Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: US OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Jurek Kiler pisze:Ja chciałbym wierzyć w bycie fair Nadala, ale mam co raz większe z tym problemy, zwłaszcza, że żadnego z urazów ani w 2009, ani 2012 ani obecnie nikt nie widział. Teoretycznie to ja też mogę sobie zabandażować rękę czy kolano...
Ja nie wierzę w czystość kogokolwiek w ścisłym czubie. Skoro już nawet 16-to latków łapią na Winstrolu... nie chcę wiedzieć co bierze czołówka.
Majorka pisze:Szkoda, że tak się stało. Pozostało kibicować Szkotowi.
Czemu? Przecież są Szwajcarzy. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: US OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

matek20 pisze:
tkpp pisze:A czy ktoś wyklucza że Djoko koksuje? Nie ma żadnych dwóch opcji, opcji może być wiele. Jedna z nich to że Nadal i Djoko są na koksie, dlatego tak odstają od reszty a Federer tak odstaje/odstawał od reszty bo po prostu umie grać.
No tak, a Djokovic i Nadal nie potrafią grać. Pewnie wygrywają z Federerem dzięki kondycji, a nie grze. :D
Po przecież za każdym razem grają z nim pięciosetówki i pod koniec brakuje mu pary. rotfl
Bo widzisz, tenis to taki sport, że można zagrać 5 setów w stylu serw&wolej i nie zmęczyć się w ogóle, a można też rozgrywać po kilkanaście wymian w każdym punkcie i już po 2 gemach wypluwać płuca.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: US OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

tkpp pisze: (...) a można też rozgrywać po kilkanaście wymian w każdym punkcie
To chyba sporo ,,czelendżów" potrzeba by brać do takiego rozwiązania. I to jeszcze z nimi trafiać! rotfl
#NKrising
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: US OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Znowu nie będzie finału Rafa vs Roger na Arthur Ash Stadium... Nadal jeśli koksuje to robi to od początku, a Djoko jeśli koksuje od 3 lat, wówczas serbscy naukowcy ułożyli mu "dietę".
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: US OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Fed jak wygra, to wraca na drugie miejsce w rankingu :wink:
Tego, czy ktoś bierze czy nie, nie dowiemy się raczej nigdy. Nie wierzę w żadne testy.
Awatar użytkownika
Kuiz
Bywalec
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:43

Re: US OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Zwykłe pitolenie o tym że bierze Djoko, bierze Nadal, ja tam mam innych faworytów w tym temacie. (:]
Nadal nie cierpi przecież porażek, on woli siedzieć w swojej rezydencji, czytać gazetę i popijać drinki z palemką niż
przegrać w 4 rundzie z kimś pokroju Dodiga, Baghdatisa, Melzera czy Verdasco. :?
Chociaż prawdę powiedziawszy to walałbym żeby został w domu niż ma grać w swoim wakacyjnym 'różowym trykocie'. :lol:
Djokovic właściwie nie musi robić nic 'PONAD' żeby zwyciężyć. Jedynie modlić się do bożka żeby w finale nie wiało. :::glory:::
Fafcio niech lepiej pokibicuje Novakovi w finale w jakiejś knajpce, to byłby miły gest z jego strony. Wtedy już bez żadnych
problemów życzyłbym mu wygranej pod koniec sezonu w jakże ważnym dla niego turnieju w... Bazylei. :::vnice:::
Wilson się skończył, kto gra nim jeszcze ten swoją karierę wykończy.
adro
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 29 sty 2012, 19:23

Re: US OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Ja powiem tak Nadal bierze od początku na 100%. Tylko naiwne dziecko może mówić inaczej. Francuzi już od dawna podejrzewają Hiszpana o branie dopingu, dlatego Nadal w taki, a nie inny sposób jest traktowany na RG. Prawda wyjdzie na jaw prędzej czy później. Kiedyś pytałem lekarza jak działa doping na organizm i koleś powiedział mi, że po pierwsze zawodnik ma dziwne wahania formy, po drugie jego organizm starzeje się znacznie szybciej. Jak patrzę na Nadala to wszystko się zgadza. Na dodatek afera z Fuentesem została w dziwny sposób wyciszona, jak wyszło na jaw, że doktorek współpracował z tenisistami.....
Mam nadzieję, że kiedyś odbiorą Nadalowi wszystkie triumfy tak jak to się stało z Armstrongiem i że dyscyplina zapomni o istnieniu tego oszusta. Djokovic też bierze, ale mniej więcej od 3 lat. Teraz weszły kontrole i Nadal znika, a Djokovic nie gra już tak rewelacyjnie, wnioski można wysnuć samemu.
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: US OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

adro pisze:Ja powiem tak Nadal bierze od początku na 100%. Tylko naiwne dziecko może mówic inaczej. Francuzi już od dawna podejrzewają Hiszpana o branie dopingu, dlatego Nadal w taki, a nie inny sposób jest traktowany na RG. Prawda wyjdzie na jaw prędzej czy później. Kiedyś pytałem lekarza jak działa doping na organizm i koleś powiedział mi, że po pierwsze zawodnik ma dziwne wahania formy, po drugie jego organizm starzeje się znacznie szybciej. Jak patrze na Nadala to wszystko się zgadza. Na dodatek afera z Fuentesem została w dziwny sposób wyciszona, jak wyszło na jaw, że doktorek współpracował z tenisistami.....
Mam nadzieje, że kiedyś odbiorą Nadalowi wszystkie triumfy tak jak to się stało z Armstrongiem i że dyscyplina zapomni o istnieniu tego oszusta. Djokovic też bierze, ale mniej więcej od 3 lat. Teraz weszły kontrole i Nadal znika, a Djokovic nie gra już tak rewelacyjnie, wnioski można wysnuc samemu.
Ciekawe co powiesz, jak Novak wygra ten turniej.??? W ogóle szeroko pojęty doping jest sprawą bardzo złożoną. Zależy jakie przyjmiemy kryteria. Właściwie gdyby się uprzeć to każdego można o to posądzić. Ponadto środki te zwiększają wydolność organizmu lecz zmniejszają koncentrację, dokładność. Nie bardzo nadają się do tej gry. Jak dla mnie temat jest jałowy. Nigdy się nie dowiemy o ewentualnym wspomaganiu się tenisistów ze ścisłego topu. Więc po co te domysły, które niczego nie wnoszą. Należy przyjąć, że walka jest sprawiedliwa. Ja raczej skupiłbym się na krytyce przepisów stricte technicznych, np. brak pełnej, elektronicznej weryfikacji autów.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

alfred pisze:Nigdy się nie dowiemy o ewentualnym wspomaganiu się tenisistów ze ścisłego topu.
Tego nie możesz być pewny. Ktoś komuś na odcisk nastąpi i się posypie tak jak z Armstrongiem.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: US OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Zgadzam się, że dyskusja jest i będzie jałowa, dopóki nie pojawią się niezbite dowody, które obciążą konkretnych graczy. Z drugiej jednak strony ciężko pozostawić bez komentarza i nie snuć domysłów na temat kolejnego ''zniknięcia'' Nadala w drugiej połowie sezonu. Zobaczymy jak długa będzie ta absencja.
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: US OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

htb pisze:
alfred pisze:Nigdy się nie dowiemy o ewentualnym wspomaganiu się tenisistów ze ścisłego topu.
Tego nie możesz być pewny. Ktoś komuś na odcisk nastąpi i się posypie tak jak z Armstrongiem.
Ale ATP na pewno nie chce żeby to wyszło na jaw. Za dużo mogliby stracić w kwestii marketingowej itd.

A nie wiem czemu nikt nie pomyślał, że Rafa może mieć kontuzję przez swój styl gry. Wszyscy dobrze wiemy, że taki styl eksploatuje zawodnika na maxa.
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: US OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Nie można wiecznie wszystko wygrywać. Wszak Roger jest tylko jeden. Ha, spokojnie ..., to nie komplement. Miał gość farta, że przez te wszystkie lata jego panowania nie miał godnego przeciwnika.
Wracając do gladiatorów, siłowy styl gry, który preferują, nastawiony na nieustanne bieganie rodzi oczywiście wielkie ryzyko kontuzji. Tak jest z Nadalem. Słabiutki ten Hiszpan jakiś się urodził. Z Djokoviciem jest inaczej, kontuzje go omijają ale po kilku udanych latach nadszedł kryzys, którego przyczyny są właściwie trudne do odgadnięcia. Może porażka z Wawrinką w AO 2014 wciąż siedzi mu w głowie, może rozstanie z Vajdą, może małżeństwo i przyszłe ojcostwo, a może jeszcze jakieś inne powody natury chociażby osobistej, nie wiem. W każdym razie taki spadek formy jest normalny i pewnie będzie krótkotrwały. Wygrał przecież Wimbledon, jeśli dojdzie w Nowym Jorku do finału, będzie ok. Ja jestem optymistą, sądzę że się pozbiera i wywalczy tytuł. Wtedy domysły o nieuczciwości Serba powinny się zakończyć, na zawsze.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
KoniecTenisa

Re: US OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

matek20 pisze:No tak, a Djokovic i Nadal nie potrafią grać. Pewnie wygrywają z Federerem dzięki kondycji, a nie grze. :D
Po przecież za każdym razem grają z nim pięciosetówki i pod koniec brakuje mu pary. rotfl
Tu nie chodzi o pięcio-setówki tylko o siłę zagrań i zdolność/gotowość do odegrania piłki. Jeśli jesteś na pełnych obrotach to tym samym stawiasz swojego przeciwnika w sytuacji maksymalnej wydajności. Krótko pisząc - zajeżdżasz go.

Zacytuję słowa doświadczonego kolegi:
Vivid pisze:tenis (poprawnie uprawiany) jest uważany za najbardziej „energetyczny” sport. Mięśnie ze stali a zamiast płuc miechy. Po to też te przerwy co dwa gemy. Organizm nie da rady bez przerw.
alfred pisze:Ponadto środki te zwiększają wydolność organizmu lecz zmniejszają koncentrację, dokładność.
Zwróć uwagę, jak często Nadal musi wymuszać na sobie koncentrację: ciągłe poprawianie gaci, włosów itp. To samo robi Novak wytrzeszczając oczy. :wink: Siara i wszystko jasne. :wink:
matek20 pisze:A nie wiem czemu nikt nie pomyślał, że Rafa może mieć kontuzję przez swój styl gry. Wszyscy dobrze wiemy, że taki styl eksploatuje zawodnika na maxa.
Dokładnie tak jest. Jego organizm nie jest w stanie znieść długotrwałej bomby energetycznej i musi robić przerwy. Spróbuj wsadzić do Poloneza silnik Porsche i zobaczysz ile pojeździsz. Będą piorunujące efekty krótkotrwałe, ale skutkujące nieustającymi remontami pozostałych elementów. Organizm musi się kiedyś regenerować (naprawiać) i to właśnie tak długo trwa.
Novak zdaje się, że bierze coś mniej inwazyjnego. :wink:
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Weźcie się zajmijcie dopingiem a nie dopingiem :twisted: .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Vivid pisze:tenis (poprawnie uprawiany) jest uważany za najbardziej „energetyczny” sport. Mięśnie ze stali a zamiast płuc miechy. Po to też te przerwy co dwa gemy. Organizm nie da rady bez przerw.
Oj, moim zdaniem najbardziej energetyczny jest jednak boks, przerwa co trzy minuty i 2-3 walki w roku.
Sam tenis wydaje się być za sportami walki sportem najbardziej fizycznym, ale nie ma w nim raczej zawodników jakoś mocno zbudowanych i umięśnionych, no może poza Nadalem czy Ferrerem i Russelem.
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: US OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

htb pisze:
alfred pisze:Nigdy się nie dowiemy o ewentualnym wspomaganiu się tenisistów ze ścisłego topu.
Tego nie możesz być pewny. Ktoś komuś na odcisk nastąpi i się posypie tak jak z Armstrongiem.
Nikt z męskiego touru nigdy do tego nie dopuści. Za duże pieniądze się przywracają teraz w tenisie.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: US OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

alfred pisze:Słabiutki ten Hiszpan jakiś się urodził.
Tak, a Djokovic to jaki się urodził? Szklany i kruchy, po 3 godzinach kreczował, bo nie mógł oddechu złapać. Podejrzenia zawsze będą, bo nagle stał się tytanem wydolności. Jeżeli racjonalnie to wytłumaczysz to zamkniemy temat o koksowaniu Nole. Tylko bez bajek o diecie bezglutenowej, student medycyny Jam jest.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Madox pisze:
alfred pisze:Tylko bez bajek o diecie bezglutenowej, student medycyny Jam jest.
A masz w rodzinie alergików? Chyba nie.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Madox pisze: Tylko bez bajek o diecie bezglutenowej, student medycyny Jam jest.
Jaja sobie robisz, albo szkoda kasy publicznej na takich medyków.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

karjar pisze:
Madox pisze: Tylko bez bajek o diecie bezglutenowej, student medycyny Jam jest.
Jaja sobie robisz, albo szkoda kasy publicznej na takich medyków.
To samo pomyślałem. Chroń mnie Boże od takich lekarzy.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”