Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

TomPL pisze:
Lukasz_b20 pisze:
Izzi pisze:Iga zagra debla z Magdą Linette, a Hurkacz - z Pospisilem. :)
Piękne Info!
Bez sensu.
Pewnie idzie o kasiorkę :D Nasi na dorobku więc jak jest okazja do wyrwania kasiorki od organizatorów :D to czemu nie skorzystać.
Dzisiaj zdaje się losowanie do drabinek US Open . Ciekawe komu dopisze szczęście w losowaniu :D
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Nie, chodzi o Igrzyska Olimpijskie (kobiety), szukają szansy na medale...
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

U dziewczyn pewnie chodzi o IO, plus obie raczej nie zakładają że dojdą do QF czy wyżej singla rotfl Więc czemu nie pograć, w deblu kobiecym łatwo można dojść daleko, zawsze też jakieś dodatkowe $$$ i więcej gry przed długą przerwą przed Azją. Myślę, że dobry ruch, choć chyba wolałbym gdyby Iga grała np. z Kubotem miksta tak jak w AO.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

SevenUP pisze:Myślę, że dobry ruch, choć chyba wolałbym gdyby Iga grała np. z Kubotem miksta tak jak w AO.
A może się jeszcze zgłoszą? Wtedy jakoś późno podano informację, że będą grać razem...
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Izzi pisze:
SevenUP pisze:Myślę, że dobry ruch, choć chyba wolałbym gdyby Iga grała np. z Kubotem miksta tak jak w AO.
A może się jeszcze zgłoszą? Wtedy jakoś późno podano informację, że będą grać razem...
Bo do miksta entry date jest jakoś później, już w trakcie turnieju.
Prince Textreme Tour 100 310
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Losowanie dziś o 18, zatem od 19 możemy wracać do rozdawania półfinałów :D
Póki co wiadomo, że nie zagra DelPo (co oznacza dla niego spadek na ok 80 miejsce i pytanie o dalszy przebieg kariery), Kyrgios rozstawiony (28), u kobiet niestety wycofała się Anisimova (przyczyny osobiste, media wskazują na śmierć bliskiej osoby nastolatki)
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

optymista pisze: u kobiet niestety wycofała się Anisimova (przyczyny osobiste, media wskazują na śmierć bliskiej osoby nastolatki)
Ojciec i trener Anisimovej w poniedziałek został znaleziony martwy i to jest powodem wycofania.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

optymista pisze:Losowanie dziś o 18, zatem od 19 możemy wracać do rozdawania półfinałów :D
Póki co wiadomo, że nie zagra DelPo (co oznacza dla niego spadek na ok 80 miejsce i pytanie o dalszy przebieg kariery), Kyrgios rozstawiony (28), u kobiet niestety wycofała się Anisimova (przyczyny osobiste, media wskazują na śmierć bliskiej osoby nastolatki)
Przecież z góry wiadomo jakie będą półfinały, ba, nawet wiadomo kogo do kogo dolosują rotfl
Prince Textreme Tour 100 310
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Pacio - dzięki za info (nie doszukałem szczegółowych informacji), przykra sprawa :(

SevenUP - to podziel się mądrością, bo jak póki co widzę tylko 2 półfinalistów, na Thiema na liczę, a biorąc pod uwagę warunki do gry w NY oraz brak rytmu meczowego Roger też może nie dać rady (chyba, że mocno poprawili klimatyzację :P )
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Sharapova vs Serena Williams w pierwszej rundzie...

Na pewno losowanie było "losowe". rotfl

Tak łatwej drabinki u Federera to chyba nigdy nie widziałem. :::bd::
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Tsitsipas vs Rublov wow. Może być partidazo
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

SABR pisze:Sharapova vs Serena Williams w pierwszej rundzie...

Na pewno losowanie było "losowe". rotfl

Tak łatwej drabinki u Federera to chyba nigdy nie widziałem. :::bd::
Bez przesady. Drabinka jak drabinka. Nadal nie ma trudniejszej. Djokovic ma dopiero trudny ćwierćfinał. Jedynie ćwiartka Thiema jest przepakowana.
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Z Polskich uczestników chyba znowu najlepsze losowanie miała Iga :D . Przeglądałem właśnie fragmenty ostatnich meczów jej przeciwniczek i powinno być dobrze i ma duże szanse zameldować się w trzeciej rundzie , a jak będzie ? piłka jest okrągła :D trzymamy kciuki.
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

SABR pisze:Sharapova vs Serena Williams w pierwszej rundzie...
Czy Serena wyjdzie na kort? …
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Kamil Majchrzak wyleciał w 3. rundzie kwalifikacji z Iwaszką.

Ostatnia deska to stanie się LL :).
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Maestro pisze:
SABR pisze:Sharapova vs Serena Williams w pierwszej rundzie...

Na pewno losowanie było "losowe". rotfl

Tak łatwej drabinki u Federera to chyba nigdy nie widziałem. :::bd::
Bez przesady. Drabinka jak drabinka. Nadal nie ma trudniejszej. Djokovic ma dopiero trudny ćwierćfinał. Jedynie ćwiartka Thiema jest przepakowana.
A ja się z SABRem zgadzam, że u Novaka cokolwiek trudniej to wygląda :
1. Carballes Baena
2. Sam Querrey
3. Dusan Lajovic (27)
4. Kevin Anderson ( 16)
ćwierćfinał Daniil Medvedev (5)
półfinał Roger Federer (3)
finał Rafa Nadal (2)
Roger dla porównania ma:
1. Sumit Nagal
2.Damir Dzhumur
3. Lucas Pouille
4.David Goffin
ćwierćfinał. Kei Nishikori
półfinał. Novak Djokovic
Finał. Rafa Nadal

O ile pierwszy tydzień dla obu obowiązkowo do przejścia, to u Novaka widzę trochę więcej okazji żeby się wyłożyć, począwszy od meczu z Andersonem, ale układ Anderson a potem Medvedev, to świetny grafik, żeby poćwiczyć return :wink:
Na szczęście, jeśli chodzi o ten turniej, nie mam żadnych oczekiwań, więc każdy wynik powyżej ćwiartki będzie miłą niespodzianką.
Ponadto must watch pierwszej rundy to mecz Denis vs Felix. W zeszłym roku nie dograli spotkania z powodu kreczu Felixa, ale pamiętam, że mecz był świetny, więc fajnie, że los dał okazję na powtórkę.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Oglądałem przed chwilą finał 2018 - Novak vs Delpo.

Szczerze mówiąc, jak tak ma wyglądać finał 2019, to życzę Djokerowi jak najgorzej. Równie dobrze można robota na kort wstawić, poziom funu z oglądania podobny.
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

ayshe pisze:
Maestro pisze:
SABR pisze:Sharapova vs Serena Williams w pierwszej rundzie...

Na pewno losowanie było "losowe". rotfl

Tak łatwej drabinki u Federera to chyba nigdy nie widziałem. :::bd::
Bez przesady. Drabinka jak drabinka. Nadal nie ma trudniejszej. Djokovic ma dopiero trudny ćwierćfinał. Jedynie ćwiartka Thiema jest przepakowana.
A ja się z SABRem zgadzam, że u Novaka cokolwiek trudniej to wygląda :
1. Carballes Baena
2. Sam Querrey
3. Dusan Lajovic (27)
4. Kevin Anderson ( 16)
ćwierćfinał Daniil Medvedev (5)
półfinał Roger Federer (3)
finał Rafa Nadal (2)
Roger dla porównania ma:
1. Sumit Nagal
2.Damir Dzhumur
3. Lucas Pouille
4.David Goffin
ćwierćfinał. Kei Nishikori
półfinał. Novak Djokovic
Finał. Rafa Nadal

O ile pierwszy tydzień dla obu obowiązkowo do przejścia, to u Novaka widzę trochę więcej okazji żeby się wyłożyć, począwszy od meczu z Andersonem, ale układ Anderson a potem Medvedev, to świetny grafik, żeby poćwiczyć return :wink:
Anderson już się wycofał w jego miejsce wskoczył LL. Więc duet Goffin i Nishikori można porównać z jednym trudnym Medvedev. A dalej będę podtrzymywał swoje zdanie, że Nadal ma jednak równie łatwą drabinkę co Roger albo nawet łatwiejsza.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

Federerowa drabinka
Pierwsza runda:
Nagal- męczywół z Indii, który wygrał kwalifikacje, choć rywale byli raczej na jego poziomie. Praktycznie zerowe ogranie w turniejach wyższej rangi nie wspominając o meczach z takimi tenisistami, jak Federer. Istnieje jednak opcja, że Szwajcar przestraszy się nazwiska rywala z powodu pewnego podobieństwa do nazwiska hiszpańskiego byczka. ;)
Druga i trzecia runda:
Dzumhur i Pouille- należą do tej samej kategorii mimo sporej różnicy rankingowej. Utrata jakiegokolwiek seta przez Federera będzie z mojej strony traktowana jako porażka. Rozpisałbym się na temat tych obu panów więcej, ale osoby, które widziały parę meczów Francuza i Bośniaka, powinny wiedzieć, do czego zmierzam.
Czwarta runda i ćwierćfinał:
Goffin i Nishikori- swoje mecze z Big3 często przegrywają już w szatni, styl gry obu panów przy "jakotakim" Federerze nie stanowi większego zagrożenia.
Półfinał:
Djokovic- tutaj według rozstawienia musiał trafić albo na Serba albo na Hiszpana, więc nie ma większego sensu analizować tego wyboru, bo oba są na niekorzyść Szwajcara

Nadalowa drabinka
Pierwsza runda:
Millman- trochę przykrych wspomnień z tym grajkiem mają fani Szwajcara. Rozegrał już sporo meczów w turniejach wielkoszlemowych i jeszcze więcej na kortach twardych. Ma spore ogranie z czołowymi zawodnikami w przeciwieństwie do Nagala.
Druga runda:
Kokkinakis- zagubiony talent australijski, który także napsuł krwi Federerowi w przeszłości i napsuć może Nadalowi, o ile przejdzie pierwszą rundę. Tacy zawodnicy potrzebują za rywala mocnego nazwiska. Przy dobrej formie serwisowej Australijczyka oraz dokładając jego potężny forhend, jest w stanie napsuć krwi Hiszpanowi.
Trzecia runda:
Verdasco- groźny rodak, z którym rozegrał już kilkanaście spotkań. Bilans zdecydowanie na korzyść Nadala, choć widać po wynikach, że na kortach twardych Nadalowi gra się najtrudniej przeciwko Verdasco. Gdzie tam próbować porównywać go do Pouillego...
Czwarta runda:
Isner- pierwszy zawodnik w historii, z którym Rafa musiał grać pięć setów na Garrossie. Obejrzałem ostatnio skrót tego spotkania i Nadal dość długo musiał męczyć się na returnie oraz przy mijaniu perfekcyjnego wtedy Isnera przy sieci. Jak chce, to potrafi. ;) Jeżeli podobnie zagra z Hiszpanem w ich domniemanym meczu na korcie twardym, to Rafa może tutaj sporo czasu spędzić na korcie, jak to bywało w ich spotkaniach z przeszłości na tej nawierzchni.
Ćwierćfinał:
Zverev, Kaczanov- obaj bez formy, choć nie oznacza to, iż panowie prędzej czy później jej nie odzyskają. Mając w pamięci mecz Rosjanina z Nadalem dwa lata temu traktuję go jako czegoś w rodzaju zagrożenia dla Hiszpana, zaś Zverev ugrywał już w przeszłości sety z numerem dwa w tegorocznym turnieju
Półfinał:
Thiem- no tutaj Hiszpan ma łatwiej. Austriakowi będzie dość ciężko dostać się do tego etapu, korty twarde to nie jego bajka i nie zmieni tego nawet turniej w Indian Wells.

Podsumowując- Nadal będzie miał dużo trudniejszych rywali do czwartej rundy od Federera, zaś ćwierćfinał raczej jest na porównywalnej skali trudności, a na etapie pófinału nie mógł dostać Serba z racji rozstawienia.

Oczywiście moja analiza opiera się tylko na domniemywaniu, że to wyżej notowani czy z większym potencjałem będą tutaj wygrywać mecze... ;) O inną analizę przed rozpoczęciem turnieju jest ciężko.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2019, 21:28 przez SABR, łącznie zmieniany 1 raz.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2019

SABR pisze: Półfinał:
Thiem- no tutaj Szwajcar ma łatwiej. Australijczykowi będzie dość ciężko dostać się do tego etapu, korty twarde to nie jego bajka i nie zmieni tego nawet turniej w Indian Wells.
Chyba miało być "Hiszpan ma łatwiej. Austriakowi (...)"
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”