Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Odwieczna klątwa Sereny Williams - zdecydowanie za mocna dla kobiet, ale i zdecydowanie za słaba dla mężczyzn ...
Czyli nie opłaca się inwestować w przeszczep penisa i aplikować do ATP. :::jezor:::
Choć Wyczes do dziś chodzi i marudzi, że chce mieć takie bice/muły jak Serenka. :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Uff Djoko.

Po pracy pojechałem naciągnąć packi, dojeżdżam ok 13.40 wchodzę do Strefy a tu Panowie grają... więc myśli miałem już kiepskie. Akurat zaczęli 5-go seta, czwarty w plecy. Trochę ciśnienie skoczyło, dwa trzy szybkie słowa komentarza i... Djoko zaczął grać lepiej od początku seta. Dobrze, że dojechałem na tego seta, Serb sprostał zadaniu :D :::gd::: .

Teraz oby Novak zregenerował się na jutrzejszy finał i wygrał jutro 3:1. :) .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Vivid pisze:Odwieczna klątwa Sereny Williams - zdecydowanie za mocna dla kobiet, ale i zdecydowanie za słaba dla mężczyzn ...
Czyli nie opłaca się inwestować w przeszczep penisa i aplikować do ATP. :::jezor:::
Choć Wyczes do dziś chodzi i marudzi, że chce mieć takie bice/muły jak Serenka. :lol:
Mi wystarczyłby jej 2HBH :] .
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Djoker_fan
TROLL
Posty: 156
Rejestracja: 10 kwie 2015, 22:23
Lokalizacja: Legionowo

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Djookooo jesteś wielki. Podczas finału będę w samolocie. Djoko wygraj Garrosa ,proszę !
Brawo dla SABM za piękną walkę. Jutro Djoko karierowy WS,kiedyś Muzza.
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

No i proszę :) Safarova wygrywa seta 7:6 (2) przegrywając 4:1 z dwoma przełamaniami. Na początku był to efekt błędów Sereny ale później Czeszka zaczęła grać wspaniale. Wybiła Amerykankę z rytmu. Zrobił się mecz, oby się szybko nie skończył.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Trzymam kciuki za Lucynę, zblazowanie Sarenki jakoś mnie odrzuca. Jakby tak przegrała , może skończyłoby się gwiazdorzenie, snucie się po korcie i inne niefajne zachowania.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Brawo. Życzę jej w tym roku dojścia do 21 wygranych turniejów WS bo wiadomo, że na Wimbledonie plany na 22 pokrzyżuje jej Agnieszka. :wink:
Ostatnio zmieniony 6 cze 2015, 17:28 przez Bongos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Nie wiem, przyrzekam, jak można tolerować takie zachowania Amerykanki na korcie. Wrzeszczy jakby ją zarzynali po kazdej wygranej piłce, czy to po błędzie czy po winnerze. Zero klasy. I taka osoba ma być GOATem? Koszmar, ale też niestety znak czasów. Porównywanie jej nie tylko tenisowo, ale też sportowo do Graf jest nie-po-ro-zu-mie-niem.

Gratuluje dokonania. Niczego więcej. Za to Safarovej gratuluje wszystkiego - postawy, klasy i fajnego tenisa. Oby więcej jej w tak ważnych meczach.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Szkoda, że Lucie trochę lepiej nie skoncentrowała się przy 2:1 w trzecim ale i tak doskonały turniej Czeszki.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Bongos pisze:Brawo. Życzę jej w tym roku dojścia do 21 wygranych turniejów WS bo wiadomo, że na Wimbledonie plany na 22 pokrzyżuje jej Agnieszka :wink:
Z tą Agnieszką to wolne żarty. :wink: Ale chciałbym, żeby Serena zdobyła klasycznego Wielkiego Szlema i na US Open wyrównała rekord Steffi Graf 22 wygranych turniejów WS. Jeszcze niedawno wielu wątpiło, a teraz jest szansa nawet na wyprzedzenie Niemki. Trzeba wygrać tylko trzy z najbliższych sześciu turniejów.
Keep it up, Serena! ;-P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Bongos pisze:... na Wimbledonie plany na 22 pokrzyżuje jej Agnieszka. :wink:
A co, Serena też się po torebki wybiera, Radwańska lepiej obcykana w temacie, sprzątnie jej co lepsze? rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Finał męskiego debla stał na bardzo wysokim poziomie, szkoda tylko że na trybunach pustki. ;(
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Finał debla to było nadzwyczajne widowisko. Mnóstwo "hot shotów". Czasami naprawdę się dziwię, że ludzie wychodzą przed meczami debla. Na żywo gra jest o wiele bardziej emocjonująca niż singiel.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Guarded pisze:Czasami naprawdę się dziwię, że ludzie wychodzą przed meczami debla. Na żywo gra jest o wiele bardziej emocjonująca niż singiel.
Nie wiem jak z emocjami, mnie debel nie kręci, ale ludzie wychodzą, bo zdają sobie sprawę że to tenis drugiej katergori w wykonaniu tych co na singla są za słabi.

No dobrze, sobota w drugim tygodniu turnieju generalnie jest dniem przerwy, jutro Djokovic - Wawrinka i nie wiem na co się nastawiać, jeśli Stan zaprezentuje się jak z Rogerem to nawet perfekcja Novaka może nie wystarczyć. Tyle, że Szwajcar już z Tsongą zagrał co najmniej klasę gorzej i z takim Szwajcarem Djoko nie powinien mieć problemów.

Oczywiście Serb jest faworytem, po nim wiadomo czego można się spodziewać, on w najważniejszych meczach zawsze gra na co najmniej wysokim poziomie, Wawrinka z kolei może zagrać cudownie jak i beznadziejnie. Wszystko zatem możliwe i żaden wynik mnie nie zdziwi, bardziej oczywiście prawdopodobne, że Djokovic, ale demolujący Wawrinka nikogo kto się zna nie zszokuje, ten facet jak jest w gazie po prostu robi za przeproszeniem rozpiździel.
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Ja sama nie oglądam za dużo gry podwójnej, bo ani nie mam na to czasu, ani nie ma najczęściej odpowiednich streamów, ale finały zawsze muszę obejrzeć. Wiele osób mówiło po tym meczu, że był to jeden z lepszych, jaki widzieli w życiu. Polecam zobaczyć nawet jedynie skrót spotkania, bo tam najpewniej uchwycili te najlepsze piłki z najlepszych. Sam fakt, że bracia wypuścili mecz ze stanu 1-0 w setach i z przełamaniem do przodu już mówi, że widowisko było przednie.
Nie chcę zapeszyć, ale moim zdaniem Djokovic powinien lepiej zagrać przeciwko Wawrince niż to wyglądało w 3 i 4 secie półfinału. Trzeba przyznać, że wtedy Murray biegał dosłownie do wszystkiego, nie popełniając przy tym karygodnych błędów. Zmusił tym samym Serba do jeszcze większego ryzyka, a ten nie był zbyt cierpliwy w tych morderczych wymianach. Widać było, że Serb chciał kończyć stosunkowo szybko, ale zagrać winnera przeciwko Szkotowi w pewnym momencie było bardzo trudno. Nie oszukujmy się, do większości tych piłek Wawrinka by nawet nie dobiegł. Tutaj Djokovic powinien szukać plusów, nie będzie zmuszony do aż takiego ryzyka. Gra będzie bardziej otwarta. Nie sądzę również, że ta godzina dzisiejszego meczu jakkolwiek wpłynie na postawę Serba w finale. Inaczej by było, gdyby musieli grać całe, 5 setowe spotkanie dzień przed finałem, 1 set gry niczego nie powinien zmienić. Dużo zależy również od Wawrinki. Nie może popełniać już tylu błędów, i przede wszystkim nie może sobie pozwolić na tak marny % pierwszego serwisu, ponieważ po drugim, jak do tej pory, wygrywa tylko 57%, a wiadomo, że Serb znacznie podniesie poprzeczkę na returnie.
Moim zdaniem mecz będzie wyrównany i jeśli Wawrinka nie pozwoli Djokovicowi na jego grę, 4/5 setowa walka jest możliwa. Czy coś więcej? W tej kwestii więcej zależy od Stana, jeśli będzie trafiać - może się to skończyć dla niego triumfem, jeśli nie - skończy się gładko i szybko dla Djokovica.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Guarded pisze:Polecam zobaczyć nawet jedynie skrót spotkania, bo tam najpewniej uchwycili te najlepsze piłki z najlepszych.
A ma ktoś może link do takiego kilku(nasto)minutowego skrótu w dobrej jakości z finału debla?
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Jurek Kiler pisze:Nie wiem jak z emocjami, mnie debel nie kręci, ale ludzie wychodzą, bo zdają sobie sprawę że to tenis drugiej katergori w wykonaniu tych co na singla są za słabi
Nie nazywałbym debla tenisem drugiej kategorii, zdecydowanie nie. Debel ma po prostu swoją specyfikę, swój odrębny charakter. Jestem przekonany, iż czołowe pary deblowe z łatwością ograłyby pary stworzone z dwóch doskonałych singlistów, którzy na co dzień w debla nie grają. Ta gra ma inny charakter i wymaga innych nieco umiejętności.

A że ludzie wychodzą... to tylko ich strata.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Robinson pisze:
Guarded pisze:Polecam zobaczyć nawet jedynie skrót spotkania, bo tam najpewniej uchwycili te najlepsze piłki z najlepszych.
A ma ktoś może link do takiego kilku(nasto)minutowego skrótu w dobrej jakości z finału debla?
RG niestety poległ i na youtubie możecie zobaczyć jedynie najlepszą wymainę.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Clapton pisze:
Jurek Kiler pisze:Nie wiem jak z emocjami, mnie debel nie kręci, ale ludzie wychodzą, bo zdają sobie sprawę że to tenis drugiej katergori w wykonaniu tych co na singla są za słabi
Nie nazywałbym debla tenisem drugiej kategorii, zdecydowanie nie. Debel ma po prostu swoją specyfikę, swój odrębny charakter. Jestem przekonany, iż czołowe pary deblowe z łatwością ograłyby pary stworzone z dwóch doskonałych singlistów, którzy na co dzień w debla nie grają. Ta gra ma inny charakter i wymaga innych nieco umiejętności.
Federer & Wawrinka, złoto, ogranie braci B. i wracamy do tego tematu.

Możesz lubić debla, czynnie czy biernie, nieistotne.
W sportach indywidualnych stanowią dodatek, przystawkę, a nie danie główne.
Nic się nie zmieniło w materii ważności poszczególnych "odmian": singiel > debel > mikst
Pieniądze, prestiż etc. wszystko jest w singlu.

Lektura podanego tematu od wypowiedzi zacytowanej poniżej oszczędzi nam sporo czasu.
fortomorrow pisze:Jestem w lekkim szoku, że jeszcze nikt nie skomentował turnieju numer 100 w dorobku Bryanów. O_O Toż to jest bardziej historyczne osiągnięcie niż osiemnastka Feda, czy - ewentualna - Sereny.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Chciałbym zobaczyć tych wszystkich deprecjonujących debla w akcji przy siatce w amatorskim meczu deblowym... ;)

Co do finału: jakże irytujące jest to, że przy tak czytelnej do rozpracowania grze jednocześnie przebijactwo Djokovica jest tak skuteczne. Kiedy Murray był w stanie zagrozić Novakowi? Tylko, gdy zaczynał grać agresywniej i Djokovic zwyczajnie nie miał czasu, by w wygodny dla siebie sposób ustawić się do odegrania. Stąd brały się błędy po serbskiej stronie i kolejne punkty dla Szkota. A tak przez większość meczu schemat był jeden: lewa, prawa, lewa, prawa, do siatki i smecz. Lewa, prawa, lewa, prawa, do siatki i smecz... Perfekcyjne rzemiosło, ale to nadal jest rzemiosło, tyle, że uniesione do rangi niemal doskonałości warsztatowej.

Bo krzty artyzmu w tym nie ma. Tenis jest pięknym - również estetycznie - sportem i takie djokovicowe granie zabija to piękno, tą subtelność i zachwycanie się detalami. Dlatego dziś najmocniej będę kibicował bezkompromisowej, odważnej i agresywnej grze Wawrinki i oby wygrał tenis ofensywny, uosobiony w najpiękniejszym backhandzie w męskim tourze.

Novak Djokovic - Chelsea FC tenisa.
8:7 40:15

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”