Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIMBLEDON 2017

fortomorrow pisze:
picnic pisze:Jak Nadal wygrał RG to Federasci pisali, że to takie zwycięstwo bez smaku.
O Wimblu to nawet nie ma co napisać...
Nie wiem kto tak pisał ale to kompletne bzdury. Oba osiągnięcia NIEWIARYGODNE.
M.in. ja tak pisałem i podtrzymuje to, Australia smakowała bardziej, tutaj wszystko poszło bardzo łatwo, za łatwo. Turniej przeciętny, podobnie jak RG, choć nieco jednak ciekawszy, z większą liczbą dobrych spotkań. Nie da się jednak za każdym razem wygrywać po 5-setowych bojach, umówmy się, z tych 19 tytułów muszą być i trudniejsze i łatwiejsze.

Jeszcze w połowie roku 2016 Djokovic miał prześcignąć Federera, teraz staje się to nierealne, niesamowicie odleciał swoim największym rywalom Szwajcar. Natomiast Sampras, poprzedni GOAT został zdystansowany w niebywały sposób.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2017, 17:05 przez Jurek Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: WIMBLEDON 2017

asia pisze: Znamienne. RF wygrywa w czasach tenisowej posuchy.
A kysz! :)
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: WIMBLEDON 2017

A już myślałem, że zakończy karierę. ;)
adro
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 29 sty 2012, 19:23

Re: WIMBLEDON 2017

No gratulacje dla Federera, ale tak jak w przypadku Nadala trzeba powiedzieć, że obecne ATP to jest dwóch ludzi właśnie Szwajcar i Hiszpan, reszta stanowi tło dla tej dwójki. Obaj wygrywają swoje bez żadnych kłopotów. No nic 8 Wimbl to jest niesamowite osiągnięcie (bez straty seta), ale mizeria ATP jest niestety bardzo widoczna. Teraz Szwajcar zgarnie 20 WS podczas US Open, a później pewnie jeszcze dorzuci kolejne WTF. No nic luka jest i dwaj wielcy biorą swoje bez problemu.
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIMBLEDON 2017

Jurek Kiler pisze:
fortomorrow pisze:
picnic pisze:Jak Nadal wygrał RG to Federasci pisali, że to takie zwycięstwo bez smaku.
O Wimblu to nawet nie ma co napisać...
Nie wiem kto tak pisał ale to kompletne bzdury. Oba osiągnięcia NIEWIARYGODNE.
M.in. ja tak pisałem i podtrzymuję to, Australia smakowała bardziej, tutaj wszystko poszło bardzo łatwo, za łatwo. Turniej przeciętny, podobnie jak RG, choć nieco jednak ciekawszy, z większą liczbą dobrych spotkań. Nie da się jednak za każdym razem wygrywać po 5-setowych bojach, umówmy się, z tych 19 tytułów muszą być i trudniejsze i łatwiejsze.
Za kilka lat nikt nie będzie pamiętał o stylu ;) liczą się zwycięstwa.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
King
Bywalec
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 28 maja 2016, 13:47

Re: WIMBLEDON 2017

asia pisze:
Joao pisze:1h 41 min, tyle samo trwał finał z Roddickiem w 2005 roku.
Znamienne. RF wygrywa w czasach tenisowej posuchy.
To trochę już trwa ta tenisowa posucha! rotfl rotfl Brawo Roger, będziesz nieśmiertelny.
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: WIMBLEDON 2017

Jurek Kiler pisze:
fortomorrow pisze:
picnic pisze:Jak Nadal wygrał RG to Federasci pisali, że to takie zwycięstwo bez smaku.
O Wimblu to nawet nie ma co napisać...
Nie wiem kto tak pisał ale to kompletne bzdury. Oba osiągnięcia NIEWIARYGODNE.
M.in ja tak pisałem i podtrzymuje to, Australia smakowała bardziej, tutaj wszystko poszło bardzo łatwo, za łatwo. Turniej przeciętny, podobnie jak RG, choć nieco jednak ciekawszy, z większą liczbą dobrych spotkań. Nie da się jednak za każdym razem wygrywać po 5-setowych bojach, umówmy się, z tych 19 tytułów muszą być i trudniejsze i łatwiejsze.
A mi smakowały oba podobnie, bo AO to pierwsze po takiej przerwie i dodatkowo pokonany w finale odwieczny rywal na koniec mega ciężkiego turnieju. A z kolei Wimbledon historyczny i dodatkowo ulubiony przez Federera.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIMBLEDON 2017

Cieniutki ten finał. :( Ale to przecież nie wina Rogera czy Marina, czasem to zdrowie... paradoksalnie "wygrywa"...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: WIMBLEDON 2017

Fed ma nadzieję, że zagra za rok...
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIMBLEDON 2017

Poziom ATP jest po prostu słaby, ale przecież nie od teraz tylko kilku lat...jedynym rywalem Djokovica w 2015 był "dziadek" Federer, który grał świetnie ale do czasu konfrontacji z Serbem. W zeszłym roku Murray zdominował drugą połowę sezonu w czasie kryzusu Novaka i absencji Rogera i Rafy, więc było nawet jeszcze gorzej. Oczywistym jest, że niemożliwa byłaby taka dominacja gdyby w formie był Djokovic i Murray - choć ten drugi nawet gdy był w formie to w Wielkim Szlemie nie potrafił przeciwstawić się Szwajcarowi. Nie ma jednak co ukrywać, Federer grał na wysokim poziomie w tym turnieju (choć dla mnie nie nadzwyczajnie) i skoro wygrywa w wieku 36 lat tak łatwo to świadczy to o mizerii jaka panuje ATP, to samo z Nadalem odnośnie French Open.
Awatar użytkownika
asia
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 19 sty 2016, 12:48

Re: WIMBLEDON 2017

King pisze:
asia pisze:
Joao pisze:1h 41 min, tyle samo trwał finał z Roddickiem w 2005 roku.
Znamienne. RF wygrywa w czasach tenisowej posuchy.
To trochę już trwa ta tenisowa posucha! rotfl rotfl Brawo Roger, będziesz nieśmiertelny.
Zgadza się trwa. Jednak najgorsze, że im dalej tym ta posucha się pogłębia.
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: WIMBLEDON 2017

No więc kto numerem 1 na koniec sezonu?
Sonda?
Ostatnio zmieniony 16 lip 2017, 17:22 przez 2_D, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: WIMBLEDON 2017

asia pisze:
King pisze:
asia pisze:
Joao pisze:1h 41 min, tyle samo trwał finał z Roddickiem w 2005 roku.
Znamienne. RF wygrywa w czasach tenisowej posuchy.
To trochę już trwa ta tenisowa posucha! rotfl rotfl Brawo Roger, będziesz nieśmiertelny.
Zgadza się trwa. Jednak najgorsze, że im dalej tym ta posucha się pogłębia.
To jeśli w ATP jest posucha to w WTA?
Awatar użytkownika
Luqoz
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 5 cze 2017, 23:52

Re: WIMBLEDON 2017

Nie wierzyłem, że Cilić może w tym finale ugrać chodź seta, ale jednak miałem nadzieje, że chodziaż w jednym secie będzie walka. No nic, mecz zawiódł, co nie zmienia faktu, że wyczyn Rogera jest niewiarygodny. Wygrać dwa szlemy w jednym roku, w takim wieku robi ogromne wrażenie. Bardzo mnie ciekawi jak będzie wyglądać dalsza część sezonu. Czy wciąż będzie to "teatr dwóch aktorów" czy coś się zmieni.
Awatar użytkownika
King
Bywalec
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 28 maja 2016, 13:47

Re: WIMBLEDON 2017

asia pisze:
King pisze:
asia pisze:
Joao pisze:1h 41 min, tyle samo trwał finał z Roddickiem w 2005 roku.
Znamienne. RF wygrywa w czasach tenisowej posuchy.
To trochę już trwa ta tenisowa posucha! rotfl rotfl Brawo Roger, będziesz nieśmiertelny.
Zgadza się trwa. Jednak najgorsze, że im dalej tym ta posucha się pogłębia.
A Nole, Rafa, Murray? Też wygrywali w czasie tenisowej posuchy rotfl ?

Każdy zachwyca się tym, że mogliśmy żyć w czasach tenisowej BigFour, na forum jednak dowiaduję się, że to jest tenisowa posucha. Chyba, że masz na myśli ten jeden konkretnie sezon.
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIMBLEDON 2017

Gdyby dołożył US Open to tradycji stałoby się zadość! :D
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: WIMBLEDON 2017

2_D pisze:No więc kto numerem 1 na koniec sezonu?
Sonda?
Oj pytanie kusi, a nie chcę zapeszać, ale biorąc pod uwagę pozostałe turnieje to jednak odpowiedź jeszcze na początku sezonu niemal nierealna sama się nasuwa
Awatar użytkownika
asia
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 19 sty 2016, 12:48

Re: WIMBLEDON 2017

Maestro pisze:
asia pisze:
King pisze:
asia pisze:
Joao pisze:1h 41 min, tyle samo trwał finał z Roddickiem w 2005 roku.
Znamienne. RF wygrywa w czasach tenisowej posuchy.
To trochę już trwa ta tenisowa posucha. rotfl rotfl Brawo Roger, będziesz nieśmiertelny.
Zgadza się trwa. Jednak najgorsze, że im dalej tym ta posucha się pogłębia.
To jeśli w ATP jest posucha to w WTA?
To samo tylko na bardziej zaawansowanym etapie. :wink:
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIMBLEDON 2017

2_D pisze:No więc kto numerem 1 na koniec sezonu?
Sonda?
USO series zadecyduje, na razie Hiszpan z racji większej liczbie turniejów ma niewielką przewagę, choć na ten moment jest to rok Federera, cztery najważniejsze starty (Australian Open, Indian Wells, Miami, Wimbledon) w których brał udział to zwyciężył. USO Series to jednak czas w którym Rafa musi odskoczyć, bo okres gry w hali to czas Federera.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2017, 17:27 przez Jurek Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: WIMBLEDON 2017

fortomorrow pisze:Gdyby dołożył US Open to tradycji stałoby się zadość. :D
To wróciłyby lata z historii tenisa które najlepiej wspominam. :)

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”