Awatar użytkownika
masteix
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 29 mar 2013, 17:08

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Na razie wszystko wskazuje na finał szkocko-serbski.
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Jedyna nadzieja dla Murraya, to że Novak zagrał najlepszy mecz turnieju dzisiaj z Thiemem. Ciekaw też jestem, co teraz myślą Ci, którzy twierdzili, że Austriak może powalczyć z Serbem, albo że Thiem ma bekhend lepszy od Wawrinki czy Gasqueta.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Pinas
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 20 mar 2010, 21:47
Lokalizacja: Lublin

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Wawrinka rozczarowujący, nic nie wchodzi. Minę ma taką jakby chciał do domu, najlepiej z cycem mamusi podstawionym pod usta. Thiem ledwie zaczął się rozkręcać i już został zgaszony jak pet. Żal tego turnieju, mecze słabizna.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Super beznadziejny jest tegoroczny RG jak dla mnie. Przynajmniej fani Serba będą mieli radość w niedzielę, bo wszystko inne zawiodło od pogody, przez poziom spotkań.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Cambrinus pisze:..Ciekaw też jestem, co teraz myślą Ci, którzy twierdzili, że Austriak może powalczyć z Serbem, albo że Thiem ma bekhend lepszy od Wawrinki czy Gasqueta.
Co myślą? Patrzą z szacunkiem jak młody gra - nie wygra, ale walczy z najlepszym Serbem od wielu spotkań. :::gd:::
A co do bh.. gdy przerzucę czasem na drugi półfinał to pytam: gdzieś Stasiu podział swoje uderzenie..? :wink:
Ostatnio zmieniony 3 cze 2016, 16:58 przez Majorka, łącznie zmieniany 1 raz.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Thiem nic nie zmienia w swojej grze, łupie byle mocniej. Bije się z koniem bez sensu. Trochę jednowymiarowy tenis gra Austriak.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Cambrinus pisze:Jedyna nadzieja dla Murraya, to że Novak zagrał najlepszy mecz turnieju dzisiaj z Thiemem. Ciekaw też jestem, co teraz myślą Ci, którzy twierdzili, że Austriak może powalczyć z Serbem, albo że Thiem ma bekhend lepszy od Wawrinki czy Gasqueta.
Thiem może wiele dokonać, ale w przypadku gdy najlepisi grają na swoim najlepszym poziomie to jeszcze wiele mu brakuje, ale za rok czy dwa jak jeszcze sie poprawi, a najwięksi (głównie Djokovic, bo Rafa i Fed to powoli przeszłość) zaczną notować regres to może będzie to inaczej wyglądać. Mimo wszystko Austriakowi do Federera w najlepszej formie czy Wawrinki dzieli jeszcze bardzo bardzo wiele.
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Cambrinus pisze:Jedyna nadzieja dla Murraya, to że Novak zagrał najlepszy mecz turnieju dzisiaj z Thiemem. Ciekaw też jestem, co teraz myślą Ci, którzy twierdzili, że Austriak może powalczyć z Serbem...
A co mają myśleć? W moim wypadku jest to myślenie życzeniowe. Zawsze chcę i myślę, że obojętnie który przeciwnik nareszcie pokona serbskiego nudziarza. A kończy się to w 99% rozczarowaniem.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Novak najlepsze zachował na końcówkę turnieju, profesor. :::gd:::

No Stasiu, dajesz! Musisz teraz wygrać kolejne 2 sety a później niech już wygra lepszy... ;-P
Cambrinus pisze:Ciekaw też jestem, co teraz myślą Ci, którzy twierdzili, że Austriak może powalczyć z Serbem
Nikt się nie spodziewał, że będzie mieć do czynienia z tak dobrze dysponowanym Serbem. :wink: W takich okolicznościach nie dziwi mnie ani trochę ten wynik. Nole nie przekonywał mnie dotychczas swoją formą więc widziałem jakieś małe szanse dla Thiema na np. jednego seta.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Wawrinka się pobudza, tego gościa bym jeszcze nie skreślał.
No ale biedny Szkot jeśli awansuje do finału, dostać w nim kolejne baty od Serba to przykra sprawa. Gdyby on jeszcze nie triumfował w tym Rzymie to może jeszcze bym dawał mu szanse, a tak to limit na sezon wyczerpany.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

La_Patik- pisze:
Cambrinus pisze:Ciekaw też jestem, co teraz myślą Ci, którzy twierdzili, że Austriak może powalczyć z Serbem
Nikt się nie spodziewał, że będzie mieć do czynienia z tak dobrze dysponowanym Serbem. :wink: W takich okolicznościach nie dziwi mnie ani trochę ten wynik. Nole nie przekonywał mnie dotychczas swoją formą więc widziałem jakieś małe szanse dla Thiema na np. jednego seta.
Jak nikt? Halo :D
U Novaka to od jakiegoś czasu powtarzający się wzór. Ma taką przewagę, że nie musi się naginać i spokojnie wygrywa. Najlepsze zostawia na koniec.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

kolt pisze:
La_Patik- pisze:
Cambrinus pisze:Ciekaw też jestem, co teraz myślą Ci, którzy twierdzili, że Austriak może powalczyć z Serbem
Nikt się nie spodziewał, że będzie mieć do czynienia z tak dobrze dysponowanym Serbem. :wink: W takich okolicznościach nie dziwi mnie ani trochę ten wynik. Nole nie przekonywał mnie dotychczas swoją formą więc widziałem jakieś małe szanse dla Thiema na np. jednego seta.
Jak nikt? Halo :D
U Novaka to od jakiegoś czasu powtarzający się wzór. Ma taką przewagę, że nie musi się naginać i spokojnie wygrywa. Najlepsze zostawia na koniec.
Nie wiem kiedy ostatnio Serb rozegrał taki cały mecz, zdażały się może po secie na spotkanie, ale nie na cały mecz.
Awatar użytkownika
Pinas
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 20 mar 2010, 21:47
Lokalizacja: Lublin

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Murray 2 razy już ograł Djoko w finale WS, więc tak to końca bym go nie skreślał. Poza tym strasznie dobry się zrobił w te gierki taktyczne na cegle, tu dropszot, tu doślizg - momentami wygląda to świetnie.
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Serb to profesor. Na ten moment taki Federery czy inni mogą mu ręczniki podawać. Szkoda, że Maestro u schyłku bo bardzo chciałbym zobaczyć mecz prime FED vs prime Novak.
Awatar użytkownika
arez
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 24 sie 2014, 23:57
Lokalizacja: Radomsko

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Tak trzymać Stasiu!!!
Yonex VCORE Tour 89 (x2)
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Pinas pisze:Murray 2 razy już ograł Djoko w finale WS, więc tak to końca bym go nie skreślał. Poza tym strasznie dobry się zrobił w te gierki taktyczne na cegle, tu dropszot, tu doślizg - momentami wygląda to świetnie.
I co z tego jak na koniec wychodzi stary Andy? Miał 40:15, zepsuł 4 kolejne piłki i set dla Szwajcara. Przypomina sobie ktoś, kiedy Djokovic zrobił coś takiego? To jest właśnie ta różnica między nimi. A Wawrinka jak znajdzie rytm to jeszcze może Szkota pogonić.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Dobrze Wawruś, teraz kolejny secik dokładasz a w 5 secie niech wygra ten kto dłużej wytrzyma na nogach. ;-P
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Jurek Kiler pisze:
kolt pisze:
La_Patik- pisze:
Cambrinus pisze:Ciekaw też jestem, co teraz myślą Ci, którzy twierdzili, że Austriak może powalczyć z Serbem
Nikt się nie spodziewał, że będzie mieć do czynienia z tak dobrze dysponowanym Serbem. :wink: W takich okolicznościach nie dziwi mnie ani trochę ten wynik. Nole nie przekonywał mnie dotychczas swoją formą więc widziałem jakieś małe szanse dla Thiema na np. jednego seta.
Jak nikt? Halo :D
U Novaka to od jakiegoś czasu powtarzający się wzór. Ma taką przewagę, że nie musi się naginać i spokojnie wygrywa. Najlepsze zostawia na koniec.
Nie wiem kiedy ostatnio Serb rozegrał taki cały mecz, zdażały się może po secie na spotkanie, ale nie na cały mecz.
To nie ma żadnego znaczenia dopóki dominuje rywala. Nie ma punktów za styl. Rzadko musi grać na max. Tutaj było do przewidzenia, że będzie chciał szybko zamknąć temat gdyż to co robią organizatorzy mogło go pozbawić wymarzonego tytułu.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Pinas pisze:Murray 2 razy już ograł Djoko w finale WS, więc tak to końca bym go nie skreślał. Poza tym strasznie dobry się zrobił w te gierki taktyczne na cegle, tu dropszot, tu doślizg - momentami wygląda to świetnie.
Niby tak, z drugiej strony jak przypominam sobie te wygrane finały...no nie był to najwyższy poziom. Poza tym on w ostatnich finałach to się z nim kompromituje.
Tyle, że Szkot jeszcze w finale nie jest, Wawrinka nieco szczęśliwie przełamuje w kluczowym momencie seta i mamy 1:2.
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: ROLAND GARROS 2016 (WIELKI SZLEM)

Cambrinus pisze:
Pinas pisze:Murray 2 razy już ograł Djoko w finale WS, więc tak to końca bym go nie skreślał. Poza tym strasznie dobry się zrobił w te gierki taktyczne na cegle, tu dropszot, tu doślizg - momentami wygląda to świetnie.
I co z tego jak na koniec wychodzi stary Andy? Miał 40:15, zepsuł 4 kolejne piłki i set dla Szwajcara. Przypomina sobie ktoś, kiedy Djokovic zrobił coś takiego? To jest właśnie ta różnica między nimi. A Wawrinka jak znajdzie rytm, to jeszcze może Szkota pogonić.

Edit: Chyba jednak nie znajdzie rytmu. Break dla Szkota.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”