Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Madryt 2016

0:40 dla Japończyka w pierwszym gemie :). Ciekawe czy tak szybko przełamie ...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Siebie przełamie szybciej. Ciekawe na ile mu pary starczy .
Fajne mają te stroje obaj, klasyczne dość i bardzo fajny kolor koszulki Japończyka - groszkowy.
Ostatnio zmieniony 7 maja 2016, 20:30 przez Tenisówka, łącznie zmieniany 2 razy.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Na tyle na ile mu Novak pozwoli :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Novak jest zawodnikiem 3 klasy lepszym i tylko z nudów i braku motywacji narazie gra spokojnie a jak tylko mu się zachce to przyciśnie i wygra bez problemu.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Pobiegał sobie Novak, poćwiczyć, trochę się spocił i to był najtrudniejszy set Serba w tym turnieju pewnie.
Jak go nie lubię tak super gra Serb, wszystko działa .
Ostatnio zmieniony 7 maja 2016, 21:07 przez Tenisówka, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Co prawda nie oglądam, ale wy naprawdę wierzycie w Keia po ostatnich kompromitujących pojedynkach z Djokovicem? Ja już sobie powiedziałem, Japończyka nie oglądam.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Japończyk naprawdę dobrze gra, tylko to wszystko mało na Nole.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Juras
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2016, 21:03
Lokalizacja: Bremen

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Ja też nie oglądam mimo, że mam telewizor w zasięgu wzroku, wolę żeby syn po raz dziesiąty ten sam odcinek Małego królestwa Bena i Holly na Nick. jr. obejrzał, tam może być większy zwrot akcji niż w pojedynku Novaka z japońcem.
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Murek suma rozegranych meczy - 734 (565-169)
Novak - 862 (714-148)
Rafa - 955 ( 789-166)

Subtelna różnica pomiędzy Rafą a Andym. :P Trzymam kciuki żeby szkocka ciapa do tylu dobiła ...
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Novak pokazał ludzkie oblicze.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Furiacina

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Novak z taką formą to Andy'emu na wiele nie pozwoli, no ale RG tuż, tuż, musi ugrać tego szlema w końcu. Prawdopodobnie najlepszy gracz w historii bez wszystkich tytułów to byłoby przykro...
Na marginesie Felix Auger Alliasime jutro gra finał w ITF'ie. Po 1 ledwo wygranym meczu ( przegrywał 5-2 z dwoma przełamaniami w 3 secie) przeszedł kolejne jak burza, a finał to sprawdzian dla niego, bo Ramanathan to nie byle jaki gracz poziomu challengera. Można wróżyć dla Kanadajczyka świetlaną przyszłość ale dla ilu się tak wróżyło i co wyszło? Papiery ma na grę i to zdecydowanie.

P.S.: Śledzę te forum od 6 lat przy większych turniejach na bieżąco, jednak dopiero teraz postanowiłem się włączyć do rozmów. :) Pozdrawiam wszystkich.
Ostatnio zmieniony 7 maja 2016, 22:43 przez El Diablo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Furiacina pisze:P.S.: Śledzę te forum od 6 lat przy większych turniejach na bieżąco, jednak dopiero teraz postanowiłem się włączyć do rozmów. :) Pozdrawiam wszystkich.
Proszę używać modułu ortograficznego ze względu na ilość literówek - głównie brakujących polskich znaków diakrytycznych. Ponadto proszę rozbijać wypowiedź na kilka zdań gdyż forma 6 linijkowego zdania z co jakiś czas pojawiającym się przecinkiem nie jest czytelna. Same zdania proszę kończyć adekwatnym do sytuacji znakiem przestankowym (. ! ?).

Przyjemnego korzystania z forum.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Ja sobie mecz obejrzałam z odtworzenia i muszę wyznać, że Kei " ze spuszczoną głową, powoli, wraca żołnierz z niemieckiej niewoli.." ( tak to szło?) coraz bardziej mnie irytuje. Te westchnienia ku niebu, te powłóczenie nogami,te rozkładanie rączek w pretensji do losu.. Całą zabawę mi psuje. :dvl(: Przynajmniej dostał standardowe lanie od mojego serbskiego słoneczka, dobrze mu tak! Werter się znalazł, cierpiący za miliony, tfu!
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000: Madryt 2016

To sobie Novaka przypomnij jak potrafi na korcie konać, agonia pełną gębą ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Jurek Kiler pisze:Styl gry Rafy nie jest już tak efektywny tylko z jednego powodu: Rafa już nie jest po prostu tak dobrym wykonawcą tego stylu jak w przeszłości. No i tyle, wiemy to od dawna, widzimy od dwóch lat. Pisanie, że to rywale nauczyli się z nim po prostu grać...acha, Federera w 2013 też się nauczyli, tylko rok później dziwnym trafem zapomnieli.

Styl gry Nadala jest bardziej wyniszczający od Murraya, niby tylko rok starszy ale spotkań to pewnie z 200 więcej zagrał co daje tak średnio trzy lata różnicy.
Wiem, że jest bardziej wyniszczający, ale dlaczego wciąż ma tak zapchany kalendarz?
No ale chyba powiesz, że Djokovic bez problemu rozgryzł już piłki zagrywane przez Nadala? Wchodzi w nie i atakuje, (bez skojarzeń) Murray zresztą podobnie. Skoro Nadal ma tak wyniszczający styl gry, to czemu gra turniej za turniejem, zamiast trochę rozsądniej ułożyć sobie kalendarz? Rozumiem, mączka to jego królestwo. Ale odpuszczenie jednego turnieju naprawdę by mu pomogło, chyba jego rodacy z Barcelony by mu to wybaczyli. :) Federer prawdopodobnie, gdyby częściej trafiał na niego w poprzednim sezonie i tym, to większość zwycięstw odniósłby Szwajcar. Ale to takie gdybanie. Cały czas mam na myśli Nadala w wersji 2015/16.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Hiszpan zawsze był "stworzeniem" turniejowym, pierwsze mecze takie sobie, a czym dalej w turniej tym lepiej. Potrzebuje grania, żeby było lepiej - tylko teraz już ciało nie wytrzymuje tego tempa. Z drugiej strony ciężko zrezygnować z "własnego" turnieju na rzecz nadziei na wygranie Madrytu, który zawsze był najtrudniejszy z mączkowych dla Rafy. Nie ma rozwiązania idealnego, a zegar tyka i być może to ostatni rok takich dylematów.
Tak jak nie ma i nie będzie jednej opinii w sprawie tego czy Novak się lepiej nauczył grać z Nadalem, czy Nadal zdziadział. Wszystko zależy od punktu widzenia ;).
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Serb jeszcze w finale French Open 2014 przegrał 1:3. Nauczył się go w momencie kiedy to zrobił Murray czy Fognini i kiedy zaczęli go ogrywać naprawdę średniej klasy tenisiści. Dziwny zbieg okoliczności doprawdy, nie wiem z czym tu dyskutować...

Djoko ma dobry styl na Rafę, ale kiedy obaj prezentowali wysoki poziom to regularnie pokonywał go w 2011, ale po niezwykle wyniszczających bojach. Wczesniej i później bardzo różnie bywało.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Tenisówka pisze:Hiszpan zawsze był "stworzeniem" turniejowy, pierwsze mecze takie sobie a czym dalej w turniej tym lepiej. Potrzebuje grania, żeby było lepiej - tylko teraz już ciało nie wytrzymuje tego tempa.
Parę lat temu mówiło się, że jeśli wyautować Nadala na RG to tylko w pierwszych rundach, kiedy się wgrywa. Im dalej tym lepiej grał...

Niemniej nie powiedziałbym, że ciało nie wytrzymuje tempa. Ująłbym to inaczej bo wg mnie to nie jest tak, że gra gorzej bo jest zmęczony on trzyma porównywalny poziom, a problem to że szybkość i głowa już nie ta.
Z tym pierwszym jest lepiej niż było jeszcze niedawno ale to dalej chyba nie to...
W głowie natomiast nie ma tej pewności, którą dawała szybkość poruszania się i kondycja - wiedział, że w kryzysowych sytuacjach może włączyć tryb "ściany" i przeciwnik prędzej czy później pęknie. Teraz słabość mentalna w mojej ocenie najbardziej objawia się tym co robi przy BP oraz po przełamaniu. Kiedyś jak chwycił przełamanie to był w stanie wyrzeźbić swoje gemy i wygrać, a dzisiaj to loteria. Po zdobyciu breaka gotów go zaraz oddać jeśli przeciwnik ma chłodną głowę.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Madryt 2016

El Diablo pisze:
Tenisówka pisze:Hiszpan zawsze był "stworzeniem" turniejowy, pierwsze mecze takie sobie a czym dalej w turniej tym lepiej. Potrzebuje grania, żeby było lepiej - tylko teraz już ciało nie wytrzymuje tego tempa.
Parę lat temu mówiło się, że jeśli wyautować Nadala na RG to tylko w pierwszych rundach, kiedy się wgrywa. Im dalej tym lepiej grał...
Nie tylko RG, podobnie było na Wimbledonie, choć wiadomo, że to trudniejsza nawierzchnia, ponosił porażki w finałach ale nie mniej właśnie pierwsze mecze bywały dla niego najcięższe.

2010 - 5-setówki w drugiej i trzeciej rundzie kolejno z Haase i Petzschnerem.
2007 - 5-setówki w trzeciej i czwartej rundzie z Söderlingiem i Youzhnym.
2006 - 5 setów z Kendrickiem w drugiej rundzie.
2012 - 5 setów z Rosolem w drugiej rundzie, gdyby przeszedł Czecha to kto wie co byłoby dalej.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Vivid pisze:To sobie Novaka przypomnij jak potrafi na korcie konać, agonia pełną gębą ...

A muszę? ;).
Jurek Kiler pisze:Serb jeszcze w finale French Open 2014 przegrał 1:3. Nauczył się go w momencie kiedy to zrobił Murray czy Fognini i kiedy zaczęli go ogrywać naprawdę średniej klasy tenisiści. Dziwny zbieg okoliczności doprawdy, nie wiem z czym tu dyskutować...

2011 Rzym, 2011 Madryt, 2013 MC, 2014 Rzym - Umiał i zapomniał na RG? Moim zdaniem, to Novak nabawił się czegoś w rodzaju kompleksu RG, w dodatku jeszcze nie tak dawno można było przyjąć za pewnik, że im dalej w mecz, tym Rafa będzie lepszy, teraz to różnie z tym bywa. Zgadzam się, że fizys nie ta, i głowa szwankuje, szkoda.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”