Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: RE: Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

obatalFH pisze:BTW, jakim cudem Janowicz gra w US Open bez kwalifikacji?
Też się zastanawiałam i chyba miał ranking zamrożony Janówa. Zważywszy jak trafił w pierwszej rundzie to za wiele nie pogra. Teraz jest na poziomie średniego challengera gdzieś tam...a nie WS. Niestety nie żałuję go nic a nic.

Aga szaleje w kurniku, a w przyszłym tygodniu zaliczy szybki wylot jak to zwykle w NY.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: RE: Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Tenisówka pisze:
Aga szaleje w kurniku, a w przyszłym tygodniu zaliczy szybki wylot jak to zwykle w NY.
Skoro mecze kończy w mniej niż 1,5 godz. to niech szaleje :D . A na wczorajszy wynik z Kvitovą 6:1 6:1 złożyły się 2 rzeczy: znakomita gra Radwańskiej i zatracenie się w otchłani popełniania błędów przez Petrę. Powinno się jej to przydać przed USO bo jak pisałem drabinkę ma bardzo przyzwoitą.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

El Diablo pisze:Powoli godzę się z myślą, że wkrótce nie będzie dla mnie niczego do oglądania w zawodowym cyklu rozgrywkowym.
Jeśli chodzi o ATP to naprawdę przedziwne, że najbardziej godne zapamiętania spotkania miały miejsce podczas IO.
W tym roku w pamięci poza Igrzyskami jakoś mi utkwiły tylko mecze Rafcia (z Verdasco i Monfilsem).
Mam podobnie, ale pojedynków Federera z Cilicem i na Wimbledonie chyba nie widziałeś, skoro nie zapadły Ci w pamięć.
Majorka pisze:Mam dokładnie tak samo. O_O
Ale jednak czekam na USO. Jako ostatnią możliwość zobaczenia dobrego tenisa w tym sezonie. Ogólnie rzecz biorąc - bo jak zaczynam zastanawiać się, kto ten fajny, urozmaicony, a i zwycięski tenis miałby pokazać - to nie wiem. :(
Na Us Open nikt, na przyszły rok największą nadzieją jest...Federer. rotfl. Smutne, ale chyba prawdziwe. :?
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Skoro Jurek nie przywiózł Olimpijskiego Złota to coś czuję, że zrobi niespodziankę i przywiezie z USA Szlema!
21 WS..
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Radwańska w pewnym momencie grała tak źle, że aż nie dało się patrzeć, ale u niej akurat raczej turnieje poprzedzające bezpośrednio WS są dobrym sygnałem. Po wygraniu Sydney ćwierćfinał AO, po Eastbourne (finał, wygrana) odpowiednio SF i QF Wimbledonu, więc przy nie najgorszym losowaniu szansa na 4. rundę/QF jest.

Inna kwestia, że jak korty na US Open powinny pasować jej najbardziej, tak nigdy dobrze tam nie gra. rotfl

Śmiesznie by było też, że zaraz po przegranej w IO Radwańska wygrałaby tytuł i będzie piekiełko, oj będzie. :)
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

SevenUP pisze: Śmiesznie by było też, że zaraz po przegranej w IO Radwańska wygrałaby tytuł i będzie piekiełko, oj będzie. :)
Mówisz o tytule w NY? Bo tego kurnika w New Haven za nic nie można porównywać do turnieju olimpijskiego. Jakkolwiek byśmy walili w rangę tenisa na olimpiadzie.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

McGyver pisze:
SevenUP pisze: Śmiesznie by było też, że zaraz po przegranej w IO Radwańska wygrałaby tytuł i będzie piekiełko, oj będzie. :)
Mówisz o tytule w NY? Bo tego kurnika w New Haven za nic nie można porównywać do turnieju olimpijskiego. Jakkolwiek byśmy walili w rangę tenisa na olimpiadzie.
Dla nas obserwujących tenisa na co dzień wygranie New Haven to żaden sukces, ale dla laików nagłówek na WP.PL "Radwańska wygrała turniej" pewnie będzie dobrym pretekstem do wieszania psów na niej. :]
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Radwańska wie co gra i w jakiej formie jest. Wybór New Haven taktycznie zły nie był, punkty i parę dolarów wpadły.
Jak ktoś ma aspiracje na wygranie USO to w New Haven raczej nie zagra, tym bardziej do końca imprezy.
Radwańska realnie oceniła szanse w USO i postąpiła całkiem rozsądnie.

Za to trzeba powiedzieć, że Janowicz ma ogromne szanse by w tym roku pokazać się w finale ... na liście pokonanych przez Djokovica. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Coś czuję, że Janowicz zagra nawet trzy sety. rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Vivid pisze:Radwańska wie co gra i w jakiej formie jest. Wybór New Haven taktycznie zły nie był, punkty i parę dolarów wpadły.
Jak ktoś ma aspiracje na wygranie USO to w New Haven raczej nie zagra, tym bardziej do końca imprezy.
Radwańska realnie oceniła szanse w USO i postąpiła całkiem rozsądnie.
:::gd::: Mam identyczne zdanie, aczkolwiek ta forma robiła wrażenie dosyć dobrej w ostatnich dwóch meczach, choć wiadomo, że w przypadku Radwańskiej forma jest dziś a jutro 1:6, 1:6. Mimo wszystko trudno oczekiwać by odniosła jakiś sukces w NY, takowym byłby ćwierćfinał, ale to ciężka sprawa, zwłaszcza mając na starcie już cztery mecze w nogach, może nie jakoś wyczerpujące, ale jednak. Tak jak wspomniałeś, szanujący się tenisistki i tenisiści na tydzień przed najważniejszym turniejem ładują akumulatory i kilka dni przed startem głównej imprezy już są w mieście w którym ona się odbywa. Wczoraj był finał mężczyzn w w Winston-Salem, Bautista-Agut grał 2,5 h z Carreno-Busta, umówmy się, obaj sobie zdają sprawą, że w US Open szans nie mają, zwłaszcza ten drugi nie będąc rozstawionym szybko wpadnie na jakiegoś faworyta i wyleci z imprezy, fakt, że taki turniej nie jest jakoś mocno obsadzony sprawia, że staje się dla niego bardzo łakomym kąskiem, bo jest szansa na zarobienie sporej gotówki i rankingowych punktów.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: RE: Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Jurek Kiler pisze: Tak jak jednak wspomniałem obstawiam wygraną Novaka, Murray ma ostatnio świetny okres, ale z całym szacunkiem, ani razu Serba nie pokonał (a nie ma 33-34 lat jak Federer) i mimo kapitalnych wyników w ostatnim czasie nie widzę w nim jakiegoś dominatora. Chciałbym jednak się mylić, niech Szkot w końcu wygra z Novakiem, niech zostanie numerem jeden.
Pokonał. W Rzymie. Murray ostatnio grał dobrze, włączył trochę ofensywnej gry i może być bardzo trudnym przeciwnikiem. W obronie jest blisko Nole, w ataku kiedy nie jest pasywny jest nieco lepszy. Novak ostatnio jakiś niewyraźny, faktycznie może coś być na rzeczy jeśli chodzi o kontuzję. Albo szczyt formy z tego sezonu ma za sobą - ciężko wyczuć.
SevenUP pisze:Radwańska w pewnym momencie grała tak źle, że aż nie dało się patrzeć, ale u niej akurat raczej turnieje poprzedzające bezpośrednio WS są dobrym sygnałem. Po wygraniu Sydney ćwierćfinał AO, po Eastbourne (finał, wygrana) odpowiednio SF i QF Wimbledonu, więc przy nie najgorszym losowaniu szansa na 4. rundę/QF jest.
Dla jednych szklanka jest w połowie pusta, dla drugich pełna. Radwa wczoraj zagrała świetny pierwszy set. Idealnie przewidywała zagrania rywalki, super kontrowała i atakowała kiedy trzeba. To był pokaz jak zneutralizować przeciwnika i odebrać mu chęć do gry. Svitolina rozkładała ręce z bezradności. W drugim secie Aga się za bardzo rozluźniła i dała odetchnąć rywalce co potem poskutkowało równym wynikiem i nerwówką.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: RE: Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

kolt pisze:
Jurek Kiler pisze: Tak jak jednak wspomniałem obstawiam wygraną Novaka, Murray ma ostatnio świetny okres, ale z całym szacunkiem, ani razu Serba nie pokonał (a nie ma 33-34 lat jak Federer) i mimo kapitalnych wyników w ostatnim czasie nie widzę w nim jakiegoś dominatora. Chciałbym jednak się mylić, niech Szkot w końcu wygra z Novakiem, niech zostanie numerem jeden.
Pokonał. W Rzymie. Murray ostatnio grał dobrze, włączył trochę ofensywnej gry i może być bardzo trudnym przeciwnikiem. W obronie jest blisko Nole, w ataku kiedy nie jest pasywny jest nieco lepszy. Novak ostatnio jakiś niewyraźny, faktycznie może coś być na rzeczy jeśli chodzi o kontuzję. Albo szczyt formy z tego sezonu ma za sobą - ciężko wyczuć.
Mnie o Wielki Szlem chodziło, w Rzymie pokonał grając z wykończonym Novakiem a w finale RG dostał bęcki, analogiczna sytuacja do spotkań Federera z Novakiem w Cinnci i US Open w poprzednim sezonie.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Niech to już się zacznie. Ostatnie poważne granie w tym sezonie i ostatnia szansa na fajny kupon u buka. :D :::gd:::
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

niespotykany pisze:Niech to już się zacznie. Ostatnie poważne granie w tym sezonie i ostatnia szansa na fajny kupon u buka.
Polecam na Janowicza, mówił mi wczoraj, że zamierza Djokovica "wyjaśnić". :D Nastawienie więc bardzo dobre a kasa całkiem niezła, widziałem gdzieś kurs chyba 24 zł na Jerzego. :)
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: RE: Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Jurek Kiler pisze:
kolt pisze:
Jurek Kiler pisze: Tak jak jednak wspomniałem obstawiam wygraną Novaka, Murray ma ostatnio świetny okres, ale z całym szacunkiem, ani razu Serba nie pokonał (a nie ma 33-34 lat jak Federer) i mimo kapitalnych wyników w ostatnim czasie nie widzę w nim jakiegoś dominatora. Chciałbym jednak się mylić, niech Szkot w końcu wygra z Novakiem, niech zostanie numerem jeden.
Pokonał. W Rzymie. Murray ostatnio grał dobrze, włączył trochę ofensywnej gry i może być bardzo trudnym przeciwnikiem. W obronie jest blisko Nole, w ataku kiedy nie jest pasywny jest nieco lepszy. Novak ostatnio jakiś niewyraźny, faktycznie może coś być na rzeczy jeśli chodzi o kontuzję. Albo szczyt formy z tego sezonu ma za sobą - ciężko wyczuć.
Mnie o Wielki Szlem chodziło, w Rzymie pokonał grając z wykończonym Novakiem a w finale RG dostał bęcki, analogiczna sytuacja do spotkań Federera z Novakiem w Cinnci i US Open w poprzednim sezonie.
W porządku, moja szklana kula nie wywróżyła z twojego posta że chodzi tylko o szlemy ;). Co do Murraya to obecnie on jest najrówniejszym zawodnikiem ostatnich kilku miesięcy w ATP. Od maja wszędzie gdzie startował robił finały, większość wygrał. Według mnie będzie to trudny rywal dla każdego jeśli tylko nie wróci poprzedni Murray czyli gość pasywny. Obecny Murray zaczął atakować (pisałem o tym kilka miesięcy temu że jeśli zacznie grać bardziej aktywny tenis to będzie trudnym rywalem) i dlatego jest groźny. Dla każdego. Może wygrać również z Novakiem bo różnica między nimi będzie wtedy minimalna, o ile w ogóle jakaś będzie.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: RE: Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

kolt pisze: (...)
Według mnie będzie to trudny rywal dla każdego jeśli tylko nie wróci poprzedni Murray czyli gość pasywny. Obecny Murray zaczął atakować (pisałem o tym kilka miesięcy temu że jeśli zacznie grać bardziej aktywny tenis to będzie trudnym rywalem) i dlatego jest groźny. Dla każdego. Może wygrać również z Novakiem bo różnica między nimi będzie wtedy minimalna, o ile w ogóle jakaś będzie.
Będzie duża, mentalna. Sukcesy Szkota ostatnio nakładają się na wpadki Djokovica we wcześniejszej fazie. Więc jak tylko Serb odzyska wigor i chęć gry, to w ew. finale Andy jest ugotowany. Mimo argumentów tenisowych na swoją korzyść.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: RE: Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

El Diablo pisze:
niespotykany pisze:Djokovic-Gasquet
Francuz pewnie nie dotrze tak daleko. Kontuzje + niska forma.
I po Francuzie...
Cilic za to w 2 rundzie.
Dziś mam zamiar zobaczyć jeden mecz - oczywisty , bo tak patrzę w ten dzisiejszy plan gier i "aż się chce wyjść z kina" jak powiedział inż. Mamoń.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

No ładnie :dvl(: Na jednym kanale Isner, na drugim Monf - i męcz się człowieku na streamie..

No, zwracam honor. Z opóźnieniem - ale jest transmisja z meczu Nadala i Istomina.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Za sprawą dachu cień na korcie centralnym bardzo przeszkadza o tej porze.

VAMOS Rafa. W tym roku taka bieda w WS u nas, że o najlepszy wynik nie powinno być bardzo trudno...;)
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: RE: Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

hokej pisze:
kolt pisze: (...)
Według mnie będzie to trudny rywal dla każdego jeśli tylko nie wróci poprzedni Murray czyli gość pasywny. Obecny Murray zaczął atakować (pisałem o tym kilka miesięcy temu że jeśli zacznie grać bardziej aktywny tenis to będzie trudnym rywalem) i dlatego jest groźny. Dla każdego. Może wygrać również z Novakiem bo różnica między nimi będzie wtedy minimalna, o ile w ogóle jakaś będzie.
Będzie duża, mentalna. Sukcesy Szkota ostatnio nakładają się na wpadki Djokovica we wcześniejszej fazie. Więc jak tylko Serb odzyska wigor i chęć gry, to w ew. finale Andy jest ugotowany. Mimo argumentów tenisowych na swoją korzyść.
Nie byłbym taki pewny. Najlepszą sprawą do budowania morale są regularne zwycięstwa, a w tym ostatnio Murray jest lepszy. I co najważniejsze nie wygrywał pasywnością. Wygrywał bo zaczął być aktywny. To jest klucz do wygrania z Novakiem, Murray nie może przyjąć stylu pasywnego bo polegnie i dobrze o tym wie (przynajmniej powinien). Przypomnij sobie Murraya sprzed kilku lat, kiedy potrafił świetnie atakować. Bronić potrafił zawsze i przez ostatnie lata to go trochę zgubiło bo za bardzo polegał tylko na swojej świetnej obronie. Dlatego Novak go ogrywał. Jako fan Nole ciężko mi przychodzi pisanie o tym, że po prostu ostatnio Murray jest lepszy ale takie są fakty. Chciałbym ich zobaczyć w finale bo to może być dobry mecz.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”