Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

AUSTRALIAN OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Australian Open 2014
Obrazek

13.01.2014-26.01.2014
Kategoria:Wielki Szlem
Pula nagród: 31 mln $
Strona główna turnieju: http://www.ausopen.com/
Nawierzchnia: Hard
Lokalizacja: Australia, Melbourne
Drabinki:
Singiel mężczyzn http://www.ausopen.com/en_AU/scores/draws/ms/index.html
Singiel kobiet http://www.ausopen.com/en_AU/scores/draws/ws/index.html

Finały 2013:
Novak Djokovic[1] vs Andy Murray[3] 6(2):7, 7:6(3), 6:3, 6:2
Victoria Azarenka[1] vs Li Na[6] 4:6, 6:4, 6:3
B. Bryan & M. Bryan[1] vs R. Haase & I. Sijsling 6:3, 6:4
S. Errani & R. Vinci[1] vs A. Barty & C. Dellacqua 6:2, 3:6. 6:2

Polskie 'akcenty':
Ćwierćfinał singla - Agnieszka Radwańska[4] vs Li Na[6] 5:7, 3:6
3. runda singla - Jerzy Janowicz vs Nicolas Almagro 6(3):7, 6(4):7, 1:6
1. runda singla - Łukasz Kubot vs Daniel Gimeno-Traver 7:6(4), 4:6, 0:6, 6:4, 4:6
1. runda singla - Ula Radwańska vs Jamie Hampton 2:6. 4:6
1. runda debla - M. Fyrstenberg & M. Matkowski[8] vs J. Peers & J. Smith 4:6, 7:6(2), 1:6
1. runda debla - Łukasz Kubot & J. Chardy vs F.Čermák & M. Mertiňák 4:6, 2:6
Ostatnio zmieniony 10 sty 2014, 02:03 przez Bongos, łącznie zmieniany 1 raz.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: AUSTRALIAN OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Wiele wskazuje na historyczne, czwarte z rzędu zwycięstwo Djokovica w Australian Open.
Piotr Szyba.
SPQR
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 9 lip 2013, 16:46

Re: AUSTRALIAN OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Novak na pewno stanie na rzęsach, żeby wygrać AO - zobaczymy czy "drabinka" będzie łaskawa...
marcintenisozo
Orator
Orator
Posty: 507
Rejestracja: 13 paź 2010, 08:27
Lokalizacja: Łódź

Re: AUSTRALIAN OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Nie musi stawać na rzęsach. Wystarczy, że zagra swoje i nie trafi na kogoś, kto akurat będzie miał dzień konia.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: AUSTRALIAN OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

marcintenisozo pisze:Nie musi stawać na rzęsach. Wystarczy, że zagra swoje i nie trafi na kogoś, kto akurat będzie miał dzień konia.
Jak koks dobrze przygotowany to obaj z Nadalem dadzą radę. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: AUSTRALIAN OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

marcintenisozo pisze:Nie musi stawać na rzęsach. Wystarczy, że zagra swoje i nie trafi na kogoś, kto akurat będzie miał dzień konia.
Jestem podobnego zdania, myślę, że jedynie typ Wawrinki sprzed roku może go pokonać, żeby nie powiedzięć, że pokonać go może jedynie Wawrinka sprzed roku. :P

Oczywiście głownym rywalem będzie Nadal, bardzo możliwe, że za kilka tygodni ujrzymy kolejny maraton w wykonaniu numeru jeden i dwa. Myśle jednak, że Serb w przypadku takiej konfrotnacji nie pozwoli już sobie na przegraną, argumenty tenisowe, a także nawierzchnia są po jego stronie, zadecyduje więc głowa, która zwłaszcza w finale USO była decydująca. Nie wierzył wówczas w siebie i tyle.

Murray dopiero powraca, nie wydaje się w formie i jak nie dał rady w latach poprzednich to trudno oczekiwać by dał radę teraz.

Federera natomiast nie można brać na poważnie pod uwagę, ostatnie pojedynki z Serbem pokazały, że stać go na walkę w bezpośrednim meczu, ale żeby do takiego pojedynku doszło to najpierw trzeba wygrać minimum cztery mecze, może okazać się to bardzo trudne dla niego.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: AUSTRALIAN OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Pewnie, że Serb zrobi wszystko żeby wygrać. Osiągnięcie historyczne, a i 2000 punktów broni.
Ale o ile widzieliśmy Nadala, Federera, Murraya - Djokovica nie widzieliśmy i przed Australią nie zobaczymy. Nie jest to facet mający jakieś dołki - wręcz przeciwnie - prezentuje chyba najrówniejszą formę z całej czołówki - ale jednak to nowe otwarcie.
Niefart będzie miał ten, który wylosuje w połówce DelPotro, bo jakoś nie widzę wysoko Murraya, ani Ferrera, ani nie wierzę, po Brisebane, w odrodzenie Federera.

A największy niefart mam ja - bo nie będę mogła oglądać całego pierwszego tygodnia. :(
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: AUSTRALIAN OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Majorka pisze:Ale o ile widzieliśmy Nadala, Federera, Murraya - Djokovica nie widzieliśmy i przed Australią nie zobaczymy.
Fakt, że pokazówka niewiele mówi ale ponoć gra tylko w Mubadala była spowodowana właśnie strategią przygotowania się na Australian Open.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: AUSTRALIAN OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Od 2011 roku Novak przed Australian Open nie gra w żadnym mniejszym turnieju, jak to się kończyło doskonale wiemy.

Majorka - mam podobny problem, pierwsze zmiany i pooglądane, ale pierwszego tygodnia i tak mało oglądam. Drugi tydzień jest znacznie ważniejszy, a tutaj nocki, Federera z Hewittem wczoraj dałem radę (inna sprawa, że następnego dnia weekend i wolne), ale jak coś będzie ciekawego to nie odpuszczę, kawa....zapałki i jazda.;) Trudniej będzie za to z siłownią, najwyżej w tej materii zluzuje. Poza tym jest jeszcze nagrywarka.... i urlop, to byłaby najlepsza opcja, a zarazem najmniej prawdopodobna.

Ps. Dobra, zwalniam się.
Ostatnio zmieniony 6 sty 2014, 20:00 przez Jurek Kiler, łącznie zmieniany 2 razy.
roj
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 15 gru 2012, 09:08

Re: AUSTRALIAN OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

A ja chciałbym tylko, żeby finał był podobny do tego z 2012 roku.
Kwestia nazwisk w nim występujących nie jest najważniejsza, choć Djokovic może być.
I żebym miał czas i sposobność obejrzeć taki finał.
marcintenisozo
Orator
Orator
Posty: 507
Rejestracja: 13 paź 2010, 08:27
Lokalizacja: Łódź

Re: AUSTRALIAN OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Jurek Kiler pisze:
marcintenisozo pisze:Nie musi stawać na rzęsach. Wystarczy, że zagra swoje i nie trafi na kogoś, kto akurat będzie miał dzień konia.
Jestem podobnego zdania, myślę, że jedynie typ Wawrinki sprzed roku może go pokonać, żeby nie powiedzięć, że pokonać go może jedynie Wawrinka sprzed roku. :P
Ewentualnie drwal Delpo, jeśli zagra swój najlepszy tenis i dotrwa do końca. :!Vicky!:
Przykro przyznać, ale chyba nikt nie stawia na Federera.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: AUSTRALIAN OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

BTW - Del Potro coś gra przed AO?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: AUSTRALIAN OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

hokej pisze:BTW - Del Potro coś gra przed AO?
Jest rozstawiony z jedynką w Sydney.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: AUSTRALIAN OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

A może czeka nas jakaś niespodzianka? O_O Nie byłoby źle. :wink:
A schodząc na ziemię:
Novak "musi" wygrać bo od 2 lat to jego jedyny bastion.
Jeśli Rafael nie trafi na jakiegoś kulomiota ( np: Del Potro) po drodze to liczę, że zamelduje się w finale. ;-P
JMDP może coś może, jeśli będzie miał formę wimbledońską . Liczę również na słaby występ Szkota i Rogera choć życzę im dobrze.
Tylko ta różnica czasu dobijająca. rotfl
W piątek losowanie.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: AUSTRALIAN OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Del Potro odpada w ćwierćfinale lub półfinale, bo on źle bardzo znosi wysokie, australijskie temperatury. Zawsze szybko tam odpadał: III, 1/4, II, IV, 1/4, II, II.
Piotr Szyba.
SPQR
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 9 lip 2013, 16:46

Re: AUSTRALIAN OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Pisząc o stawaniu na rzęsach, miałam na myśli motywację podobną do tej w meczu z Wawrinką. To jest sport, nigdy nie wiadomo co się wydarzy. :wink:

W tym roku jedynym naprawdę groźnym rywalem jest chyba Nadal. Federer moim skromnym zdaniem nie jest w stanie mu zagrozić w chwili obecnej, a Andy już się wypowiedział, że nie jest w swojej "normalnej" dyspozycji i na żaden dobry wynik nie liczy.
MIA
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 7 sty 2014, 18:09

Re: AUSTRALIAN OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Witam wszystkich. :D
Czytam to forum regularnie od jakiegoś czasu i jako, że AO tuż tuż to postanowiłam się zarejestrować. :wink:

Jest już drabinka kwali AO. Niestety Panfilowi nie udało się do niej załapać, jest pierwszym rezerwowym. Szkoda. :/
marcintenisozo
Orator
Orator
Posty: 507
Rejestracja: 13 paź 2010, 08:27
Lokalizacja: Łódź

Re: AUSTRALIAN OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

W końcu Panfil nie dostał WC do kwalifikacji?
joasia94
Bywalec
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 2 lip 2013, 20:14

Re: AUSTRALIAN OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

W mojej ocenie Panfil zasłużył na WC do kwalifikacji a może i nawet do turnieju głównego. Wyniki z turnieju Hopmana dawały powody do optymizmu Faworyci raczej jak co roku: w kobietach Serena, wątpię, że Azarenka obroni tytuł a w mężczyznach Djoković, Nadal do tych co mogliby namieszać to się zaliczają jedynie Del Potro, Wawrinka może Gasquet.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...
marcintenisozo
Orator
Orator
Posty: 507
Rejestracja: 13 paź 2010, 08:27
Lokalizacja: Łódź

Re: AUSTRALIAN OPEN 2014 (WIELKI SZLEM)

Gdzie te czasy, kiedy wygrywał Johansson, a Clement czy Baghdatis byli w finale?
Trochę zbyt przewidywalnie się zrobiło :?
Choc bałagan, który panował w erze posamprasowej, a przedfedererowej też był do kitu.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”