Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Finals Singapore 2018

No i Bertens wymęczyła Angie :( W sumie szkoda. "Nasza" jest sympatyczną osobą.
Azeszty pisze:W przypadku pań to jest raczej turniej "kto ma najwięcej sił na koniec sezonu" i "kto bez kontuzji".
Z grubsza tak to jest ;), ale bywały gorsze turnieje Masters (dawniej) WTA, same połamańce oplastrowane prawie jak mumie, albo spazmy od skurczy u Wozi :::bd:: . Z drugiej strony - a kto tu gra? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: WTA Finals Singapore 2018

Svitolina zagrała dzisiaj fajny mecz z Pliskovą, wygrała 6:3 2:6 6:3, i tym samym zapewniła sobie wygranie grupy białej przed ostatnim meczem, z Woźniacką.
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WTA Finals Singapore 2018

Pacio pisze:Svitolina zagrała dzisiaj fajny mecz z Pliskovą, wygrała 6:3 2:6 6:3, i tym samym zapewniła sobie wygranie grupy białej przed ostatnim meczem, z Woźniacką.
A po czym stwierdzasz, że już wygrała grupę?
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WTA Finals Singapore 2018

stofler pisze:
Pacio pisze:Svitolina zagrała dzisiaj fajny mecz z Pliskovą, wygrała 6:3 2:6 6:3, i tym samym zapewniła sobie wygranie grupy białej przed ostatnim meczem, z Woźniacką.
A po czym stwierdzasz, że już wygrała grupę?
Mnie wychodzi, że ona nawet nie ma jeszcze pewnego awansu. Jak Pliskova wygra 2-0 z Kvitovą, a Wozniacki 2-0 i to wysoko ze Svitoliną, to wyjdą Pliskova i Wozniacki.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WTA Finals Singapore 2018

Gary pisze:
stofler pisze:
Pacio pisze:Svitolina zagrała dzisiaj fajny mecz z Pliskovą, wygrała 6:3 2:6 6:3, i tym samym zapewniła sobie wygranie grupy białej przed ostatnim meczem, z Woźniacką.
A po czym stwierdzasz, że już wygrała grupę?
Mnie wychodzi, że ona nawet nie ma jeszcze pewnego awansu. Jak Pliskova wygra 2-0 z Kvitovą, a Wozniacki 2-0 i to wysoko ze Svitoliną, to wyjdą Pliskova i Wozniacki.
Postawiłem na wygranie przez Svitolinę grupy. Ale głupi byłem bo sądziłem, że w kolejności po ilości zdobytych punktów idzie różnica setów. Okazuje się, że przy równej ilości wygranych spotkań decyduje bezpośrednie spotkanie. Zatem nawet ugranie seta z Dunką nie daje Ukraince pierwszego miejsca. Trudno. Musi więc wygrać. :!:brv_cmn:!:
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WTA Finals Singapore 2018

Obrazek

Tutaj pięknie rozpisane scenariusze na Grupę Białą. :::gd:::

Dzisiejsze spotkania kolejnymi niewiadomymi...
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: WTA Finals Singapore 2018

stofler pisze:
Pacio pisze:Svitolina zagrała dzisiaj fajny mecz z Pliskovą, wygrała 6:3 2:6 6:3, i tym samym zapewniła sobie wygranie grupy białej przed ostatnim meczem, z Woźniacką.
A po czym stwierdzasz, że już wygrała grupę?
Wczoraj czytałem że już zapewniła sobie wygraną, ale widocznie błędna informacja. ;-P
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WTA Finals Singapore 2018

SABR pisze:Obrazek

Tutaj pięknie rozpisane scenariusze na Grupę Białą. :::gd:::
Dzięki za konkretną i przejrzystą rozpiskę. Czyli jednak set daje Ukraince awans a przy zwycięstwie Pliskovej 2:1 - pierwsze miejsce. :::gd:::
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WTA Finals Singapore 2018

stofler pisze:Awans a przy zwycięstwie Pliskovej 2:1 - pierwsze miejsce. :::gd:::
Obawiam się, że jutro dobra koleżanka Pliskovej z kadry podłoży się na 0:2, a Svitolinie wystarczy tylko wygrana seta i mam nadzieję, że mentalnie zniesie ten mecz.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WTA Finals Singapore 2018

SABR pisze:
stofler pisze:Awans a przy zwycięstwie Pliskovej 2:1 - pierwsze miejsce. :::gd:::
Obawiam się, że jutro dobra koleżanka Pliskovej z kadry podłoży się na 0:2, a Svitolinie wystarczy tylko wygrana seta i mam nadzieję, że mentalnie zniesie ten mecz.
Kvitova ma jeszcze szanse na awans, zatem będzie grała. Jeśli przegra pierwszego seta, odpuści i skończy się 0:2. Jeśli go wygra a drugiego przegra to podaruje koleżance zwycięstwo. Wtedy Svitolinie starczy set na wyjście z pierwszego miejsca. ::!vgoodv!::

Nie chcę zapeszać ale obawiam się najgorszego - wygranych Pliskovej i Wozniacki 2:0. ;(
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WTA Finals Singapore 2018

Faktycznie masz rację, nie wziąłem tego pod uwagę.
Oznacza to, że cała... ósemka ma szansę na wyjście z grup przed ostatnim spotkaniem.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA Finals Singapore 2018

stofler pisze:Kvitova ma jeszcze szanse na awans, zatem będzie grała. Jeśli przegra pierwszego seta, odpuści i skończy się 0:2.
I tak się stało :oldtimer: Pliskova już w półfinale.
Teraz wszystko w rękach i nogach Woźniackiej...
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Finals Singapore 2018

Walczy Karolka.
mtenis team
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WTA Finals Singapore 2018

Walczyła - ale seta przegrała i w półfinale nie zagra.
Bardzo dziwne momenty na atak przy sieci wybiera Karolina..
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: WTA Finals Singapore 2018

Super mecz Polka zagrała z Ukrainką. Szczególnie do końca drugiego seta byly spore emocje plus kosmiczne zagrania, często długie i soczyste. Fajnie się oglądało!
21 WS..
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WTA Finals Singapore 2018

Majorka pisze:Walczyła - ale seta przegrała i w półfinale nie zagra.
Bardzo dziwne momenty na atak przy sieci wybiera Karolina..
Też zwróciłem uwagę na to, że zdarza jej się chodzić do siatki w dość ryzykownych momentach - Switolina jest zbyt szybka, a wolej Karoliny, choć wreszcie nauczyła się go grać, nie jest idealny.

Ale i tak wielkie brawa, że do tej sieci chadza, nie boi się tego i nie okopuje się na końcowej - fajna zmiana na tak zaawansowanym etapie kariery.
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WTA Finals Singapore 2018

Dziękuję Ci Elino! Mam wrażenie, że tego trzeciego seta to wygrałaś dla mnie. :giv_hrt: ::!vgoodv!::
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WTA Finals Singapore 2018

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Svitoliny i Wozniacki, można powiedzieć- nareszcie. :::gd:::
Zastanawia mnie, gdzie Ukrainka gubi stalowe nerwy w występach wielkoszlemowych...
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WTA Finals Singapore 2018

SABR pisze:Bardzo dobry mecz w wykonaniu Svitoliny i Wozniacki, można powiedzieć- nareszcie. :::gd:::
Zastanawia mnie, gdzie Ukrainka gubi stalowe nerwy w występach wielkoszlemowych...
Tak. Oglądałem ten mecz. Svitolina wykazała się mocną psychiką, niczym Djokovic. :::gd::: Ja wiem, że porównanie średnie ale naprawdę dzisiaj Elina mi zaimponowała. Mogła przegrać ten mecz do zera a potrafiła go jeszcze wygrać.
Przyznam, że trzeci set był dla mnie zagadką. Bo przecież grały o "pietruszkę", jedna już z awansem, druga bez. Myślę, że chodziło trochę o kasę ale przede wszystkim o ambicjonalne pokazanie swojej wyższości. Cieszę się, że wygrała Svitolina, i nie dlatego, że nie trawię "Dunki".
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WTA Finals Singapore 2018

Pamiętam mecz Sharapovej z Radwańską bodajże w 2014 roku, gdy Rosjanka koncertowo wtopiła drugiego seta (wygrała pierwszego) z wyniku 5:1, co równało się jej odpadnięciem. Jednak wygrała to spotkanie i widać było, że bardzo zależało jej na wygraniu tego meczu. Zresztą Wozniacki mimo braku awansu przy przegraniu drugiej partii raczej zamierzała dobrym akcentem zakończyć turniej z dwoma wygranymi meczami, co i tak by nie wystarczyło. Podobna sytuacja była ostatnio w 2014 roku z Ivanovic?
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”