Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Film "Zwycięska rodzina" - losy Venus i Sereny Williams

Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Film "Zwycięska rodzina" - losy Venus i Sereny Williams

Widziałem zwiastun, chętnie obejrzę.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Film "Zwycięska rodzina" - losy Venus i Sereny Williams

Sorki jeśli już było, ale na Netflix pojawił się mini serial o Naomi Osaka. Jest też oczywiście bardzo interesujący film o Murdy Fishu oraz film o walce jednego ciekawego gościa, który udowodnił że G. Vilas powinien być nr 1, ale ATP faworyzowała dość mocno amerykańców.
Wszystko obejrzałem, mogę polecić, dość interesujące.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Film "Zwycięska rodzina" - losy Venus i Sereny Williams

Widziałem ten film o Vilasie, całkiem ciekawy faktycznie.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Film "Zwycięska rodzina" - losy Venus i Sereny Williams

Gary pisze: 25 lis 2021, 15:07 Widziałem ten film o Vilasie, całkiem ciekawy faktycznie.
No, niezłe jaja.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Film "Zwycięska rodzina" - losy Venus i Sereny Williams

Jacek iREM pisze: 25 lis 2021, 19:15
Gary pisze: 25 lis 2021, 15:07 Widziałem ten film o Vilasie, całkiem ciekawy faktycznie.
No, niezłe jaja.
Ciekawe jest to, że są na świecie tacy zakręceni goście, którzy poświęcają się, żeby tak dogłębnie sprawę zbadać. Co do samej kwestii, to Federer mówił, że w latach 70. inaczej ten ranking był wyliczany, nie liczono wszystkich turniejów, a nasz bohater właśnie wliczał te pomijane. Niemniej, bardzo ciekawy film!
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Film "Zwycięska rodzina" - losy Venus i Sereny Williams

hohvar pisze: 30 lis 2021, 15:36
Jacek iREM pisze: 25 lis 2021, 19:15
Gary pisze: 25 lis 2021, 15:07 Widziałem ten film o Vilasie, całkiem ciekawy faktycznie.
No, niezłe jaja.
Ciekawe jest to, że są na świecie tacy zakręceni goście, którzy poświęcają się, żeby tak dogłębnie sprawę zbadać. Co do samej kwestii, to Federer mówił, że w latach 70. inaczej ten ranking był wyliczany, nie liczono wszystkich turniejów, a nasz bohater właśnie wliczał te pomijane. Niemniej, bardzo ciekawy film!
Federer niestety był obrzydliwie poprawny politycznie w tej kwestii. Skandaliczne było choćby odmawianie podania zawodnikowi aktualnej punktacji. Ech, kolejny syf zamieciony pod dywan.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Film "Zwycięska rodzina" - losy Venus i Sereny Williams

Jacek iREM pisze: 1 gru 2021, 08:41
Federer niestety był obrzydliwie poprawny politycznie w tej kwestii. Skandaliczne było choćby odmawianie podania zawodnikowi aktualnej punktacji. Ech, kolejny syf zamieciony pod dywan.
Taki obraz wyłania się po obejrzeniu filmu, niewątpliwie. Info, że gość, który wygrał w roku 2 szlemy i ileś tam innych turniejów, chyba 50 meczów z rzędu nie był nr 1 wygląda podejrzanie.
Co do możliwości weryfikacji tego, to nie wiadomo do końca, jak on to robił, pośrednio możemy wywnioskować z jego metodyki, że pozliczał wszystkie brakujące turnieje (tygodnie) i wyszło mu, co wyszło. W tamtych czasach jednak liczono inaczej. On mówi w filmie, że ATP nie odniosła się do tego merytorycznie, że nie przedstawiła żadnych faktów, tylko wykpiła się ogólnikami. Jeśli tak było, to wygląda faktycznie słabo. Ciekawe tylko, że w sądzie niczego nie udało się zwojować.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Film "Zwycięska rodzina" - losy Venus i Sereny Williams

Z tego co pamiętam, ale nie mam 100% pewności, to liczyło się 14 najlepszych (najwyżej punktowanych) występów. Chodziło o to by promować tzw. siłę gry, a nie latanie gdzie się da na ilość. W ten sposób też poniekąd dbano o regenerację graczy. Tylko zarobki nie były limitowane. Kasę można było kosić do woli ale bez punktów. Całkiem logiczne podejście.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Film "Zwycięska rodzina" - losy Venus i Sereny Williams

Vivid pisze: 2 gru 2021, 21:12 Z tego co pamiętam, ale nie mam 100% pewności, to liczyło się 14 najlepszych (najwyżej punktowanych) występów. Chodziło o to by promować tzw. siłę gry, a nie latanie gdzie się da na ilość. W ten sposób też poniekąd dbano o regenerację graczy. Tylko zarobki nie były limitowane. Kasę można było kosić do woli ale bez punktów. Całkiem logiczne podejście.
W efekcie cokolwiek się działo i tak Connors był pierwszy ;-)
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Film "Zwycięska rodzina" - losy Venus i Sereny Williams

Święta okazały się dobrą porą na obejrzenie tego filmu, oczywiście nie w kinie tylko w domu na kanapie.
Tytuł oryginalny "King Richard" bardziej oddaje zawartość aniżeli polski "Zwycięska rodzina", bo głównym bohaterem nie są tu Venus i Serena a właśnie tatuś Richard. Opowieść dotyczy 3-4 lat, gdy dziewczyny jeszcze nie grają zawodowo... Nie wiem, jak dużo fikcji dodano prawdy ale ogląda się fajnie i te ponad 2 godziny zlatują nie wiadomo kiedy. Spodziewałem się więcej o dziewczynach ale nie żałuję i polecam.
ps. gry tenisowe pokazane są bardzo dobrze, najgorzej wypada główny bohater, który nawet podawać piłek dobrze nie potrafi ;)
ps2. gdy kto chciał to film jest do wzięcia na pewnym chomiku, jak kiedyś inne tenisowe filmy, info na priv...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Film "Zwycięska rodzina" - losy Venus i Sereny Williams

Film dobrze się ogląda. Niemniej mam spore wątpliwości co do przekazu. To jednak mimo wszystko laurka dla papy Rysia. Informacje do scenariusza siłą rzeczy pochodzą od samej rodziny i osób, które dzięki niej zyskały. PR i wizerunek w Stanach to praktycznie wszystko. Wiadomo zatem, że nikt nie był zainteresowany kwasem.
Fajna historia, niestety w mojej ocenie zdrowo upudrowana.
TomPL, a widziałeś grającego papę R.? Ten gość tego nie potrafi, zatem czy Will Smith zagrał tenisowe sceny źle? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Film "Zwycięska rodzina" - losy Venus i Sereny Williams

Vivid pisze: 27 gru 2021, 05:33 Film dobrze się ogląda. Niemniej mam spore wątpliwości co do przekazu. To jednak mimo wszystko laurka dla papy Rysia. Informacje do scenariusza siłą rzeczy pochodzą od samej rodziny i osób, które dzięki niej zyskały. PR i wizerunek w Stanach to praktycznie wszystko. Wiadomo zatem, że nikt nie był zainteresowany kwasem.
Fajna historia, niestety w mojej ocenie zdrowo upudrowana.
TomPL, a widziałeś grającego papę R.? Ten gość tego nie potrafi, zatem czy Will Smith zagrał tenisowe sceny źle? ;)
Pełna zgoda, ja natomiast jestem w szoku że te dziewczynki tak nauczyły się grać bodajże w 6 miesięcy. Obie mówią, że nigdy wcześniej nie miały rakiety w ręce, a potem patrzy się na serwis, poruszanie czy forhend, to podziwiam :]
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Film "Zwycięska rodzina" - losy Venus i Sereny Williams

Coś ci się pomyliło, kiedy tak mówią?!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Film "Zwycięska rodzina" - losy Venus i Sereny Williams

W Stanach jest filmowy przemysł, tam nie ma miejsca w produkcjach niebudżetowych na amatorszczyznę.
Nie było zatem mowy by to była lipa. Jeżeli to była pierwsza faktycznie styczność tych dziewczyn z tenisem i miały pół roku to bardzo dobrze sobie poradziły. Pamiętajmy jednak, że to sceny montowane i ustawiane, a to trochę inna bajka niż normalna gra.
Jednak jak wiemy gdzie i jak dostaniemy piłkę i do tego dostajemy ją na optymalnym tempie, wysokości, długości, z niewielką rotacją to każdy strzeli na poziomie NTRP z 1,5 pkt wyżej niż się faktycznie ma ;)
To takie "laboratoryjne" warunki.
Żeby to uzmysłowić - jak się gra gdy trener z koszyka nagrywa, a jak, gdy przeciwnik chce nas uszkodzić? :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Film "Zwycięska rodzina" - losy Venus i Sereny Williams

TomPL pisze: 27 gru 2021, 13:08 Coś ci się pomyliło, kiedy tak mówią?!
Jest na YT wywiad zarówno z aktorkami, jak i z Sereną Williams.
Vivid pisze: 27 gru 2021, 13:09 W Stanach jest filmowy przemysł, tam nie ma miejsca w produkcjach niebudżetowych na amatorszczyznę.
Nie było zatem mowy by to była lipa. Jeżeli to była pierwsza faktycznie styczność tych dziewczyn z tenisem i miały pół roku to bardzo dobrze sobie poradziły. Pamiętajmy jednak, że to sceny montowane i ustawiane, a to trochę inna bajka niż normalna gra.
Jednak jak wiemy gdzie i jak dostaniemy piłkę i do tego dostajemy ją na optymalnym tempie, wysokości, długości, z niewielką rotacją to każdy strzeli na poziomie NTRP z 1,5 pkt wyżej niż się faktycznie ma ;)
To takie "laboratoryjne" warunki.
Żeby to uzmysłowić - jak się gra gdy trener z koszyka nagrywa, a jak, gdy przeciwnik chce nas uszkodzić? :P
Nie no, wiadomo że to nie mecz i piłka leci im na rakietę. Ponadto, pewnie materiału było sporo nagrywane, żeby było z czego wybierać. Ale mimo wszystko wydaje mi się, że technicznie dobrze ogarniają i dobrze to wygląda, czy z głębi, czy serwis wygląda realistycznie i dokładnie jak u młodych Venus i Sereny :) Jak na tak krótki czasu uważam, że dobrze to wyglądało.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Film "Zwycięska rodzina" - losy Venus i Sereny Williams

Tak jak powiedziałem, uważam, że zrobiły kawał dobrej roboty. Natomiast trzeba mieć na uwadze, że piłki były nagrywane, było pewnie sporo dubli :P no i potem materiał obrabiano ;)

A wszystko po to byśmy mogli teraz im tu tyłki obrobić :D
Tylko co na to Jakuboto? ... :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Film "Zwycięska rodzina" - losy Venus i Sereny Williams

Obejrzałem i powiem Wam, że moim zdaniem bardzo przyjemny film.

Will Smith świetnie zagrał Richarda, choć scenariusz ewidentnie lekko "podpompował" pozytywny obraz tego człowieka. Ot, weźmy choćby elokwencję i głębokość przemyśleń naszego bohatera i skonfrontujmy to z zachowanymi archiwalnymi materiałami z prawdziwym papą Williamsem. Bardzo delikatnie zarysowano też trudne relacje (że tak, to eufemistycznie ujmę) między Richardem a jego żoną.

Ale co najważniejsze, dziewczynki, które wzięli do ról Venus i Sereny naprawdę fajnie odbijały. Do tego stopnia, że technicznie wyglądały lepiej niż same siostry Williams w ich wieku. Co oczywiście o niczym nie świadczy, bo wszyscy wiemy, że nie tym akurat elementem Serena i Venus zdominowały żeński tour.

Aha - jeszcze jedno: zajefajna ścieżka dźwiękowa (na czele z inspirującym power-kawałkiem Beyonce napisanym specjalnie do filmu).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Film "Zwycięska rodzina" - losy Venus i Sereny Williams

Ten film dostał 6 nominacji do Oscara! W tym w kategorii na najlepszy film i na najlepszego aktora (Will Smith) Wow!!!???
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Film "Zwycięska rodzina" - losy Venus i Sereny Williams

TomPL pisze: 13 lut 2022, 15:34 Ten film dostał 6 nominacji do Oscara! W tym w kategorii na najlepszy film i na najlepszego aktora (Will Smith) Wow!!!???
Przesada. Poprawność polityczna? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”