Joao
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 29 gru 2010, 14:51

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2017

Majorka pisze: Młodzi Amerykanie w kwalifikacjach? A kiedy będą rozdawane dzikie karty? Chyba swoim młodym dadzą?
Denis też powinien/mógłby dostać dzikusa...
Dzikie karty wśród Amerykanów dostali ci młodzi, ale już nie nastoletni (wyjątek Kypson - niespełna 18 lat, Fritz w tym roku skończy 20).

Oto lista:

1. Geoffrey Blancaneaux FRA (FFT)
2. Christopher Eubanks USA
3. Bjorn Fratangelo USA
4. Taylor Fritz USA
5. Thai Kwiatkowski USA (NCAA Champion)
6. Patrick Kypson (Kalamazoo champion)
7. Alex de Minaur AUS (TA)
8. Tommy Paul USA (USTA Wild Card Challenge Leader)
daw09
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:50

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2017

Marcin_L pisze:Może Wam to umknęło: Wierka Zwonariewa próbuje wrócić i właśnie przebija się przez eliminacje. Ale chyba weźmie w skórę...
W eliminacjach wystartowała również 38-letnia Patty Schnyder, która obecnie zajmuje 198. miejsce w rankingu Pań. Z tygodnia na tydzień pnie się powoli coraz wyżej :wink: A Vera przebrnęła do drugiej rundy eliminacji. U Rosjanki ze zdrowiem ciągle średnio, kontuzja niby za nią, ale ciągle przy dłuższym wysiłku odczuwa ból przy ścięgnach Achillesa.
.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2017

Schnyder nie lubiłem, ale Wierka ma charakterek, brzydka, ale fajter :).
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2017

Jacek iREM pisze:
Jurek Kiler pisze:...Rafael nagle zaczął grać słabo a sądziłem, że ten miesiąc przerwy po Wimbledonie dobrze mu zrobi, Szwajcar z kolei mimo tak ostrożnego terminarza nie ustrzegł się problemów zdrowotnych, starość nie radość.
Nie wiem czy ten sezon nie jest takim hihotem losu, że ta dwójka największych zalicza w jednym sezonie wielki comeback jednocześnie dając do myślenia, że to już ostatnie ich podrygi...
Bez przesady z tymi dziadkami, Kyrgios co chwilę kontuzjowany (BTW jak patrzę jak on chodzi to już mnie plecy bolą od samego patrzenia).
Stachu szpital, Murek szpital, Djoko szpital (psychiatryk, ale jednak szpital), Kei co chwilę kontuzjowany,
wszystkich powoli szlag trafia, czy stary czy młody. Myślę, że za 2-3 lata ktoś wpadnie na pomysł nie ograniczania imprez w turze tylko na dopuszczalną maks. ilość turniejów w roku dla poj. zawodnika. W przeciwnym razie zamiast turu będzie paraolimpiada za 10 lat.
Tak, nie ma się co dziwić, korty wolne, sezon trwa 11 miesięcy, rakiety coraz twardsze, struny poliestry ile można tak grać? Regeneracji nie ma kiedy zrobić.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2017

boro pisze:...rakiety coraz twardsze, struny poliestry ile można tak grać?
Błagam. Nie wchodź w kwestie, których jeszcze nie zgłębiłeś bo nikomu to nie służy. Nie dość, że posługujesz się błędnymi pojęciami (sztywność, a twardość to nie to samo), to w dodatku uogólniasz i to błędnie.

Krótko, bo nie temat o tym!
Pauzujący z wielkiej czwórki akurat używają hybryd gdzie poza co-poly jest naciąg naturalny, ponadto ich rakiety są najczęściej wypełnione pianką tłumiącą drgania... idąc dalej rakiety zawodników mają taką sztywność w danym miejscu jaką sobie zażyczą, jak mnie skleroza nie myli to świeże ramy Djokovica mają 60RA w pomiarze Babolatem RDC, o konstrukcji już nawet nie będę wspominał, jeszcze błahostka w postaci świeżych strun co mecz dla pro...

Nie napisałem powyższego aby być złośliwym ale na tym forum dbamy o świadomość co tak naprawdę jest używane przez zawodników. :1+1:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2017

Myślę, że kolega boro przeczytał ostatnią "rotację wsteczną" Karola Stopy, komentator Eurosportu napisał tak:
"Patrząc, co się stało dziś z czołówką dyscypliny coraz trudniej zapominać o cenie, jaką ci najlepsi płacą za sztywne ramy rakiet, dużo cięższe piłki, poliestrowe naciągi, wolniejsze korty, przedłużany sezon, czy też własną tężyznę poprawianą kosztem techniki odbić. A ponieważ w tle majaczy tam wciąż powiększana kasa, to tego marszu na wyniszczenie nikt i nic już nie zatrzyma."

Nie będę się odnosił do rakiet, naciągów, bo to dla mnie temat, którego w ogóle nie ogarniam. Oczywistym natomiast jest, że kalendarz jest dopięty do granic możliwości (tenisiści już często podczas USO Series oddychają rękawami a podczas World Tour Finals występują wraki, pamiętacie co się stało po finale US Open 2011 z Nadalem i Djokovicem? obaj po tym turnieju nie doszli do siebie już do końca roku) że korty są wolniejsze niż 15 lat temu i proporcję techniki nad tężyzną fizyczną poszły bardziej w tę drugą stronę.

Jednak z drugiej strony mimo wyniszczającego stylu gry tenisiści karier wcale nie kończą szybko, wręcz przeciwnie, Nadal jest w wieku kończącego karierę Samprasa a przecież widząc 20-latka z Majorki wydawało się to niemożliwe by do tego czasu dotrwał, tymczasem przekroczył barierę 1000 rozegranych spotkań a to udało się garstce, Djokovic i Murray przechodzą pierwszy poważny kryzys dopiero u progu 30-urodzin, 10 lat po dostaniu się do elity, Federer ma 36 lat i trzęsie tenisowym światem, a Stan Wawrinka wspiął się na wyżyny swoich umiejętności będąc po 30ce.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2017

Jurek Kiler pisze:Myślę, że kolega boro przeczytał ostatnią "rotację wsteczną" Karola Stopy, komentator Eurosportu napisał tak:
"Patrząc, co się stało dziś z czołówką dyscypliny coraz trudniej zapominać o cenie, jaką ci najlepsi płacą za sztywne ramy rakiet, dużo cięższe piłki, poliestrowe naciągi, wolniejsze korty, przedłużany sezon, czy też własną tężyznę poprawianą kosztem techniki odbić. A ponieważ w tle majaczy tam wciąż powiększana kasa, to tego marszu na wyniszczenie nikt i nic już nie zatrzyma."
To są ogólniki i spłycenie problemu. Jak w tego typu rozważaniach każdy aspekt byłby dokładnie opisany bez skrótów myślowych to z felietonu zrobiłby się tom encyklopedii.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
obatalFH
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:53

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2017

Rastlin
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2017, 08:41

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2017

obatalFH pisze:Raonic się wycofał z US Open.
http://sport.interia.pl/tenis/news-milo ... Id,2432213
Ehh szkoda , więc nie tylko starsi zawodnicy z TOP-U niestety i młodsi się sypią, tak źle od lat nie było.
Czyli rozstawienie na US Open od 1-8 będzie prawdopodobnie takie:
1- Rafael Nadal
2- Andy Murray - jeszcze nie wiadomo czy się nie wycofa
3- Roger Federer - nie wiadomo również czy on jest w pełni sił po kontuzji
4- Aleksander Zverev
5- Marin Cilić - kolejny zawodnik z którym nic nie wiadomo, ostatnio leczył kontuzję
6- Dominic Thiem
7- Grigor Dimitrov
8- JW Tsonga

Ogólnie wygląda to naprawdę nienaturalnie , ta czołowa ósemka to dla mnie jakiś absurd ale trzeba się przyzwyczajać..
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2017

A Janowicz się zmieścił do drabinki czy nie będzie grał?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2017

Tak naprawdę to dobrze, że tenisiści nie w pełni zdrowi się wycofują, wolę to niż mieliby grać na siłę będąc nie do końca dysponowanym. Odpadł by ten Raonic w pierwszej czy drugiej rundzie albo skreczował i co by to wniosło do turnieju?

Ps. Janowicz już dawno dał sobie spokój z US Open, wybrał challengery na mączce zamiast kwalifikacji, strasznie nisko upadł.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2017

Jurek Kiler pisze:Janowicz już dawno dał sobie spokój z US Open, wybrał challengery na mączce zamiast kwalifikacji, strasznie nisko upadł.
Bo liczył chyba na główną drabinkę bez kwalifikacji jeśli się wycofa kilku zawodników.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2017

Nie zapędzajcie się, ma kolano po urazie, więc nawet jakby się zgłosił i wygrał kwalifikacje (gdzie ogórków mało) to co by ugrał na hardzie? I czym ryzykował?
Jeden pójdzie "w trupa" ryzykując zdrowiem, drugi posłucha rozsądku. Nie oceniam.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2017

Ja nie oceniam decyzji jako dobrej czy też złej, to była generalna ocenia tego jak się rozwinęła dotychczasowa kariera Jurka, nawet zresztą bym tego nie napisał gdyby nie to gwiazdorzenie, po kilku dobrych występach na przełmie lat 2012-2013. Gwiazdor i szanujący się zawodnik wysokiej klasy uraz zwyczajnie leczy a nie tuła po challengerach na najmniej lubianej przez siebie nawierzchni. No ale nie lubię go, może przesadzam.
obatalFH
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:53

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2017

Ciekawa byłaby statystyka ilości setów rozegranych np. przez Lendla i Federera.
Współcześni herosi grają większość turniejów „do dwóch wygranych”.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2017

obatalFH pisze:Ciekawa byłaby statystyka ilości setów rozegranych np. przez Lendla i Federera.
Współcześni herosi grają większość turniejów „do dwóch wygranych”.
Na jakim tempie grają dziś a kiedyś? O ile są dziś wolniejsze nawierzchnie, cięższe i z mniejszym ciśnieniem piłki?
Co by te statystyki mówiły - WIELKIE g***o by mówiły.
Zanim klepniesz coś w klawiaturę włącz myślenie, ponoć niemowlaki też ogarniają klawiatury, chyba chciałbyś być choć ciut ponad ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2017

Vivid pisze:
obatalFH pisze:Ciekawa byłaby statystyka ilości setów rozegranych np. przez Lendla i Federera.
Współcześni herosi grają większość turniejów „do dwóch wygranych”.
Na jakim tempie grają dziś a kiedyś? O ile są dziś wolniejsze nawierzchnie, cięższe i z mniejszym ciśnieniem piłki?
Co by te statystyki mówiły - WIELKIE g***o by mówiły.
Zanim klepniesz coś w klawiaturę włącz myślenie, ponoć niemowlaki też ogarniają klawiatury, chyba chciałbyś być choć ciut ponad ...
Gość napisał to co uważa, słusznie czy nie - może dla niego byłyby to statystyki ciekawe. Forum jest od tego, aby wyrażać swoje opinie.
Ja rozumiem, że zgrywasz się na tym forum na ważniaka (nie wiem, może odreagowywanie rzeczywistości?), ale daj sobie spokój z takimi przytykami i chamskimi tekstami- świadczą one tylko o jednej osobie. A wystarczyło by po frazie - "Co by te statystyki mówiły" dopisać "nic by nie mówiły".
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2017

WarriorsOfAden pisze:A wystarczyło by po frazie - "Co by te statystyki mówiły" dopisać "nic by nie mówiły".
Biorąc pod uwagę twoje "popisy" w tego typu wątkach to mogę tylko odpowiedzieć - zajmij się swoją formą wypowiedzi a od mojej wara! :P
Akurat nie za często się udzielam w wątkach turniejowych bo od dawna rzadko oglądam mecze zawodowców. Niemniej zaglądam do nich (tych wątków) i z pełną konsekwencją i stanowczością będę napiętnował i wyśmiewał onetowych filozofów tenisa. Tam jest ich miejsce.
I miałbyś rację, którą bym ci przyznał, gdyby nie drugie zdanie autora wypowiedzi do jakiej się odniosłem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2017

Vivid pisze:Akurat nie za często się udzielam w wątkach turniejowych bo od dawna rzadko oglądam mecze zawodowców. Niemniej zaglądam do nich (tych wątków) i z pełną konsekwencją i stanowczością będę napiętnował i wyśmiewał onetowych filozofów tenisa. Tam jest ich miejsce.
Ale jak już się udzielasz, to niemal wszędzie musisz pokazać swoją wyższość nad innymi. Niektórzy tutaj mogą się interesować tenisem od niedawna albo mieć mniejszą wiedzę i można ich o czymś uświadomić, ale można to zrobić zdecydowanie innym tonem, więc zgodzę się z kolegą wyżej.
obatalFH
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:53

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2017

Vivid pisze:
obatalFH pisze:Ciekawa byłaby statystyka ilości setów rozegranych np. przez Lendla i Federera.
Współcześni herosi grają większość turniejów „do dwóch wygranych”.
Na jakim tempie grają dziś a kiedyś? O ile są dziś wolniejsze nawierzchnie, cięższe i z mniejszym ciśnieniem piłki?
Co by te statystyki mówiły - WIELKIE g***o by mówiły.
Zanim klepniesz coś w klawiaturę włącz myślenie, ponoć niemowlaki też ogarniają klawiatury, chyba chciałbyś być choć ciut ponad ...
Rozumiem, że pokazałeś, że masz większego, z silniejszym naciągiem i większym ciśnieniem?
Gratuluję! :::yay:::

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”