Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Czasopisma Tenisowe

El Diablo pisze: Co ma wygranie turnieju do bycia kompetentnym?
Tenis to bardzo wszechstronna gra. Żeby wygrać turniej trzeba być b. dobrym w wielu dziedzinach, bo na najwyższym poziomie nawet niuanse grają rolę. Stąd odmawianie kompetencji komuś kto wygrywał nie jeden turniej i omal wygrał Mastersa jest niezrozumiałe. To że bywa natrętny w gloryfikowaniu Agi (?) kto nie bywa, ja tam bym chciał żeby Safin jeszcze raz wygrał AO :lol:
To jest koncert życzeń i trzeba to oddzielić od trzeźwej oceny. On też wie co szeroka rzesza chciałaby usłyszeć. I to mówi, branie tego na poważnie, cóż za stary jestem :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Czasopisma Tenisowe

PitS pisze:Tenis to bardzo wszechstronna gra. Żeby wygrać turniej trzeba być b. dobrym w wielu dziedzinach, bo na najwyższym poziomie nawet niuanse grają rolę.
Te dziedziny to fh, bh, serwis, wolej...

Wg mnie przypisujesz wiedzę osiągnięciom sportowym... błędnie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Czasopisma Tenisowe

A wciągnięcie Lendla na szczyt i Henrie'go Lecont'a do finału RG? Tu wiedza niepotrzebna?
Muszę zamówić TenisKlub żeby odnieść się do "farmazonów" jakie tam wygłasza ale ktoś kto 16 turniejów ATP i GP wygrał a w 18 był w finałach oraz w deblu 43 wygrał i w 34 był w finałach jest dla mnie najbardziej kompetentną tenisowo osobą w Polsce.

Polemizujmy z konkretnymi poglądami i ocenami Fibaka bo na razie ja nie mam mandatu do oceniania całości jego dokonań tenisowych, a przynajmniej podważania kompetencji.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czasopisma Tenisowe

Ponieważ rozmawiamy tu "przez komputer" a ta dziedzina nie jest mi obca to do niej się odniosę. PitS nie masz racji w mojej opinii albo nie zrozumiałeś ED-a.
Jak ktoś jest dobrym sieciowcem to jest "komputerowcem"? Tylko większość laików uzna że jak "komputerowiec" to wie wszystko - czyli i sprzętowiec, systemowiec, autoring audio, wideo, grafik, programista - po prostu wszystko.
Sam się z tym spotykałem nie raz - "Bo Ty się znasz ...". Na Boga, znam się, ale nie we wszystkich aspektach. W wielu jestem zielony i to kompletnie.
Tu z komentowaniem jest tak samo. Fibak zna dyscyplinę, zna środowisko, zna zagadnienia taktyczne. Można mu wytknąć że nie te czasy i wiele się zmieniło. Niemniej jest to argument przestrzelony bo konsultował zawodników więc należy domniemywać że jednak jest "na czasie". I o tym może spokojnie opowiadać. Nie wiem jakim jest sprzętowcem, pewnie gorszym. I tu ewentualnie powinien milczeć. I milczy. Faktem jest że nie słyszałem by coś na ten temat mówił. Pewnie robi to z rozsądku, nie pcha się tam gdzie może polec.
Inni to robią. Sidor, mistrz Polski jakby nie patrzeć, i wali farmazony o podeszwach, kompletnie się zbłaźnił. Ale czy to odosobniony przypadek? Nie, Soderling zapytany o swoją rakietę szczerze odpalił że trener mu ją polecił (Norman) bo on się nie zna.
Większość zawodników ma o tym blade pojęcie. Albo trener coś da albo weźmie kilka ram co widział u innych, poodbija i gra tą co psuje. Tak to działa. Źle? No może nie za dobrze ale trudno. Jak się na ten temat nie wymądrza to OK. Bycie zawodnikiem, nawet z osiągnięciami, nie daje legitymacji do wiedzy w zakresie wszelkich aspektów dyscypliny.
Mądrość polega na tym, że nie zabiera się głosu tam gdzie wiedza kuleje. I tak na moje oko robi Fibak. Tylko z tą Radwańską przegina :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
tenis master
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2009, 11:55
Lokalizacja: Poznań/Swarzędz

Re: Czasopisma Tenisowe

Ja czytam Tenis i TenisKlub bo mi najbardziej przypasiły. :::!!!:::
NTPR 4.0
Babolat aero pro drive GT-26
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czasopisma Tenisowe

Innych nie ma (po polsku)... :?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
ariel
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 3 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt: Strona WWW

Re: Czasopisma Tenisowe

No właśnie... Jeszcze do niedawna był Tenis Gem-Set-Mecz. Czy ktoś wie co się z nim stało?
None but Jesus...
http://thaleia.pl
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czasopisma Tenisowe

Oto odpowiedź.

"Wydawnictwo Murator zawiesiło wydawanie miesięcznika Tenis. Gem. Set. Mecz. Majowy numer pisma jest ostatnim, który się ukazał."
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
ariel
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 3 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt: Strona WWW

Re: Czasopisma Tenisowe

Łobuzy jedne... :discon:
None but Jesus...
http://thaleia.pl
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Czasopisma Tenisowe

Ktoś pytał o czasopisma online. Jedno przypadkiem znalazłem i jest jak najbardziej aktualne:
http://www.downarchive.com/ebooks/magaz ... -2010.html

PS. Połowa to reklamy.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czasopisma Tenisowe

Coś cienko przędą nasze krajowe dwa tytuły ...

Na ostatniej stronie nowego Tenis Klubu jest anons, że w związku z planami rozwoju wydawca poszukuje inwestora strategicznego.
Czyli jak ktoś zna choć trochę rynek mediów i liznął marketingu i socjotechniki wie co to może znaczyć w praktyce ;) Wołanie o ratunek, wygląda na to że jest źle.

W sumie nie ma się co dziwić to cholernie mały rynek. Do tego jeszcze małe zainteresowanie. Brak sensownych rozgrywek krajowych, brak ligi zawodowej, wszyscy grają dla siebie.
Do tego wszystko w necie od ręki i na czasie a miesięcznik ma informacje stare siłą rzeczy.
Do tego to gazeta - czytasz i koniec. Tu na głowę biją ich fora, można pogadać na gorąco.

Miesięcznik Tenis też miał czkawkę. Długo nie wychodził nowy numer, potem był anons chyba 22(23).12.2010, że będzie przed nowym rokiem, a w końcu wyszedł pod koniec stycznia 2011... Do tego jest za darmo w sieci na ich stronie. Także też kłopoty.

Szczerze to i tak się dziwię, u nas tak długo się trzymali. Był przecież i okres gdzie były trzy tytuły a rynek i dla jednego jest mały.
Szkoda bo iluś ludzi wkładało w to swoją pracę i pasję.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Czasopisma Tenisowe

Być może to powszechna wiedza wśród forumowiczów, ale dziś odkryłem, że można sobie przeglądać TenisKlub online:

http://www.tenisklub.pl/prenumerata/

Swoją drogą dziwne posunięcie, nie ma potrzeby kupowania w kiosku (choć ja akurat zdecydowanie wolę czytać "offline" i TK kupuję w formie papierowej) więc teoretycznie zyski z dystrybucji mogą być mniejsze.
8:7 40:15
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Czasopisma Tenisowe

Dzięki za wstawkę :). Zabiorę się później do czytania ;).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czasopisma Tenisowe

Chyba prawie rok można już czytać online. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
marcintenisozo
Orator
Orator
Posty: 507
Rejestracja: 13 paź 2010, 08:27
Lokalizacja: Łódź

Re: Czasopisma Tenisowe

Niestety od paru lat Tenisa już nie ma. Szkoda. To pierwsze takie pismo. Przetrwało ciężkie lata 90-te, kiedy było kwartalnikiem, a padło w czasach, kiedy powinno się rozwijać.

Niemiecki Tenis magazin długo nie pociągnął.

Chyba najlepiej wyszedł na tym Tenis klub. Najlepiej się promował i pojawił w klubach. Wykosił konkurencję.

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”