Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP Finals 2018

hohvar pisze:
A tak w ogóle to na turnieju były bardzo ładne panie sędzie liniowe :angel:
Jedna z blondynek zamieszała mi w głowie. :in_luv:

Pozytywnie zaskoczył mnie Alex. Oczywiście można usłyszeć wiele opinii, że Djoko nie miał swojego dnia, ale ja tutaj wolałbym zaznaczyć, że w dużej mierze wynikało to z kapitalnej gry Niemca z linii końcowej. Ba! Zdarzały się nawet udane próby wolejowe. Inaczej gra wygląda, gdy po drugiej stronie ma się trzęsącego Cilica, Andersona czy Isnera, a inaczej, gdy Zverev wychodzi na mecz kompletnie rozluźniony. Mało kto na niego stawiał po fazie grupowej, ale Lendl w kilka dni zrobił z niego tenisistę, który mentalnie imponuje w meczu z nie byle jakim rywalem. Brawo! :::gd:::
ayshe pisze:
Innym razem ( nie pomnę, kto grał ), w trakcie wymiany ball boy się zagapił i wystartował przedwcześnie do piłki. Zrobił tylko krok, ale wymianę przerwano i punkt powtórzono.
Dalej mam przed oczami rozpłakanego ballboy'a, na którego zabójczym wzrokiem patrzył Troicki (czyli tenisiście, który w ten sposób stracił pewny punkt). Gorzej trafić nie mógł.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Finals 2018

Tylko nikt nie pisze iż Zverev, przerwał wymiane przy swoim serwisie.
Nie wiem czy tak ochoczo postąpiłby przy serwisie Federera.
A tak przerwał wymiane i zaserwował asa.A piłeczka nie zrobiłaby krzywdy Federerowi a tylko go wybiła z rytmu.I o to chodziło rotfl
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Finals 2018

kis12 pisze:Tylko nikt nie pisze iż Zverev, przerwał wymiane przy swoim serwisie.
Nie wiem czy tak ochoczo postąpiłby przy serwisie Federera.
A tak przerwał wymiane i zaserwował asa.A piłeczka nie zrobiłaby krzywdy Federerowi a cała sytuacja tylko go wybiła z rytmu.I o to chodziło rotfl
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: ATP Finals 2018

kis12 pisze:Tylko nikt nie pisze iż Zverev, przerwał wymiane przy swoim serwisie.
Nie wiem czy tak ochoczo postąpiłby przy serwisie Federera.
A tak przerwał wymiane i zaserwował asa.A piłeczka nie zrobiłaby krzywdy Federerowi a tylko go wybiła z rytmu.I o to chodziło rotfl
Tak to przestawiacie (niektórzy), jakby gość miał kupę czasu na analizowanie: 1/ kto serwuje?, 2/ który to serwis, drugi czy pierwszy?, 3/kto ma przewagę taktyczną?, 4/jakie są przepisy i jak zareaguje sędzia?.... Moim zdaniem zobaczył ruch po drugiej stronie, może nawet piłkę, to odruchowo, automatycznie przerwał wymianę.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP Finals 2018

oraz: 5/ czy wymiana rozwinie się w ten sposób, że Federer wpadnie na tę piłkę i zwichnie nogę ;D
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP Finals 2018

Serio ten temat jest drążony? Ludzie nawet jeśli Sasza na tym skorzystał to dobrze się stało, bo jeszcze Fed jakimś cudem by wyrwał ten mecz i byśmy mieli kolejny tytuł dla Serbii, ale prawda jest taka, że Federer nie zasłużył na to by być w finale, był znacznie słabszy. Sytuacja jest naprawdę klarowna, nie było tak, że Federer był w momencie zagrywania uderzenia kończącego a rywal nie mając szansy przerywa grę, bo coś tam 30 metrów dalej się stało. Fakt jest taki, że punkt został słusznie powtórzony, prawda jest też taka, że powtórka punktu zaczyna się od pierwszego podania niezależnie od tego czy wymiana toczyła się po pierwszym serwisie czy po drugim. No i ewentualnie na przyszłość nad tym przepisem można rozmawiać, czy powtórka punktu nie powinna jednak zaczynać się od drugiego podania jeśli od niego toczyła się akcja.
KoniecTenisa

Re: ATP Finals 2018

ayshe pisze:
KoniecTenisa pisze:
Vivid pisze:Przepisy są tu jasne - coś pojawia się na korcie, przerywa się grę i powtarza punkt.
Czy możesz przytoczyć ten przepis? Nie udało mi się znaleźć...
Masz, niewierny Tomaszu :wink: :
Z regulaminu ITF 2016: http://itf.uberflip.com/i/619434-2016-r ... english/12
Strona 9, przepis 23 , przypis dot. powtórzenia wymiany, przytoczony przykład 1: " [..Jeśli piłka jest w grze, a inna piłka wtoczy się na kort ]..[ (serwujący) ma pierwszy serwis, a cały punkt jest powtarzany.."]
Dziękuję, wolałbym jednak czytać po polsku ale widzę, że są trudności by towarzystwo znało i wiedziało gdzie szukać przepisów.
No to proszę bardzo:
23. UNIEWAŻNIENIE PUNKTU
We wszystkich przypadkach, kiedy punkt zostaje unieważniony, z wyjątkiem unieważnienia drugiego
podanie, należy powtórzyć cały punkt,.
Przypadek 1: W czasie rozgrywania punktu, na kort z zewnątrz wtacza się piłka. Sędzia zarządza
unieważnienie punktu.
Pierwsze podanie rozpoczynające ten punkt było błędne. Czy podający przy
powtórzeniu punktu ma prawo do pierwszego czy tylko do drugiego podania?
Decyzja: Podający ma prawo do pierwszego podania. Należy powtórzyć cały punkt.
Źródło: http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=pl
Dla tych co czytają zbyt szybko i niedokładnie: Piłka wtacza się na kort. Pytanie, czy piłka wtoczyła się na kort? Odp: Nie, nie wtoczyła się.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: ATP Finals 2018

Oczywiście kort to tylko ta przestrzeń pomiędzy liniami... .
Można w życiu nie odbić piłki samemu, ale jakąkolwiek logikę warto stosować.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP Finals 2018

Kort to w tym przypadku nie tylko co między liniami - jakby Federowi piłka wpadła między nogi, ale za linią końcową to mieliby dalej grać?
Sędzia zarządza, owszem, ale przerwać i zgłosić może zawodnik, tak jak np. zgłasza piłkę autowa do sprawdzenia.
KoniecTenisa

Re: ATP Finals 2018

TomPL pisze:Kort to w tym przypadku nie tylko co między liniami - jakby Federowi piłka wpadła między nogi, ale za linią końcową to mieliby dalej grać?
Wymiary kortu są precyzyjne. Piłka nie była w korcie.
TomPL pisze:Sędzia zarządza, owszem, ale przerwać i zgłosić może zawodnik, tak jak np. zgłasza piłkę autowa do sprawdzenia.
Przytocz przepis proszę.[/quote]
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: ATP Finals 2018

KoniecTenisa pisze:
TomPL pisze:Kort to w tym przypadku nie tylko co między liniami - jakby Federowi piłka wpadła między nogi, ale za linią końcową to mieliby dalej grać?
Wymiary kortu są precyzyjne. Piłka nie była w korcie.
Nie są precyzyjne - są ruchome, a jedyne znane wymiary całego kortu to wymiary minimalne.

"Wytyczne dotyczące minimalnych odległości pomiędzy liniami końcowymi i liniami bocznymi
a ogrodzeniem kortu znajdują się w załączniku IX." (Przepisy Gry w Tenisa PZT, Kolegium Sędziów PZT, strona 5)

Problem w tym, że polskie tłumaczenie, które cytujesz, nie zna słowa, które rozróżniałoby kort (wytyczony liniami) od kortu, jako całego obiektu (czyli tego wytyczonego z linii + wielkość wybiegów). Twój cytat z regulaminu jest prawdziwy, ale ten, którego użyłem powyżej - również. W obu jest użyte słowo "kort", ale w innym kontekście.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Finals 2018

O czym niektorzy mówia- piłka dzieciakowi wypadła z dłoni i zaraz ją złapał,piłka była
poza kortem i Federer by się o nią nie przewrócił .To są jakieś żarty,
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2018

hohvar pisze:
ayshe pisze: Tak na marginesie, jestem zdania, że w przypadku przedwczesnego okrzyku "out " z trybun ( a czasami się zdarza, że kogoś poniesie) też powinno się punkt powtórzyć ( w przypadku, kiedy po takim okrzyku zawodnik popełnia błąd, albo zdezorientowany przerywa wymianę ).
Ogólnie to sensowny wywód, ale w tym miejscu chyba Cię poniosło... :wink: Już widzę (słyszę!) te wywoływane przez fanów poszczególnych tenisowych bóstw "auty" w sytuacjach niespecjalnie dla nich komfortowych rotfl
Spokojnie, ja tu sobie tylko nieszkodliwie ( mam nadzieję ) teoretyzuję, ale rozważ taką sytuację: ważny mecz, rozgrywany był punkt chyba na przełamanie, czy może seta, nieważne. Djokovic prowadził wymianę, przeciwnik strzelił w linię, Novak już był przy piłce gotowy do kontry i w tym momencie jakiś pacan z trybun tuż za nim wrzasnął "out" co spowodowało, że Serb puścił tę piłkę. Oczywiście szybko się wyjaśniło, że to nie liniowy krzyknął, piłka okazała się być dobrą i Serb punkt przegrał. Gdyby sędzia w tamtej sytuacji zarządził powtórkę punktu, powołując się na zasadę niezakłócania wymiany przez czynniki zewnętrzne, powstałby ciekawy precedens, a chamski kibic dwa razy by pomyślał, zanim by otworzył dziób. Podkreślam, że moje dywagacje odnoszą się do konkretnej sytuacji, ale kilka razy oglądałam podobny schemat i zawsze miałam poczucie, że powtórka wymiany byłaby najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: ATP Finals 2018

KoniecTenisa pisze:
TomPL pisze:Kort to w tym przypadku nie tylko co między liniami - jakby Federowi piłka wpadła między nogi, ale za linią końcową to mieliby dalej grać?
Wymiary kortu są precyzyjne. Piłka nie była w korcie.
TomPL pisze:Sędzia zarządza, owszem, ale przerwać i zgłosić może zawodnik, tak jak np. zgłasza piłkę autowa do sprawdzenia.
Przytocz przepis proszę.
Zastanów się i nie ciągnij tej myśli, bo niechybnie wystawiasz się na pośmiewisko.
kis12 pisze:O czym niektorzy mówia- piłka dzieciakowi wypadła z dłoni i zaraz ją złapał,piłka była
poza kortem i Federer by się o nią nie przewrócił .To są jakieś żarty,
Śmieszny człowiek ten Federer, przyznał rację Alexowi. Pewnie dlatego, że parę meczów w życiu rozegrał.

Ja rozumiem polemikę, ale jak argumenty zaczynają się odrywać od rzeczywistości to już jest raczej brnięcie w ... .
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: ATP Finals 2018

Ciekawe na jaki temat toczyłaby się dyskusja, gdyby Fedek potknął się o zbędną piłkę na korcie, albo przelatujący obok jaskrawy przedmiot zdekoncentrowałby go kiedy ten akurat miał przewagę w wymianie. Mam jakieś dziwne odczucie, że rywal Szwajcara także i w takiej sytuacji znalazłby się w ogniu krytyki, tylko z innego powodu.
hohvar pisze:Tak to przestawiacie (niektórzy), jakby gość miał kupę czasu na analizowanie: 1/ kto serwuje?, 2/ który to serwis, drugi czy pierwszy?, 3/kto ma przewagę taktyczną?, 4/jakie są przepisy i jak zareaguje sędzia?.... Moim zdaniem zobaczył ruch po drugiej stronie, może nawet piłkę, to odruchowo, automatycznie przerwał wymianę.
Teoria spiskowa głosi, że śmignął na drugą stronę kortu niczym shinkansen, wytrącił chłopcu futrzaka z ręki, wrócił na swoją stronę niezauważony, następnie obliczył prawdopodobieństwo porażki Rogera po takim manewrze i przerwał wymianę. Uciekł się do takich nędznych sposobów, bo przecież był w podbramkowej sytuacji, a jak wiadomo, tonący piłki się chwyta. Czy tam brzytwy.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Finals 2018

hohvar pisze:A tak w ogóle to na turnieju były bardzo ładne panie sędzie liniowe :angel:
Teraz o tym piszesz?! :twisted:

Dla tych co nigdy na korcie nie byli i w tenisa nie grali. Kort to pole gry obrysowane liniami wraz z tzw. wybiegami (o ile pamiętam: 6m do tyłu, 3m na boki). Niestety jak ktoś nie myśli i się nie zna to potem można spotkać korty z siatką okalającą w odległości nawet poniżej 0,5m (sic!) od linii. Widziałem taki kort w Ustce (sztuczna trawa) :) Jak tam się do serwisu ustawić to nie wiem ...
Zastanawiam się, czy tego "kortu" nie projektował może KoniecTenisa do spółki z kis12 rotfl

W przypadku tej imprezy kort to cała przestrzeń między bandami z banerami reklamowymi.
Kilka osób zupełnie niepotrzebnie się kompletnie ośmieszyło. A wystarczyło trochę poczytać, ewentualnie zapytać, a nie bez pomyślunku klepać w klawiaturę ... I tak oto mamy dwie nowe "gwiazdy" :::yay:::
Zawsze mówię - zanim coś zrobisz to pomyśl, daj sobie szansę ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP Finals 2018

kis12 pisze:O czym niektorzy mówia- piłka dzieciakowi wypadła z dłoni i zaraz ją złapał,piłka była
poza kortem i Federer by się o nią nie przewrócił .To są jakieś żarty,
12 w nicku to wiek, czy iloraz inteligencji? I drugie pytanie: byłaś kiedyś na korcie, grałaś jakiś mecz turniejowy?

Gdybym był na miejscu Saszy, to centralnie gdzieś miałbym, czy się Fed na tej piłce wywali, czy nie, nie dlatego bym przerywał wymianę. Przerywałbym ją dlatego, że mnie by przeszkadzało to, co się wydarzyło, mnie zaburzyło koncentrację - innymi słowy dbałbym o swój interes, a nie Szwajcara.
KoniecTenisa pisze:Piłka wtacza się na kort. Pytanie, czy piłka wtoczyła się na kort? Odp: Nie, nie wtoczyła się.
Byłeś kiedyś na korcie? Może być nawet ten w rozumieniu wszystkich tutaj oprócz Ciebie i kis12. rotfl

Tak przy okazji, to przypomniała mi się historia, jak grałem jakiś mecz sparingowy na DeSkach, mało istotny, ale jednak na punkty, więc mi zależało na wyniku. W pewnej chwili w trakcie wymiany za plecami zaczął mi iść ojciec jednego z dzieciaków, które trenowały obok. Dodam, że sam brał lekcje u trenera, widywałem go co tydzień. Po przerwaniu wymiany odwróciłem się i go zwyzywałem od debili i różnych takich, na co on mi na to, że przecież nie wszedł mi na kort. Jak go spytałem, czy w takim razie na jego treningach mogę rozpalać grilla 10 cm za linią końcową po jego stronie, po czym siąść i jeść kiełbaski to już nie miał argumentów, mruknął coś pod nosem i zwiał.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: ATP Finals 2018

Vivid pisze:Zawsze mówię - zanim coś zrobisz to pomyśl, daj sobie szansę ;)
Czytam od kilku dni tę dyskusję i dochodzę do dwóch wniosków. Pierwszy - o czym oni ku*** mówią? O_O Drugi - po co oni to robią?
A na koniec zdaję sobie sprawę z tego, że właściwie nie chcę znać odpowiedzi na te pytania.
Ciekawsze jest to, co powiedział Vivid. Prawdziwa groteska panowie i panie. :lol: Czy on tego nie widzi...? :::scratchy:::
KoniecTenisa

Re: ATP Finals 2018

Widzę, że mistrzów stodół to i mucha latająca w stodole obok rozproszy. Poziom waszych wypowiedzi rozczarowuje jak na taki "kulturalny" sport. Oprócz rafbat nikt się nie odniósł do oficjalnych przepisów, które zacytowałem. Wniosek taki, że albo ich nie znacie albo nie stosujecie. A, więc na przyszłość - więcej faktów, a mniej bicia piany.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP Finals 2018

Smutne, że większa uwagę przyciąga temat jednej piłka słusznie powtórzonej przez sędziego, niż zwycięzca całego turnieju. Przypomina mi się finał Us Open pań, gdzie Osaka była tylko tłem dla ówczesnych wydarzeń.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”