kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Jurek Kiler pisze:Miejsce szopa jest w szopie, nie na korcie. :P
Dla mnie jemu nie potrzebny challenger, a psycholog, żeby nie powiedzieć psychiatra.
O psychiatrze mówił także B.Tomaszewski nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie, nie wiem także czy jest sen aby z taką grą jechać do Barcelony, bodajże Janowicz jest tram zgłoszony, tak sobie teraz przypomniałem, że Llodra w Monte Carlo wykosił dwóch Polaków bez straty seta :::gd:::
Jak tak dalej pójdzie to Janowicz aby grać w 1 rundzie w Toronto i Cincinnati będzie musiał grać w kwalifikacjach :]
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Raczej nie będzie zainteresowany grą w kwalifikacjach :).
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

No i nasza gwiazda męskiego tenisa poskładana :/ Szkoda Jurek szkoda... Sława nie każdemu służy a na pewno nie naszemu Jerzykowi co zrobić zobaczymy co będzie dalej. Faktycznie może w jakimś chellengu dobrze by wypadł roztargał by kilka koszulek na sobie po dobrych zagraniach... i wróci na szczyty rankingu ATP. Czego Jemu i nam Wszystkim życzę!!
21 WS..
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Dajcie chłopakowi ochłonąć, przemyśleć parę rzeczy, może te porażki, go znów zmobilizują. Zaczął wysoko, nieco spadł, ale wciąż ma papiery na dobrą grę. Szkoda tylko, że tak dużo mówił i wciąż mówi o finansach, a na pewnym poziomie trzeba mieć wewnętrzną chęć by wygrywać, a nie tylko zarabiać.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Lukasz_b20 pisze:No i nasza gwiazda męskiego tenisa poskładana :/ Szkoda Jurek szkoda...
Mów za siebie. Dla mnie on nigdy gwiazdą męskiego tenisa nie był i prawdopodobnie nigdy nie będzie.
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Lukasz_b20 pisze:Faktycznie może w jakimś chellengu dobrze by wypadł roztargał by kilka koszulek na sobie po dobrych zagraniach... i wróci na szczyty rankingu ATP. Czego Jemu i nam Wszystkim życzę!!
Aż nie chce się wierzyć, że Jurek był 14 w rankingu ATP bez wygranego turnieju, ale wystarczy dobrze zapunktować w jednym szlemie i dwóch Mastersach i można być nawet w top15.
Pierwszej porażki w karierze z Seppim doznał Youzhny, Rosjanin nie grał od Dubaju... no to już dwóch rozstawionych zawodników dzisiaj odpadło... kto następny??? Może turniejowa dwójka. :D
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Chyba nikt tu nie ma wątpliwości, że "ma papiery" na duże wyniki. Ale współczesny tenis jest rzeczywiście bardzo elitarny: nie wystarczą "papiery na wygrywanie", chęć wygrania meczu i trener-kumpel z sąsiedztwa. I, oczywiście, nie da się zajść w ATP, przy tak ogromnej konkurencji i wysokim poziomie, domowym sposobem, bo "się ma papiery". Przerabia to Radwańska, przerabia - na innym poziomie- Janowicz. Na tym poziomie rozgrywek liczą się detale i nie ma miejsca dla amatorów i półzawodowców.
Janowicz, podobnie jak jego koleżanka z WTA, są chyba dość mocno przekonani i wierzący w swój, powiedzmy, talent, a, niestety, nie mają/nie widzą potrzeby kogoś wobec kogo będą mieli respekt i kto zmusi zawodnika do prawdziwej, a co najważniejsze sensownej-efektywnej pracy.
W obu wypadkach treningu mentalnego właściwie nie ma, a i w sprawach stricte tenisowych - jak jest każdy, znający się na rzeczy, widzi.
I, niezależnie od mniej lub bardziej przypadkowo udanych występów Janowicza, trendu spadkowego nie zatrzyma bez znalezienia trenera i zorganizowania dobrego sztabu adekwatnego do aspiracji. Oczywiście i na dużo niższym poziomie wciąż będą niezłe pieniądze jeśli tylko o nie tu chodzi.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

A ja wyczytałem , że wszystkiemu winna jest Domachowska. Rozwaliła karierę P.Korzeniowskiego , a teraz robi to samo Jerzykowi. Ten związek nie służy Polakowi. Zmieni partnerkę to wrócą i wyniki :).
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2014, 13:40 przez niespotykany, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Sory, ale Janowicz i Radwańska w swoich zawodach to jest zupełnie inna liga... Ona aspiruje do liderki rankingu, on do top 20.

Rozumiem, że Polsat nie transmituje meczów spoza kortu centralnego?
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

kolekcjoner pisze:
Gary pisze:Chyba pierwsza "50" nie może grać w challengerach. :wink:
Pospisil od października 2013 jest w top 32 rankingu a jednak grał w marcu tego roku w challengerze w Irving i Rosol tam grał i Delbonis a wiec zawodnicy z top 50, tak więc chyba jednak Janowicz może pograć w turniejach niższej rangi....w Szczecinie z tego co pamiętam też grali zawodnicy z top 50...
Obaj mamy rację. :wink: Pierwsza "10" w ogóle nie może grać w turniejach rangi ATP Challenger, natomiast gracze z miejsc 11.-50. (liczy się ranking na 3 tygodnie przed turniejem) mogą zagrać w takim turnieju tylko za zgodą ATP (tzw. ATP-approved wild card) i pod warunkiem, że turniej ma pulę nagród co najmniej $50000. W przypadku, gdy równocześnie z Challengerem rozgrywany jest turniej ATP World Tour, takie dzikie karty dla graczy z miejsc 11.-50. mogą być maksymalnie 2, jeśli turniej ma pulę nagród powyżej $125000, a pomiędzy $50000 a $125000 - tylko jedna dzika karta dla gracza z "50" jest dozwolona. Jeśli w danym tygodniu nie ma turnieju ATP World Tour, to widełki wyglądają następująco: pomiędzy $50000 a $75000 - 1 dzika karta, pomiędzy $75000 a $100000 - 2 dzikie karty, pomiędzy $100000 a $125000 - 3 dzikie karty i powyżej $125000 - 4 dzikie karty.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Kto zatrudnił kobietę do komentowania męskiego tenisa ? Kolejny niefart...

Wykupiłem dostęp do IPLA.TV i jestem mocno zdziwiony tym kobiecym głosem.
aivin
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2013, 21:46

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Dokładnie, nie należy zestawiać koleżanki Janowicza z WTA obok siebie.
Inna liga i inne możliwości.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Bongos pisze:Sory, ale Janowicz i Radwańska w swoich zawodach to jest zupełnie inna liga... Ona aspiruje do liderki rankingu, on do top 20.
Tylko że on kandyduje do top 20 w ATP, a ona do liderki w WTA. To tak jakby porównywać lidera na rynku wśród czarno-białych telewizorów kineskopowych ze średnim telewizorem LCD - co z tego, że w swojej klasie ten kineskopowy jest najlepszy, skoro i tak jest badziewny i nikt go nie chce oglądać, jeśli ma możliwość pooglądać LCD? rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Gary pisze:
Bongos pisze:Sory, ale Janowicz i Radwańska w swoich zawodach to jest zupełnie inna liga... Ona aspiruje do liderki rankingu, on do top 20.
Tylko że on kandyduje do top 20 w ATP, a ona do liderki w WTA. To tak jakby porównywać lidera na rynku wśród czarno-białych telewizorów kineskopowych ze średnim telewizorem LCD - co z tego, że w swojej klasie ten kineskopowy jest najlepszy, skoro i tak jest badziewny i nikt go nie chce oglądać, jeśli ma możliwość pooglądać LCD? rotfl
Niestety muszę się z tobą zgodzić. Dość trafne porównanie. Mimo, że Agnieszka jest ciągle w czołówce, to już lepiej oglądać Janowicza (o ile musiałbym wybierać).
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Gary pisze:
Bongos pisze:Sory, ale Janowicz i Radwańska w swoich zawodach to jest zupełnie inna liga... Ona aspiruje do liderki rankingu, on do top 20.
Tylko że on kandyduje do top 20 w ATP, a ona do liderki w WTA. To tak jakby porównywać lidera na rynku wśród czarno-białych telewizorów kineskopowych ze średnim telewizorem LCD - co z tego, że w swojej klasie ten kineskopowy jest najlepszy, skoro i tak jest badziewny i nikt go nie chce oglądać, jeśli ma możliwość pooglądać LCD? rotfl
"Bez przesady". :D Jednak na mecze 'Ninja' ktoś przychodzi.
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

niespotykany pisze:Kto zatrudnił kobietę do komentowania męskiego tenisa ? Kolejny niefart...

Wykupiłem dostęp do IPLA.TV i jestem mocno zdziwiony tym kobiecym głosem.
To kobieta już nie może komentować męskiego tenisa?
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

niespotykany pisze:Kto zatrudnił kobietę do komentowania męskiego tenisa ? Kolejny niefart...

Wykupiłem dostęp do IPLA.TV i jestem mocno zdziwiony tym kobiecym głosem.
Płeć nie ma znaczenia, liczy się jakość komentarza :wink: .
Żeby Pani Kasi "łał" Nowak nie znać? rotfl
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Guarded pisze:
niespotykany pisze:Kto zatrudnił kobietę do komentowania męskiego tenisa ? Kolejny niefart...

Wykupiłem dostęp do IPLA.TV i jestem mocno zdziwiony tym kobiecym głosem.
To kobieta już nie może komentować męskiego tenisa?
Może, ale dopiero gdy ugotuje, pozmywa, posprząta, upierze, uprasuje i dogodzi swojemu facetowi. rotfl
Bongos pisze: "Bez przesady". :D Jednak na mecze 'Ninja' ktoś przychodzi.
Może nie są świadomi istnienia LCD? rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Na co dzień nie mam Polsatu Sport gdyż jestem szczęśliwym posiadaczem NC+ :).

Tsonga przegrywa gładko drugiego seta 1-6 i czeka Nas trzecia partia.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP 1000: Monte-Carlo 2014

Bez przesady, rozumiem, że gender, ale czy każdy woli oglądać tors Janowicza? How many times? :]

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”