Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

WIMBLEDON 2017

Wimbledon
Obrazek
03.07.2017-16.07.2017
Strona główna turnieju: http://www.wimbledon.com/
Pula nagród: 14 840 000£
Nawierzchnia: trawa
Lokalizacja: Londyn, UK
Drabinki: S-128, D-64

Finały 2016:
Murray vs Raonic 6:4, 7:6(3), 7:6(2)
Williams vs Kerber 7:5, 6:3
Herbert & Mahut vs Benneteau & Roger-Vasselin 6:4, 7:6(1), 6:3
S. Williams & V. Williams vs Babos & Shvedova 6:3, 6:4
Kontinen & Watson vs Farah & Grönefeld 7:6(5), 6:4
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIMBLEDON 2017

Kryć się! Największy "krowi" turniej już na horyzoncie. :P
Dobrze, że trawiasty sezon taki krótki. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2017

Szarapowa się wycofała z powodu kontuzji uda.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Edberg
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 17 kwie 2016, 21:47

Re: WIMBLEDON 2017

No to ja obstawiam w ciemno finał Roger-Rafa nie ma bata, żeby było inaczej :)
Kiedyś Edberg, Agassi, Lendl, Sampras i Becker obecnie Federer, Nadal i Djokovic.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIMBLEDON 2017

Rozstawienie z jakiego dnia brane jest pod uwagę przy losowaniu drabinki? Andy z jedynką. I co dalej?
Wiem, że to Wimbledon i oni mogą coś tam według uznania - ale w zasadzie numery brane są z określonego tygodnia. Jakiego?
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIMBLEDON 2017

Majorka pisze:Rozstawienie z jakiego dnia brane jest pod uwagę przy losowaniu drabinki? Andy z jedynką. I co dalej?
Wiem, że to Wimbledon i oni mogą coś tam według uznania - ale w zasadzie numery brane są z określonego tygodnia. Jakiego?
Rafa powinien być 3 rozstawionym - tak przynajmniej podaje ta strona poniżej.

http://www.openerarankings.com/Home?Race=3
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIMBLEDON 2017

Federer sobie narobił zatem nieco problemów, bo już w ćwiartce może spotkać się z kimś z czołowej czwórki. Z drugiej strony na Wimbledonie zdaje się on jedyny być pewniakiem i nie wierzę by ta przerwa miała jakiś negatywny na niego wpływ. Djoko bez formy, Murray...jest z nim lepiej, więc sensacyjnej wpadki na początku turnieju mu nie wieszczę, ale nie sądzę by mógł odnieść końcowy sukces, Nadal ostatnio na trawie fatalny, a dla Wawrinki to najmniej lubiana nawierzchnia.

Tak czy inaczej zapowiada się bardzo ciekawa impreza i druga część sezonu, czy Nadal ją zdominuje, a może Federer pokaże, że jest najlepszy, może podzielą się łupami...

No i co z Novakiem, ogarnie się w tym sezonie czy nie, co z Murrayem, który zaczął jakby się poprawiać. Ten sezon jest tak zwariowany, że ciężko rokować, Wawrinki kolekconującego wszystkie WSy również nie wykluczam.
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: WIMBLEDON 2017

Mimo, że to ulubiona nawierzchnia Rogera, w końcu mojego idola, to ja jakoś nie trawię, nomen omen, trawy. Ten epizod trawiasty w całym sezonie jest dla mnie tak mało istotny i tak mało ciekawy i spektakularny, że mógłbym go spokojnie ominąć. To tak jak z tym cytatem "Dziś musi być czwartek. Nigdy nie mogłem się połapać, o co chodzi w czwartki". To ja tak mam z Wimbledonem i choć co roku próbuję go polubić.. to nie idzie.
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIMBLEDON 2017

A to najbardziej pierwotna, że tak powiem, nawierzchnia, po prostu sól tenisa!!! Korzenie!
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: WIMBLEDON 2017

Z takim Rafą nie miałbym szans. Powiedział Federer w nowej fryzurze.
http://www.przegladsportowy.pl/tenis,fe ... ign=profil
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: WIMBLEDON 2017

Marcin_L pisze:A to najbardziej pierwotna, ze tak powiem, nawierzchnia, po prostu sól tenisa!!! Korzenie!
Właśnie dlatego tak wielkie pretensje mam sam do siebie! :wink:
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIMBLEDON 2017

Ja trawę uwielbiam, choć nigdy nie grałem. Ładnie, elegancko, szybko. :)
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIMBLEDON 2017

Marcin_L pisze:Ja trawę uwielbiam, choć nigdy nie grałem. Ładnie, elegancko, szybko. :)
Ja uwielbiam trawę... do grania w nogę :D .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2017

Co prawda warunki (3z5) już nie na możliwości Haasa ale fajnie, że dostał dzikusa Niemiec.
Poza tym wydaje się dobrym posunięciem przydzielenie dzikiej karty Denisowi Szapowalowawowawi ( :P ;) ), który aktualnie walczy z Berdychem...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIMBLEDON 2017

El Diablo pisze:..Poza tym wydaje się dobrym posunięciem przydzielenie dzikiej karty Denisowi Szapowalowawowawi ( :P ;) ), który aktualnie walczy z Berdychem...
Bardzo dobrym. :::gd::: Znakomity, urozmaicony serwis, bardzo ciekawe uderzenia z bekhendu. Kogo promować jak nie takich młodych grajków. :)
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIMBLEDON 2017

Zapowiada się ciekawy turniej, coś czuję pismo nosem, że albo Fed albo Rafa, może Hiszpan zaliczy rok jak w 2010? Jeśli Federer nie zaprezentuje formy z pierwszej części sezonu, a reszta będzie tak cienka jak do tej pory to Nadal może zdominować ten sezon do końca, no nie wliczając okresu gry w hali, który... będzie należał do Federera, jak w 2010.

Ps. Federer będzie rozstawiony z czwórką, na ostatniej prostej wyprzedził Wawrinkę.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIMBLEDON 2017

Jurek Kiler pisze:Zapowiada się ciekawy turniej, coś czuję pismo nosem, że albo Fed albo Rafa, może Hiszpan zaliczy rok jak w 2010? Jeśli Federer nie zaprezentuje formy z pierwszej części sezonu, a reszta będzie tak cienka jak do tej pory to Nadal może zdominować ten sezon do końca, no nie wliczając okresu gry w hali, który... będzie należał do Federera, jak w 2010.
Rafał ostatnio w 2011 był w 3 rundzie - jego naprawdę jest stosunkowo łatwo odstrzelić na trawie - pewnie, że byłoby fajnie i kibicować będę jak zawsze ale rozum podpowiada, że to nierealne a i dla kolan rafowych złe. Trawa będzie jednak trochę lepszej jakości niż w Stutgarcie i nie ma co liczyć na klepisko za końcową w pierwszym meczu.
Ciekawie byłoby jakby młodzi ruszyli z impetem ale na to są takie szanse jak na 6 w totka.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIMBLEDON 2017

Jurek Kiler pisze:Zapowiada się ciekawy turniej,...
Wpuszczą krowy na ten trawnik? No to bym nawet obejrzał rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIMBLEDON 2017

Vivid pisze:
Jurek Kiler pisze:Zapowiada się ciekawy turniej,...
Wpuszczą krowy na ten trawnik? No to bym nawet obejrzał rotfl
Nie wiem, interesuje mnie to. Musisz raz na jakiś czas sprawdzać czy pokazują mecz krów czy zawodników/zawodniczek.
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: WIMBLEDON 2017

Tenisówka pisze:
Jurek Kiler pisze:Zapowiada się ciekawy turniej, coś czuję pismo nosem, że albo Fed albo Rafa, może Hiszpan zaliczy rok jak w 2010? Jeśli Federer nie zaprezentuje formy z pierwszej części sezonu, a reszta będzie tak cienka jak do tej pory to Nadal może zdominować ten sezon do końca, no nie wliczając okresu gry w hali, który... będzie należał do Federera, jak w 2010.
Rafał ostatnio w 2011 był w 3 rundzie - jego naprawdę jest stosunkowo łatwo odstrzelić na trawie - pewnie, że byłoby fajnie i kibicować będę jak zawsze ale rozum podpowiada, że to nierealne a i dla kolan rafowych złe. Trawa będzie jednak trochę lepszej jakości niż w Stutgarcie i nie ma co liczyć na klepisko za końcową w pierwszym meczu.
Ciekawie byłoby jakby młodzi ruszyli z impetem ale na to są takie szanse jak na 6 w totka.
W 2011 chyba był w finale z Novakiem. Potem przyszedł czas Darcisów, Kyrgiosów itd..

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”