Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

"Córka trenera" (2019)

https://www.filmweb.pl/film/C%C3%B3rka+ ... 1920/descs
Obrazek
Wchodzi do kin (1 marca 2019), zdobył już jakieś festiwalowe nagrody i dobre recenzje, ale podobno... to film o tenisie bez tenisa, choć Braciak doskonały! I Agata Buzek jak czarownica. rotfl
Za to jest... teledysk reklamujący film - powalający. :]
https://www.filmweb.pl/video/teledysk/nr+1-49227
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: "Córka trenera" (2019)

Kiedyś była córka rybaka... a ostatnio córka leśniczego. rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: "Córka trenera" (2019)

Tylko bez polityki proszę. ;D
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: "Córka trenera" (2019)

Oglądał już ktoś?
Bo widzę w prasie duża promocja była, wywiady z Braciakiem, nawet Passent w Polityce się zachwyca. :D
Patrzę w obsadę i np.
Mariusz Fyrstenberg
Robert Radwański
Joanna Sakowicz-Kostecka
Lech Sidor
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: "Córka trenera" (2019)

TomPL pisze:Oglądał już ktoś?
Bo widzę w prasie duża promocja była, wywiady z Braciakiem, nawet Passent w Polityce się zachwyca. :D
Promo? Dziewczyna z Wałbrzycha, a filmu jak nie było tak nie ma, najbliżej Świdnica, mój dystans 50 km, seans wyświetlają o 11:30, taaa; Polska tenisem żyje. :::yay:::
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: "Córka trenera" (2019)

A w Olsztynie grają, o 21.30. :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: "Córka trenera" (2019)

Oby tenisa nie pokazywali bo przecież profanacja.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: "Córka trenera" (2019)

A ty skąd wiesz? Oglądałeś?
Przecież Fyrstenberg, Kowalski chyba nie zapomnieli jak się gra?
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: "Córka trenera" (2019)

Film zbiera naprawdę dobre recenzje a wczoraj na OFF Camera:
Konkurs Polskich Filmów Fabularnych wygrał "Słodki koniec dnia" w reżyserii Jacka Borcucha. Jacek Braciak otrzymał nagrodę za rolę w filmie "Córka trenera" Łukasza Grzegorzka. Nagrodę specjalną Mastercard Rising Star dla debiutującego aktora otrzymała filmowa córka Braciaka - Karolina Bruchnicka. Za najlepszą aktorkę uznano Gabrielę Muskałę, która zagrała w filmie "Fuga" Agnieszki Smoczyńskiej.
Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/raporty/raport-off ... gn=firefox

To co - oglądał ktoś? Ja czekam na dvd, w kinie nie byłem już z 10 lat. :]
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: "Córka trenera" (2019)

Obejrzę, fabuła, realizacja i samo aktorstwo może oczywiście być dobre. Jeżeli chodzi o tenis to będzie typowe dno.
Widziałem dłuższy wywiad z Braciakiem i dziewczyną grającą jego córkę (zawodniczkę). Mówili, że brali jakieś lekcje tenisa. Nie mam pytań ... :P Pamiętamy film "Wimbledon", bohaterowie zapewne dłużej i intensywniej się przygotowywali, a i tak wyszło to dość blado. :P I trzeba tu dodać, że Dunst to będąc dzieckiem grała zawodniczo w tenisa ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: "Córka trenera" (2019)

Obejrzałem. Jestem zdecydowanie na NIE!
Po pierwsze to nie bardzo wiem o czym to miało być? Jeżeli jakiś obraz KAR/KOR to ... żenada. Stosunki córka-ojciec tam pokazane jak na dzisiejsze standardy całkiem "normalne". Ja tam patologii, a już celowo wyolbrzymionej patologii, nie dostrzegłem.
Po drugie to czy to miał być film o tenisie, czy w ogóle sporcie przez pryzmat problemów rodziców i zawodników? No to też jakaś lipa.

Co do tenisa tam pokazanego. Pomijając zawodowców. Córka - widać, że jakiś przyspieszony kurs przeszła, ale wiadomo, takie niższe stany średnie. :P Oczywiście się nie czepiam. U nas nie ma przemysłu filmowego i aktor nie ma funduszy czy pensji pozwalającej na nawet roczne przygotowania. Poza tym produkcja też nie czeka ...
Trener - Braciak, mnie rozczulił. :D Na korcie przytomnie w sekwencjach trenerskich nie dali mu rakiety, ale i tak z ręki narzucał mocno sztucznie. ;)
Za to o mało co nie spadłem ze śmiechu z łóżka gdy zobaczyłem scenę jak odbija o ścianę. rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl No można było sobie taką scenę darować ... :::gd:::

Poza tym cycki Agaty Buzek i to tyle. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Córka trenera" (2019)

Tak czy inaczej teledysk do filmu gangsterski. :)
I chyba przy teledysku zostanę ...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: "Córka trenera" (2019)

Obejrzałem. To nie jest film o tenisie, to jest o relacji ojciec-córka, o dojrzewaniu, tenis to tylko pretekst, mogło być równie dobrze o pianistce albo baletnicy. Można obejrzeć (Braciak i Karolina Bruchnicka to dobrzy aktorzy, choć o tenisowej sztuce pojęcia nie mają) ale szału nie ma, może dlatego że jednak człowiek oczekiwał więcej o tenisie no i że wyłapuje wszelkie tenisowe fałsze?
Najciekawszy moment - gdy usłyszałem King Crimson ("I Talk To The Wind") :D

Chce ktoś obejrzeć? To zapraszam na priv po instrukcje pobrania, takie same jak poprzednio przy "Love Means Zero"...
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: "Córka trenera" (2019)

TomPL pisze:Obejrzałem. To nie jest film o tenisie, to jest o relacji ojciec-córka, o dojrzewaniu, tenis to tylko pretekst, mogło być równie dobrze o pianistce albo baletnicy. Można obejrzeć (Braciak i Karolina Bruchnicka to dobrzy aktorzy, choć o tenisowej sztuce pojęcia nie mają) ale szału nie ma, może dlatego że jednak człowiek oczekiwał więcej o tenisie no i że wyłapuje wszelkie tenisowe fałsze?
Najciekawszy moment - gdy usłyszałem King Crimson ("I Talk To The Wind") :D

Chce ktoś obejrzeć? To zapraszam na priv po instrukcje pobrania, takie same jak poprzednio przy "Love Means Zero"...
Można obejrzeć, ale szału nie ma ? Pozwolę sobie się nie zgodzić z tą tezą i napisać, że dawno (lub nigdy) nie oglądałem gorszego "gniota". Niestety byłem na nim w kinie, więc oczekiwania były jeszcze większe, niż seans w domu przy tv lub komputerze. Generalnie - nudny, źle nakręcony, a wstawki z meczów tenisowych wyglądały, jakby ktoś drzewo rąbał, a nie grał w tenisa. Uważam, że te 1,5 godzinki, które trwa seans (o ile to tak można nazwać O_O) warto przeznaczyć jednak na grę w tenisa lub na jakiś random'owy meczyk w tv rotfl
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: "Córka trenera" (2019)

No właśnie - twoje oczekiwania były zbyt duże. Ty i inni grający na pewno patrzą na ten film inaczej niż "cywile", trzeba by popytać "bezstronnych" widzów o ich wrażenia i ocenę "tenisowości" filmu ;)
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: "Córka trenera" (2019)

Jasne, wyraziłem tylko swoją opinię na ten temat - i to nie tylko ze względu na tenisowe wpadki ale również na całokształt filmu oraz fabułę. Poza tym, ten film był promowany od początku jako "film o tenisie" - więc chyba każdy spodziewał się, że ten tenis tam będzie wpleciony w sposób przynajmniej poprawny :)
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: "Córka trenera" (2019)

Z tenisem w filmie jest generalnie problem, bo kiedy scenariusz zakłada, że bohater gra dobrze w tenisa, to aktor nie umie grać.

Widać to potem - u Woody’ego Allena Rhys-Meyers kompletnie sobie nie poradził, podobnie we Friendsach - Monica podobno świetnie gra, ale widać, że Courtneney Cox chyba nigdy wcześniej rakiety w ręce nie miała...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: "Córka trenera" (2019)

Bartek Kowalski w tenisa grać umie i to oczywiście widać w filmie, natomiast jako aktor... no plamy nie było, całkiem, całkiem. :)
W obsadzie jest wymieniony Radwański - ktoś mi powie kogo i kiedy zagrał?
van basten
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 31 mar 2015, 09:53

Re: "Córka trenera" (2019)

TomPL pisze:Bartek Kowalski w tenisa grać umie i to oczywiście widać w filmie, natomiast jako aktor... no plamy nie było, całkiem, całkiem. :)
W obsadzie jest wymieniony Radwański - ktoś mi powie kogo i kiedy zagrał?
Mnie się wydaje, że zagrał ojca wyprowadzaczki smoka, ale mogę się mylić... :::jezor:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: "Córka trenera" (2019)

Radwański zagrał samego siebie, siedział na trybunie. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”