Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Novak pokazał trochę ludzkich emocji....Ryczał po zwycięstwie bardziej niż kiedyś Federer....Można Go nie lubić, ale kto by się spodziewał jakieś 5 lat temu, że będzie tak dominował w finale Wielkiego Szlema w wieku 35 lat....Szacun.
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Roger pisze: 29 sty 2023, 12:15 Może jakimś cudem Grek wygra seta, ale meczu nie ma szans. Złe wybory taktyczne, słaby bh i wolej (zresztą za mało chodzi na sieć), niepewny fh w kluczowych momentach....Jak Cipas ma wygrać z Novakiem?
Cudu nie było. Grek nie wiedział jak to robić, choć narzędzi trochę miał. Do siatki poszedł ze dwa trzy razy, ale po niespecjalnie dobrym swoim zagraniu nadział się na kontrę i już nie próbował. Ogólnie nudna pozycyjna wymiana ciosów. Uwinęli się w trzy godziny, obiad niedzielny niezagrożony :-)
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Djokovic nie grał porywającego tenisa. Gubił koncentrację, czego wynikiem były zapaści w tajach. Presja ciążyła na nim ogromna, co można było obserwować po meczu, jak odreagował i się rozkleił. Myślę, że Tsitsipas od początku nie miał w sobie wiary w pokonanie Serba a dzisiaj była na to szansa. Potrzebny był gracz z jajami, który na chłodno wypunktowałby Novaka i ogarnął go z marzeń.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

:::yay:::
Derler pisze: 29 sty 2023, 14:15 Djokovic nie grał porywającego tenisa. Gubił koncentrację, czego wynikiem były zapaści w tajach. Presja ciążyła na nim ogromna, co można było obserwować po meczu, jak odreagował i się rozkleił. Myślę, że Tsitsipas od początku nie miał w sobie wiary w pokonanie Serba a dzisiaj była na to szansa. Potrzebny był gracz z jajami, który na chłodno wypunktowałby Novaka i ogarnął go z marzeń.
Powtarzałem Ci to od samego początku jak będzie. Wczoraj napisałem Ci że bedzie 3:0 i było. A ty grałeś jakieś zakłady na Greka :D
PH3N-x
Bywalec
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 1 wrz 2011, 19:42

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Idzie Novak po tytuł GOATA. Jak się nikt z młodych nie ogarnie i nie zrobi postępu to na luzie zgarnie jeszcze kilka WS.
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Czekam na mecz Novak vs Rafa w RG 23, najlepiej w finale. I wiem że Nadal ogarnie się do tego czasu, choćby miał wystąpić o kulach. Byłoby to piękne finał o miano GOATa.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

ReTo pisze: 29 sty 2023, 17:09 Czekam na mecz Novak vs Rafa w RG 23, najlepiej w finale. I wiem że Nadal ogarnie się do tego czasu, choćby miał wystąpić o kulach. Byłoby to piękne finał o miano GOATa.
Z obecnym poziomem Novak i tak wygra Wimbledon, więc za wiele to nie zmieni. Można jedynie zgadywać co będzie miał wtedy za kontuzję: zerwane więzadła, znów mięśnie brzucha, może wrócimy do tematu łokcia? rotfl
Prince Textreme Tour 100 310
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

SevenUP pisze: 29 sty 2023, 17:40
ReTo pisze: 29 sty 2023, 17:09 Czekam na mecz Novak vs Rafa w RG 23, najlepiej w finale. I wiem że Nadal ogarnie się do tego czasu, choćby miał wystąpić o kulach. Byłoby to piękne finał o miano GOATa.
Z obecnym poziomem Novak i tak wygra Wimbledon, więc za wiele to nie zmieni. Można jedynie zgadywać co będzie miał wtedy za kontuzję: zerwane więzadła, znów mięśnie brzucha, może wrócimy do tematu łokcia? rotfl

Co do tego że koniec końców Novak będzie miał najwięcej szlemów, to nie mam żadnych wątpliwości. Po prostu chce się cieszyć tą walka jak najdłużej, bo podejrzewam że po tym moja miłość do tenisa może zgasnąć, a przynajmniej nie będzie już taka jak jest teraz.
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

ReTo pisze: 29 sty 2023, 18:00 ... Po prostu chce się cieszyć tą walka jak najdłużej, bo podejrzewam że po tym moja miłość do tenisa może zgasnąć, a przynajmniej nie będzie już taka jak jest teraz.
Jeśli to miłość, to nie zgaśnie tak łatwo. Każda epoka tenisowa ma swoje gwiazdy i takie zaakceptujesz, o ile to nie jest zwykłe zauroczenie :-). Idoli nie brakowało.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

ReTo pisze: 29 sty 2023, 18:00 Co do tego że koniec końców Novak będzie miał najwięcej szlemów, to nie mam żadnych wątpliwości.
W sporcie nic nie jest pewne. Będzie grał jakiś turniej i dozna kontuzji, która wykluczy go na cały sezon. Będzie mu ciężko wrócić do aktualnej formy w wieku 36 lat. O szlema może być już ciężko. Dlatego nie przesądzałbym jeszcze o niczym... Rafa przygotuje się na RG2023 i szczerze życzę mu zwycięstwa. :::gd::: Idealnie by było gdyby obaj skończyli swoje przygody z tenisem na równej ilości wygranych szlemów. Byłoby sprawiedliwie. :::gd:::
Ja Novaka kiedyś bardzo lubiłem, jak jakiś pieprzony fan. Teraz zrozumiałem, że to było głupie. Mam swoje powody, żeby tak zmienić o nim zdanie. Nie ważne. :!ojoj!:
Kiedyś był taki użytkownik - alfred. Niektórzy może jeszcze go pamiętają ale nowi bywalcy forum już nie. Pomimo swojej burzliwej i stosunkowo krótkiej aktywności tutaj przewidział, że Djokovic zgarnie GOAT-a. Wtedy Roger miał chyba 17 szlemów, Rafa 14 a Novak 11, coś w tym rodzaju. Nie mogę się nadziwić jak to wszystko się potoczyło. Czas poleciał a wielka trójka, już w niepełnym składzie wciąż wygrywa! Myślę, że po odejściu Hiszpana i Serba takich graczy już nie będzie. Cieszmy się zatem z tego co mamy. :::gd:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Derler pisze: 29 sty 2023, 19:15 ... Wtedy Roger miał chyba 17 szlemów, Rafa 14 a Novak 11, coś w tym rodzaju. Nie mogę się nadziwić jak to wszystko się potoczyło. Czas poleciał a wielka trójka, już w niepełnym składzie wciąż wygrywa! Myślę, że po odejściu Hiszpana i Serba takich graczy już nie będzie. Cieszmy się zatem z tego co mamy. :::gd:::
Chrzanisz. Kiedyś była rywalizacja Borga, McEnroe, Connorsa i brali po 8-10 szlemów, a potem Sampras wziął kilkanaście, więc po tej trójce przyjdzie ktoś, kto też weźmie dwadzieścia parę i będzie mu łatwiej, bo nie będzie miał równocześnie takich rywali.
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Miałem wrażenie, że Tsitsipas tak jakby przeszedł obok dzisiejszego meczu. Nie czuć było od niego jakiejś energii, chęci wyrwania czegoś w tym finale (a przecież w 2 secie były ku temu okazje - miał miejsce wyraźny spadek koncentracji/chwilowa słabość Djokovica).

Djokovic pokazał swoje i nie widzę innej możliwości niż zakończenie kariery z większą liczbą szlemów na koncie niż Nadal. Jednocześnie bardzo chętnie zobaczyłbym walkę o "23" pomiędzy nimi na Roland Garros :D

Co do dalszej części sezonu, to liczę na mocny powrót Alcaraza. Wydaje się, że jest to obecnie jedyny reprezentant młodszego (od big3) pokolenia, który ma jaja, żeby wygrywać zarówno z Djokovicem jak i Nadalem na największych turniejach, a jednocześnie pewnie przechodzić wczesne rundy bez jakichś niespodziewanych wpadek.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”