keteim
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 11 maja 2017, 11:36

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

stofler pisze:
Vivid pisze:Ale wiesz, że jak Novak nie wygra... to ładnie będziesz "dojechany"? rotfl
Leć lepiej do kościoła, meczetu, czy gdzie tam chcesz i kopsnij parę złotych w słusznej intencji ;)
Namawiałeś mnie, żebym dał czarnym? :priest: Ty? :sadisptd:
Wszystko poszło zgodnie z planem. Jest 13 tytuł! :::yay::: Oby przyniósł mu szczęście i rozpędził go na autostradzie do kolejnych. :::gd::: Mam teraz spory apetyt na USO i oczywiście Australię. Gdyby się udało, będzie już 15. Vivid zmieni wtedy swoją ramówkę. :lol:
To jak masz apetyt, to jedź i wygraj ;-P ;-P ;-P

Zapomnij o kolejnych tytułach - Rafa na twardym go rozjedzie, jeśli Serb w ogóle dotrwa do pojedynku z mistrzem :D :)
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

To raczej nie był ostatni jego tytuł tylko prawdopodobnie rozpoczął marsz po kolejne, a ile ich będzie, trzy, cztery, może pięć...raczej nie więcej.
Nevermore
Bywalec
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 19 sie 2017, 16:26

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

To raczej nie był ostatni jego tytuł tylko prawdopodobnie rozpoczął marsz po kolejne, a ile ich będzie, trzy, cztery, może pięć...raczej nie więcej.
Dla mnie Serb to "ziomek" (nie będę tłumaczył dlaczego :], bo pewnie PISorków na forum trochę jest) więc specjalnie nie będę zły jak przegoni Federera :wink: .
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Ktoś napisał może ile mini meczowych tzn. breakpointów miał Nadal w 5 secie ? Naliczyłem 5...
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Wimbledon 2018 w kilku punktach:
- wielkie brawa dla Djokovicia za niesamowite odrodzenie, tenis go bardzo potrzebuje...
- zasada "no tie-break" chyba się już zestarzała; Wimbledonie drogi, wprowadź super tie-break przy stanie 12:12, to już i tak jest wystarczająco dużo grania...
- epickie mecze zapewniała tylko stara gwardia: Big Three, Delpo, trochę też dołożył Anderson, również nie do końca młodzeniaszek
- młodzi nie mają jaj i nie wygląda na to, żeby mieli je w najbliższym czasie zdobyć...
- u Pań maszyna losująca dalej dobrze działa...
- Wimbledon vs. Mistrzostwa Świata 2:2 i będziemy mieli karne lub... walkę do dwóch gemów przewagi :D, trudno mi stwierdzić, które wydarzenie lepsze, jedno i drugie przyniosło epickie mecze i piękne historie.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Nevermore pisze:
To raczej nie był ostatni jego tytuł tylko prawdopodobnie rozpoczął marsz po kolejne, a ile ich będzie, trzy, cztery, może pięć...raczej nie więcej.
Dla mnie Serb to "ziomek" (nie będę tłumaczył dlaczego :], bo pewnie PISorków na forum trochę jest) więc specjalnie nie będę zły jak przegoni Federera :wink: .
-7 w tym wieku nie jest już do odrobienia, zawalił ostatnie dwa lata Serb, znaczy zawalił, po prostu organizm wystawił rachunek, z głową też było coś nie do końca. Cztery tytuły na Wimblu to już naprawdę świetny wynik, nie pomyślal bym, że tyle razy tutaj zwycięży, prędzej bym na RG stawiał.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Krótkie podsumowanie:

- Federer - ewidentnie olał okres przygotowawczy, zresztą sam to potwierdził mówiąc, że gra w Halle była właściwym treningiem. Każdy kto gra potwierdzi - nie ma nóg (kondycji) nie ma tenisa na dystansie. Wiek nie ma tu nic do rzeczy, ręka nie zapomina, ale bez pozycji do uderzenia nie ma gry. Albo się weźmie za orkę, albo papa.

- Nadal - szok, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Praktycznie wszystko zagrało i do tej pory nie wiem jak On ten półfinał przegrał, chyba jednak w głowie. Zapłaci za to w dalszej części sezonu, może USO jeszcze dogra ale później tankowanie.

- Djokovic - witamy z powrotem, Szaman out, Vajda in i od razu lepsze wyniki. Ciekawe ile z rozpędu jeszcze dorzuci, szczególnie jak wróca (jeśli wrócą) dobrzy Wawrinka i Murray.

- Zaplecze (Del Potro, Anderson, Isner) - pewnego poziomu nie przeskoczą, ale krwi Big 3,5 potrafią napsuć. Fajnie, że w ogóle są.

- Młodzież - bez komentarza, RegFor. Poniżej poziomu WS-a niech sobie i rumakują, ale do prawdziwych sukcesów nie dorośli.

Turniej generalnie bardzo dobry, narzekania na tradycję nie rozumiem, skoro zasady są znane od wieków. O czym byśmy pisali gdyby nie te epickie boje w piątym secie? ;-) Zamienicie mecz Djokovic-Nadal na bój do 4 wygranych gemów z TB?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

lolxd2 pisze: - u Pań maszyna losująca dalej dobrze działa...
Czy ja wiem? W finale dwie panie, które już szlema miały. Co z tego, że Serena wracała po urodzeniu dziecka? To jest nadal ona i zawsze się liczy w grze, tak jak u panów wielka trójka. Angie to też nie jest jakiś noł nejm. Cieszę się, że wygrała. Udany rewanż na Serenie.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

hokej pisze:Krótkie podsumowanie:

- Federer - ewidentnie olał okres przygotowawczy, zresztą sam to potwierdził mówiąc, że gra w Halle była właściwym treningiem. Każdy kto gra potwierdzi - nie ma nóg (kondycji) nie ma tenisa na dystansie. Wiek nie ma tu nic do rzeczy, ręka nie zapomina, ale bez pozycji do uderzenia nie ma gry. Albo się weźmie za orkę, albo papa.
keicam zdaje się już poddawał w wątpliwość przed turniejem patrząc na to co grał w Halle, że nogi go nie niosą, bo albo ma za sobą ciężkie sesje treningowe i wszystko ma odpalić na Wimbledonie (swoją drogą pierwsze mecze w Londynie wskazywały, że tak może być, aczkolwiek to chyba była po prostu już nieco wyższa forma niż w Halle związana z kolejnym tygodniem treningu) albo trening został olany, timeingu i pary w łapie też jakby brakowało. Ja tylko się zastanawiam czy rzeczywiście został olalny czy był zmuszony do odpuszczenia. Nie po to chyba robił 3-miesięczbą przerwę by nie przygotować formy na ulubiony turniej, gdzieś tam dochodziły głosy, że miał miejsce jakiś uraz, jak było nie wiemy, ale trochę to bez sensu. No chyba, że zwyczajnie się przeliczył, miał w głowie nowe kontrakty itp. jeśli tak to pozostaje mieć nadzieję, że więcej tego błędu nie popełni i na USO będzie forma predysponująca go do końcowego triumfu, pewnie ostatnia to jego szansa w WS.
hokej pisze: - Nadal - szok, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Praktycznie wszystko zagrało i do tej pory nie wiem jak On ten półfinał przegrał, chyba jednak w głowie. Zapłaci za to w dalszej części sezonu, może USO jeszcze dogra ale później tankowanie.
Ja tak samo, był fantastyczny, myślałem, że wygra ten półfinał, bo wyglądał lepiej w drugim, trzecim, czwartym secie i rownież na początku piątego, może sił zabrakło a nie głowa zawiodła? Ten mecz z Del Potro miał prawo odbić się czkawką prędzej czy później. Czy się odbije... pewnie dopiero w najmniej istotnym dla niego halowym okresie, ale mimo wszystko w tym roku już trochę pauzy miał, więc może koniec nie będzie tak zły w jego wykonaniu jak przed rokiem.
hokej pisze:Turniej generalnie bardzo dobry, narzekania na tradycję nie rozumiem, skoro zasady są znane od wieków. O czym byśmy pisali gdyby nie te epickie boje w piątym secie? Zamienicie mecz Djokovic-Nadal na bój do 4 wygranych gemów z TB?
Zgadzam się, pierwsza impreza na plus od półtora roku.
Nie zamieniłbym, jedynie bym coś zrobił z tą niekończącą się opowieścią w secie piątym, może ten taj przy 12:12 to dobre rozwiązanie?
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

hokej pisze:Krótkie podsumowanie:
- Federer - ewidentnie olał okres przygotowawczy, zresztą sam to potwierdził mówiąc, że gra w Halle była właściwym treningiem. Każdy kto gra potwierdzi - nie ma nóg (kondycji) nie ma tenisa na dystansie. Wiek nie ma tu nic do rzeczy, ręka nie zapomina, ale bez pozycji do uderzenia nie ma gry. Albo się weźmie za orkę, albo papa.
- Nadal - szok, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Praktycznie wszystko zagrało i do tej pory nie wiem jak On ten półfinał przegrał, chyba jednak w głowie. Zapłaci za to w dalszej części sezonu, może USO jeszcze dogra ale później tankowanie.
- Djokovic - witamy z powrotem, Szaman out, Vajda in i od razu lepsze wyniki. Ciekawe ile z rozpędu jeszcze dorzuci, szczególnie jak wróca (jeśli wrócą) dobrzy Wawrinka i Murray.
- Zaplecze (Del Potro, Anderson, Isner) - pewnego poziomu nie przeskoczą, ale krwi Big 3,5 potrafią napsuć. Fajnie, że w ogóle są.
Podpisuję się oburącz!!!! Mało kiedy ktoś napisał IDENTYCZNE słowa, jakie chciałbym wypowiedzieć.
Ze swojej strony dodam tylko dwa zdania:
1. Marian Wajda - GIGANTYCZNY SZACUN!!!! A Djokovic, jeśli jest tak jak myślimy - powinien go na rękach nosić i błagać o wybaczenie za ten koszmarny błąd jaki popełnił. Naprawdę bardzo nie lubię Novaka, ale "za paszczę", bo za taką grę jak na tym wimblu - to duży szacun.
2. Murray - szkoda Andyego, ale myślę że już nie wróci.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Jacek iREM pisze:Marian Wajda - GIGANTYCZNY SZACUN!!!! A Djokovic, jeśli jest tak jak myślimy - powinien go na rękach nosić i błagać o wybaczenie za ten koszmarny błąd jaki popełnił. Naprawdę bardzo nie lubię Novaka, ale "za paszczę", bo za taką grę jak na tym wimblu - to duży szacun.
3 miesiące od powrotu Wajdy i mamy odrodzonego Serba. To jest wręcz nieprawdopodobne jak dobry wpływ ma na niego Marian. Rownie nieprawdopodobne jest to jakim pajacem był Djokovic wywalając Wajdę dla jakiegoś śmiesznego szamana z sekty.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

advantage pisze: Rownie nieprawdopodobne jest to jakim pajacem był Djokovic wywalając Wajdę dla jakiegoś śmiesznego szamana z sekty.
Ciekawe na ile zer szaman skroił Novaka
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Któryś z komentatorów wspominał, że Novak będzie prowadzony przez Wajdę tylko do US Open. Jeżeli to prawda... No cóż szkoda byłoby. O_O
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

2_D pisze:Któryś z komentatorów wspominał, że Novak będzie prowadzony przez Wajdę tylko do US Open. Jeżeli to prawda... No cóż szkoda byłoby. O_O
Chyba nie do końca tak to wygląda:
https://www.express.co.uk/sport/tennis/ ... n-Anderson
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

2_D pisze:Któryś z komentatorów wspominał, że Novak będzie prowadzony przez Wajdę tylko do US Open. Jeżeli to prawda... No cóż szkoda byłoby O_O
Gdyby obejrzał (ten komentator) pomeczową konferencję Djoka, to by się dowiedział, że Wajda zostaje co najmniej do końca sezonu. W tej samej wypowiedzi Novak kilkukrotnie podkreślił jak kluczowa jest rola Wajdy w jego "back to the basics" - kiedy reporterów zapytał o bh downe the line nawiązując do zamierzchłych lat, gdzie to uderzenie było kluczowym, albo jednym z kluczowych elementem gry Serba.

Jestem pewna że Djoko dopiero się rozpędza, sporo wypowiadał się też o tym jak ciężko mu było z Nadalem w półfinale :D i jaki zastrzyk pewności siebie dał mu ten mecz, który określił jako najtrudniejszy test od czasu kiedy wrócił po kontuzji. Na tą chwilę nie można sobie wymarzyć lepszej trampoliny na resztę sezonu. Jest Wajda, widać że rodzinnie też się poukładało, synek na boksie w trakcie ceremonii i te zbiorowe "awww" :giv_hrt:- zaraz pewnie ktoś napisze, że rzy.. tęczą, ja się wzruszyłam :) .
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

ayshe pisze:
2_D pisze:Któryś z komentatorów wspominał, że Novak będzie prowadzony przez Wajdę tylko do US Open. Jeżeli to prawda... No cóż szkoda byłoby O_O
Gdyby obejrzał (ten komentator) pomeczową konferencję Djoka, to by się dowiedział, że Wajda zostaje co najmniej do końca sezonu.
Któryś komentator (bardziej na początku Wimbledonu) twierdził, że Vajda miał zostać na razie do tego turnieju. A inny (chyba Olejniczak, chyba podczas finału) już mówił, że do końca sezonu. Myślę, że skoro Novak wraca do formy i wracają sukcesy, zostawi Vajdę, co jest oczywiście dobrym ruchem.
ayshe pisze: (...) synek na boksie w trakcie ceremonii i te zbiorowe "awww" :giv_hrt:- zaraz pewnie ktoś napisze, że rzy.. tęczą, ja się wzruszyłam :) .
Ja też. :D Słodziak!
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

Izzi pisze:
ayshe pisze:
2_D pisze:Któryś z komentatorów wspominał, że Novak będzie prowadzony przez Wajdę tylko do US Open. Jeżeli to prawda... No cóż szkoda byłoby. O_O
Gdyby obejrzał (ten komentator) pomeczową konferencję Djoka, to by się dowiedział, że Wajda zostaje co najmniej do końca sezonu.
Któryś komentator (bardziej na początku Wimbledonu) twierdził, że Vajda miał zostać na razie do tego turnieju. A inny (chyba Olejniczak, chyba podczas finału) już mówił, że do końca sezonu. Myślę, że skoro Novak wraca do formy i wracają sukcesy, zostawi Vajdę, co jest oczywiście dobrym ruchem.
I to się zgadza, oficjalne potwierdzenie przedłużenia współpracy z Vajdą zostało ogłoszone dopiero na konferencji Novaka po finale. A propos komentatorów, dobrze że to właśnie Olejniczak komentował większość meczów Serba. Jeden z nielicznych komentatorów tej pożal się Boże stacji, Polsatem zwanej , który nie ględzi bez potrzeby w trakcie wymian.
ayshe pisze: (...) synek na boksie w trakcie ceremonii i te zbiorowe "awww" :giv_hrt:- zaraz pewnie ktoś napisze, że rzy.. tęczą, ja się wzruszyłam :) .
Izzi pisze: Ja też. :D Słodziak!
Cała scena była powalająca. Jelena wyglądała jakby miała jakieś insta filtry zmiękczające nałożone na twarz, madonna tenisowa Wimbledonu z małym Stefankiem :D. A potem Novak powiedział jakie to uczucie, raz pierwszy w życiu mieć kogoś, kto krzyczy do niego z trybun: Tato, tato, kamera pokazała klaszczącego blond aniołka i było po mnie. :D
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Wimbledon 2018 (Wielki Szlem)

ayshe pisze: Jest Wajda, widać że rodzinnie też się poukładało, synek na boksie w trakcie ceremonii i te zbiorowe "awww" :giv_hrt:- zaraz pewnie ktoś napisze, że rzy.. tęczą, ja się wzruszyłam :) .
Bo to właśnie jest prawdziwe a nie wypajacowane. Taka mała różnica...
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”