Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: ATP 1000: Paryż 2018

Świetny mecz! Brawo dla obu starszych panów!
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP 1000: Paryż 2018

Roger pisze:Świetny mecz! Brawo dla obu starszych panów!
Hola, hola, ja tam widziałam tylko jednego dinozaura rotfl .
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: ATP 1000: Paryż 2018

Oglądając mecz odniosłem dziwne wrażenie, że Novak ma jakiś problem z Rogerem. Ich rywalizacja na przestrzeni lat budziła wiele emocji zarówno u kibiców, fanów, jak też generowała określone implikacje w głowach obydwu graczy. Do dzisiaj sądziłem, że to jednak Federer ma kompleks Djokovicia, że nie potrafi mentalnie unieść spotkania z Serbem, wypala się jeszcze w szatni lub po kilku gemach meczu. Tak było dotychczas. Obecnie nie zauważyłem u niego presji, jaka zżerała go ostatnimi laty, widziałem natomiast niepewnego Novaka. Bardzo mu zależało na tym zwycięstwie, sądzę że chyba bardziej, niż na końcowym triumfie w turnieju. Widać było nerwy, chwilami niemoc i wielkie zdziwienie postawą Szwajcara. Cóż, zobaczymy co z tego dalej wyniknie. :::hmm:::
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 1000: Paryż 2018

To jest naprawdę niewiarygodne, że po tylu latach najlepsze mecze sezonu wciąż rozgrywa ta trójka. Nadal-Djoko na Wimblu, Nadal-Thiem na US Open, Fed-Djoko w Paryżu, Fed-Del Po w Indian Wells... wszędzie przewijają się te nazwiska.

Tenis to pod tym względem fenomen na skalę całego sportu.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Paryż 2018

To jest akurat smutne, 37 letni dziad musi dawać rozrywkę bo taki Dimitrov nie potrafi.
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: ATP 1000: Paryż 2018

fortomorrow pisze:To jest naprawdę niewiarygodne, że po tylu latach najlepsze mecze sezonu wciąż rozgrywa ta trójka.
I już się to nie zmieni. Powoli odejdą i zaczniemy obserwować rotację triumfatorów WS, bo przecież ktoś musi wygrywać. Już o tym kiedyś wspominałem, cieszmy się tenisem w obecnym wydaniu. Bardzo dobrze dla dyscypliny, że Novak wrócił. Federer jest fenomenem, pomimo mojej antypatii do niego, doceniam jego talent, dokonania i charakter. W mojej ocenie jest mniej więcej na poziomie Djokovicia, biorąc pod uwagę całokształt kariery. Nadal trochę odstaje bo to jednak gracz jednej nawierzchni, nie jest tak uniwersalny jak jego wielcy rywale. Mam nadzieję, że przyszły rok będzie kolejnym, w którym wielka trójka będzie dominowała w tych najważniejszych turniejach. :::gd:::
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP 1000: Paryż 2018

stofler pisze:Oglądając mecz odniosłem dziwne wrażenie, że Novak ma jakiś problem z Rogerem. Ich rywalizacja na przestrzeni lat budziła wiele emocji zarówno u kibiców, fanów, jak też generowała określone implikacje w głowach obydwu graczy. Do dzisiaj sądziłem, że to jednak Federer ma kompleks Djokovicia, że nie potrafi mentalnie unieść spotkania z Serbem, wypala się jeszcze w szatni lub po kilku gemach meczu. Tak było dotychczas. Obecnie nie zauważyłem u niego presji, jaka zżerała go ostatnimi laty, widziałem natomiast niepewnego Novaka. Bardzo mu zależało na tym zwycięstwie, sądzę że chyba bardziej, niż na końcowym triumfie w turnieju. Widać było nerwy, chwilami niemoc i wielkie zdziwienie postawą Szwajcara. Cóż, zobaczymy co z tego dalej wyniknie. :::hmm:::
Myślę, że nie chodzi tu o stricte "problem z Rogerem". Novak ostatnio sporo mówił o swoich oczekiwaniach na koniec sezonu i zawsze wspominał o tym w kontekście Rogera i Rafy. Teraz ma tę swoją upragnioną jedynkę, ale jako że Rafa się sypnął zdrowotnie, dostał fotel lidera bez walki. I jestem pewna, że nie oczekiwał takiego rozwoju sytuacji, stąd presja udowodnienia sobie i innym, że "zasłużył". Poza tym, Fed grał dziś naprawdę dobrze, a ilość obronionych przez niego BP, bankowo wywołała potężną frustrację, efekt: zamordowanie rakiety.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000: Paryż 2018

Rosjanin się niezbyt napocił, Serb zdecydowanie więcej, i później grał. Zobaczymy jak to się odbije na dyspozycji fizycznej.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Paryż 2018

Vivid pisze:Rosjanin się niezbyt napocił, Serb zdecydowanie więcej, i później grał. Zobaczymy jak to się odbije na dyspozycji fizycznej.
Tutaj Fed wykonał kawał dobrej roboty dla Kasztanowa, myślę, że na pewno będzie miało to jakiś wpływ na to jak będzie przebiegał mecz, ale czy w jakikolwiek sposób przeszkodzi Serbowi w wygranej to już nie jestem taki pewny, aczkolwiek trzy sety mnie nie zdziwią.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 1000: Paryż 2018

Djokovic zaczyna serwisem mecz, przy mikrofonie Olejniczak.

//Kaczan nie składa broni. :::gd:::
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: ATP 1000: Paryż 2018

Podoba mi się ten Khachanov. Ma serce do gry i nie pęka. Gdy go Novak przełamał na 1:3 byłem pewny, że już po secie...A potem rebreak, wygrane podanie i jest 3:3. Jeśli wygra finał z Djoko, to powiem, że to GOŚĆ :)
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: ATP 1000: Paryż 2018

Roger pisze: Jeśli wygra finał z Djoko, to powiem, że to GOŚĆ :)
Każdy kto wygrywa z Nole (zwłaszcza) w finale turnieju to GOŚĆ :)
Ostatnio zmieniony 4 lis 2018, 15:58 przez 2_D, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 1000: Paryż 2018

Cedric Mourier sędziuje ostatni mecz w karierze. Troicki i Goffin lubią to. ;)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: ATP 1000: Paryż 2018

SABR pisze:Cedric Mourier sędziuje ostatni mecz w karierze. Troicki i Goffin lubią to. ;)
good stuff :D 2_D lubi to
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP 1000: Paryż 2018

Karen serwuje po seta :::gd::: .
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP 1000: Paryż 2018

Coś nie bardzo Novak dziś w formie, a im dalej w mecz, tym bardziej niewyraźnie wygląda. :/ Zdekoncentrowany, smarkający i przełamany do tego. :::flbrgd:::
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 1000: Paryż 2018

ayshe pisze:Coś nie bardzo Novak dziś w formie, a im dalej w mecz, tym bardziej niewyraźnie wygląda. :/ Zdekoncentrowany, smarkający i przełamany do tego. :::flbrgd:::
Kluczem jest umieć to wykorzystać, co Rosjanin robi świetnie. :::gd::: Set "Kaczan".
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP 1000: Paryż 2018

No i d :::cens::: pa. Znowu przełamanie.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Paryż 2018

Jurek Kiler pisze:
Vivid pisze:Rosjanin się niezbyt napocił, Serb zdecydowanie więcej, i później grał. Zobaczymy jak to się odbije na dyspozycji fizycznej.
Tutaj Fed wykonał kawał dobrej roboty dla Kasztanowa, myślę, że na pewno będzie miało to jakiś wpływ na to jak będzie przebiegał mecz, ale czy w jakikolwiek sposób przeszkodzi Serbowi w wygranej to już nie jestem taki pewny, aczkolwiek trzy sety mnie nie zdziwią.
Jak widać mocno wpłynęło to na Novaka, Kasztanow ma ten mecz na rakiecie.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 1000: Paryż 2018

Ależ historia, mój Rosjanin z tytułem ATP Masters 1000. :in_luv:
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”