wskazuje, że jej na tym mocno zależało by ją stłuc, co by oznaczało, że ta przegrana na Wimbledonie jednak jej ciążyła.

Powtórzę, gdyby ona kogokolwiek się bała to mimo wielkiego talentu niczego by nie wygrała, to Federer mógł mieć stracha przed Nadalem przed pojedynkami na RG, ale przecież nigdy nawet nie myślał by odpuścić, nawet jeśli kolejne porażki miały co raz gorszy wpływ na niego przed kolejnym ich meczem.

Przyznam, że nie widziałem pojedynku z Bartoli na Wimbledonie, będę musiał to chyba nadrobić.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”