Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Bohdan Tomaszewski (ur. 10 sierpnia 1921, zm. 27 lutego 2015)

Zmarł Pan Bohdan Tomaszewski.

Obrazek

http://www.sport.pl/tenis/1,64987,17491 ... ewski.html

I kto nam teraz przypomni o Jadzi ;( .
Ostatnio zmieniony 27 lut 2015, 07:43 przez Tenisówka, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
netbot
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 26 cze 2013, 22:17

Re: Komentatorzy tenisowi

Zabraknie słynnego "Hallo tu Wimbledon".
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Komentatorzy tenisowi

Właśnie przeczytałem i jest to masakra, dawno już mówiłem, że choć jego komentarz...trudno określić jaki w zasadzie był, bo trochę śmieszył a zarazem irytował, ale wiedziałem, że będzie go ogromnie brakować, bo jest to po prostu legenda, wzór zachowania i kultury. Nie ukrywam, nieco się martwiłem, że w po poprzednim roku niemal w ogóle go nie słyszałem, ale całkiem niedawno był z nim wywiad w którym powiedział, że miał komentować finał Wimbledonu pomiędzy Novakiem a Rogerem, ale niestety jakieś dolegliwości gardła mu to uniemożliwiły. Liczyłem więc na to, że wszystko jest z nim okej, że kto wie, może dotrwa i do setki i w marcowych mastersach ponownie go usłyszę, niestety już wiem, że nie. :(

Wielki Szacunek Panie Bohdanie.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Komentatorzy tenisowi

----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Komentatorzy tenisowi

Skończyła się pewna epoka.
Panie Bohdanie, udanego miksta z Panią Jadzią na niebieskich murawach...
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Komentatorzy tenisowi

Niewątpliwie ikona, niewątpliwie problem dla stacji w ostatnim czasie. Ale oczywiście pewien symbol w światku komentatorów. Osobiscie dziękuję za to co dobre, zapominam o reszcie, powodzenia na niebiańskich kortach czy przy niebiańskim mikrofonie! ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Komentatorzy tenisowi

Vivid pisze:Niewątpliwie ikona, niewątpliwie problem dla stacji w ostatnim czasie. Ale oczywiście pewien symbol w światku komentatorów. Osobiscie dziękuję za to co dobre, zapominam o reszcie, powodzenia na niebiańskich kortach czy przy niebiańskim mikrofonie! ;)
:::gd::: Zwłaszcza, że " tego co dobre " było dużo więcej. Spoczywaj w pokoju.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy tenisowi

hohvar pisze:Skończyła się pewna epoka.
Panie Bohdanie, udanego miksta z Panią Jadzią na niebieskich murawach...
Pięknie to ująłeś. Lepiej nie można!
Ostatnio nas trochę irytował, ale to prawo tak szlachetnego wieku.
Szkoda że nie doczekał JESZCZE JEDNEGO Wimbledonu...
[*]
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Komentatorzy tenisowi

Wielka szkoda. W swoim fachu odszedł najlepszy z najlepszych. W tym roku nie usłyszymy już słynnego "halu łymbledon". :(
Pozostało nam wielu komentatorów - "znawców" tenisa, ale który tak ładnie potrafi o tenisie mówić...
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Komentatorzy tenisowi

Ja dopiero teraz włączyłam TV i zobaczyłam Jego zdjęcia z naszą młodzieżą z wizyty u prezydenta po słynnym Wimbledonie.
I nie ukrywam - uroniłam łzę.
Będzie mi Go bardzo brakować.
Dredy górą!
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Komentatorzy tenisowi

Szkoda człowieka, pamiętam jak prawie 12 lat temu podziwiałem jego orientację w tenisie podczas Wimbledonu, a Jemu udało się komentować jeszcze 10 kolejnych. Poszukam jakiegoś meczu.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Komentatorzy tenisowi

Bez wątpienia wielka postać, trzeba wybaczyć to, że w ostatnich latach bywało różnie. Dziękujemy, panie Bohdanie.
#NKrising
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Komentatorzy tenisowi

Przez ostatnie lata patrzyłem na niego inaczej i nawet słuchałem robionych, jak to mawiał, przez niego transmisji z przyjemnością. Miałem do niego sentyment, pewnie dzięki mojej babci, która była w podobnym wieku i co się widzieliśmy to się pytała czy Bohdan jeszcze komentuje i jak tam Radwańska i Janowicz.
Teraz wystarczyły dwa miesiące, nie ma babci, nie ma Pana Bohdana i smutno człowiekowi na duszy.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Komentatorzy tenisowi

"Musimy umieć przegrywać, bo wtedy będziemy zwyciężać. I przy mikrofonach, i na kortach, i na stadionach."
Nie mogę przeboleć, że nie było nigdy programu z jego opowieściami - do którego można by zasiąść w wygodnym fotelu z kubkiem herbaty i słuchać jak to drzewiej bywało.
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Komentatorzy tenisowi

napalm pisze:Przez ostatnie lata patrzyłem na niego inaczej i nawet słuchałem robionych, jak to mawiał, przez niego transmisji z przyjemnością. Miałem do niego sentyment, pewnie dzięki mojej babci, która była w podobnym wieku i co się widzieliśmy to się pytała czy Bohdan jeszcze komentuje i jak tam Radwańska i Janowicz.
Teraz wystarczyły dwa miesiące, nie ma babci, nie ma Pana Bohdana i smutno człowiekowi na duszy.
U mnie trochę ponad cztery...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy tenisowi

napalm pisze:Przez ostatnie lata patrzyłem na niego inaczej i nawet słuchałem robionych, jak to mawiał, przez niego transmisji z przyjemnością. Miałem do niego sentyment, pewnie dzięki mojej babci, która była w podobnym wieku i co się widzieliśmy to się pytała czy Bohdan jeszcze komentuje i jak tam Radwańska i Janowicz.
Teraz wystarczyły dwa miesiące, nie ma babci, nie ma Pana Bohdana i smutno człowiekowi na duszy.
Nigdy nie miałem pretensji o to że wracał do swoich młodzieńczych doświadczeń, w końcu Francuzi mają na to przysłowie: "Zawsze się wraca do swoich pierwszych miłości". Nawet mnie nie raziło to że potrafił po trzy razy opowiedzieć te same słyszane już anegdoty. Ja mam 50 lat i nie pamiętam, że je już opowiadałem.

A zupełnie mnie rozbawił jak mecz WS zakończył po dwóch setach. Ludziom z pasją takie rzeczy przystoją, dla wyrobników nie mam tyle współczucia. Polsat, wolę wierzyć że świadomie pozwolił temu Królowi Lirowi umrzeć na scenie, za co zarobił u mnie punkty.
Nie ma znaczenia czy Pan Bohdan będzie z Jadzię rozgrywał mixta czy też to się nie ziści, ale będzie żył tu i teraz dopóki ludzie będą go pamiętać i wspominać, a kartę życia miał tak bogatą, że to będzie dłuuuuugo!
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy tenisowi

Mnie trochę denerwowały ostatnio Jego wstawki w stylu OJ, ŻEBY TO NIE BYŁ POCZĄTEK SŁABSZEJ KONCENTRACJI FEDERERA W TYM MECZU, ale rozumiałem, że sam jest mimo pracy także kibicem, pezeżywającym ten nasz piękny sport. I ta kultura i maniery, dziś dla młodych może i obce niestety...
Najbardziej jednak zabraknie mi go na Wimbledonie. Wimbledon i Pan Bohdan, zawsze będą mi się kojarzyły łącznie.
HALLOU...
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentatorzy tenisowi

A mnie dziś rano przypomniała się opowieść - już nie pamiętam której córki Wojciecha Kossaka - Pawlikowskiej -Jasnorzewskiej czy Magdaleny Samozwaniec - jak po śmierci Mistrza, służąca powiedziała "No ja rozumiem, że wszyscy umierają - ale żeby - PAN WOJTEK?.."
Dokładnie takie miałam odczucie - no przecież wiem, że wszyscy umierają - ale żeby Pan Bogdan... O_O ;(
Zamknięta piękna karta. Smutno.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy tenisowi

Teraz lecą sympatyczne wspominki na Polsat Sport.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Bohdan Tomaszewski

Latem założę białą polówkę i zagram na jego Legii. :wink:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”