Statystyczny
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:24

Re: Czasopisma Tenisowe

Wracając do tematu, ja najbardziej lubię Tenisklub, ponieważ wszystko jest tam w dobrych proporcjach. Analizy - są, relacje z turniejów - są, sylwetki użytkowników - również, tenis amatorski - jest. Kiedyś również czasopismo to umieszczało artykuły o squashu i na numery z tymi właśnie tekstami poluję (niedługo zamówię w redakcji kilka numerów). Obecnie jestem w posiadaniu około dwudziestu numerów Tenisklubu.
http://dropszot.blogspot.com- świetny blog poświęcony niższym szczeblom męskich rozgrywek tenisowych.
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Czasopisma Tenisowe

Jak miło... Wczoraj na stoku zadzwoniła do mnie pani z magazynu Tenis: Gem. Set. Mecz. (miała mój numer z konkursu SMS) i zaproponowała prenumeratę tej gazetki... No, pomyślę, pomyślę :)
out of business
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Czasopisma Tenisowe

Po ostatnich przemyśleniach czasopismowych numerem jeden jest jednak dla mnie TENISklub, zaś najgorszy jest GSM. Pełno ciekawostek (GSM), które obchodzą kogoś najwyżej z zaburzeniami hormonalnymi, a konkrety opisane są gorzej niż w dwóch innych pismach. Oczywiście to tylko moje odczucia.
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: Czasopisma Tenisowe

Po "rozpoznaniu terenu" zdecydowałem się kupować Tenis klub. :)
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Czasopisma Tenisowe

Ja właśnie będę musiał prenumeratę zamówić. Teraz powiem więcej - TK bije konkurencję na łeb. Jak czytam GSM, czy Tenis czasami to dochodzę do wniosków, że sam mógłbym tam pisać bez kompleksów. Rzecz jasna są tam pozytywy, ale oba pisma odstają od TK.
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Czasopisma Tenisowe

A ja zastanawiam się jak długo wspomniane czasopisma papierowe utrzymają się jeszcze na rynku, w dobie gdy praktycznie wszystko już można znaleźć w internecie. Z ekonomicznego punktu widzenia prawdopodobnie nie mają racji bytu. Przecież sprzedaż takiego tytułu to kilka tysięcy egzemplarzy, a przychodem podzielić się musi sporo podmiotów. Dla autorów artykułów zostają raczej marne grosze (chwała im za to, że piszą).
Nadzieja w siostrach Radwańskich, niech Aga wygra jakiś dorosły Wimbledon może ludzie ruszą na korty szerszą ławą, szukając też porad w czasopismach i internecie.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Czasopisma Tenisowe

Kontrola nakładu czasopism podaje że z GSM ma sprzedaż na poziomie 2000 egzemplarzy i 2/3 zwrotów.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Czasopisma Tenisowe

Tylko niech się cieszą, że nie wszystko. Zakładam, że Pan Bohdan ich ratuje.
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: Czasopisma Tenisowe

I3 pisze:Tylko niech się cieszą, że nie wszystko. Zakładam, że Pan Bohdan ich ratuje.
Bez przesady, jeden artykuł pana Bohdana na pewno nikogo nie ratuje, tym bardziej, że te same artykuły można usłyszeć z jego słów podczas transmisji.

Mam nadzieję, że jednak się utrzymają na rynku, bo w artykułach są jakieś odniesienia do dawnych lat, których w internecie nawet nie próbuję szukać, a jak jest artykuł to chętnie poczytam.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czasopisma Tenisowe

"Wydawnictwo Murator zawiesiło wydawanie miesięcznika Tenis. Gem. Set. Mecz. Majowy numer pisma jest ostatnim, który się ukazał."

No to jednego pisma mniej :(
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czasopisma Tenisowe

To było do przewidzenia. 3 tytuły na takim małym rynku to absurd. Ja myślę, że nawet 2 to już "problem". Może być i tak, że zostanie stary Tenis a TK polegnie. Tenisistów za wielu nie ma w Kraju a ilu z nich czyta te magazyny? Może 10%-15% grających?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Czasopisma Tenisowe

Za GSM płakać nie będę. Mam tylko nadzieję, że TK się utrzyma.
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
adam202
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 27 wrz 2009, 19:40

Re: Czasopisma Tenisowe

Ja kupuję czasopismo ,,Tenis'' ! Z wiekiem coraz gorsze....
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Czasopisma Tenisowe

adam202 pisze:Ja kupuję czasopismo ,,Tenis'' ! Z wiekiem coraz gorsze....
Coś na rzeczy, skoro teraz zmienili naczelnego... Wojciech Fibak zaczął swoje felietony jak i Maurycy Polaski (z Kabaretu Pod Wyrwigroszem).
majki1978
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 12 wrz 2008, 13:51
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Czasopisma Tenisowe

W naszych krajowych czasopismach brakuje niestety informacji i testów sprzętu.
Fischer MPro No.1
NTRP 4.0
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Czasopisma Tenisowe

TadX pisze:
adam202 pisze:Ja kupuję czasopismo ,,Tenis'' ! Z wiekiem coraz gorsze....
Coś na rzeczy, skoro teraz zmienili naczelnego... Wojciech Fibak zaczął swoje felietony jak i Maurycy Polaski (z Kabaretu Pod Wyrwigroszem).
Wojtuś to niech sobie odpuści...
majki1978 pisze:W naszych krajowych czasopismach brakuje niestety informacji i testów sprzętu.
Ależ są. Tylko, że gdy weźmiemy na warsztat chociażby rakiety tenisowe to w większości przypadków to my forumowicze jesteśmy w stanie więcej powiedzieć na podstawie samych parametrów.
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Czasopisma Tenisowe

I3 pisze: Wojtuś to niech sobie odpuści...
Widzę że się dobrze znacie. :D
Skoro się tak blisko znacie, trzeba było mu to powiedzieć wprost :wink:

A poważnie to mimo tego że komentarz Fibaka bywa namolny w powracaniu do pewnych kwestii, które się nie sprawdzają, interesujący w sferze ciekawostek zakulisowych, mam jednak spory szacunek dla jego dokonań i pokorę w krytykowaniu kogoś kto mimo upływu lat zrobił dla popularyzacji tej dyscypliny sportu w naszym kraju niż ostatnie pokolenie działaczy. Poza tym uważam że nie mam legitymacji do oceniania kogoś a priori* kto w tej dyscyplinie jest lata świetlne przede mną.
Zawsze będę polemizował z poglądami które moim zdaniem idą w błędnym kierunku, natomiast nie z powodu "że to było dawno i nieprawda" i dlatego powinien dać sobie spokój.

a priori (lac.) zawczasu
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Czasopisma Tenisowe

"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść..."
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Czasopisma Tenisowe

El Diablo pisze:"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść..."
Ależ każdy z Nich (komentatorów) już zszedł ze sceny zawodowstwa i może nam służyć i innym zawodnikom swoim doświadczeniem. Można się nie zgadzać z jego poglądami (nawet trzeba) ale ja napiszę że Fibak powinien "dać se siana" bo nie zna się na tenisie ..... jak wygram Turniej Masters na koniec sezonu (Fibakowi się nie udało w finale z Orantesem) oraz wygram więcej Mastersów w deblu niż on (wtedy były to Mistrzostwa Świata w grze deblowej).
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Czasopisma Tenisowe

PitS pisze:Ależ każdy z Nich (komentatorów) już zszedł ze sceny zawodowstwa i może nam służyć i innym zawodnikom swoim doświadczeniem. Można się nie zgadzać z jego poglądami (nawet trzeba) ale ja napiszę że Fibak powinien "dać se siana" bo nie zna się na tenisie ..... jak wygram Turniej Masters na koniec sezonu (Fibakowi się nie udało w finale z Orantesem) oraz wygram więcej Mastersów w deblu niż on (wtedy były to Mistrzostwa Świata w grze deblowej).
Co ma wygranie turnieju do bycia kompetentnym?

Może wiedzieć więcej o technice. Może wiedzieć więcej o zakulisowych przygotowaniach etc. ale to nie znaczy że ma pojęcie o reszcie.

Wiesz jak ludzie śmieją się z Mac'a kiedy ten pierniczy o sprzęcie zawodników? Ojjj był ubaw jak zaczął opowiadać o ramie Federera i nowych naciągach. Bardzo dużo zawodników nie ma wystarczającej wiedzy aby wypowiadać się na pewne tematy.

Poza tym Pan Fibak ma inny problem. Dużo haseł rzucanych jest "pod publiczkę"... a jak nie, i tak naprawdę myśli to bez komentarza.

Nikt nie zamierza deprecjonować jego dokonań ale porównywanie każdego kto pojawi się na korcie do Radwańskiej. Mówienie jaki to Radwańska ma talent, większy niż xyz. I tym podobne to po prostu kompromitacja.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”