Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Turnieje pokazowe

Jakkolwiek po US Open miałam lekki przesyt tenisa, skusił mnie ten zachwalany debel Fed - Djoko, a potem ze zdumieniem obejrzałam jak Anderson leje Novaka w singlu ( ale było na styk, a mecz był świetny :D) .. Moim zdaniem, idea i format turnieju trafiona w 10 :::gd::: . Podoba mi się ta swoista hybryda WTF, (tu i tu zagęszczenie gwiazd :wink: ) i PD (drużyny i gra na punkty). Jedno, co mnie osobiście odrzucało, to cmentarny kolor kortu tworzący iście grobową atmosferę.
Jacek iREM pisze: Sporo się zastanawiałem skąd ta motywacja, czy to udawane, odgrywane, czy kasa...

Po obejrzeniu wielu materiałów, tych z kortu, a szczególnie tych z miasta, zabawy, czy żartobliwych konferencji, wydaje mi się, że są dwa wątki: pierwszy o którym mówią wszyscy z uczestników, czyli po całorocznej (a dla niektórych po dziesiątkach sezonów) walce, rywalizacji w tourze - chłopaki stanęli w jednej drużynie, obok siebie, znają się jak łyse konie i w każdym turnieju - kolega to rywal. A tu - kolega to kumpel z drużyny. Widać bardzo im się to spodobało, przyznam że mi też, mało tego, pierwszy raz oglądałem normalnego Djokovica, takiego nie udawanego, bez pajacowania, bez próbowania gwiazdorzenia. Tu największą gadułą był Roger i wszyscy z jego gadulstwa lali, ale z drugiej strony, uwielbienie, jakim niemal bez przerwy darzył go Kyrgios - momentami było aż dziwne. Fajna paczka chłopaków, którzy się bawili jak dzieciaki, a jednocześnie pokazując nam zajebisty tenis, z ogromnym zaangażowaniem.

Ano właśnie - ten drugi aspekt - wydaje mi się, że oni byli zaangażowani - jeden przed drugim, i jeden dla drugiego, jak drużyna to drużyna i chyba to spowodowało, że niemal każdy fruwał na korcie (no może poza wypompowanym Isnerem).

Chyba że faktycznie dałem się nabrać, w takim razie szacun za aktorstwo ;-)
Tak czy inaczej - niesamowicie sympatycznie się to ogląda i CHCĘ MIĘC TO WSZYSTKO NAGRANE. :-)
Też mnie "kupili" swoim nastawieniem do siebie nawzajem i do gry. Poza kortem - impreza, luźna atmosfera, ale na korcie pełne zaangażowanie. Nie wyglądało to ani sztucznie, ani na " odpękaj i odbierz czek ". I dzięki za info o relacji w Eurosporcie, już ustawiłam nagrywanie :) .
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Turnieje pokazowe

Mnie też ten turniej się podobał. Nagrałem kilka meczów z Super Teenis i z przyjemnością będę się delektował tymi meczami, zwłaszcza deblowymi, w których czołowi singliści występują niestety bardzo rzadko. Żałuję, że prźegapiłem ubiegłoroczny Laver Cup w Pradze, można było niewielkim kosztem pojechać i zobaczyć na żywo Federera i innych. Pocieszam się, że w listopadzie będę służbowo w Londynie i mam wykupione bilety na dwie sesje wieczorne na Masters ATP.
Albert
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 7 cze 2011, 19:32

Re: Turnieje pokazowe

Jak wyżej, także spodobał mi się ten turniej. Nie widzę nic złego w ich zachowaniu i reakcjach w trakcie spotkań. Widocznie im zależy na wyniku i dobrej zabawie podczas gry. Tym bardziej, że grali drużynowo i każdy z nich mobilizował tego, który obecnie grał.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Turnieje pokazowe

To co ES odpierniczył dzisiaj to jakiś żart. Posklejali z całego LaverCup zlepki w taki sposób, że sam bym to lepiej z YT zrobił, a do tego komentator dukał, tłumacząc na żywca, ż e n a d a ! Naprawdę nie mogli tego przygotować z tłumaczeniem, tylko komentator, który słychać po anglijsku niezbyt niezbyt...

Całość zajęła im 55minut, w tym 15 minut reklam. Jeśli mają zamiar powtarzać ten sam „film” jeszcze 4 kolejne dni, to naprawdę będzie siara. (:]
Jeszcze się łudzić, czy już zgrywać z YT co się da?
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turnieje pokazowe

Jacek iREM pisze:Jeszcze się łudzić, czy już zgrywać z YT co się da?
Poczekać na Genewę. :wink: Na pewno Federer zagra - bo Szwajcaria. I pewnie będzie normalna transmisja taka jak z Pragi - bo to Europa. :wink:
Ale fakt - to co pokazał Eurosport to kpina. Też czekałam, a tu takie coś. :/ :::bd::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Turnieje pokazowe

No i d..a - Eurosport daje ciała jeszcze bardziej. Drugi program okazał się powtórką tego pierwszego... :-(
Jeśli puszczą to samo jeszcze kilka razy to naprawdę wielkie dno...
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Turnieje pokazowe

Rozpoczynamy sezon Pucharem Hopmana, gdzie Szwajcaria broni tytułu.

Praktycznie bezbłędny mecz Federera z Brytyjczykiem Norriem, tylko dwa gemy stracone. Pytanie, ile takich meczów w tym sezonie jeszcze zobaczymy w wykonaniu Szwajcara.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turnieje pokazowe

Trudno Puchar Hopmana traktować poważnie. Trudno też traktować poważnie wszystko to co przed AO. To od pierwszego w danym roku Szlema zaczyna się gra na serio. Teraz to są takie mniejsze i większe, ale tylko przygrywki, testy, "rozbiegówki" itp.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Turnieje pokazowe

Vivid pisze:Trudno Puchar Hopmana traktować poważnie. Trudno też traktować poważnie wszystko to co przed AO. To od pierwszego w danym roku Szlema zaczyna się gra na serio. Teraz to są takie mniejsze i większe, ale tylko przygrywki, testy, "rozbiegówki" itp.
Federer jednak dobrze wspomina pogrywanie sobie w Perth, w dwóch ostatnich sezonach w dobrym stylu awansował do finału, z czego jeden z nich wygrał. Oba te finały powtórzył w Melbourne i dwa razy wygrał. Takie granie bez presji i z rozluźnieniem widocznie mu pomaga. :::gd:::
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turnieje pokazowe

Ja nie mówię, że to nie jest potrzebne. Tylko wskazuję, że nie można na tym do końca budować oceny dyspozycji przed AO.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Turnieje pokazowe

Trybuny wypełnione po brzegi na mini bitwie mikstowej Sereny Williams i Federera. Szwajcarzy górą. ;)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turnieje pokazowe

Ten turniej jak dla mnie jest OK. Przed startem sezonu, fajna formuła, można się i pobawić i trochę wgrać.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Turnieje pokazowe

Jestem podobnego zdania, choć nie ukrywam kiedyś uważałem inaczej. Teraz wydaje mi się to idealny teścik przed AO, można się sprawdzić, ma się gwarancję zagrać kilka spotkań, poza tym w przyjemnej atmosferze i bez spiny, idealne rozwiązanie przed startem sezonu, ten startuje w Melbourne.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Turnieje pokazowe

Wydaje się, że lepszym wyborem przed Melbourne jest właśnie granie tutaj, bo korty szybkościowo są chyba najbardziej do siebie zbliżone, wybierać Doha czy Pune to raczej decyzja dla grajków, co wiele nie zawojują w WSZ. Dodatkowo jest to fajna możliwość ucieczki od myśli związanych z presją obrony tytułu.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Turnieje pokazowe

Ciekawy mecz Tsitsipasa i Federera. Grek nie wykorzystuje dwóch minibrejków w taju i przegrywa 6:7.
Drugim okiem oglądam Dimitrova w "Beast Modzie". rotfl
//"Bestia" została szybko ubita przez wiedźmina Nishikoriego.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turnieje pokazowe

Ambicja w młodym jest. Ewidentnie Cipas nie był zadowolony, że poległ z ręki dinozaura.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Turnieje pokazowe

Dla zainteresowanych pojawił się cały mecz na tubie. RF-ST.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Turnieje pokazowe

Powtórka zeszłorocznego finału. Jutro o 09:00 mecz Zvereva z Federerem. Raczej śmieszków tutaj nie będzie, klasyczne starcie pokoleniowe. Ostatnia edycja turnieju, możemy tutaj zobaczyć fajne meczycho.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Turnieje pokazowe

Mecz nieoficjalny, ale obejrzę. Roger prezentuje się nieźle, więc jest szansa, że pokaże trochę efektywnej i efektownej gry.
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: Turnieje pokazowe

Tez oglądam:) zaraz zaczynamy ucztę tenisa! Vamos Roger!
21 WS..

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”